אקוסטיקה איך להוסיף כמה db למערכת בלי להוסיף דבר

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
האמירה הזאת נותנת לגיטימציה לעשות כל מיני שטויות ולצאת גיבור בפורום אודיופיליה

מעבר ל-RT60 (חי / יבש), ישנם דברים די obvious למשל

- לאזן דעיכה בין התדרים. אוהב לשמוע באס מהדהד? זה קקפוניה

- לאזן בן ערוץ שמאל לימין. כמעט לאף אחד פה סטאפ לא ממוקם באופן סימטרי לחדר, וחדר בעצמו לא סימטרי בכלל. ממספיק שיש חלון בצד אחד

- לאזן תדרים בכל תת-תחום, לוודא שלא תהיה התפרצות אנרגיה בתדר מסוים.

- כל השטיות שהוזכרו כאן עם פלטות עובדים על תדרים קלים, מעל 500 הרץ לרוב. דיפיוזרים על באס? הצחקתם אותי

- יושבים קרוב לקיר האחורי? נסו לשים כרית מאחורי הראש.
בקיצור קמת על צד שמאל. גם זה קורה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
דיפיוזרים על באס? הצחקתם אותי
נכון! בס צריך לתפוס עם לוכד באסים במקום הנכון אבל שאר התדרים רצוי כשאפשר להשתמש בדפיוזרים וכל אחד על פי טעמו. זה שחדר מהדהד יותר מדי זה לא נעים לאף אחד כבר מונע לגיטימציה לעשות שטויות בחדר אודיופיליה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
בקיצור קמת על צד שמאל. גם זה קורה.

תגובה עניינית

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
האמירה הזאת נותנת לגיטימציה לעשות כל מיני שטויות ולצאת גיבור בפורום אודיופיליה

מעבר ל-RT60 (חי / יבש), ישנם דברים די obvious למשל

- לאזן דעיכה בין התדרים. אוהב לשמוע באס מהדהד? זה קקפוניה

- לאזן בן ערוץ שמאל לימין. כמעט לאף אחד פה סטאפ לא ממוקם באופן סימטרי לחדר, וחדר בעצמו לא סימטרי בכלל. ממספיק שיש חלון בצד אחד

- לאזן תדרים בכל תת-תחום, לוודא שלא תהיה התפרצות אנרגיה בתדר מסוים.

- כל השטיות שהוזכרו כאן עם פלטות עובדים על תדרים קלים, מעל 500 הרץ לרוב. דיפיוזרים על באס? הצחקתם אותי

- יושבים קרוב לקיר האחורי? נסו לשים כרית מאחורי הראש.

מיכאלללל הכל טוב?? מאיפה הבטחון והזילזול הנחרץ הזה שדיפיוזרים ככלל,
לא מטפלים בבס? אז אני רוצה להגיד לך שגם אתה הצחקת אותי וזה לא בושה ללמוד מאחרים שכן התנסו בזה, ולדעת שדיפיוזרים כן מטפלים בבס!
איזה דיפיוזרים זה כבר שאלה אחרת.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עציצים מטפלים בבאס מצויין!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לעומת זאת צא ודמיין כמה גדול יהיה ההבדל אם אתה שומע ברמקול כמו שאתה אוחז בחדר מטופל כשלך לעומת רמקול קטן ומצו'וקמק (מדבקה סנסואי) בחדר מהדהד בלי אף שטיח ווילון .......אפילו כששתי המערכות יופעלו עם האלקטרוניקה הנחותה לא כל שכן אם יופעלו עם האלקטרוניקה האיכותית.

האם ההבדל בDVD+מגבר+כבלים לא יתגמד לדעתך לעומת ההבדל העצום שיתקבל מהשוני ברמקולים + אקוסטיקת החדר שאני תיארתי ?

אני מדבר על רמקולים מרמה מסוימת באותו הגודל. בדיוק כפי שנתתי לך דוגמא על שני מגברים גיבורים. אני לא טוען שהם לוקחים x או y אחוזים. אני טוען שרמקולים בלי מגבר זו חתיכת עץ, מגבר בלי מקור זה חתיכת ברזל ומגבר ומקור בלי כבלים לא ידברו זה עם זה. עכשיו תשלול את זה או שבלי לשלול (כי לא ניתן) תסביר לי מי מהם הוא הרכיב החשוב ביותר להפקת צליל ברמה גבוהה ככל הניתן.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מיכאלללל הכל טוב?? מאיפה הבטחון והזילזול הנחרץ הזה שדיפיוזרים ככלל,
לא מטפלים בבס? אז אני רוצה להגיד לך שגם אתה הצחקת אותי וזה לא בושה ללמוד מאחרים שכן התנסו בזה, ולדעת שדיפיוזרים כן מטפלים בבס!
איזה דיפיוזרים זה כבר שאלה אחרת.
איך אתה מגדיר בס ? נניח מ 20 ל 250 Hz ? ......דיפיוזר ש"ההבדל בין משטחי הקוביות" שלו הוא 5-10 ס"מ יטפל בתדרי המיד בלבד כלומר בתחום של KHz -ים.

כדי לטפל בתדרי הבס אתה צריך דיפיוזר ש"ההבדלים בין משטחי הקוביות" הוא מטרים ובבס נמוך מאוד אף עשרות מטרים !!!........ כמובן שדיפיוזר כזה הוא לא מעשי במיוחד שהקוביות עצמם גם צריכות להיות בגודל של מטרים.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני מדבר על רמקולים מרמה מסוימת באותו הגודל. בדיוק כפי שנתתי לך דוגמא על שני מגברים גיבורים. אני לא טוען שהם לוקחים x או y אחוזים. אני טוען שרמקולים בלי מגבר זו חתיכת עץ, מגבר בלי מקור זה חתיכת ברזל ומגבר ומקור בלי כבלים לא ידברו זה עם זה. עכשיו תשלול את זה או שבלי לשלול (כי לא ניתן) תסביר לי מי מהם הוא הרכיב החשוב ביותר להפקת צליל ברמה גבוהה ככל הניתן.
כמובן שהרמקולים ואיכות האקוסטיקה בחדר שלא הזכרת.

תחשוב על הרמקולים שלך בחדר מזופת מול הרמקולים שלך עם מגבר מזופת.......החדר הגרוע יגרע הרבה יותר מאיכות הרמקול שלך מאשר לדוגמא מגבר סוני בין 40 שנה בטכנולוגית AB, עם 100 וואט לצד ב 8 אוהם, ויכולת להתמודד עם 3 אוהם ( וכמובן שלא יכפיל הספק) .

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה ממש טועה רוברט. חדר מתערב באופן בוטה מווליום מסויים. לעומת זאת מגבר מתערב מהתחלה. שנית, דיברתי על שני מגברים שונים, מרמות שונות לחלוטין שמבחינה חשמלית מתאימים לרמקול.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ישמע הבדל זעום ביותר, אם בכלל, וזאת בהנחות הבאות:

שני המגברים מסוגלים לספק את הזרם הנדרש, שניהם FLAT, יחס אות לרעש טוב מ 90 dB , עוותים נמוכים מ 0.1 % ולשניהם דמפינג פאקטור גדול מ70-80 - דרישות לא קשות שגם "מגבר מזופת" יכול לעמוד בהם.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ישמע הבדל זעום ביותר, אם בכלל, וזאת בהנחות הבאות:

שני המגברים מסוגלים לספק את הזרם הנדרש, שניהם FLAT, יחס אות לרעש טוב מ 90 dB , עוותים נמוכים מ 0.1 % ולשניהם דמפינג פאקטור גדול מ70-80 - דרישות לא קשות שגם "מגבר מזופת" יכול לעמוד בהם.

חזרנו לתקופת הקישקושים. יש הבדל זעום רק אם לא יודעים לשמוע. מי שלא יודע להבחין, חוסך הרבה כסף ומפסיד הרבה סאונד.

נסגור את זה ככה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
תאמת רוברט, אתה סתם נהנה להתווכח או שאתה מאמין שכל מה שאתה כותב נכון?
כי הרוב נופל ממש בקלות בכל בדיקה A מול B.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חזרנו לתקופת הקישקושים. יש הבדל זעום רק אם לא יודעים לשמוע. מי שלא יודע להבחין, חוסך הרבה כסף ומפסיד הרבה סאונד.

נסגור את זה ככה.
לא , אנחנו נסגור זאת כך:

אתה מוזמן לקטוף סכום של כ- 12,000 סטרלינג פרס (רמקול ה-40.1 של Harbeth) אם אתה מסוגל לשמוע על הרמקול הזה הבדלים בין מגברים בחדר ההשמעה של הבעלים במפעל .

נמר , זו אחלה השקעה, סע לאנגליה ב-500 יורו ותחזור עם הרמקול....תמכור אותו , ותקנה איזה כבל או משהו אחר למערכת שלך....או להבדיל אפשר לקנות משהו למשפחה....או אפילו צו'פר קטן לאוטו שלך ;).

אגב- כל אוזני הזהב כאן בפורום יכולים גם הם לנסות ולקטוף את הפרס - אל תפקששו את ההזדמנות !!!

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא , אנחנו נסגור את זה כך:

אתה מוזמן לקטוף סכום של כ- 15,000 סטרלינג פרס (רמקול ה-40.2 של Harbeth) אם אתה מסוגל לשמוע על הרמקול הזה הבדלים בין מגברים בחדר ההשמעה שלו במפעל .

נמר , זו אחלה השקעה, סע לאנגליה ב-500 יורו ותחזור עם הרמקול....תמכור אותו , ותקנה איזה כבל או משהו אחר למערכת שלך....או להבדיל אפשר לקנות משהו למשפחה....או אפילו צו'פר קטן לאוטו שלך ;).

אגב- כל אוזני הזהב כאן בפורום יכולים גם הם לנסות ולקטוף את הפרס - אל תפקששו את ההזדמנות !

אז שיילך ללמוד לבנות רמקולים שמצליחים לחשוף את ההבדלים. אם זה מה שהוא טוען (שהרמקול שלו לא שקוף מספיק) אז כנראה הרמקולים שלו יקרים מידי. רמקול לא שקוף אני יכול לקנות ב-650 שקל.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא , אנחנו נסגור את זה כך:

אתה מוזמן לקטוף סכום של כ- 15,000 סטרלינג פרס (רמקול ה-40.2 של Harbeth) אם אתה מסוגל לשמוע על הרמקול הזה הבדלים בין מגברים בחדר ההשמעה שלו במפעל .

אגב- כל אוזני הזהב כאן בפורום יכולים גם הם לנסות ולקטוף את הפרס - אל תפקששו את ההזדמנות !
תגיד אתה רציני? אף אחד לא החליף פה הגברה על אותם רמקולים כדי לנסוע לאנגליה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז שיילך ללמוד לבנות רמקולים שמצליחים לחשוף את ההבדלים. אם זה מה שהוא טוען (שהרמקול שלו לא שקוף מספיק) אז כנראה הרמקולים שלו יקרים מידי. רמקול לא שקוף אני יכול לקנות ב-650 שקל.
נהפוך הוא (אמר התורכי לאשתו) , היצרן טוען שהרמקולים שלו כל כך "נחמדים למגבר" וקלים להנעה כך שאין משמעות ליכולות המגבר- כול מגבר סביר ישמע זהה למגבר ב 200 K$ על הרמקולים שלו....ושוב ,לטענת היצרן ואני כמובן מסכים עימו ומרחיב אותה גם לרמקולים שיותר קשים להנעה.

כל מגבר שפוי איכותי יכול להניע כל רמקול סביר ואפילו "מעט קשה".....זה לא הרמקולים שלי, Apogee, שצריכים רתכת כדי להניע אותם.

נערך לאחרונה ב:

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
איך אתה מגדיר בס ? נניח מ 20 ל 250 Hz ? ......דיפיוזר ש"ההבדל בין משטחי הקוביות" שלו הוא 5-10 ס"מ יטפל בתדרי המיד בלבד כלומר בתחום של KHz -ים.

כדי לטפל בתדרי הבס אתה צריך דיפיוזר ש"ההבדלים בין משטחי הקוביות" הוא מטרים ובבס נמוך מאוד אף עשרות מטרים !!!........ כמובן שדיפיוזר כזה הוא לא מעשי במיוחד שהקוביות עצמם גם צריכות להיות בגודל של מטרים.
מי הזכיר דיפיוזר של קוביות..?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נהפוך הוא (אמר התורכי לאשתו) , היצרן טוען שהרמקולים שלו כל כך "נחמדים למגבר" וקלים להנעה כך שאין משמעות ליכולות המגבר- כול מגבר סביר ישמע זהה למגבר ב 200 K$ על הרמקולים שלו....ושוב ,לטענת היצרן ואני כמובן מסכים עימו ומרחיב אותה גם לרמקולים שיותר קשים להנעה.

כל מגבר שפוי איכותי יכול להניע כל רמקול סביר ואפילו "מעט קשה".....זה לא הרמקולים שלי, Apogee, שצריכים רתכת כדי להניע אותם.

הניסיון שלי מראה ההיפך, שני מגברים, אותו הספק, זרם שונה. רק אחד מהם מחזיק את הרמקול שלי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור