רמקולים, גודל, נצילות, חדר.

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אני לא מדבר על חדרים כאלה משה. אני מדבר על חדרים קטנטנים. יש סלונים שהמימדים שלהם הם המימדים של החלל שלך. בגדול, אני מעדיף מוניטורים בחללים קטנים. משום מה, לפחות מנסיוני, הם מצליחים לעשות כמה דברים בחללים קטנים שאף רמקול רצפה לא יצליח לעשות אותם בלי טיפול אקוסטי סופר דופר. אך בחללים ממש קטנים, שום טיפול אקוסטי לא יעזור.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אף רמקול רצפה לא יצליח לעשות אותם בלי טיפול אקוסטי סופר דופר.
צודק ! :בעד:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מעטים מאוד (מאוד) הרמקולים הגדולים והבריאים שיכולים להשמע באמת טוב,
מפוקסים, אווריריים, תלת מימדיים והולוגרפיים בחדרי האזנה סטנדרט.

כמובן דעתי,
אין תחליף לרמקול גדול וגבוה.
שום רמקול נמוך/סטנדרטי לא יכול להתקרב לרמקול גבוה (במיוחד כאשר הוא מתוכנן דיאפוליטו).

החדר של משה625 רחוק מלהיות סטנדרטי.
ובעל מימדים מעולים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
השמת סופגים בחדר קטן לרסן רמקולים גדולים משל קיצוץ רגליים כדי לעמוד ישר בחדר עם תיקרה נמוכה, משולל כל היגיון אודיופילי.
ראיתי רמקול נציל (91.5db) ריצפתי גובהו מטר ועשרה, חברה שיצרן המגבר שלי ממליץ עליה הדגם: Focal Aria 926 שדורש מגבר החל מ40 ואט, בדיקה באתר היצרן העלתה שהם ממליצים למקמו בחדרים מ20 מ"ר ומעלה, מעט אנשים יודו בטעות של בחירת רמקולים לא מתאימים לחלל או שלא יודעים לשמוע לצערי.
רמקול חייב להיות מתאים בגודלו לחדר ולו מן הסיבה שיש לאפשר למגבר להגיע למצב עבודה אופטימלי וזה בד"כ לא קורה שכפתור הווליום על מצב שתיים (1) כך שיפתח את הרמקול ושהרמקול יוכל להגיע למצב עבודה מיטבי (2) ושההאזנה תהיה נעימה ולא מעיקה (3).
אני חושב שיש לקונה מסוימת עם הסוחרים בארץ שלא מקפידים על גילוי נאות של הפרמטרים הנ"ל ללקוח מסיבותם שלהם.

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
12 מ״ר זה ממש לא נחשב חדר ״קטנטן״.
החדר שנמר הביא בדוגמא, 8 מ״ר, דווקא כן.

12 מ"ר זה לא קטנטן? מה זה קטן בעיניך, ממ"ד? ודאי שזה קטן וכל מה שיותר מ"קומפקט פלור סטנדר" אין לו מקום בחדר כזה.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
12 מ"ר זה לא קטנטן? מה זה קטן בעיניך, ממ"ד? ודאי שזה קטן וכל מה שיותר מ"קומפקט פלור סטנדר" אין לו מקום בחדר כזה.
משום מה אי אפשר לשלוח לך הודעה בפרטי. אם תרצה טיפים איך שרמקול גדול ישמע במייטבו בחדר קטן דבר אתי בפרטי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
12 מ״ר זה חדר רגיל לחלוטין. לא קטן ובודאי שלא קטנטן. לגבי המסקנה שלך, אני חולק עליך מכל וכל.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
לפי דרישות מכר:

חדר שינה סטנדרטי (היום) בעל תקן של מינימום 8 מ"ר נטו ("שטח מסגרת גאומטרית" מקובלת לפני טיח).(מינימום קיר 2.60 לפני טיח) לא כולל מבואות כניסה למיניהם.

חדר שינה/ממ"ד תקני (היום) בעל תקן של מינימום 9 מ"ר (נטו מסגרת גאומטרית מקובלת לפני טיח).(מינימום קיר 2.60 לפני טיח) לא כולל מבואות כניסה למיניהם.

חדר שינה משולב ("הורים") + חדר "אמבטיה" משולב (היום) רצוי שיהיה מעל הסטנדרט (נטו מסגרת גאומטרית מקובלת לפני טיח).(מינימום קיר 2.60 לפני טיח) לא כולל מבואות כניסה למיניהם.

חדר של 12 מ"ר נטו, מכובד ביותר.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
שמעתי אותם בחדר 3 על 2.8. החדר כמובן טופל כי היה מיועד להיות חדר מוסיקה. מהר מאוד יצאו לסלון אחרי שהיה שם הכל חוץ מבמה ומרחב. איך זה? פשוט מאוד. צליל צריך מרחב בשביל להפתח.

הוא יכול להישמע טוב כי זה רמקול טוב. אבל בשביל שזה יהיה טוב באמת, צריך לתת לו אוויר.

כל הסיפורים על להכניס רמקול גדול עם יחידות גדולות לחלל קטנטן והסאונד ״מדהים״? לא קונה את זה.
לשבת במרחק של 1.2 מטר או אפילו 1.5 מטר מרמקול רצפה גדול זה פשוט לא יכול להישמע מספיק טוב.
אני זוכר בהדגמה של מג'יקו שהיתה אצל עירן והשתתף בה גם יאיר תמם הוא אמר שמרחק הישיבה המינימלי מרמקול הוא פי שניים וחצי מהמרחק בין הדרייבר התחתון לעליון וזאת כדי לקבל את מה שהרמקול תוכנן לבצע לכן ברמקול כמו ה S3 המרחק המינימלי הוא לפחות 2.5מ'. להערכתי חדר כזה צריך להיות לפחות 4 מ' באורכו כדי שיהיה מקום להרחיק אותם מהקיר ולשבת רחוק מהקיר האחורי. כמובן שנושא הרוחב משמעותי לא פחות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
12 מ״ר זה חדר רגיל לחלוטין. לא קטן ובודאי שלא קטנטן. לגבי המסקנה שלך, אני חולק עליך מכל וכל.

אכן חדר רגיל לחלוטין...בשביל חדר שינה לא בשביל מערכת "בריאה".

אני זוכר בהדגמה של מג'יקו שהיתה אצל עירן והשתתף בה גם יאיר תמם הוא אמר שמרחק הישיבה המינימלי מרמקול הוא פי שניים וחצי מהמרחק בין הדרייבר התחתון לעליון וזאת כדי לקבל את מה שהרמקול תוכנן לבצע לכן ברמקול כמו ה S3 המרחק המינימלי הוא לפחות 2.5מ'. להערכתי חדר כזה צריך להיות לפחות 4 מ' באורכו כדי שיהיה מקום להרחיק אותם מהקיר ולשבת רחוק מהקיר האחורי. כמובן שנושא הרוחב משמעותי לא פחות.

מרחק מינימלי: מה שכתבת ועוד מרחק מהקיר הקידמי ועוד מרחק מהקיר האחורי.
נושא הרוחב: כמה צריך מכל קיר צדדי לרמקול הסמוך אליו וכמה מרחק צריך בין הרמקולים.
נצילות הרמקול ונקודת העבודה האופטימלית של המגבר: כמה db לאוזן במצב אופטימלי של אלו לשמיעה בווליום סביר מבלי להתחרש. עכשיו חשב כל אלה לחדר 9-12 מ"ר מבלי לכסות את רובו באבזורברים שיתנו סאונד מעפן.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
בדרך כלל יש טרייד אוף מסויים וצריך לבחור בין פשרות...
אנחנו לא באמריקה שיש להם שטחים בלי הגבלה לבנות מחדש הרבה פעמים חדרי מוסיקה

בארץ החלופות בדרך כלל הן:
1. מערכת בחדר גדול = סלון הבית
לרוב ללא טיפול אקוסטי בגלל מיגבלות עיצוב (לפעמים טיפול מינימאלי)
הרבה פעמים אפשר להגיע לסאונד טוב מואד

2. מערכת בחדר קטן = חדר מוסיקה
אפשר להשתולל עם הטיפול האקוסטי לכמה שרוצים \ צריכם
ולכן הרבה פעמים מגיעים לתוצאה טובה יותר

כל אחד עם האפשרות שלו בבית ועם הפשרות לכאן ולכאן

כמו תמיד, עדיף להיות בלונדיני, 1.85, עיניים כחולות ומפוצץ בכסף...
אבל לא כולנו כאלה ומנצחים עם מה שיש לנו :בעד:

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63

לדעתי היה מדובר על המרחק מהרצפה לדרייבר התחתון...

סליחה נדמה לי היה מהרצפה עד לדרייבר העליון של הבאסים...
צריך לשאול את יאיר כדי לבדוק

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
כשיש בעיה ולא יודעים לפתור אותה מחוסר ידע, באים בטענה. במקרה הזה החדר אשם.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
לדעתי היה מדובר על המרחק מהרצפה לדרייבר התחתון...

סליחה נדמה לי היה מהרצפה עד לדרייבר העליון של הבאסים...
צריך לשאול את יאיר כדי לבדוק
זה או בין הדרייברים או מהרצפה עד העליון. בכל מקרה מדובר בהפרש קטן.
אצלך זה אידיאלי :)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בדרך כלל יש טרייד אוף מסויים וצריך לבחור בין פשרות...
אנחנו לא באמריקה שיש להם שטחים בלי הגבלה לבנות מחדש הרבה פעמים חדרי מוסיקה

2. מערכת בחדר קטן = חדר מוסיקה
אפשר להשתולל עם הטיפול האקוסטי לכמה שרוצים \ צריכם
ולכן הרבה פעמים מגיעים לתוצאה טובה יותר

אבל ממש לא, כמה שפחות יותר טוב, אבל אל תאמין לי שאל את המומחים שגם כתבו כך בפורום לא מזמן.

כנ"ל.

אתם מלעיטים חובבים חדשים ב....

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
זה או בין הדרייברים או מהרצפה עד העליון. בכל מקרה מדובר בהפרש קטן.
אצלך זה אידיאלי :)
הייתי מעדיף לשבת 50-60 ס״מ יותר קרוב, אבל לא קריטי
מדדתי ומהרצפה לדרייבר העליון של הבאסים זה 60 ס״מ
אז כנראה 1,5 מ׳ זה יהיה מרחק מינימאלי לפי ההמלצה של יאיר תמם...
אבל יש גם את עיניין המרחק בין הרמקולים לקחת בחשבון

העיקר להינות מהתוצאה
לא מתלונן

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
הייתי מעדיף לשבת 50-60 ס״מ יותר קרוב, אבל לא קריטי
מדדתי ומהרצפה לדרייבר העליון של הבאסים זה 60 ס״מ
אז כנראה 1,5 מ׳ זה יהיה מרחק מינימאלי לפי ההמלצה של יאיר תמם...
אבל יש גם את עיניין המרחק בין הרמקולים לקחת בחשבון

העיקר להינות מהתוצאה
לא מתלונן
לא לא ....... זה בוודאות עד לדרייבר העליון השאלה רק אם מהרצפה או מהדרייבר התחתון לעליון.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

ברוב המקרים צודקים, כמה לדעתך אודיופילים
יש להם חלל האזנה מטופל אקוסטית מושקע,
לדעתי בודדים, וזו הסיבה לשדרגת אין סופית,
אני שמתי 15k על חדר 3x 3.5 עם ציוד במחיר
סביר ומרגיש שכל המוסיף גורע,
וכל המוסיף שידרוג מוסיף מכאוב;)

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
סביר ומרגיש שכל המוסיף גורע,
ברוב המקרים זה נכון, השאלה איזה דברים ניסית להוסיף וזה לא עשה טוב לסאונד? יש דברים נוספים שטרם נחשפת אליהם שמשפרים כל חדר ואפילו המטופל ביותר.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ברוב המקרים זה נכון, השאלה איזה דברים ניסית להוסיף וזה לא עשה טוב לסאונד? יש דברים נוספים שטרם נחשפת אליהם שמשפרים כל חדר ואפילו המטופל ביותר.

אני הלכתי לאיש מקצוע שגם מייבא חומרים
אקוסטים, ביקרתי בסטודיו שלו ראייתי את טיפול
שהוא מציע, והזמנתי את כל סוגי הפנלים
וסופגי בסים לפי עיצתו,נכון צריך גם מזל
למידות החדר, אני מרוצה ומבין יותר מה זה עושה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור