מבחן מקיף לכבלי חשמל

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לאחר שסיימנו ,להתקוטט" האם כבלי אודיו יכולים להישמע שונה.
מגיע נושא לא פחות שנוי במחלוקת, האם כבלי חשמל יכולים לשנות את הצליל (לדעתי וניסיוני התשובה כן)

קישור למבחן כבלי חשמל הכולל 27 כבלים מחברות שונות שהעלה אתר audio bacon
https://audiobacon.net/2019/08/17/27-audiophile-power-cables-reviewed/29/

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
(קשור בעקיפין) אבל סתם לשתף שאתמול סוף סוף סיימתי את פרוייקט המעבר לקו חשמל יעודי + הפרדה של כל המכשירים המרעישים (ראוטר, פייבר צ'אנל סוויץ, ממיר יס, דימרים וכו') לפאזה אחרת מהמערכת. השינוי שחוויתי הוא לא פחות מדרמטי! על כל טווח התדרים.
הנקיון בסאונד והריאליזם פשוט מדהימים אותי. שנים שאני סקפטי לגבי העניין, אבל טעיתי בגדול ומצטער שלא עשיתי את זה קודם. ממליץ לכל מי שיש מערכת שקופה ולא עשה...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
למה גיא!!! עוד פעם לטבוע בדיון הזה? דיון שמראה בפעם החמשת אלפים שכבלי חשמל עושים שינוי בצליל אבל אי אפשר למדוד את זה? (את השינוי בצליל. כן ניתן למדוד תכונות חשמליות ולהסיק מכך על השינוי) ולתמחור אין כל קשר לתוצאה.
אני מלפני שנים טענתי שכבלי חשמל לא רק הם עושים שינוי, קו נפרד מאיזה חומר ואיזה חתך וגם לוח החשמל-בחירת המאז"ים והמגשרים עושים שינוי. אין לזה סוף ורק לקרוא על 27 הכבלים שבמבחן הנ"ל והתאמתם לכל רכיב יכולה בקלות לגרום לבן אדם להתאשפז במוסד פסיכיאטרי.
אין כזה דבר כבל חשמל הכי טוב! כן יש כזה מחורבן שעשוי מחומרים, בידוד ושזירה חרא, כבל חשמל הוא חלק מהשנאי שבמכשיר ולא מפתיע שבמאמר טוענים שהוא הכי משפיע על ההגברה שם יש את השנאים המסיבים ביותר.
אני טוען שכל תערובת של מתכות שבה בחר היצרן עושה צליל שונה, אופן השזירה או מוליך יחיד (סקין אפקט, קיבוליות\התנגדות\השראות), בידוד, ובהנחה שהיצרנים איכותיים אין יותר טוב רק שונה ומי שמשלם X משכורות כי שיכנעו אותו שזה הגיוני על כבל צריך טיפול, בבקשה הפסיקו עם הפוסטים האלה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
(קשור בעקיפין) אבל סתם לשתף שאתמול סוף סוף סיימתי את פרוייקט המעבר לקו חשמל יעודי + הפרדה של כל המכשירים המרעישים (ראוטר, פייבר צ'אנל סוויץ, ממיר יס, דימרים וכו') לפאזה אחרת מהמערכת. השינוי שחוויתי הוא לא פחות מדרמטי! על כל טווח התדרים.
הנקיון בסאונד והריאליזם פשוט מדהימים אותי. שנים שאני סקפטי לגבי העניין, אבל טעיתי בגדול ומצטער שלא עשיתי את זה קודם. ממליץ לכל מי שיש מערכת שקופה ולא עשה...

אם לא מנסים לא יודעים, כמוך כמוני, הייתי סקפטי עד שבדקתי אצלי, התוצאה לא הייתה דרמטית כפי שאצלך (נקודת הפתיחה אצלי - קווי החשמל אצלי טובים ואינם מרעישים), אבל לא היה ניתן להתעלם מהשיפור שחל, כאילו מישהו הסיר סדין מעל המערכת, הכל נשמע ממוקד וצלול יותר. - מבחינתי שווה כל אגורה שהשקעתי (והשקעתי) בנושא.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
למה גיא!!! עוד פעם לטבוע בדיון הזה? דיון שמראה בפעם החמשת אלפים שכבלי חשמל עושים שינוי בצליל אבל אי אפשר למדוד את זה? (את השינוי בצליל. כן ניתן למדוד תכונות חשמליות ולהסיק מכך על השינוי) ולתמחור אין כל קשר לתוצאה.
אני מלפני שנים טענתי שכבלי חשמל לא רק הם עושים שינוי, קו נפרד מאיזה חומר ואיזה חתך וגם לוח החשמל-בחירת המאז"ים והמגשרים עושים שינוי. אין לזה סוף ורק לקרוא על 27 הכבלים שבמבחן הנ"ל והתאמתם לכל רכיב יכולה בקלות לגרום לבן אדם להתאשפז במוסד פסיכיאטרי.
אין כזה דבר כבל חשמל הכי טוב! כן יש כזה מחורבן שעשוי מחומרים, בידוד ושזירה חרא, כבל חשמל הוא חלק מהשנאי שבמכשיר ולא מפתיע שבמאמר טוענים שהוא הכי משפיע על ההגברה שם יש את השנאים המסיבים ביותר.
אני טוען שכל תערובת של מתכות שבה בחר היצרן עושה צליל שונה, אופן השזירה או מוליך יחיד (סקין אפקט, קיבוליות\התנגדות\השראות), בידוד, ובהנחה שהיצרנים איכותיים אין יותר טוב רק שונה ומי שמשלם X משכורות כי שיכנעו אותו שזה הגיוני על כבל צריך טיפול, בבקשה הפסיקו עם הפוסטים האלה.

נקודת המוצא שלי, אין דבר הכי טוב יש שונה, הכל יחסי והכל ע"פ טעם אישי (בזאת אנחנו מסכימים) - התאמת הכבלים בסטאפ צריכה להיות לטעמו ולכיסו של המאזין.
לגבי קריאה של כל המבחן, בהצלחה למי שרוצה להתאשפז, אני עברתי על הסיכומים - קצר וממוקד.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נקודת המוצא שלי, אין דבר הכי טוב יש שונה, הכל יחסי והכל ע"פ טעם אישי (בזאת אנחנו מסכימים) - התאמת הכבלים בסטאפ צריכה להיות לטעמו ולכיסו של המאזין.
לגבי קריאה של כל המבחן, בהצלחה למי שרוצה להתאשפז, אני עברתי על הסיכומים - קצר וממוקד.

רק להבהיר, אני חושב שהם תיארו כבלים שאני מכיר באופן מדוייק ועל זה אינני מערער. מה שאני טוען שיש כאן דוגמה איך כבלים נשמעים שונה ולא יותר טוב ולכן כל השוק הזה צריך להיות באותה רמת מחיר וגם היא צריכה להיות הגיונית ראבאק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

רק קו יעודי, או שפירקת את ארון חשמל, החלפת ממ"טים, איזנת בין הפאזות, מעקף של פחת ראשי?

סיימון

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
שאלה שאלתית

אם אני שומע תקליטים של לד זפלין משנות ה-70 (הדפסות ראשונות. לא משהו אודיופילי מדי)
האם אוכל לשמוע הבדלים אם אני מחליף כבלי חשמל או אינטרקונקטים?

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
רק קו יעודי, או שפירקת את ארון חשמל, החלפת ממ"טים, איזנת בין הפאזות, מעקף של פחת ראשי?
קו יעודי חדש עם חצי אוטומט חדש גרמני בלוח. למה לאזן בין הפאזות? יש לזה השפעה סונית, או בטיחותית?
היה יותר חשוב לי קודם להוציא את הרעש מהפאזה ( גם מקררים העפתי).
השארתי רק מזגן (תלת פאזי שאין ברירה אלא להשאירו) תאורה רגילה ושקעים רגילים עם כמה שפחות צרכנים
מעקף של פחת ראשי גם לא. מה זה יתן?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
קו יעודי חדש עם חצי אוטומט חדש גרמני בלוח. למה לאזן בין הפאזות? יש לזה השפעה סונית, או בטיחותית?
היה יותר חשוב לי קודם להוציא את הרעש מהפאזה ( גם מקררים העפתי).
השארתי רק מזגן (תלת פאזי שאין ברירה אלא להשאירו) תאורה רגילה ושקעים רגילים עם כמה שפחות צרכנים
מעקף של פחת ראשי גם לא. מה זה יתן?

הפרדת את תשתית חשמל, יש לך 0 משותף.
אצלי קרה כמה פעמים קצר - בעיית "תפעול" - המערכת ממשיכה לנגן

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אז הפתרון מעקף של פחת ראשי?
זה סיפור מהת*ת? או משהו שכל חשמלאי ידע לעשות? כמה יעלה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אז הפתרון מעקף של פחת ראשי?
זה סיפור מהת*ת? או משהו שכל חשמלאי ידע לעשות? כמה יעלה?

חשמלאי שיעקוף לך את הפחת זה יעלה לו ברישיון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה עוקף פחת כללי, ובונה פחת עבור המערכת בלבד כמו כן גם מפסק ראשי חד-פאזי

בסדר, המערכת והמשתמש מוגנים, אבל במקרה חרום שנדרשת הורדה מידית של החשמל בדירה מהלוח הראשי הכל ינותק אבל אף אחד לא ידע שהמערכת עדיין live אלא אם גם היא מחוברת למפסק הראשי הדירתי.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
אתה עוקף פחת כללי, ובונה פחת עבור המערכת בלבד כמו כן גם מפסק ראשי חד-פאזי
קו האפס של חח"י תמיד ישאר משותף לכלל הצרכנים בבית - זה מה יש...
לא מבין את הקומבינה - אשמח אם תסביר שוב....

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
מפסק תלת פאזי כולל בתוכו 3 מפסקי פחת, אז מה הקטע של לעקוף אותו ולשים מפסק נפרד, בנוסף לעניין שזה אסור מבחינה בטיחותית אף חשמלאי לא יעשה לך את זה (אולי בשחור כן), במקרה תקלה או שריפה שכח מהביטוח, ובמקרה של משהו מעבר, וקרו מקרים בעבר (אתה מוריד מפסק פחת ראשי וחדר אחד עם חשמל מלא זה משמעויות של חיים ומוות). קח בחשבון שזה עניין פלילי.
חיים בסרט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור