האמת על ויניל - ויניל לעומת דיגיטלי?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
למה להגביל את עצמכם?
לדעתי נכון יותר לבחור בפורמט אחד ושם להשקיע במכשירים טובים יותר על מנת למקסם איכות.
דאק עם שליטה על ווליום ללא פרה זה 3 מכשירים פחות ו4 כבלים פחות, בכסף זה יכול להיות ההבדל בין מערכת מדהימה לבינונית.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
לדעתי נכון יותר לבחור בפורמט אחד ושם להשקיע במכשירים טובים יותר על מנת למקסם איכות.
דאק עם שליטה על ווליום ללא פרה זה 3 מכשירים פחות ו4 כבלים פחות, בכסף זה יכול להיות ההבדל בין מערכת מדהימה לבינונית.

זאת בדיוק הנקודה
כדי להינות משני העולמות אני מעדיף להגיע "כמעט" לפסגה בשני העולמות ולא להיות בקצה של רק אחד מהם.
אני מאמין שבן אדם עם מערכת סופר מושקעת ויקרה באחד המסלולים יפסיד את היתרונות של המסלול השני

ותאמין לי, לא חייבים לפשוך את כל הכסף על אנאלוג או דיגיטאל, אפשר גם וגם בסכומים שכל אחד יבחר בעצמו
שמין הסתם בתחביב שלנו בקצה העליון הם סכומים די גבוהים

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
זה קשור כי יש רמקולים יותר "חמים" ויותר "קרים" והם מציגים את אותה הקלטת פסנתר בצורה שונה

עם איזה רמקולים אתה שומע?
שוב, דיברנו על צליל חי של פסנתר ולא על הקלטה. לכן אין שום קשר לרמקולים שיש במערכת שלי, שלך או של מישהו אחר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שוב, דיברנו על צליל חי של פסנתר ולא על הקלטה. לכן אין שום קשר לרמקולים שיש במערכת שלי, שלך או של מישהו אחר.

הבנתי אותך, אתה מתחמק מהשאלה שלי, כנראה יש לך רמקול שאתה לא מי יודע כמה גאה בו, בסדר גמור אל תחשוף אותו בפרהסיה....... כי לדוגמא אתה משחרר בשמחה את כל סטאפ ה DAC שלך, ציטוט מפוסט שלך מלפני שעתיים:

Audio Logic 34MXL + שלשה M2Tech (ממיר EVO, שעון, ספק סוללות). כבילה דיגיטלית מותאמת. מקור - מחשב עם שלל טוויקים, קבצי WAV בדיסק.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הבנתי אותך, אתה מתחמק מהשאלה שלי, יש לך רמקול שאתה לא מי יודע כמה גאה בו, בסדר גמור אל תחשוף אותו בפרהסיה....... כי לדוגמא אתה משחרר בשמחה את כל סטאפ ה DAC שלך, ציטוט מפוסט שלך מלפני שעתיים:

Audio Logic 34MXL + שלשה M2Tech (ממיר EVO, שעון, ספק סוללות). כבילה דיגיטלית מותאמת. מקור - מחשב עם שלל טוויקים, קבצי WAV בדיסק.
סלח לי, זה ממש לא עניינך איזה רמקולים יש לי - כמו גם שאר רכיבי המערכת. שאלה של ronensud הייתה בהמשך לדיון, שאלה שלך - לא קשורה. וגם בהמשך תרשה לי להחליט, למי ועל מה לענות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סלח לי, זה ממש לא עניינך איזה רמקולים יש לי - כמו גם שאר רכיבי המערכת. שאלה של ronensud הייתה בהמשך לדיון, שאלה שלך - לא קשורה. וגם בהמשך תרשה לי להחליט, למי ועל מה לענות.
בריאות ואושר (ורד)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
המיקרופונים היום יותר טובים, הטרנזיסטורים יותר טובים, הכבלים יותר טובים, קונסולות ההקלטה יותר טובות. בכלל טכנולוגית ההקלטה קפצה המון מדרגות ואולפנים טובים מוציאים פירוט ושקט שלא היו בשנות ה70. אני לא מבין למה יש מי שמתגעגע לסאונד ישן. היום, מה שקורה באולפן מגיע לאוזן שלנו בצורה יותר נכונה והשימוש בקומפרסורים ירד בצורה משמעותית. לדעתי גם המוזיקה עצמה מצליחה להמציא את עצמה מחדש אבל זה נושא לשירשור אחר...

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לא מכיר את הדאק שלך, כרגע הדיגיטל הכי טוב ששמעתי זה הלומין t2.
אם לא משווים, הדיגיטל נשמע מעולה. כשמשווים מגלים פרזנטציה שונה ואישית העדפתי את זו האנלוגית.
בנוגע לניסיון שלך בהשוואה של אלבומים ישנים לכאלה שהוקלטו בAP איני יכול להתייחס מכיוון שמעולם לא עשיתי השוואות כאלו.
אשמח לדוגמאות של תקליטים ישנים עם סאונד טוב יותר מאלו של AP אלא אם אתה מדבר על עותקים יקרים ברמה של אלפי שקלים לתקליט ואז אותי אישית זה לא מעניין.

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אשמח לדוגמאות של תקליטים ישנים עם סאונד טוב יותר מאלו של AP אלא אם אתה מדבר על עותקים יקרים ברמה של אלפי שקלים לתקליט ואז אותי אישית זה לא מעניין.
לא-לא, אני לא קונה תקליטים באלפי שקלים לתקליט, רוב התקליטים שלי יותר זולים מתקליטי AP (וטובים מהם :)). אם אתה אוהב מוסיקה קלסית, אז בכלל... תגיד אילו ז'נרים אתה מחבב, אם יש לנו חפיפה - אשמח לתת דוגמאות.
יש רק בעיה אחת - צריך "לעבוד" כדי להשיג תקליטים ישנים במצב אידיאלי או כמעט אידיאלי - לחפש מוכרים אמינים ב-Discogs ו- eBay. זה תהליך, עם טעיות בדרך - אבל בסופו של דבר תשיג את המטרה :).

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
גם אני בדעה זו.
אלא אם כן, התקציב לא מוגבל. (מה שלא שכיח).

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
לא-לא, אני לא קונה תקליטים באלפי שקלים לתקליט, רוב התקליטים שלי יותר זולים מתקליטי AP (וטובים מהם :)). אם אתה אוהב מוסיקה קלסית, אז בכלל... תגיד אילו ז'נרים אתה מחבב, אם יש לנו חפיפה - אשמח לתת דוגמאות.
יש רק בעיה אחת - צריך "לעבוד" כדי להשיג תקליטים ישנים במצב אידיאלי או כמעט אידיאלי - לחפש מוכרים אמינים ב-Discogs ו- eBay. זה תהליך, עם טעיות בדרך - אבל בסופו של דבר תשיג את המטרה :).
מסכים איתך לגבי תקליטי AP. קניתי כמה כאלה לאחרונה, אמנם ביצועי מופת ורמת טכנאות סאונד מופתית אבל בסופו של יום זה נשמע לאוזניי קצת ״מהונדס״ מידי, מסונתז מידי ומלוקק מידי ומאבד קצת את הקסם האנלוגי שיש בתקליטים הישנים.
מבחינת רזולוציה ואויר בין הכלים, אין מה להשוות, אבל זה מוצר מעבדה, עם קשר קלוש, לעניות דעתי, לסאונד שנשמע בקונצרט המקורי.
זה כמו לראות סרט טבע ב8k, זה דבר שאפשר לראות רק בטלויזיה, לעולם לא במציאות. הכל טו מאצ׳.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
דוד, מסכים בכל - חוץ מהרזולוציה, אלא אם אתה מתכוון לתקליטים של שנות ה-50 - ממש תחילת שנות ה-60 (אני מת על הסאונד הקסום של התקליטים מהתקופה הזו, גם ללא רזולוציית יתר :)). אבל כשמגיעים לסוף ה-60 - שנות ה-70 - יש הקלטות עם רזולוציה עוצרת נשימה, כאשר כל כלי/קול מועמד במקום המדויק במרחב. תשמע, למשל, הקלטות קלאסיות של ERATO מהתקופה הזו (ואפילו מתחילת שנות ה-80). הכל מלא אוויר (הרבה יותר מ-AP) - אבל זה לא המצב של "חלל ריק בין הכלים". ראיתי תמונות המערכת שלך, יש דברים בהעמדתה שעלולים לפגוע ברזולוציה. זה לא הנושא כאן, אם אתה רוצה - נוכל לתקשר בפרטי.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
מבחינת רזולוציה ואויר בין הכלים, אין מה להשוות, אבל זה מוצר מעבדה, עם קשר קלוש, לעניות דעתי, לסאונד שנשמע בקונצרט המקורי

מן הסתם הם מכוונים לצליל של הכלים המקוריים, ולא לתוצר הגברה\הקלטה של טכנולוגיה בת 80 שנים..
פסנתר, סקסופון וגיטרה משנות ה 50 נשמעים כמו אלה של היום, אבל ההקלטה ... שלא נדע.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
מסכים איתך לגבי תקליטי AP. קניתי כמה כאלה לאחרונה, אמנם ביצועי מופת ורמת טכנאות סאונד מופתית אבל בסופו של יום זה נשמע לאוזניי קצת ״מהונדס״ מידי, מסונתז מידי ומלוקק מידי ומאבד קצת את הקסם האנלוגי שיש בתקליטים הישנים.
מבחינת רזולוציה ואויר בין הכלים, אין מה להשוות, אבל זה מוצר מעבדה, עם קשר קלוש, לעניות דעתי, לסאונד שנשמע בקונצרט המקורי.
זה כמו לראות סרט טבע ב8k, זה דבר שאפשר לראות רק בטלויזיה, לעולם לא במציאות. הכל טו מאצ׳.

הם בסך הכל ממירים A->D ,עושים מאסטרינג על המחשב ומחזירים D->A ...
דיסקים משופרים :) יש מקרים שאני עדיין מעדיף לשמוע אותם על פני דיגיטל עם פטיפון טוב... אבל זה לא אנלוג אמיתי

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
דיסקים משופרים :) יש מקרים שאני עדיין מעדיף לשמוע אותם על פני דיגיטל עם פטיפון טוב... אבל זה לא אנלוג אמיתי
וואלה??
לא חשבתי אף פעם על זה ככה למרות שזה מאוד הגיוני. חשבתי שהם השיגו את הסלילים הישנים ועבדו עליהם אנלוגית all the way

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הסתבר שלא סתם הם נשמעים כמו דיגיטל...

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זו שאלה טובה, אני מדפדף בין תקליטים שנראים כהדפסות חדשות ובשום מקום לא מזכירים את זה פרט לתאריך ההקלטה המקורי ותאריך ההוצאה המחודשת, כנראה לא רוצים שנדע...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הם לא כותבים את זה ...
אבל בפורומים מקצועיים של אנשי מאסטרינג
יגידו לך שאין לדעת איך נעשה המאסטר.
הם כותבים שזה נלקח מהמאסטר האנלוגי המקורי- והם לא משקרים, אבל אף אחד לא מציין איך נעשה המאסטר ... ולא סתם לא מציינים .

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חשבתי שהם השיגו את הסלילים הישנים ועבדו עליהם אנלוגית all the way
נדמה לי שסלילים מגנטים מאבדים את המידע עם הזמן ואין אפשרות כזאת בכלל...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור