עזרה בקניית מצלמה ללא מראה לקראת טיול

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שלום לכולם.
אני רוצה לקנות מצלמה ללא מראה לקראת טיול.
אני מצלם הרבה בטלפון ואני אוהב להתעסק במצב הידני, אז אני מחפש מצלמה שקלה לתפעול וגם שאוכל להתפתח איתה כצלם.
זאת המצלמה הראשונה שלי, לכן אין לי עדשות, תיק וכל שאר הציוד שצריך (יש לי חצובה).
התקציב הכולל באזור 4,000 שקלים (אם שווה להוסיף אפשר להעלות קצת)
דרישות:
מצלמה קלת משקל (לכן לא DSLR).
ממשק קל ונוח.
שתוכל להיות point and shoot פשוטה.
מסך מפרקי נוח.
צילום ווידאו ב-4K.
היתרון למייצב מובנה לחיישן.
רוצה גם עדשת סופר זום לצילומי נוף (לא חובה אם מעל התקציב).

אמרו לי על Canon EOS M50,
על Sony A6400
על Sony A6500.
ועל Fuji X-T20
אני לא נעול על אף אחת מהם ופתוח לעוד הצעות.
רציתי לדעת מה אתם חושבים עליהם ועל מה אתם ממליצים.

תודה רבה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי לא להתקרב לקנון, ממש לא אוהב את סדרת ה M שלהם - פשוט המתחרים טובים יותר.

סוני זו קצת בעיה עדשת הקיט שמגיעה עם המצלמה היא פשוט בנונית ואני לא ממליץ עליה, מה שאומר שעדשות זום אחרות עבור המצלמה הן יקרות וזה יחרוג מהתקציב שלך.

פוג'י X-T20 או X-T30 (הדגם היותר חדיש) הן פתרון מוצלח - כאשר X-T30 עם עדשת 18-55 F2.8-4 יהיה קצת מעבר לתקציב כ 4850 ש"ח אפשר לרכוש את המצלמה עם עדשת 15-45 שהיא עדשה לא רעה, אבל פחות טובה מה 18-55.
או באמת ללכת על ה X-T20 עם עדשת 18-55 F2.8-4 בכ 3550 ש"ח.

קצת קשה לי הנושא של עדשת סופר זום לצילום נוף, מניסיון שלי נוף מצלמים עם עדשה רחבה (לא עם זום גדול), יותר מכך עדשה עם זום גדול תיהיה כבדה. בהקשר של סופר זום בדרך כלל מדברים על עדשה עם טווח זום מאוד גדול ומדברים על איכות אופטית לא טובה (מה לעשות זה פיזיקה).
כך שאני ממליץ לא להיכנס לזה כעת - אבל חשוב להבין שעדשת זום גדול לסוני וגם לפוג'י לא יהיו זולות (גם אם תרצה לרכוש אחת בעתיד).
לדוגמא
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=876843

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
אז אתה אומר שלא כדאי סוני רק בגלל עדשת הקיט שלהם?
מה אם אקנה גוף לבד ועדשה אחרת?

אני מבין שאתה ממליץ על פוג'י X-T20 או X-T30, האם יש עוד דגמים באופן כללי אתה חושב שיכולות להתאים לי?

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
מצטרף להמלצה על פוג'י.
אחלה איכות תמונה ועדשת ה-"קיט" 18-55 קלה ונפלאה לטיולים
תפריטים נוחים וגם המראה של המצלמה מיוחד ועושה חשק לצלם
תהנה בטיול

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשה טובה לסוני יכול להיות עדשת סוני 18-135
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

והיא לא זולה - קרוב ל 2400 ש"ח, כמה כסף זה משאיר לך למצלמה? ועדיין אתה מקבל גוף קטן שלא הכי נוח לשימוש.

פרט לסוני ולפוג'י יש מצלמות ללא מראה עם חיישן קטן יותר של אולימפוס או פנסוניק - הן מצלמות מעולות עם מגוון עדשות יפה, והן מאוד מוצלחות לוידאו וגם סטיילס לא רע, אבל הסטיילס של סוני ופוג'י מוצלח יותר.

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תמונות סטיילס הם העדיפות ראשונה.
הווידאו במקום שני מיד אחריו.

עשיתי חקירה על שני המצלמות האלה וזה מה שהבנתי.
שלסוני A6400 יש שמירה מעולה על פוקוס, צילום 4K ללא הגבלה של התחממות (לעומת 10 דקות פוג'י), גריפ נוח לאחיזה, מסך מסתובב לקדימה (אם אתה לא משתמש בהט-שו) ואין בעיות של התחממות.

לפוג'י X-T30 יש עדשות קיט טובות יותר (אשמח להסבר למה), איכות ווידאו יותר טובה ומחיר יותר זול איפה שבדקתי.

האם יש עוד משהו שלא כתבתי?
בשלב הזה אני נוטה לסוני A6400 עם עדשה אחרת.
לפי מה שאני מבין האיכות תמונה היא דיי זהה גוף לגוף, זה נכון?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשות קיט הו עדשות שמגיעות בדרך כלל כקיט עם המצלמה רוב החברות מספקות עדשות קיט מאוד בנוניות - כך סוני, קנון וניקון. פוג'י כמו גם כמה חברות אחרות מספקות עדשות קיט שהן לא רעות כלל.

בהקשר של זמן הקלטה נכון סוני A6400 יכולה להקליט 30 דקות רצוף והפוג'י רק 10 דקות - השאלה האם באמת אתה צריך יותר מ 10 דקות?

אם זה חושב לך, אז באמת פוגי' הזאת לא תתאים, צריך לחשוב על סוני או לעלות בתקציב לדגם אחר.

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
ההגבלה של 10 דקות זה מאוד.... מגביל, אני לא חושב שזה הגיוני שיש אפשרות ללא הגבלה.
לכן a6400 נראה מאוד מושך מבחינת גוף בכל מקרה.
אם יש לך הצעה לעדשה יותר טובה אני אשמח לשמוע.
A6400 ועדשה זה קצת מעל התקציב אני מתאר לעצמי.
אם יש לך חלופה אחרת אשמח לשמוע.

אני לא סגור לחלוטין על 6400, המחיר של פוג'י מאוד מושך. במיוחד שזה כולל עדשה.
הסוני מגיע עם פוקוס מעולה, טיים לאפ,, מסך מסתובב ועוד.
אבל אני רואה שאין הרבה עדשות, אני רוצה עדשה שהיא יכולה לצלם עם עדשה רחבה וגם זום ואמן לה יצוב כמו ב-6500...
לא יודע....

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני לא חושב שזה הגיוני שיש אפשרות ללא הגבלה

בסוני A7 III אין הגבלה לוידאו חוץ מאחת:הבטריה נגמרת מתי שהוא.

גם איפה שיש מגבלה זה לא אומר שאחרי 10 דקות המצלמה מפסיקה לצלם היא ממשיכה אבל פותחת קובץ חדש ואחרי עוד 10 דקות שוב קובץ חדש וכך הלאה וכך האלה עד.... עד:שהבטריה נגמרת.

מה רע בזה? שום דבר אם אתה יודע להפעיל תוכנות לעריכת וידאו ו....לחבר את החלקים.

העדשה שתחובר לגוף הרבה יותר חשובה מהגוף עצמו. מצד שני:החלטת על גוף של יצרן כלשהו (נניח סוני) אז די התחתנת איתו ואתה מחובר/מקושר/תלוי בהיצע העדשות שמציע אותו יצרן.

ואם בסוני עסקינן:סיגמה וטמרון (יצרניות עדשות צד ג) כבר הציגו מבחר לא רע בכלל באיכותו ובמחיר שלו לתבריג של סוני. ואני מניח שנראה עוד כאלה.

עדשה טוב (סוני קנון ואהרון מרטיניק בוזגלו) - עולה הרבה כסף. ועדשה טובה,ולא משנה לאיזה תבריג/יצרן וכו תעשה שינוי גדול ונראה לעין - הרבה יותר מהתקדמות בגוף כלשהו ולא משנה מיהו היצרן.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מנחם כמה חידודים,
סוני A7 III מדובר על מצלמה הרבה יותר יקרה מהתקציב שלו - בתקציב כזה יש גם את ה פוג'י X-T3 המעולה וכן עוד מצלמות ובהחלט סוני A7 III מצלמה מעולה.

בהקשר של צילום 10 דקות, בדרך כלל עושים זאת בגלל התחממות החיישן ואז יכול להיות צריך להמתין לפני יכולת צילום קטע וידאו נוסף, ולא תמיד אפשר לצלם 10 דקות נוספות.

עדשות סיגמא וטמרון הן עבור דגמים ישנים של מצלמות הקרופ של סוני או עבור מצלמות ה FF כמו ה A7 של סוני לסדרת A6XXX מגוון עדשות צד שלילי הוא קטן מאוד מאוד ובדרך כלל צריך מתאם. כעת אתה יכול להגיד אבל אם זה מתאים ל A7 זה יתאים גם ל A6XXX, נכון, אבל עם זווית צילום ומשקל שמתאים ל FF וזה יהיה פחות אטרקטיבי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ההגבלה של 10 דקות זה מאוד.... מגביל, אני לא חושב שזה הגיוני שיש אפשרות ללא הגבלה.
לכן a6400 נראה מאוד מושך מבחינת גוף בכל מקרה.
אם יש לך הצעה לעדשה יותר טובה אני אשמח לשמוע.
A6400 ועדשה זה קצת מעל התקציב אני מתאר לעצמי.
אם יש לך חלופה אחרת אשמח לשמוע.

אני לא סגור לחלוטין על 6400, המחיר של פוג'י מאוד מושך. במיוחד שזה כולל עדשה.
הסוני מגיע עם פוקוס מעולה, טיים לאפ,, מסך מסתובב ועוד.
אבל אני רואה שאין הרבה עדשות, אני רוצה עדשה שהיא יכולה לצלם עם עדשה רחבה וגם זום ואמן לה יצוב כמו ב-6500...
לא יודע....

אם אתה מוכן לשקול ציוד יד שנייה, אוי כדי לבדוק באמת סוני A7 II, או סוני A6500 ואולי פוג'י X-T3 וכן גם עדשות יד שנייה - אני מבין את הדילמה שלך, מצד אחד אתה הולך להסקיע הרבה כסף מצד שני אתה לא מקבל פיתרון מושלם.

אם אתה מוכן לחשוב על מצלמות עם חיישן קצת יותר קטן, זה לאולימפוס ולפנסוניק מצלמות שמסוגלות לצלם וידאו מדהים, עם מגוון עדשות יפה, הנקושה שאיכות הסטיללס בתאורה חלשה היא קצת פחות טובה מהמצלמות שדיברנו עליהן.

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
טוב, אז ככה.
אחרי שחשבתי על זה הרבההההה, הגעתי למסקנה הזאת.
הפוג'י והסוני שניהם מצלמות ממש טובות, ושניהם יש היתרונות וחסרונות שגורמות למוח שלי להיתקע שאני מנסה להחליט מי יותר טובה.

אחרי הרבה צפייה בסרטים וביקורות, והמון חשיבה ושיחות עם צלמים הבנתי משהו. לא משנה כמה זמן אפשר לצלם ווידאו, לא משנה כמה גדול מבחר עדשות טובות יש לחברה אחת או אחרת, הפוקוס הכי חשוב. אם יש לי מצלמה מעולה ועדשה יוקרתית אבל 20% מהתמונות לא בפוקוס אז 20% מהפעמים המצלמה לא שמישה.

ואז בחרתי Sony Alpha A6400.

מה שסוגר את פינת הגוף.
על איזה עדשות אתם ממליצים ל-A6400?
בגלל שגוף לבד עולה לא מעט אני רוצה עדשה שתוכל לענות לי על כמעט כל המצבים.
מעדיף עדשה משתנה צילומי נוף וזום.
בגלל של-A6400 אין מייצב מעדיף מייצב בעדשה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מוזר שאתה בוחר מצלמה לפני שאתה בוחר עדשה.
בוחרים סט ולא מצלמה.
בבקשה עדשה טובה סוני 18-105 f4 , הבעיה שהיא לא זולה

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני,דווקא,לא מתפלא שפותח הפוסט נפל חלל בשלל הסקירות (הכתובות והמוסרטות) של ה A6400 של סוני. המצלמה הזו יחד עם ה T-X30 של פוג'י הן הפיינליסטיות שנוהגים להשוות במצלמות קורפ,חסרות מראה ובמחיר של אזור האלף דולר ארה"ב.

ל A6400 אכן יש יתרון מה על ה פוג'י בתחום הפוקוס אבל צריך להסתכל על הדברים בהקשרם,אם הוא מוזכר או לא בכתבה/סקירה - קרי: היתרון של הסוני הוא דווקא בוידאו. בסטילס מערכת פוקוס המצויינת של סוני לא מהווה יתרון מול המתחרה מבית פוג'י וגם: לצלם המתחיל הפוג'י מציעה מבחר עדשות גדול יותר איכות JPEG פנומנאלית ובקיצור חוץ מהיתרון בוידאו ובפוקוס על עין אדם לסוני אין באמת יתרון על הפיינליסטית מבית פוג'י.

פוקוס זה דבר חשוב. וזה מבאס את הנשמה לגלות על מסך המחשב שהפריט שאותו הכנסתה לתמונה על מנת להפוך אותה לתמונה שמספרת סיפור שמוליכה את העין שיש בה אמירה פרטית של הצלם ואחרי כל אלה לגלות שדווקא בפריט הזה יש בעיית פוקוס. אבל אני לא מכיר נתון של 20% כישלונות בפוקוס ואני מצלם כבר כמה עשורים ואחת המצלמות שיש לי דווקא ידועה לשימצה במערכת הפוקוס שלה.

אני לא יודע עם אילו צלמים שוחח פותח הפוסט וממי מהם שמע שמצלמה (הגוף) עושה פוקוס ושהגוף של ה A6400 פותר בעיה ארטילאית של 20% פיספוס בפוקוס... מה אני אומר? מצלמה,גוף,לא עושה שום פוקוס מערכת הפוקוס נמצאת בעדשה ובקושחה שנמצאת בעדשה העדשה - והקושחה שבה מדברים עם המצלמה והקושחה שבה ואז נוצר מצב שבו יש פוקוס על פריט נבחר בתמונה ובמקרה של הסקירות/מאמרים של ה A6400 כל זה מודגש בהקשר של צילום וידאו. בלי עדשה שיכולה לדבר עם מערכת המיקוד של הגוף אין פוקוס לא 80% הצלחה אין בכלל.

לא יודע לגבי מבחר העדשות של סוני אבל אני כן יודע שדווקא מערכות הזכוכית המעולות שבמעולות של ניקון,קנון ובהרבה פעמים גם של סיגמא וטמרון הן עם המון זכוכית מאיכות מעולה ובמשקל עצום ובמחיר של מכונית משפחתית משומשת במצב טוב ובלי מייצב כי לייצב כמות כזו של זכוכית ולשמור על איכות,כזו,של זכוכית צריך מערכת יצוב שאיננה נמצאת בטווח הטכנולוגיה של בניית עדשות הידועה ב 2019.

לצערו של פותח הפוסט:שלל העדשות ל A6400 לסוני הם מתוצרת סוני,במקרים בודדים יש חלופות של צייז אבל הן לא מיוצבות,יקרות והפוקוס שלהן ידני. סיגמא וטמרון כמעט ולא פעילות בטווח עדשות הקורפ ל E-MAUNT של סוני ב A6400 ואם לא די בזה העדשות,גם הלא מצויינות למצלמה הזו,יקרות מאוד.

חלופה,שאפשר לחשוב עליה,היא להשתמש בעדשות צד ג' (למשל של קנון וסיגמא) על הסוני הזו ובשימוש עם מתאם אבל אז: מתאם עולה כרבע ממחיר הגוף והדבר הראשון שנפגע אם משתמשים במתאמים האלה זו מערכת הפוקוס.....

מעין סיכום:

בגוף של עד 1000 דולר במצלמות חסרות מראה ה A6400 היא בחירה טובה מהרבה סיבות אחת מהן,וממש לא זו שמכריעה לטובת קנייה או לא,היא מערכת הפוקוס המצויינת של סוני שמוטמעת גם בגוף המצלמה הזו.

עכשיו:כדי לחבר למצלמה הזו עדשה שגם תדע "לנצל" את מערך הפוקוס של המצלמה וגם להוציא לפועל את איכות המעבד של המצלמה הזו,ועוד כמה תכונות לא רעות שמוטמעות בה,צריך זכוכית/עדשה והמבחר הוא לא גדול ויקר ובתקציב שהוצג בראשית הפוסט הזה ספק אם אפשרי ללא חריגה משמעותית.

גוף המצלמה חשוב אבל הרבה יותר חשובה הזכוכית שמחברים לגוף ועוד יותר חשוב משניהם הוא האדם שמציץ לתוך המצלמה ומחליט אם לירות את התמונה או לא. העקרון הזה,כפי הנראה פה,נפגע וחבל....

מנחם.

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
חשבתי על זה שוב ובעקבות מה שאתם אמרתם לי, המחיר ומבחר העדשות אני חושב שאבחר בפוג'י.
העדשות קיט הם מגיעות עד 55MM, האם יש עדשה יותר טובה שיכולה להגיע ליותר?

מה אתם חושבים על שני אלה?
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=882871
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=875361

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
מה רע בעדשת הקיט?

מי אמר שכשהמספרים בטווח הזום גדולים אז גם האיכות גדולה - לא משנה באיזו עדשה זה,דווקא,בדרך כלל הפוך.

אני חושב שהשיקול צריך להיות משהו שנראה כמו זה:

לשמור,פלוס מינוס,על מסגרת תקציב.

לחשוב שהדבר הכי חשוב בדרך ליצר תמונה זה הצלם.

אחרי הצלם זו העדשה ואחרי שניהם זה הגוף.

בהתאם לזה לחלק את התקציב.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עדשות פוג׳י בדרך כלל עדשות טובות ואפילו עדשות הקיט לא רעות בכלל, בניגוד לסוני שעדות הקיט שלה בינונית.
עדשת פוג׳י 18-135 היא עדשה טובה מאוד, אבל היא לא עדשה זולה.
כך גם עדשת 55-200 אבל עדשה זו לא יכולה להיות עדשה יחידה למצלמה פשוט חסר לה התחום הרחב והתחום הבנוני, היא יכולה להשלים את עדשת הקיט

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
מצטרף להמלצה על פוג'י.
אחלה איכות תמונה ועדשת ה-"קיט" 18-55 קלה ונפלאה לטיולים
תפריטים נוחים וגם המראה של המצלמה מיוחד ועושה חשק לצלם
תהנה בטיול

מסכימה בהחלט.

Just Liran

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תגידו לי מזל טוב, קניתי את פוג'י X-T20 עם עדשת קיט 18-55mm f/2.8-4.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור