אז מה המעבר שעשית במערכת?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
עבורי המשפט הזה פשוט קולע בול לנושא הפוסט: "going the extra mile"
האם ניתן לומר שהמוצרים המשלימים הם חובה במערכת ההיי אנד שלנו?
ההצע היום גדול מאוד. החל מקופסאות הארכה, רזונטורים, מרימי כבלים, צלחות וקערות משונות, שנאים מבדלים, מייצבי חשמל וכלה בכל מיני אלמנטיים בעלי תכולה מיסתורית שמתחברים למכשירים וחלקם נקראים "אקטיביים" מתוקף כך שהם מתחברים לחשמל בקיר ויש גם כאלו שרק מחברים אליהם מכשיר אחד או שניים או שלוש או.... בקיצור גם את השכנה למטה אפשר היום לחבר למערכת ולמצוא השפעות על הסאונד.
אני פעם ערכתי ניסוי עם רזונטורים מבוססי גולות. החלפתי בין גולות ברזל לכרמיות שחורות וקרמיות לבנות ואפילו שיחקתי עם הגדלים שלהן. אני יכול להשבע עד היום ששמעתי הבדלים.

אז נשאלת השאלה,
היכן אתם ומה הניסיון שלכם בנושא???

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אי אפשר בלי קצת פורנו לעורר את הדיון:

רזונטורים ואביזרים שונים:

VIBRA.jpg

Cerabase_diagram.jpg

BDR.jpg

Stillpoints_750pix-IMG_9277.jpg

תמונות מצורפות

• VIBRA.jpg
    VIBRA.jpg
    KB 36.7 · צפיות: 214
  • Cerabase_diagram.jpg
    Cerabase_diagram.jpg
    KB 72 · צפיות: 221
  • BDR.jpg
    BDR.jpg
    KB 259.4 · צפיות: 218
  • Stillpoints_750pix-IMG_9277.jpg
    Stillpoints_750pix-IMG_9277.jpg
    KB 336.5 · צפיות: 220

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
קופסאות הארכה, שנאים, מייצבים:

0.jpg

1.jpg

2.jpeg

3.jpg

4.jpg

7.jpg

תמונות מצורפות

• 0.jpg
    0.jpg
    KB 81.1 · צפיות: 214
  • 1.jpg
    1.jpg
    KB 168.5 · צפיות: 218
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    KB 58.4 · צפיות: 215
  • 3.jpg
    3.jpg
    KB 110.5 · צפיות: 217
  • 4.jpg
    4.jpg
    KB 34.3 · צפיות: 212
  • 7.jpg
    7.jpg
    KB 74.9 · צפיות: 213

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
זוכרים את היפני ההוא שהתקין עמוד חשמל פרטי? ואיך אפשר לשכוח את היווני ז"ל ההוא "power is 50% of the sound"
אז הינה עוד "משוגע" שבהחלט הרוויח את תואר ה- going the extra mile.

כך זה התחיל, אמממ looney tunes אמרתם?

IMG_4933-e1441314099895-225x300.jpg

מי מזהה את הכבל המחובר???
5.jpg

וכך זה התסיים:
6.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_4933-e1441314099895-225x300.jpg
    IMG_4933-e1441314099895-225x300.jpg
    KB 38.4 · צפיות: 212
  • 5.jpg
    5.jpg
    KB 58 · צפיות: 215
  • 6.jpg
    6.jpg
    KB 15.5 · צפיות: 213

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
וחובה קצת מרימי כבלים:

cable-elevators-IMG_3259_750pix.jpg

shunyata-dark-field_dfe2.jpg

0c2bb72b_attachment.jpeg

2017-08-04-TST-Nordost-Sort-Lift-3.jpg

furutech_ncf_booster_3.jpg

תמונות מצורפות

• furutech_ncf_booster_3.jpg
    furutech_ncf_booster_3.jpg
    KB 115 · צפיות: 211
  • cable-elevators-IMG_3259_750pix.jpg
    cable-elevators-IMG_3259_750pix.jpg
    KB 164.5 · צפיות: 213
  • shunyata-dark-field_dfe2.jpg
    shunyata-dark-field_dfe2.jpg
    KB 34.8 · צפיות: 210
  • 0c2bb72b_attachment.jpeg
    0c2bb72b_attachment.jpeg
    KB 82 · צפיות: 214
  • 2017-08-04-TST-Nordost-Sort-Lift-3.jpg
    2017-08-04-TST-Nordost-Sort-Lift-3.jpg
    KB 77.8 · צפיות: 211

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הבחור אוהב נורדוסט...
מוט נחושת באדמה זה בקטנה...
מרימי כבל הכנתי אצל החרט/כרסם שכבר רגיל לכל מני שטויות אודיופיליות שלי...

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אחד הרזונטורים הטיבעיים שיש היום.
עושה עבודה לא פחות טוב מרזונטורים
אחרים שמסתובבים בשוק.

תמונות מצורפות

• 20190501_141544.jpg
    20190501_141544.jpg
    KB 38.7 · צפיות: 68
  • 20190501_141544.jpg
    20190501_141544.jpg
    KB 38.7 · צפיות: 58
נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני הולך למשוך קצת אש...
מתי עסקת בהאזנה למוזיקה ולא בשדרג/שיפצור של המערכת?
בכלל, מתי זה מספיק?

נראה לי שחלק לא קטן מההתעסקות האין סופית אינו קשור בהאזנה אלה בסיפוק אחר.

הערה:
גם אני חטאתי שדרגתי/אשדרג והוספתי רכיבים שונים בסטאפ, יש בזה סיפוק אבל זה אינו קשור לבסיס התחביב, האזנה למוזיקה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני הולך למשוך קצת אש...
בכלל, מתי זה מספיק?

הערה:
גם אני חטאתי שדרגתי/אשדרג והוספתי רכיבים שונים בסטאפ, יש בזה סיפוק אבל זה אינו קשור לבסיס התחביב, האזנה למוזיקה.
אם התחביב הוא רק האזנה למוזיקה רובנו מזמן כבר בהגזמה..
זה לא בושה להודות שחלק מהתחביב הוא ציודפיליה, שאנחנו גברים שאוהבים צעצועים של ילדים גדולים...

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אני הולך למשוך קצת אש...
בכלל, מתי זה מספיק?

הערה:

בוא נשאיר את האש לסטייקים ולצ'וריסוס (אגב אתה מוזמן להעלעת קורבן הקרובה, מילה זו מילה).
אצלי זה בא בתקופות. לפעמים המוזיקה היא העיקר ולפעמים השדרוגים והשיפצורים הם העיקר.
קח למשל את הכמה חודשים האחרונים לאחר הגעת הרמקולים החדשים שלי. כמה שזה נשמע מצחיק אבל בכל תקופת הברייק אין התעסקתי מקסימום במוזיקה על כל ה-500+ שעות הרצה של הרמקולים החדשים. שדרוגים לא ממש עניינו אותי מה גם שמבחינתי הם לא ממש רלוונטיים כרגע. אותו הדבר אני יכול להגיד גם כאשר נפלה החלטה על שדרוג המקור, באוצה שניה הפסקתי להתעסק בשיפור התוצאה שלו כי שוב, הפך למיותר.
ועם בנטו מוזיקה עסקינן, על כל שעה של התעסקות בשדרוג אני מאזין נטו 50 שעות. נשמע לי פצצה של יחס לא?

What say you?

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אני הולך למשוך קצת אש...
בכלל, מתי זה מספיק?

הערה:
בין לבין יש זמן לשמיעת מוזיקה ויש זמן כמובן למקסם את הסאונד. התחביב הזה לא נגמר ולא יגמר כל עוד יש בזה סיפוק. אבל הכיף הכי גדול זה למקסם את התוצאה ללא החלפת רכיבים כל שני וחמישי אלה באמצעות עזרים משלימים שבלעדיהם שום כבלים, שום הגברה או מקור יכולים לעשות את זה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בין לבין יש זמן לשמיעת מוזיקה ויש זמן כמובן למקסם את הסאונד. התחביב הזה לא נגמר ולא יגמר כל עוד יש בזה סיפוק. אבל הכיף הכי גדול זה למקסם את התוצאה ללא החלפת רכיבים כל שני וחמישי אלה באמצעות עזרים משלימים שבלעדיהם שום כבלים, שום הגברה או מקור יכולים לעשות את זה.

שמע, במחיר חלק מהאביזרים המוצעים כאן אני לא בטוח שהחלפת רכיב אינה הדרך הזולה יותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בוא נשאיר את האש לסטייקים ולצ'וריסוס (אגב אתה מוזמן להעלעת קורבן הקרובה, מילה זו מילה).
אצלי זה בא בתקופות. לפעמים המוזיקה היא העיקר ולפעמים השדרוגים והשיפצורים הם העיקר.
קח למשל את הכמה חודשים האחרונים לאחר הגעת הרמקולים החדשים שלי. כמה שזה נשמע מצחיק אבל בכל תקופת הברייק אין התעסקתי מקסימום במוזיקה על כל ה-500+ שעות הרצה של הרמקולים החדשים. שדרוגים לא ממש עניינו אותי מה גם שמבחינתי הם לא ממש רלוונטיים כרגע. אותו הדבר אני יכול להגיד גם כאשר נפלה החלטה על שדרוג המקור, באוצה שניה הפסקתי להתעסק בשיפור התוצאה שלו כי שוב, הפך למיותר.
ועם בנטו מוזיקה עסקינן, על כל שעה של התעסקות בשדרוג אני מאזין נטו 50 שעות. נשמע לי פצצה של יחס לא?

What say you?

לזרוק ככה פצצה ולא לשתף באיזה מקור מדובר?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אם התחביב הוא רק האזנה למוזיקה רובנו מזמן כבר בהגזמה..
זה לא בושה להודות שחלק מהתחביב הוא ציודפיליה, שאנחנו גברים שאוהבים צעצועים של ילדים גדולים...

הבושה אבדה ממזמן ...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מי אמר שהאביזרים כאן הם הדרך?

קרא את הדברים שרשמת, "..למקסם את התוצאה ללא החלפת רכיבים כל שני וחמישי אלה באמצעות עזרים משלימים שבלעדיהם שום כבלים, שום הגברה או מקור יכולים לעשות את זה.".
דברי באים מהכרות עם מחירם של חלק מהרכיבים המופיעים בצילומים שהועלו, חלקם יקר מהחלפת רכיב בסטאפ והסיכוי שתרומת החלפת רכיב בסטאפ תהה גדולה מאביזר משלים אינה תאורטית.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
קרא את הדברים שרשמת, "..למקסם את התוצאה ללא החלפת רכיבים כל שני וחמישי אלה באמצעות עזרים משלימים שבלעדיהם שום כבלים, שום הגברה או מקור יכולים לעשות את זה.".
דברי באים מהכרות עם מחירם של חלק מהרכיבים המופיעים בצילומים שהועלו, חלקם יקר מהחלפת רכיב בסטאפ והסיכוי שתרומת החלפת רכיב בסטאפ תהה גדולה מאביזר משלים אינה תאורטית.
אין ספק שמכשיר נותן רזולוציות, במה, טימברה. האביזר המשלים עושה את הטיונינג של התוצאה שאתה רוצה להגיע אליו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אז למה למשל להחליף כבלים? הרי במקום סט הכבלים שלך היית יכול לעלות באנלוג כיתה נוספת.
הטענה הזו היא שגויה. זה משום שמערכת היא כלל הרכיבים שלה. גם הרכיבים המוגדרים כמכשירים וגם הרכיבים המוגדרים כאביזרים. כולם תורמים, כל אחד את חלקו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אז למה למשל להחליף כבלים? הרי במקום סט הכבלים שלך היית יכול לעלות באנלוג כיתה נוספת.
הטענה הזו היא שגויה. זה משום שמערכת היא כלל הרכיבים שלה. גם הרכיבים המוגדרים כמכשירים וגם הרכיבים המוגדרים כאביזרים. כולם תורמים, כל אחד את חלקו.

הטענה אינה שגויה, בשום מקום לא רשמתי שהמערכת אינה סך חלקיה, רשמתי שרכיבי אודיו תורמים יותר מעזרים משלימים.
שדרוג מגבר/מקור וכמובן רמקולים יהיה דרמתי יותר משדרוג הכבלים/מרימים ואביזרים - במילים אחרות, כשאתה מזמין מנה עיקרית הסלט בצד לא הוא רק תוספת (אלה אם אתה צמחוני).

לגבי שדרוג כבילה או מקור, לברינקמן אין פטפונים בצבע כחול (שיהיה אני מבטיח לשקול שדרוג המקור ;) ).
עכשיו ברצינות, שדרוג הכבילה נעשה לפני שהחלטתי לשדרג מקור, מעבר לכך הגדרתי תקציב ממנו עבורי התפוקה השולית ברכישת רכיב יקר יותר פוחתת, - תקף לכל דבר שברשותי כל עוד אני ממן את הדברים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הטענה אינה שגויה, בשום מקום לא רשמתי שהמערכת אינה סך חלקיה, רשמתי שרכיבי אודיו תורמים יותר מעזרים משלימים.
שדרוג מגבר/מקור וכמובן רמקולים יהיה דרמתי יותר משדרוג הכבלים/מרימים ואביזרים - במילים אחרות, כשאתה מזמין מנה עיקרית הסלט בצד לא הוא רק תוספת (אלה אם אתה צמחוני).

לגבי שדרוג כבילה או מקור, לברינקמן אין פטפונים בצבע כחול (שיהיה אני מבטיח לשקול שדרוג המקור ;) ).
עכשיו ברצינות, שדרוג הכבילה נעשה לפני שהחלטתי לשדרג מקור, מעבר לכך הגדרתי תקציב ממנו עבורי התפוקה השולית ברכישת רכיב יקר יותר פוחתת, - תקף לכל דבר שברשותי כל עוד אני ממן את הדברים.

מי אמר לך שרכיבי אודיו תורמים יותר מעזרים משלימים? קח מערכת מעולה משולבת פטיפון למשל, הסטנד של הפטיפון חשוב לא פחות (ולא יותר) מהפטיפון עצמו. קח מערכת מעולה, חבר אותה עם כבלים פשוטים - ישמע נורא. הם חשובים כמו שאר הרכיבים. מה שלא תעשה, לאביזרים המשלימים קטע כזה שהם הופכים מערכת טובה לכזו שהיא מצוינת.

מכיר את הטיעון של ״שדרג רמקולים כי הם משפיעים יותר״. הגישה הזו לא מתקיימת אפילו אצל הטוענים עצמם. שהרי אם היית מאמין בזה, לא היית שם כל כך הרבה פפלינוס על אביזרים משלימים (סטנד, כבלים). תנסה פעם אחת לשנמך שם, יש סיכוי יותר מסביר שלא תצליח להאזין למערכת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור