אקוסטיקה איך להוסיף כמה db למערכת בלי להוסיף דבר

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
איפה כתבתי שאני חרש ? כתבתי שבגלל שהדמיון שלי מפותח, ואני יכול לדמיין שאני שומע הכל מהכל, אז אני בודק ציוד רק על עיוור.

ולמען האמת כולם כאן בפורום מדמיינים בדיוק כמוני, ויותר, כי הרי מי ששומע הבדלים בין אינטרקונקטים הוזה ב 100% - העניין בדוק עם עשרות מבחני Blind שבצעתי ל"שומעי אינטרקטונקטים "

אף אחד אף פעם לא שמע מעולם אינטרקונקט בבליינד !!! - בבדיקות שאני בצעתי ובנוסף איני מכיר אף מאמר שתיעד הצלחה במבחן שכזה, בדיוק ההפך, תמיד הנבחנים נכשלו.

ולעניין השמיעה שלי, סתם מעניין כמה אנשים כאן בפורום ובמיוחד כאלה שקרובים לגיל 60 שומעים עד 14.5 KHz כמוני....... וכן, אני יודע שיש עוד הרבה מדדים ל"מומחיות בהאזנה"

נמר, למען העניין, תריץ תדרים עם איזה אוזניה איכותית וספר עד איזה תדר אתה שומע ....אני בגילך שמעתי עד כ 20,500 Hz .

ועוד משהו, גם אני מותש לחלוטין, מבטיח שזו התגובה האחרונה שלי בשרשור זה ב"נושאים הטעונים" .....וינשום הפורום לרווחה ;)

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אתה טוען שמבחן אמיתי ואובייקטיבי של ציוד הוא רק כאשר האודיופיל רואה את הציוד וזאת בגלל חוסר המיומנות שלו ?
אתה רציני ? אתה מבין כמה דבריך מגוחכים ? אם מדעני ה FDA שבודקים תרופות היו שומעים אותך הם היו צוחקים צחוק גדול.
אההה... לא. זה לא מה שאני טוען. אני טוען שבמבחן עיוור נכנסים הרבה אלמנטים שלא קשורים למה שרוצים לבחון, שדופקים את המבחן. אין לי בעיה עם זה שלא רואים או לא יודעים מה שומעים. זה קרה לי אינספור פעמים בבית. אבל לזה מעולם לא התייחסת. כי אתה קורא ורואה רק מה שאתה רוצה לקרוא ולראות. כ"כ עסוק בדוגמה הפרטית שלך שהפרטים הקטנים שמנסים להציג בפניך פשוט הולכים אצלך לאיבוד. הכל למען קידוש המבחן העיוור.

אם האודיופיל לא שומע הבדלים בבליינד אז שיחסוך את הכסף !!!......אלא אם כן הוא רוצה להתפאר בעיני כולם ב"מתכות וצינורות נוצצים" .....אתה יודע מה, זה לגיטימי בעיני, וזה אכן מצב העניינים בעולם האודיופיליה ....לא רק אצל החברים בפורום זה.
חסכתי מלצטט את המשך הפסקה המיותרת שלך, שההתלהמות בה היא בסה"כ הדרך שלך להרגיש טוב עם עצמך שאתה טוב יותר מכולם, ושאתה מרשה לכולם להנות מקופסאות. אז ראשית, אף אחד לא צריך את הרשות שלך. שנית, הרשה לי לחדש לך: אף אודיופיל לא קונה מגבר כי הוא יפה יותר מהאחר. אין חיה כזאת.

פיוז אודיופילי של 2 ס"מ, או כבל מתח אודיופילי של 1.5 מטר אחרי 100 ק"מ של כבל עלוב לכאורה של חברת החשמל - זה לא מגוחך ?....... מישהו אי פעם שמע ציוד כזה בבליינד ?
אני לא נכנס איתך לוויכוח באיזה ציוד כן שומעים הבדל ובאיזה לא. אני מתמקד איתך בנכונותו של מבחן עיוור.
לשיטת המבחן העיוור שלך, אם תעמיד 50 גברים בשורה ותבקש מהם לקיים יחסי מין עם בני/בנות זוגם לעיני מצלמה ופאנל שופטים, ויותר מ-50% מהם לא יצליחו, אז ישנה מובהקות סטטיסטית שיחסי מין הם פיקציה. זאת רמת הנכונות של המבחן העיוור שלך.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
מה הבעיה לעשות מבחן עיוור ואחרי זה אותו מבחן לא עיוור, ולהשוות את התוצאות, ושכל אחד יסיק את המסקנות שלו בעניין, כשם שאנשי התנ"ך לא רואים את המדע ממטר כך האודיופילים לא מוכנים לשמוע על מבחן עיוור כי זה שובר את התחום. חפרתם את ראבו.

נערך לאחרונה ב:

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
כשם שאנשי התנ"ך לא רואים את המדע ממטר
כמה מקרובי משפחתי הם אנשי התנ"ך, שסיימו פוסט דוקטורט במדעים באוניברסיטאות המובילות בעולם, בתחומי האסטרופיזיקה, הביולוגיה והכימיה, וחלקם עובדים בMit, קיימברידג', מכון ויצמן ובמאיץ החלקיקים ב-cern.

את המדע הם רואים ממטר, והרבה יותר טוב ממך בכמה אלפי דרגות.

בוודאות.

את הזלזול שמור לאתר הכחול.

שם כולם חכמים ועאלק פיזיקאים ואנשי מדע עם חשיבה רציונלית-מדעית-מתמטית, אבל עם תואר במדעי הרוח שאפשר לנגב איתו את התחת.

עריכה - הנה דוגמא נהדרת (אני מכיר את ניר אישית - הוא בוגר הטכניון ואת"א) -
https://www.hometheater.co.il/vt328770.html

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
כמה מקרובי משפחתי הם אנשי התנ"ך, שסיימו פוסט דוקטורט במדעים באוניברסיטאות המובילות בעולם, בתחומי האסטרופיזיקה, הביולוגיה והכימיה, וחלקם עובדים בMit, קיימברידג', מכון ויצמן ובמאיץ החלקיקים ב-cern.

את המדע הם רואים ממטר, והרבה יותר טוב ממך בכמה אלפי דרגות.

בוודאות.

שם כולם חכמים ועאלק פיזיקאים ואנשי מדע עם חשיבה רציונלית-מדעית-מתמטית, אבל עם תואר במדעי הרוח שאפשר לנגב איתו את התחת.

עריכה - הנה דוגמא נהדרת (אני מכיר את ניר אישית - הוא בוגר הטכניון ואת"א) -
https://www.hometheater.co.il/vt328770.html
די.... רוצה להיות חבר שלי? תוכל להכיר לי את הקרוב שעובד ב- CERN? אין לך במקרה קרוב משפחה שעובד ב- ligo? אני חם אש על טכנולוגיות השיכוך שלהם ;)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
אנחנו רק באמצע ה חופש הגדול, מעניין עד לאן זה יגיע ....

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה מה שקורה כשהקייטנות כל כך יקרות וכולם שורצים בבית משועממים;)

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113

קצת מצחיק שאתה מבקש לא לזלזל באנשי תנ''ך ושורה אח''כ מזלזל במדעי הרוח.
בעצם, זה מצחיק פעמיים כי בתוך מדעי הרוח יש את מדעי הדתות, מקרא, תלמוד והלכה. במה זה שונה מזלזול באנשי התנ''ך?
אני אגב לא למדתי מדעי הרוח ואיני איש תנ''ך אבל יש לי כבוד לכולם.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קצת מצחיק שאתה מבקש לא לזלזל באנשי תנ''ך ושורה אח''כ מזלזל במדעי הרוח.
בעצם, זה מצחיק פעמיים כי בתוך מדעי הרוח יש את מדעי הדתות, מקרא, תלמוד והלכה. במה זה שונה מזלזול באנשי התנ''ך?
אני אגב לא למדתי מדעי הרוח ואיני איש תנ''ך אבל יש לי כבוד לכולם.

שלא לדבר שרעיונות "שוליים" כגון: אתיקה, פילוסופיה, חרות, ליברליזם, הזכות לשלום פיזי על גופך ,זכות קניין ואידאות נוספות ההופכות את החיים של כולנו לנעימים ובטוחים יותר הן תוצר של מדעי הרוח.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שלא לדבר שרעיונות "שוליים" כגון: אתיקה, פילוסופיה, חרות, ליברליזם, הזכות לשלום פיזי על גופך ,זכות קניין ואידאות נוספות ההופכות את החיים של כולנו לנעימים ובטוחים יותר הן תוצר של מדעי הרוח.

עם הספר, שלאורך ההסטוריה דגל והנחיל ערכי סובלנות, הומאניזם, שוויון, חתירה לחירות, וכל מה שיכול להכלל ביופיה של הנפש ובקידוש הלימוד, ההגות, השירה, הכתיבה והתרבות, הפך בחלקו לציבור שבז לכל אלה. הביטוי "יפה נפש" הפך למילת גנאי, קריאה והגות ורוח הפכו למאוסים, לימוד מדעי הרוח הפך למיותר עד כדי מגוחך, ופני התרבות כפני הריאלטי, רדודה. עצוב.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
תואר במדעי הרוח זה דבר שפשוט לא נדרש בשוק העבודה הנוכחי --> כנראה זו הכוונה ב'לנגב את הישבן'.
מעבר לזה העובדות מנוגדות לרוח הדברים:
מבלי להיכנס לפוליטיקה, אין אף מדינה שמממנת 15% מהאוכלוסייה שיישבו ויהגו בספרי קודש עתיקים, ולטובת העניין פוטרת אותם מעול פרנסה ושרותי צבאי.
יש לשפוט את המדינה שלנו בצורה הוליסטית, שכוללת את כלל החברה ולא להתמקד רק בעוולות מתחת לפנס :)
סה"כ יש הרבה מקומות גרועים מישראל, בגישתם לרוח וגם לחומר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
מבלי להיכנס לפוליטיקה, אין אף מדינה שמממנת 15% מהאוכלוסייה שיישבו ויהגו בספרי קודש עתיקים, ולטובת העניין פוטרת אותם מעול פרנסה ושרותי צבאי.
הסיבה שהמדינה מממנת את מה שציינת היא סיבה פוליטית.
ללא הסיבה הזאת, זה לא היה קורה....
חוץ מזה, יש לעניין הזה השלכות חברתיות לא פשוטות אז בהסתכלות הוליסטית כוללת לא בטוח אם זה דבר חיובי או שלילי....
ארז

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תואר במדעי הרוח זה דבר שפשוט לא נדרש בשוק העבודה הנוכחי --> כנראה זו הכוונה ב'לנגב את הישבן'.
מעבר לזה העובדות מנוגדות לרוח הדברים:
יש לשפוט את המדינה שלנו בצורה הוליסטית, שכוללת את כלל החברה ולא להתמקד רק בעוולות מתחת לפנס :)
סה"כ יש הרבה מקומות גרועים מישראל, בגישתם לרוח וגם לחומר.

לדעתי זו טעות לחשוב שמדעי הרוח אינם נדרשים בשוק העבודה הנוכחי, חברות כמו גוגל, מייקרוסופט ואחרות מבינים את המחיר לדחיקה של מדעי הרוח.
מי שחפץ שהתוכנה/חומרה תתנהג בדומה לבן אנוש חייו להבין את התפיסה האנושית.
מי יקבע מה מוסרי או אתי בעולם של מכונות לומדות ואינטיליגנציה מלאכותית, זה לא מהנדסים.
גוגל בשנים האחרונות מעסיקה יותר ויותר פילוסופים כדי לשלב יכולת מענה וניתוח קרובים יותר לאתיקה אנושית.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מי יקבע מה מוסרי או אתי בעולם של מכונות לומדות ואינטיליגנציה מלאכותית, זה לא מהנדסים.

יקבע מי שיש לו כסף וכוח.
פייסבוק וגוגל חשבו שהם, לאחרונה נראה שדווקא הממשלות

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יקבע מי שיש לו כסף וכוח.
פייסבוק וגוגל חשבו שהם, לאחרונה נראה שדווקא הממשלות

תשובה של מהנדס... ;)
אתיקה אינה נקבעת ע״י ממשלות וארגונים, אתיקה היא הדבר הנכון לעשות בראות החברה.
יש הבדל גדול בין אתיקה לחוק - החוק מחייב, האתיקה לא.
למרות זאת לאתיקה לפעמים כוח רב יותר מלחוק הכתוב, לדוגמה, האתיקה של רופאים שהמקור הראשוני לו נמצא בשבועת היפוקרטס.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
הסיבה שהמדינה מממנת את מה שציינת היא סיבה פוליטית.
ללא הסיבה הזאת, זה לא היה קורה....
חוץ מזה, יש לעניין הזה השלכות חברתיות לא פשוטות אז בהסתכלות הוליסטית כוללת לא בטוח אם זה דבר חיובי או שלילי....
ארז

לא נכנס לזה בכלל. עובדתית, 'עם הספר' רחוק מאוד מלזנוח את הספר. זו הטענה.

לדעתי זו טעות לחשוב שמגעי הרוח אינם נדרשים בשוק העבודה הנוכחי, חברות כמו גוגל, מייקרוסופט ואחרות מבינים את המחיר לדחיקה של מדעי הרוח.
מי שחפץ שהתוכנה/חומרה תתנהג בדומה לבן אנוש חייו להבין את התפיסה האנושית.
גוגל בשנים האחרונות מעסיקה יותר ויותר פילוסופים כדי לשלב יכולת מענה וניתוח קרובים יותר לאתיקה אנושית.

נכון להיום? פשוט פתח מדור דרושים. בעתיד? וואלה אני לא נביא.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא נכנס לזה בכלל. עובדתית, 'עם הספר' רחוק מאוד מלזנוח את הספר. זו הטענה.

נכון להיום? פשוט פתח מדור דרושים. בעתיד? וואלה אני לא נביא.

אני רואה מה קורה בחברות פיתוח כמו פייסבוק, אפל, מייקרוסופט, י.ב.מ וגוגל. הדרישה בחברות הללו לאנשי רוח, סוציולוגים ואנשי פסיכולוגיה הולכת וגדלה, אם תחפש תמצא מאמרים בנושא ואני מצרף לכאן מספר קישורי

אקונומיסט. כשהחוקים של אסימוב כבר לא מספיקים. הארץ, 10.6.2012. (קישור)

אביב, א. (2016, אוקטובר 26). דברים שעלינו ללמד את המכונות האוטונומיות. הארץ. קישור

Lin, P. & Abney, K.& Bekey, G. (2012). Robot ethics: Mapping the issues for a mechanized world.[link]

Schulson, M. (2015, November 24). If the internet is addictive why don't we regulate it? AEON. [link]

Wallach, W. & Allen, C. (2010). Moral machines: Teaching robots right from wrong. Oxford University Press. Chapters 3, 4

דברים מתחילים החל מתכנון UI נכון שיתאים למשתמש ולא יהנדס את המשתמש, אלגוריתמים שמתאימים תכנים ומוצרים למשתמשים במנועי חיפוש, ברשתות חברתיות, בחנויות מקוונות ובאפליקציות, כלים ומשחקים אינטראקטיביים המבוססים על ביג דאטה ומשמשים משווקים, מוצרי בינה מלאכותית כמו קורטאנה, העוזרת של גוגל או אמזון וכמובן ב MI, תחום הרפואה וכו... תחשוב על כל המידע שנאסף עלינו, ללא אתיקה לא היה המחוקק מה ומחוקק חוקים להגנת מידע של המשתמש.

בתחום התקשורת והרובוטיקה הדברים הופכים ל must, בארץ עדיין לא מרגישים זאת אבל במקומות כמו יפן בהם האינטראקציה בין אנשים לרובוטים מחייבת בחינה של התפיסה האתית/מוסרית והחברות מבינות את הצורך והדרישה, אחרי הכול, מוצר שיכשל לעבור בני אדם לא יימכר/יותמע בהצלחה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אי
אני רואה מה קורה בחברות פיתוח כמו פייסבוק, אפל, מייקרוסופט, י.ב.מ וגוגל. הדרישה בחברות הללו לאנשי רוח, סוציולוגים ואנשי פסיכולוגיה הולכת וגדלה, אם תחפש תמצא מאמרים בנושא ואני מצרף לכאן מספר קישורי

אקונומיסט. כשהחוקים של אסימוב כבר לא מספיקים. הארץ, 10.6.2012. (קישור)

אביב, א. (2016, אוקטובר 26). דברים שעלינו ללמד את המכונות האוטונומיות. הארץ. קישור

Lin, P. & Abney, K.& Bekey, G. (2012). Robot ethics: Mapping the issues for a mechanized world.[link]

Schulson, M. (2015, November 24). If the internet is addictive why don't we regulate it? AEON. [link]

Wallach, W. & Allen, C. (2010). Moral machines: Teaching robots right from wrong. Oxford University Press. Chapters 3, 4

דברים מתחילים החל מתכנון UI נכון שיתאים למשתמש ולא יהנדס את המשתמש, אלגוריתמים שמתאימים תכנים ומוצרים למשתמשים במנועי חיפוש, ברשתות חברתיות, בחנויות מקוונות ובאפליקציות, כלים ומשחקים אינטראקטיביים המבוססים על ביג דאטה ומשמשים משווקים, מוצרי בינה מלאכותית כמו קורטאנה, העוזרת של גוגל או אמזון וכמובן ב MI, תחום הרפואה וכו... תחשוב על כל המידע שנאסף עלינו, ללא אתיקה לא היה המחוקק מה ומחוקק חוקים להגנת מידע של המשתמש.

בתחום התקשורת והרובוטיקה הדברים הופכים ל must, בארץ עדיין לא מרגישים זאת אבל במקומות כמו יפן בהם האינטראקציה בין אנשים לרובוטים מחייבת בחינה של התפיסה האתית/מוסרית והחברות מבינות את הצורך והדרישה, אחרי הכול, מוצר שיכשל לעבור בני אדם לא יימכר/יותמע בהצלחה.
אין ספק שאתה צודק בהחלט, והצורך ב"אנשי רוח" ילך ויגדל, א-ב-ל, לדעתי היחס לדעתי היום הוא מאות לאחד לטובת המהנדסים.

זו קביעה של עובדה קרה ולא דעה שמצדדת בכוון מסויים.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא צריכה להיות תחרות בין המדעים השונים ואסור שמבחן התעסוקה יהיה הקריטריון היחיד לפיו פותחים או סוגרים פקולטות.
אפשר לחשוב על הרבה תחומי דעת שלא בטוח שמבחן שוק התעסוקה מצדיק את המשכם אבל לא הייתי רוצה לדמיין עולם בו אין מקום באקדמיה להגות יהודית, פילוסופיה אתיקה ומוסר, ספרות, שירה, ארכיאולוגיה ועוד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור