כבלים האם הייתם קונים כבל אודיו שהיצרן מסרב לפרסם את נתוניו?

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
וואחד פנטומימה שואו הבאת כאן....ומחשבה .....בהינתן ויש מספיק אימוג'ים- האם ניתן להעביר איתם סיפור/רעיון ? .....גירסה מודרנית לכתב החרטומים ?
Hieroglyphs-Hebrew.jpg

:)

תמונות מצורפות

• Hieroglyphs-Hebrew.jpg
    Hieroglyphs-Hebrew.jpg
    KB 16.8 · צפיות: 442

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
פעם נוספת, להבהרה, קבל נוצר מ"קירבה מרובה" בין ה+ ל- .
קירבה מרובה (ממוליך ליץ) בתוך ה+ בלבד או ה - בלבד לא יצרו אפקט קיבולי - האם אנו מסונכרנים ?

קירבה מרובה בלבד לא עושה את זה בכבל של קארדס, אני מתאר לעצמי שהם לא היו מתפשרים על כך, סיבים מצופים ליצה וקירבה מרובה ידוע שעושים זאת, פשוט לא מוכן לשים כבל של 446 pF\ft כאשר יש המון טובים באזור ה 10-20 pF\ft.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קירבה מרובה בלבד לא עושה את זה בכבל של קארדס, אני מתאר לעצמי שהם לא היו מתפשרים על כך, סיבים מצופים ליצה וקירבה מרובה ידוע שעושים זאת, פשוט לא מוכן לשים כבל של 446 pF\ft כאשר יש המון טובים באזור ה 10-20 pF\ft.

מאיזו רמה של קיבוליות מגבר עלול להינזק?
קשה לי להאמין שיצרנים מכובדים יוציאו כבלים שעלולים לפגוע במגברים.
אגב מבדיקה באתר של cardas הנתונים הרשומים מדברים על 278 ולא 440.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
278 PF למטר ל Feet או למטר הוא עדין קיבול גבוה.

לדעתי הכבל הנכון ביותר טכנית (שההשראות והקיבול - שניהם בטווחי ביניים) הוא 2 מוליכים עבים שכל אחד מהם מורכב מאלפי סיבים סופר דקיקים ומבודדים בלכה (ליץ) , וה+ וה- מלופפים אחד מסביב לשני במתינות.

אפילו טכנוקרטים כמוני טוענים שיש הבדלים בין כבלי רמקול (במיוחד כשמחוברים אליהם מגברים שפופרתים) מאחר שרואים הבדלים מדידים וברורים,ב Frequency Respones שאוזן האדם מספיק רגישה כדי לשומעם.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
278 PF למטר ל Feet או למטר הוא עדין קיבול גבוה.

לדעתי הכבל הנכון ביותר טכנית (שההשראות והקיבול - שניהם בטווחי ביניים) הוא 2 מוליכים עבים שכל אחד מהם מורכב מאלפי סיבים סופר דקיקים ומבודדים בלכה (ליץ) , וה+ וה- מלופפים אחד מסביב לשני במתינות.

אפילו טכנוקרטים כמוני טוענים שיש הבדלים בין כבלי רמקול (במיוחד כשמחוברים אליהם מגברים שפופרתים) מאחר שרואים הבדלים מדידים וברורים,ב Frequency Respones שאוזן האדם מספיק רגישה כדי לשומעם.

כלומר חברה כמו cardas שמכרה לפחות עשרות אלפי כבלים אינה יודעת מה היא עושה, או גרוע מכך הזיקה לעשרות אלפי מגברים ואם זאת לא שמענו על כך, בכנות נשמע קצת מופרח.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כלומר חברה כמו cardas שמכרה לפחות עשרות אלפי כבלים אינה יודעת מה היא עושה, או גרוע מכך הזיקה לעשרות אלפי מגברים ואם זאת לא שמענו על כך, בכנות נשמע קצת מופרח.
איפה אמרתי שהכבל של Cardas מזיק למגברים ? אני דברתי על הכבל והמגבר הספציפיים שאיתו המגבר הספציפי נכנס לאוסילציה וכמעט קיפח את חייו בטמפרטורה של כ 100 מעלות........ונתתי גם את שם המגבר - אללה ירחמו......אם את משהו מעניין Power בן 40 שנה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איפה אמרתי שהכבל של Cardas מזיק למגברים ? אני דברתי על הכבל והמגבר הספציפיים שאיתו המגבר הספציפי נכנס לאוסילציה וכמעט קיפח את חייו בטמפרטורה של כ 100 מעלות........ונתתי גם את שם המגבר - אללה ירחמו......אם את משהו מעניין Power בן 40 שנה.

אם התגובה שלך לא רלוונטית לשאלה ששאלתי את @gds לשם מה רשמת אותה, נסה לא לחרב שרשור נוסף בתגובות שאינן רלוונטיות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם התגובה שלך לא רלוונטית לשאלה ששאלתי את @gds לשם מה רשמת אותה, נסה לא לחרב שרשור נוסף בתגובות שאינן רלוונטיות.
התגובה שלי הייתה ממש לעניין כי הוספתי פן נוסף לסכנת הפגיעה במגבר והיא שקיבוליות גבוהה גם משנה את הסאונד.

ועוד משהו, תנסה להגיב ביתר נימוס ופחות תוקפנות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ועוד משהו, תנסה להגיב ביתר נימוס ופחות תוקפנות.

כשאתה נכנס לשאלה אליה לא נשאלת ומגיב בתגובה שאינה רלוונטית לעשור, מאה או האלף הנוכחי משום שנבדקה במקרה הטוב ב 1980 אל תתפלא לתגובות שאתה מקבל.

קיבוליות המדוברת אינה משפיעה על מגבר מודרני כאשר מדובר בכבלי רמקולים (אלה אם תשתמש בכבל CAT5 לחיבור הרמקול), כשמדובר באינטרקונקטים הרגישות לקיבוליות גבוה יותר וגם אז בטווח הארוך (קיבולות באינטרקונקט בסדרת הכבלים המקבילה לכבלי הרמקולים שהיו בידי פותח השרשור עומדת על 8pf/ft).

"Capacitance is not considered an issue with speaker cables. Inductance and resistance are. With interconnects, capacitance can be an issue, however, but usually only for long runs."

אינפורמציה נוספת בשרשור המצורף.

https://www.whatsbestforum.com/threads/benefits-drawbacks-of-high-capacitance-speaker-cables.20767/

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
המציאות היא בדיוק הפוכה מהציטוט- אין השפעה של קבוליות כלל על אינטרקונקטים בהנחה שהתנגדות היציאה של ה pre נמוכה - כפי שמחוייב מתכנון הנדסי נכון......והאינטרקונקט הוא לא באורך מאות מטרים.

אשמח מאוד אם יש כאן מישהו עם תוכנה לתכנון קרוסאוברים DIY של רמקולים שיכול להציב את הנתונים ולהראות את ההשפעה של הקיבוליות על ה FR .....ובמיוחד עם הפרמטרים של יציאת שנאי של POWER שפופרתי ששם ההשפעה מורגשת יותר עקב כך שפרמטרי שנאי היציאה אינם אידאליים - השראות והתנגדות גבוהה שיוצרים אינטרקציה עם קיבול כבל הרמקול בצורה של מעגל תהודה בתדר מסויים שיכול ליפול בתחום השמע.

נערך לאחרונה ב:

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
יש לי כבלים של טלוריום מהסדרה הגבוהה.כבלים מצויינים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
המציאות היא בדיוק הפוכה מהציטוט- אין השפעה של קבוליות כלל על אינטרקונקטים בהנחה שהתנגדות היציאה של ה pre נמוכה - כפי שמחוייב מתכנון הנדסי נכון......והאינטרקונקט הוא לא באורך מאות מטרים.

אשמח מאוד אם יש כאן מישהו עם תוכנה לתכנון קרוסאוברים DIY של רמקולים שיכול להציב את הנתונים ולהראות את ההשפעה של הקיבוליות על ה FR .....ובמיוחד עם הפרמטרים של יציאת שנאי של POWER שפופרתי ששם ההשפעה מורגשת יותר עקב כך שפרמטרי שנאי היציאה אינם אידאליים - השראות והתנגדות גבוהה שיוצרים אינטרקציה עם קיבול כבל הרמקול בצורה של מעגל תהודה בתדר מסויים שיכול ליפול בתחום השמע.

מה אומר לך רוברט, כדאי שתפתח חברת אודיו או כבלים משלך, נראה ששאר המהנדסים בענף לא יודעים מה הם עושים.
בהצלחה!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה אומר לך רוברט, כדאי שתפתח חברת אודיו או כבלים משלך, נראה ששאר המהנדסים בענף לא יודעים מה הם עושים.
בהצלחה!
וואלה גיא לא מבין אותך כלל, אני, רוברט, ש"כמעט הכול אצלי נשמע אותו דבר (באלקטרוניקה)" אומר לך במפורש שיש הבדל בין כבלי רמקול עקב ערכי ה- RLC השונים שלהם .....ואתה מתווכח איתי ? ........נפלאות דרכי מחשבתך ותגובות הפורום שלך.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מאיזו רמה של קיבוליות מגבר עלול להינזק?
קשה לי להאמין שיצרנים מכובדים יוציאו כבלים שעלולים לפגוע במגברים.

http://cardas.com/clear_beyond_sp.php

המגברים של התקופה היותר מאוחרת משנות ה 80 מתוכננים למנוע נזק מאוסילציה בד בבד עם התפתחות תחום הכבילה על שפע המצאותיו שהראה את הצורך בכך, כיום פחות מדובר על נזק אלא על שינוי מוחשי בצליל דבר שמתכנני מגברים ורמקולים בודאי היו רוצים שלא יתרחש עם מוצריהם שנתנו להם אופי ספציפי. כבלים שעושים רושם כדי למכור ע"י משחק בנתונים חשמליים ובכך משנים צליל של רכיב בסיסי הם הסיבה להבדלים ואי שביעות רצון של בעלי אותו מגבר או רמקול וזאת מעבר לשאר חלקי הסט-אפ.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

המגברים של התקופה היותר מאוחרת משנות ה 80 מתוכננים למנוע נזק מאוסילציה בד בבד עם התפתחות תחום הכבילה על שפע המצאותיו שהראה את הצורך בכך, כיום פחות מדובר על נזק אלא על שינוי מוחשי בצליל דבר שמתכנני מגברים ורמקולים בודאי היו רוצים שלא יתרחש עם מוצריהם שנתנו להם אופי ספציפי. כבלים שעושים רושם כדי למכור ע"י משחק בנתונים חשמליים ובכך משנים צליל של רכיב בסיסי הם הסיבה להבדלים ואי שביעות רצון של בעלי אותו מגבר או רמקול וזאת מעבר לשאר חלקי הסט-אפ.
שמח שהעלית נתונים של clear and beyond למיטב זכרוני מההתכתבות בינינו הכבל שהיה ברשותך הוא Clear Cygnus שם הנתון עומד על 278 ולא 440 כמו ב beyond.

לגבי מה מתכננים או לא מתכננים יצרני הגברה, ניתן לומר את אותם הדברים על כבלי חשמל ואינטרקונקטים משודרגים, לכולם השפעה.
עד היום מעולם לא מצאתי כבל חשמל משודרג באף ציוד שרכשתי, אם זאת לא ניתן להתעלם מהשינוי שכבילה כזו יצרה אצלי.

באופן אישי אותי מעניינת התוצאה הסופית שאני מקבל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

gds, מצאתי "אזהרת מסע" על בדיוק מה שאנו מדברים - הסכנה שבקיבול גבוהה - מהאתר של QED

מצורף (הלינק)

Another factor to be considered with speaker cables is amplifier stability. In some cases, a little extra capacitance at the output can make an amplifier oscillate, overheat and even self-destruct. Or it may oscillate momentarily at high radio frequencies during operation and show no obvious symptoms. Well - designed amplifiers normally have a good gain/phase margin, which ensures that small extra phase shifts due to increased capacitance do not cause such problems. Unfortunately, some commercial designs do not have sufficient gain/phase margins for unconditional stability and it is these which cause problems with long lengths of higher -capacitance cables. Ironically, inductance is likely to be low for high-capacitance cables, leading to a further reduction in the stability margin. Even if not outwardly unstable, sound quality can suffer, with harsh and forward-sounding results as the amplifier sits on the edge of instability. Fig. 10 shows instability due to high capacitance cable as ringing on a 'fast' square wave signal.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
חברה מעולה, ההמוליכים מבודדים אז אין ממה לחשוש, הכבל הספציפי הזה קצת מנחית את הגבוהים, יכול להיות טוב ויכול להיות פחות מוצלח, איזה סט אם יש לך?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם אתה שואל אותי - לי אין כבלים של QED , יש לי כבלים "No Name" שכמובן הם יחסית עבים ומתוכננים לדעתי הנדסית נכון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
gds, מצאתי "אזהרת מסע" על בדיוק מה שאנו מדברים - הסכנה שבקיבול גבוהה - מהאתר של QED

מצורף (הלינק)

Another factor to be considered with speaker cables is amplifier stability. In some cases, a little extra capacitance at the output can make an amplifier oscillate, overheat and even self-destruct. Or it may oscillate momentarily at high radio frequencies during operation and show no obvious symptoms. Well - designed amplifiers normally have a good gain/phase margin, which ensures that small extra phase shifts due to increased capacitance do not cause such problems. Unfortunately, some commercial designs do not have sufficient gain/phase margins for unconditional stability and it is these which cause problems with long lengths of higher -capacitance cables. Ironically, inductance is likely to be low for high-capacitance cables, leading to a further reduction in the stability margin. Even if not outwardly unstable, sound quality can suffer, with harsh and forward-sounding results as the amplifier sits on the edge of instability. Fig. 10 shows instability due to high capacitance cable as ringing on a 'fast' square wave signal.

הייתי מוסיף את הכתוב מעל הקטע:
Some esoteric cables employ a number of separately insulated paralleled wires to form the two conductors. With certain geometries and lower-grade materials, this can cause capacitance to rise to a high level. One such sample in our test group had a parallel capacitance of some 1375pF compared to the average sample capacitance of 500pF for a 10metre length.

זה דווקא מזכיר את המבנה של נורדוסט אבל נתוני הקיבוליות שלהם מזעריים מן הסתם חברה שיודעת מה שהיא עושה, לעומתה יש כבלי רמקול פלאטיים דומים כמו של Goertz שהם מתכון בדוק לגרימת נזק.
הכבל שציינתי בפתיחת השירשור הוא מקבילי ופלאטי מה שמעלה את החשש אני חושב שהסתרת נתונים טכניים אין לה מקום בעולם האודיופיליה על ציודיו היקרים.

הפנית את הפוסט הנ"ל אלי אבל אתה מטיף למקהלה, אני מקווה שקוראים זאת הכופרים :)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הייתי מוסיף את הכתוב מעל הקטע:
Some esoteric cables employ a number of separately insulated paralleled wires to form the two conductors. With certain geometries and lower-grade materials, this can cause capacitance to rise to a high level. One such sample in our test group had a parallel capacitance of some 1375pF compared to the average sample capacitance of 500pF for a 10metre length.

זה דווקא מזכיר את המבנה של נורדוסט אבל נתוני הקיבוליות שלהם מזעריים מן הסתם חברה שיודעת מה שהיא עושה, לעומתה יש כבלי רמקול פלאטיים דומים כמו של Goertz שהם מתכון בדוק לגרימת נזק.
הכבל שציינתי בפתיחת השירשור הוא מקבילי ופלאטי מה שמעלה את החשש אני חושב שהסתרת נתונים טכניים אין לה מקום בעולם האודיופיליה על ציודיו היקרים.

הפנית את הפוסט הנ"ל אלי אבל אתה מטיף למקהלה, אני מקווה שקוראים זאת הכופרים :)

אצלי כבלי QED Reference XT (סידרה אחת מתחת ל Genessis)משמשים לחיבור הרמקולים לק"ב, למחירם מדובר בכבילה חביבה +, להשוות אותו למשהו כמו הכבילה שהיתה ברשותך, רק אם אתה חירש.
ספקטרום התחום העליון, הפירוט והמהירות לוקים בחסר (יש עוד דברים אבל אלו שני התחומים שמיד קופצים בשמיעה הראשונית), לק"ב זה יותר ממספיק, למערכת דו ערוצית בינונית ומעלה לדעתי לא.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור