מבחן: סאב לקולנוע ומוסיקה SVS PB-16 ULTRA

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ה-JL f113 משתלב נהדר באזור ה-40hz.בשידוך לרמקולים בריאים (full range בדר"כ),
מעל אזור תדרים אילו ובשידוך לרמקולים שמצריכים השלמה "גבוהה יותר", מצאתי אותו לוקה בחסר - ועל כן לצערי אינו מספק לרב ערוצי. במקרה הנ"ל עדיף את ה-SVS 16.(למשל).

כאשר עובדים עם זוג JL f113, ושמעתי/חוויתי זאת היטב, על אותה מערכת, התוצאות מעולות.
אך לדעתי המחיר כבר הופך ללא אטרקטיבי וקיימות אלטרנטיבות עדיפות הרבה יותר לטעמי עבור קולנוע (איכותי).

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
פיתרון יפה, זוג jl, תוציא 30 אלף על סאבים, סגרת סטריאו ועדיין אין לך טיפת פאנץ.
הכי טוב זוג כאלה לסטריאו ועוד זוג 16 לרב ערוצ.
פיתרון אחר זה 1 מזה ו אחד מזה, רק צריך לדעת למקם אותם נכון ו לכייל אותם, כך שיעבדו בהרמוניה.

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
אני נוטה להסכים עם איציק ברוב המוחלט של הפעמים. רכשתי רסיבר בהמלצתו - בחירה נפלאה, בחרתי מסך בהמלצתו - בחירה נפלאה - בחרתי רמקולים סטלייטים בהמלצתו - מבסוט אש. את מערכת הקולנוע שלי הוא מיקם לי בבית. אבל על נושא אחד אנחנו חלוקים. כיצד התחום הנמוך צריך להשמע במערכת. הרגלי ההאזנה של איציק שונים משלי בתכלית. איציק אוהב הרבה רזרבות - אני מסתפק בהרבה פחות. איציק לא יחיה דקה עם סאב שלא יפיל אותו ברמת האימפקט - אני מגדיר אימפקט אחרת ממנו. בכל הנוגע לסאבים וכיצד הם צריכים להתנהג במערכת, תהיה ביננו מחלוקת.

אני לא טוען שהקליפטש הוא סאב לא טוב. ה-115 שלהם הוא תמורה נהדרת לכסף. למה? כי הוא עולה אלפים בודדים. אם היה עולה כמו ה-svs הייתי מגדיר אותו כסאב בינוני מינוס. וכשמשווים אותו לזה, אז הוא ישר ניכנס אצלי למקום הזה של השוואה. ובהשוואה, מה לעשות, הקליפטש 115 לא באותה כיתה.

אני לא משווה ככה מוצרים, אם מוצר הוא לא טוב עבורי, אז הוא לא טוב בשום רמת מחיר, תחרותית ככל שתהיה.

ה 16 נמצא במיקום בעייתי. הוא יקר מאוד, וגדול מאוד, יותר גדול מ ה 115. הוא מוצר אמריקאי שתוכנן שיווקית בעיקר לחובבי ק"ב אמריקאים שיש להם חדרים גדולים ונפרדים. קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך. ושוב, הוא גם יקר מאוד, ואני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3 .

האם מופרך לגמרי לחשוב שקליפש פשוט עשו את זה נכון בסאב הזה בלי יותר מדי רוח וצילצולים, ועם מחיר תחרותי ביותר ?
תעזור לנו להבין, איך לטעמך תחום נמוך אמור להישמע בקולנוע ? מה זה הגדרה אחרת אצלך ל"אימפקט" ?
בשביל מה לרכוש מפלצת כמו ה 16 אם לא בשביל כוח ואימפקט?
אני יכול להעריך שאולי התשובה שלך תהיה משהו בסגנון - בטח, כן, הוא חזק בטירוף, לא בומי ,מאוד מאוזן, יודע לעצור כשצריך, יודע להיבלע בחלל וכו' וכו'. וזה מה שאני יכול להגיד לך על ה 115. אחרת הוא לא היה אצלי בבית.

אמרת שאתה מכיר את שניהם היטב. אם ערכת השוואה ביניהם עם קטעים מסרטים מוכרים אשמח לשמוע איפה לדעתך היה יתרון ל svs.

תודה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא משווה ככה מוצרים, אם מוצר הוא לא טוב עבורי, אז הוא לא טוב בשום רמת מחיר, תחרותית ככל שתהיה.

אז תראה. מגעיל לאמר את זה אבל מהסטנדרט שלי למשל שום פטיפון הוא לא טוב, רוב הרמקולים סתמיים ומגברים זה בכלל לא אמור לעניין אותי. אבל מה לעשות, תמורה למחיר זה קטע שצריך ללמוד ולהבין אותו. איך? לשמוע והרבה במנעד מחירים רחב ככל הניתן. אני משווה מוצרים רק ביחס למחירם וכמובן, צריך שיהיה רפרנס. כשמשלבים בין השניים, היכולת לנתח את מה ששומעים היא פשוט ברמה אחרת לגמרי.

ה 16 נמצא במיקום בעייתי. הוא יקר מאוד, וגדול מאוד, יותר גדול מ ה 115. הוא מוצר אמריקאי שתוכנן שיווקית בעיקר לחובבי ק"ב אמריקאים שיש להם חדרים גדולים ונפרדים. קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך. ושוב, הוא גם יקר מאוד, ואני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3 .

הוא לא במיקום בעייתי משום שהוא פשוט לא יקר ביחס למה שהוא נותן. בנוי היטב, יחידה חזקה וקשיחה, מדויק מאוד. נכון, הוא גדול מאוד ולא כל אחד יכניס אותו לסלון. עם ה-115 הוא גדול מאוד. אז עוד כמה ליטרים לא יפרידו בין לקחת את זה או את זה. שניהם בולטים בחלל בו הם נמצאים.

האם מופרך לגמרי לחשוב שקליפש פשוט עשו את זה נכון בסאב הזה בלי יותר מדי רוח וצילצולים, ועם מחיר תחרותי ביותר ?

לא מופרך כלל לחשוב את זה. וכן, הם עשו את זה נכון מאוד לסאב של 850 דולר. חזק, עוצמתי אך הקופסא איך נאמר, לא ממש שקטה (גם ב-112) והיכולת שלו לנגן מאוד מהר ומאוד מדויק לא ממש הרשימה אותי.

תעזור לנו להבין, איך לטעמך תחום נמוך אמור להישמע בקולנוע ? מה זה הגדרה אחרת אצלך ל"אימפקט" ?

ישנה רק הגדרה אחת לאימפקט. אימפקט זו היכולת של היחידה לעבור משקט מוחלט לרעש מהר מאוד גם ברמת הטרנזיינט. למשל, תופי רוטוטם או פיצוץ עז. אחרת האימפקט יש דעיכה, גם היא צריכה להישמע ועליה גם להיות לינארית ומאוזנת.

ועכשיו סוד קטן. לא קונים סאב גדול וחזק רק בשביל אימפקט. קונים סאב גדול וחזק בשביל דינמיקה, בשביל שיהיה לו מגבר תואם שיאפשר לו להתאושש מהר בין תקיפה לתקיפה. סאב חזק וגדול יודע לספק גם בס ראוי בעוצמות נמוכות מאוד ולהישאר מאוזן. הקליפטש למשל, לא מנגן טוב בעוצמה נמוכה.

אני יכול להעריך שאולי התשובה שלך תהיה משהו בסגנון - בטח, כן, הוא חזק בטירוף, לא בומי ,מאוד מאוזן, יודע לעצור כשצריך, יודע להיבלע בחלל וכו' וכו'. וזה מה שאני יכול להגיד לך על ה 115. אחרת הוא לא היה אצלי בבית.

אינני יודע מה הביא אותך לבחור בו. אני משער שהוא היה טוב עבורך. האם שנינו מבקשים את אותם ביצועים מסאב? כנראה שלא. אצלי היו שלושה קליפטשים. ה-112, ה-112r ולימים ספורים ה-115r. ה-112r היה הטוב ביותר מבניהם. ה-115 היה פחות טוב משניהם ברמת הביצועים והאיזון אך היה החזק ביותר. האם יש כאלה שזה מה שהם מחפשים? כמובן. אני מחפש קצת יותר מאשר להרעיד את הספה. אם ארצה רק להרעיד אותה, אלך למחסן שלי, אעמיס סאב מוגבר של טורבו סאונד, וכל הסאבים הביתיים ירגישו כמו תוספת לאוזניות. אבל האיכות - אוי האיכות לא תהיה כזו שארצה לחיות איתה.

אמרת שאתה מכיר את שניהם היטב. אם ערכת השוואה ביניהם עם קטעים מסרטים מוכרים אשמח לשמוע איפה לדעתך היה יתרון ל svs.

לא אמרתי שאני מכיר את שניהם. אמרתי שאני מכיר את שניהם מבעד לעוד לפחות 20 סאבים שעברו אצלי בבית. ה-svs הוא ליגה אחרת מהקליפטש בכל אספקט. הבעיה היא שהוא, מה לעשות, גם יקר יותר.

ולגבי היתרון שלו ביחס לקליפטש.
אז ככה. בהופעה חיה של מרקוס מילר (בסיסט) מורגש כי הקליפטש אינו מצליח לחשוף את המעבר על המיתר בגטרת בס ללא פרטים (פרייטלס). זה אומר שה-svs-3000 שהיה אצלי לזמן מוגבל, הצליח להמחיש את המעבר הזה פשוט נכון יותר, מאוזן יותר, מגובש יותר. הקליפטש הפך את התו הזה לתדר בלתי מוגדר. גם היכולת של הקליפטש לעצור אחרי פיצוץ היא לא מהמרשימות שהיו. היחידה אמנם הפסיקה לנוע, אך התיבה החלולה והקלה המשיכה להדהד. זה אומר שאת השכבות הפנימיות של צליל הפיצוץ (הדעיכה) הסאב השמיע בפרטים חסרים. היו עוד דברים, אני נוהג לכתוב אותם בצד. אשלוף את זה מההרד דיסק ואזכר בעוד כמה פרטים שרשמתי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113

תודה

בוקר טוב
בהמשך למה שנמר רשם ומסכים איתו 1000%.

לצערי אני מתקשה להבין באיזה "מיקום בעייתי" ה-16 נמצא מבחינת עלות?
מדובר בסאב שעולה 2500$ (סביב 9000 ש"ח) ופסגת החברה בכל הקשור להשקעה ותכנון.
שאלה לי אליך, האם גם לרמקולים הראשיים שלך אתה חורץ גורלות של "יקר מידי"? אין לי מושג מה יש לך בבית גם לא רלוונטי.

אנשים שוכחים שהסאב וופר הוא קודם כל רמקול!
דווקא ה-תחום תחתון הכי קשה לשחזר ב-דיוק ומקצב נכון ומצריך סאב איכותי ולא סאב של מצטער לומר "יאללה בלאגן".

SVS בעלי תיבה עמוקה, כבדה ומושקעת, לא מצליח לראות איפה הבעיה?
כמו יתר הרמקולים באופן כללי, האיכות נבדלת בכמות ההשקעה בתכנון המוצר בכל היקפיו, מאז ומתמיד.

SVS אמנם "מוצר אמריקאי" (ייצור במזרח) שתוכנן להביא מקסימום איכות במינימום כסף יחסית.
אין קשר לחלל של אמריקאי, תאילאנדי, או שיווצרי.
נכון שה-אמריקאים אוהבים Big&Strong, אבל באותה נשימה מאמין שגם לא מתפשרים על האיכות הכללית.

לגבי "קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך", לדעתי זה קשקוש ופסיכולוגיה שהשתת על עצמך, אם אינך יכול למקם "ציוד גדול" בסלון הישראלי שלך, אל תמקם, אך זו המציאות שלך.

רשמת:
"אני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3"

קודם "תגלה" ו-תשמע את הסאב (שעסקינן), ותחזור עם רשמים, לזרוק משפטים של "לא שמעתי אותו עדיין" ובאותה נשימה "אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3", לא ממש רציני.

אני שמעתי את ה-115 (מצער שנתקענו דווקא עליו - יש כמוהו לא מעט בקרב החובבים והמתחילים), בחלל ייעודי עבור קולנוע נטו, מאוד מושקע אקוסטית, אותו חבר התחיל עם בודד, לאחר מכן עבר ל-2 ולאחר מכן עבר ל-4, הייתי שותף לתהליך, בשום מצב ה-115 לא היה נשמע ראוי מבחינתי כהשלמה לרמקולים הנוספים במערכת וכ-LFE עבור סרטי קולנוע ומוזיקה רב ערוצית,
תחושת ניפוח מתחילת התהליך ועד סופו, חוסר מיקוד, לא נעים, כוחני מידי ובלתי ניתן לשליטה וריסון, אגרסיבי מאוד.

יחד עם זאת אותו חבר נהנה ומבסוט למרות שמבין ומסכים איתי על החסרונות,
אך מבחינתו היתרונות הם: להרגיש את אבריו הפנימיים שלו מרקדים גם כאשר יש מוזיקת רקע בסרטי דרמה.
שגם זה בסדר גמור.;)

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
יקיריי,

אני באמת חייב לעצמי לשמוע את ה 16, אני בטוח שהוא מעולה ומקווה שאגיע לזה בקרוב.

אבל אני טוען שוב, הסאב הזה מיועד לדעתי קודם כל לחובבי קולנוע ביתי, רק תראו אותו , הוא זועק את זה. הסיכויים שמישהו מחפש כאלה סאבים כדי לשמוע אורגני כנסיה ולא בשביל 99% להנות מק"ב הוא כחוש מאוד. למי שחשובה לו מוזיקה ברמה קריטית, יש כנראה מספיק סאבים קטנים יותר ומתאימים יותר למשימה.

הקליפש היה אצלך כמה ימים, התרשמת כמה שהספקת בזמן מוגבל, אצלי הוא זמן רב. בחנתי עליו אין ספור סרטים והוא עדיין ממשיך להפתיע אותי (השיא היה ב"נוקמים" האחרון - הרעם בהתחלה והריאליזם שלו, היה אחד האפקטים הטובים ביותר בסרט. לא ציפיתי לאפקט שבא בהפתעה, הלב שלי מילולית כמעט נפל לרגע) לכן כשאני קורא פה דברים כמו boom box (לא אתה רשמת), או שחושבים שהוא סאב שעושה "בלגן" בשכונה, אני רק מגחך.

הדהודים ודעיכה קשורים לא רק לסאב אלא גם ואולי בעיקר לכיול/חדר.

לא טוב בווליום נמוך? רחוק לגמרי מהאמת. אני לא שומע בווליום גבוה אצלי והוא מורגש נהדר.

כן, הוא מרעיד את הספה לפעמים, בצורה נעימה ונכונה כמו שהיית מצפה שסאב שמיועד לק"ב יעשה, לא בגלל SPL גבוה או חוסר ריסון. אבל הרעדות ספה זה לא מה שמעניין אותי.

אגב שימו לב למדידות CES, גם הוא וגם ה 16 די דומים ב spl בתדרים שבהם נמצא הרבה מהכיף בסרטים.

איתי - אני לא מכיר את החבר שלך עם 1-4 קליפשים, לא את החדר שלו או הציוד, אנשים מתקשים לפעמים להגיע לתוצאה טובה עם אחד (!) , כולל אותי, אז 4 יחד... אבל בחדר שמטופל נכון אקוסטית זה לא היה אמור לקרות כמו שאתה מתאר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
ערן,
מאחל לך הנאה רבה גם בהמשך.:שתוי:
הכי חשוב שאתה מבסוט (כמו חברי עם 4 כאילו).:בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני באמת חייב לעצמי לשמוע את ה 16, אני בטוח שהוא מעולה ומקווה שאגיע לזה בקרוב.

אחרי שתשמע תשווה. אני שמעתי את שניהם.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
סאב וופר תלוי כמו רמקול בגודל החלל.
את זה למדתי על בשרי לאחר שהיו לי בחמש
שנים האחרונות שישה סאבים שונים.
הטעות הכי קריטית שיכול לעשות חסר נסיון
זה להצמד לנתונים ולרכוש את הסאב הכי גדול
שיורד הכי נמוך ולא להתחשב בדבר המהותי ביותר -
גודל החלל !.
סאב שיורד ל 16 הרץ אבל כשהוא מגיע לשם
אתה אוטם את האוזניים ומנמיך כי הוא בלתי שמיע
לא שווה אגורה . אני בחלל שלי מעדיף סאב קטן
יותר ״שעל הנייר ״ יורד ל 21 אבל בתדרים שבין
25-40 נשמע חלום. 90 אחוז מהסרט ( ובטח
במוזיקה ,או בהופעה , או בסרט עם הרבה תןכן
מוזיקלי ) התדרים שהסאב יצטרך לתת לך מענה
הולם הם בין 30-60 הרץ. אז הכל בולשיט ואף
אחד לא יכול להתווכח על זה .
אני משוכנע שהסאב שלי Svs sb3000 נשמע
אצלי בעשר דרגות יותר טוב מ 16 שלהם.
גם בחינם לא הייתי מחליף ביניהם . למה?
כי ככה עובד העסק הזה. מי שבא להוכיח ״ למי
יש יותר גדול ״ ילמד את הטעות מהר מאוד.
יום נפלא :)

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
Ls77
סוף סוף תגובה עניינית ומקצועית
ממישהו שיש לו מושג על מה הוא מדבר.

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
ערן,
מאחל לך הנאה רבה גם בהמשך.:שתוי:
הכי חשוב שאתה מבסוט (כמו חברי עם 4 כאילו).:בעד:

אפשר לומר שכן, מאוד :אצבע מורמת
בעיקר כשאני שם את Tron legacy במערכת בשביל הכיף :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור