עזרה בהחלטה האם לתקן את הסוני שלנו או לקנות חדשה

• פותח הנושא mali
  • פורסם בתאריך

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ברשותי סוני nex-3n חסרת מראה, משתמשת בה כבר 6 וחצי שנים. מצלמה מעולה, שנותנת תוצאות מקצועיות מאד.
כעת התקלקלה (צריך להחליף את השאטר) והתיקון עולה 650 ש"ח.
הבנתי שבמצלמות יש מס' קליקים מסויים, שמעבר לזה, המצלמה מצלמת באיכות נמוכה יותר.
שאלתי, האם כדאי לתקן אותה, או לקנות אחרת ברמה הזאת.
אני מניחה שיש כבר שחקניות חדשות בשוק בתחום הללא מראה, מאד הייתי מרוצה ממנה, אפילו לא החלפתי עדשה.
הצרכים שלי הם צילומים משפחתיים בעיקר, אך מאד חשוב לי שאיכות התמונות תהיה גבוהה במיוחד, וכן של הוידאו.
תודה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מספר הקליקים לא אומר כלום על איכות התמונה,
מספר הקליקים מראה כמה תמונות המצלמה צילמה ועוד כמה זמן יש לה עד להחלפת תריס שהוא יחסית תיקון יקר.
מספר הקליקים הוא סוג של אינדיקציה לגבי עד כמה היה שימוש במצלמה.

בכל מקרה רכישת מצלמה חדשה תצריך גם עדשות חדשות, ומדובר על סכום כסף של כמה אלפי שקלים לפחות. השיקול האם זה משתלם זה אישי

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז אם כעת אני צריכה תיקון לשאטר (אני מבינה שזה התריס??) זה אומר שהגעתי למס' הקליקים המקסימלי?
אם אעשה את התיקון, המצלמה תצלם כמו חדשה? כי מצאתי את אותה המצלמה בדיוק באמזון, ב1300 שקל, אז השאלה האם עדיף אותה כבר בחדשה, יהיה אותו דבר לתקן, או שיש ברמה הזאת עוד מצלמות שכבר מחליפות אותה. (כי ראיתי שבסוני כבר לא מייצרים את הליין הזה של הדגמים של nex

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סליחה לא שמתי לב שמדובר על התריס, זה האלמנט המכני העיקרי במצלמה שלך.
חיישן לא מאבד את היכולת שלו, אם אין איזה פגם, אם המצלמה תקינה, מגעים תקינים לחצנים מגיבים כמו שצריך, אז לדעתי עדיף לתקן מצלמה שיודעים שהיא תקינה ולא להמר על מצלמה ביד שנייה שלא מכירים.
בהזדמנות שמתקנים את התריס הייתי ממליץ גם לעשות ניקוי חיישן זה לא יקר.

מצד שני אם אין מגוון עדשות גדול, ויש מחשבות על שידרוג יכול להיות שלא שווה להשקיע כעת במצלמה ולחשוב על חדשה, אבל כאמור זה כבר תקציב אחר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדקתי באמזון וזה מוזר לי, המצלמה הזו הפסיקה ייצור לפני כמה שניים טובות, כך שלא ברור לי איך יש חדשה, כמו כן נראה לי שהיא לא נשלחת לארץ (רציתי לבדוק מחיר כולל משלוח ומס ואז אמזון אומר שהיא לא נשלחת לארץ)

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא צריכה משלוח לארץ, משלוח בתוך אמריקה זה טוב לי. השאלה, אני אמורה לחשוד בה שהיא מחודשת? כי המוכר כותב חדשה.
איך המצלמה הזאת מבחינת הרמה לעומת הסוני שהיתה לי עד עכשיו:
https://www.amazon.com/gp/product/B079VDF7ZG/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
גם מצלמה זו לא נשלחת לארץ,
צריך להבין שאם היא הייתה נשלחת לארץ אז צריך להוסיף למחיר משלוח ועל המחיר הכולל מעמ כלומר כ 2000 שח, האם זה התקציב? חשוב להבין רכישה בחול מפספסים את נושא האחריות בארץ, יהיה צורך לשלוח לחול לקבל אחריות.
אפשר לשאול האם מצלמות לא של סוני באות גם בחשבון?

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התקציב הוא עד 2000 שקל. וכמו שכתבתי אין לי צורך במשלוח לארץ, משלוח באמריקה זה טוב לי. ולכן אין לי גם את העלויות של מכס ומשלוח. אני מודעת לענין של האחריות, אבל מוכנה לקחת את הסיכון.
התרגלתי מאד לסוני, אבל אשמח לשמוע על אחרות כי אני מאמינה שבשנים האחרונות מאז רכשתי אותה, השוק התפתח והשתנה.
כן חשוב לי ללא מראה, אני רוצה מקסימום איכות גם בוידאו וגם בסטילס ומצלמה לא גדולה וכבדה, שעדיין תרגיש קומפקטית.
איך המצלמה הזו?
https://www.amazon.com/gp/product/B079VDF7ZG/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

ושוב, סליחה, אני חוזרת לשאלה, האם עדיף לתקן את שלי, או לקנות את החדשות האלו, שבעצם לא מאד משדרגות אותי ברמה, אבל הן חדשות...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הפנסוניק הזו כבר מצלמה חדשה וחיה שונה לגמרי, מצד אחד חיישן קצת יותר קטן שזה פחות טוב, אבל חיישן חדש ומצלמה חדשה ונוחה לשימוש. היא תספק יופי לשל תמונות ווידאו אבל סוני 5100 תספק יתרון בצילום בתאורה חלשה מול הפנסוניק.

לפנסוניק מבחר עדשות גדול יותר בתקציב נוח יותר, אני לא יודע אם זה חשוב לך.

אם את יכולה לרכוש את פוג׳י הזו
https://www.amazon.com/Fujifilm-X-T...&s=gateway&sprefix=Fuji+x-t100,aps,277&sr=8-3

זו כבר מצלמה ברמה אחרת לגמרי, אם זה מעל התקציב, אפשר ללכת על דגם קצת יותר זול של פוג׳י כמו
https://www.amazon.com/Fujifilm-X-A...rds=fuji+x-a5&qid=1566153741&s=gateway&sr=8-3

ואפשר דגם גם יותר זול
https://www.amazon.com/FUJIFILM-Mir...0&s=gateway&sprefix=fuji+x-a10,aps,282&sr=8-3

כמובן שיקר יותר יותר טוב, אבל יש עניין של תקציב :)

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מענין. המצלמות של פוג'י עומדות על אותה רמה של סוני?
בדקתי גם את המצלמה של סוני ה a5100, ולמעשה אם הבעיה אצלי היא בעצם רק במצלמה, אז אני יכולה לקנות את הגוף של ה 5100, ולהשתמש בעדשה שלי הישנה? או שאם כבר עדיף להוסיף 100 דולר על עדשה חדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשה/עדשות מצלמות סוני NEX לא מתאימות למצלמות אלפה של סוני כלומר עם שם שמתחיל ב A כמו ה A5100, יהיה צורך במתאם ואני לא חושב שזה רעיון טוב לעבוד עם מתאם, אזיה עדשות יש לך?

מצלמות פוג'י מספקות איכות תמונה מהמצלמה בסטיילס ברמה מעולה- כלומר אם מצלמים תמונה ולא עושים לה עיבוד בתוכנת עיבוד במחשב אז פוג'י הכי טובים בכך והתמונות שיצאות מהמצלמה פשוט מדהימות.

להסיר ספק גם התמונות של סוני A5100 מעולות ואם את רגילה לסוני יהיה לך נוח לעבוד עם המצלמה הזו - פשוט אני מאמין בלהכיר את המתחרים ואז לקבל החלטה ממקום של ידע.

mali

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה! עזרת לי מאד, אחזור לעדכן מה החלטתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור