האמת על ויניל - ויניל לעומת דיגיטלי?

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
ההשקעה באנלוג טוב לא שווה כלום. בזבוז כסף
טעות בידך חביבי,
אם היית בתערוכה האחרונה בכפר המכביה,
ונכנסת לחדר של זיו (אודיוזיפ),
התנגן לו תקליט של לאונרד כהן,
"הפיל לסתות" בלשון המעטה,
סאונד כזה ,ברמה כזו,
מוויניל,כל הנוכחים התפעלו,ושאלו,
האם הוויניל מתנגן ברקע,
אז זהו,שכן,
אם היית שומע ,
דעתך היתה שונה.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
עופר שחורי המקסים
צר לי ידידי , אבל אני לא מסכים , גם לא עם פסיק ממה שכתבת על הוויניל וחושב ההפך ממך לחלוטין.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
טעות בידך חביבי,
אם היית בתערוכה האחרונה בכפר המכביה,
ונכנסת לחדר של זיו (אודיוזיפ),
התנגן לו תקליט של לאונרד כהן,
"הפיל לסתות" בלשון המעטה,
סאונד כזה ,ברמה כזו,
מוויניל,כל הנוכחים התפעלו,ושאלו,
האם הוויניל מתנגן ברקע,
אז זהו,שכן,
אם היית שומע ,
דעתך היתה שונה.

אותו אלבום על אותה המערכת בשני הפורמטים עם שני מקורות במחיר דומה. זה המבחן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אותו אלבום על אותה המערכת בשני הפורמטים עם שני מקורות במחיר דומה. זה המבחן.

עשיתי את זה יותר פעמים ממה שאפשר לדמיין. וזה עוד היה עם הסטאפ האנלוגי הישן שלי. צחי נמני חברי היקר, ביקש לעשות השוואות. הוא טען שהדיגיטל יהיה טוב יותר. האם הגיע למסקנה אחרת? שאל אותו. מעצם העובדה שאני מזכיר את זה, יש סיכוי שהתשובה ידועה מראש.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אתה מוזמן לפרט ולהסביר למה

פרטתי בפוסטים קודמים מה אני חושב על הנושא , אז תקרא אחורה.
תקליט איכותי תמיד נשמע יותר חי טבעי ואנלוגי ובכל השוואה שביצעתי מול הדיסק ובמיוחד כשמדובר בדיסקים
ותקליטים מלייבלים אכותיים כמו מובייל פידליטי ואנלוג פרודקשין וכו כולל הדפסות חדשות איכותיות .
תמיד התקליט נשמע יותר טוב משמעותית
ולכן , אני לא יודע מאיפה אתה מביא את מה שאתה אומר , והמסקנה שלי היא שאולי האנלוג אצלך כנראה לא טוב כמו הדיגיטל ולכן אתה שומע את מה שאתה שומע, כי אחרת אין לי הסבר אחר למה שאתה קובע.
תאמת הופתעתי מאמירותך.

כל מי שאני מכיר בתחום עם נסיון רב ושיש לו אנלוג איכותי מדווח לי את אותו הדבר ואין בכלל השוואה
בין הדיסק לפטיפון , ואומר ואגדיל שיש לי חברים שעברו לאנלוג ופשוט מכרו את הנגן היקר ובכלל כבר לא מסוגלים לשמוע קומפקט דיסק , ואני מדבר איתך על אודיופילים כבדים .

שמע

יש לי פה נגן אחד הטובים ששמעתי בדיגיטל שמחירו 14,000$ והוא מחובר לספק חשמל ניפרד
של אותה החברה שמחירו 8,000$ כלומר סט של 22,000$ .

ממול

פטיפון של 5,000$ , זרוע של 3,000$ ו , ראש של 5,000$ , ופונו של אותה החברה של הנגן שמחירו 8,000$
כלומר סט אנלוגי של 21,000$.

כעת , כל מה ששמתי בדיסק ממול התקליט היה פשוט פחות טוב משמעותית ממנו .

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
פרטתי בפוסטים קודמים מה אני חושב על הנושא , אז תקרא אחורה.
תקליט איכותי תמיד נשמע יותר חי טבעי ואנלוגי ובכל השוואה שביצעתי מול הדיסק ובמיוחד כשמדובר בדיסקים
ותקליטים מלייבלים אכותיים כמו מובייל פידליטי ואנלוג פרודקשין וכו כולל הדפסות חדשות איכותיות .
תמיד התקליט נשמע יותר טוב משמעותית
ולכן , אני לא יודע מאיפה אתה מביא את מה שאתה אומר , והמסקנה שלי היא שאולי האנלוג אצלך כנראה לא טוב כמו הדיגיטל ולכן אתה שומע את מה שאתה שומע, כי אחרת אין לי הסבר אחר למה שאתה קובע.
תאמת הופתעתי מאמירותך.

כל מי שאני מכיר בתחום עם נסיון רב ושיש לו אנלוג איכותי מדווח לי את אותו הדבר ואין בכלל השוואה
בין הדיסק לפטיפון , ואומר ואגדיל שיש לי חברים שעברו לאנלוג ופשוט מכרו את הנגן היקר ובכלל כבר לא מסוגלים לשמוע קומפקט דיסק , ואני מדבר איתך על אודיופילים כבדים .
בקיצור אנלוג הוא מזרחי ודיגיטל אשכנזי ....... :שתוי:
בתכלס אצלי למרות הידיעה שהאנלוג טוב יותר (וכך נשמע) אני מעדיף לפעמים לשמוע את "הנקיון" והשקט של הדיגיטל.......... ואז חוזר לאנלוג שוב ;)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עשיתי את זה יותר פעמים ממה שאפשר לדמיין. וזה עוד היה עם הסטאפ האנלוגי הישן שלי. צחי נמני חברי היקר, ביקש לעשות השוואות. הוא טען שהדיגיטל יהיה טוב יותר. האם הגיע למסקנה אחרת? שאל אותו. מעצם העובדה שאני מזכיר את זה, יש סיכוי שהתשובה ידועה מראש.
לא מכיר את עופר שחורי אבל מכיוון שהוא מוכר גם אנלוג וגם דיגיטל אני מניח שגם הוא עשה את אותה בדיקה והגיע למסכנה שונה מנמר.
קשה להיות אובייקטיבי כשאתה מושקע המון כסף באחד מהפורמטים...
לפני שבחרתי בפורמט הדיגיטלי, בדקתי את אותה בדיקה והמסכנה שלי היתה שהקלטות מ20 השנים האחרונות פשוט נשמעות הרבה יותר טוב בפורמט הדיגיטלי. כל זה עוד לפני שהבנתי כמה זה יותר נוח...

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אני מכיר אחד שהפסיק לשמוע דיגיטל, הרבה אחרים ששומעים גם וגם ועוד יותר ששכחו או לא יודעים בכלל מה זה תקליט...

מקור דיגיטלי טוב זה קודם כל טרנספורט שחופר עמוק בדיסק ומאפשר לממיר להוציא סאונד מפורט מאוד והולוגרפי כמו של פטיפון מעולה. כשיש בתמונה טרנספורט כזה כל התמונה משתנה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומאפשר לממיר להוציא סאונד מפורט מאוד והולוגרפי כמו של פטיפון מעולה. כשיש בתמונה טרנספורט כזה כל התמונה משתנה.

למה כמו? יש דיגיטלים מדהימים. אין ספק. אבל חסר להם משהו אחד, משהו שטרם מצאתי. טבעיות והולוגרפיה.
אשמח לדעת שיש כזה שיכול להחליף את האנלוג שלי. אם אמצא, האנלוג יעמוד פה בלוחות למכירה.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
לא צריך להחליף. מבחינתי זו לא תחרות הורדת ידיים בין שני הפורמטים. אני בעד לנצל את המכסימום את שניהם וכך אני עושה במערכת הפרטית שלי. אני גם בעד להבין לעומק, בעיקר כשמדובר בתחביב כל כך יקר.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אני מכיר אחד שהפסיק לשמוע דיגיטל, הרבה אחרים ששומעים גם וגם ועוד יותר ששכחו או לא יודעים בכלל מה זה תקליט...

מקור דיגיטלי טוב זה קודם כל טרנספורט שחופר עמוק בדיסק ומאפשר לממיר להוציא סאונד מפורט מאוד והולוגרפי כמו של פטיפון מעולה. כשיש בתמונה טרנספורט כזה כל התמונה משתנה.
מצטער מאד עופר אבל טרנספורט מעולה יתקשה אם בכלל ליצור תלת מימד כמו באנלוג מעולה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שוב מלחמת אנלוג בדיגיטל - עד מתי?

עם כל הכבוד לנגנים/פטיפונים בעיני הדבר החשוב הוא המדיה או ההדפסה, כאלה יש טובות או פחות טובות בכל אחד מהפורמטים. יש לי דיסקים שמוקלטים זוועה ושמעתי גם תקליטים כאלו, וכמובן יש את הצד השני, אלו שמוקלטים מצוין.

עם הזמן, כ"לקוח" מה שמעניין אותי זו החוויה/תוצאה הסופית ופחות הפורמט, ביום שהנוחות בלבד תעניין אותי כנראה ששאר המקורות יעלמו מהבית ואשאר עם סטרימר וקבצים דיגיטליים.

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אני מניח שמיליארד סינים לא טועים.

לי דווח מ Analogue Production בארה״ב , שעל כל 35 תקליטים של אותו הכותר הם מוכרים אולי דיסק אחד.
99% מהאודיופילים שיש להם גם וגם , היום קונים תקליטים ולא אחד ביקש ממני דיסק , זה אומר דיי הרבה על מה שהם
חושבים ושומעים.

לענייני נוחות , הכי נוח זה סטרימר.

אין פה שום מלחמות גיא , זה דיון ודיווח מה אנשים מעדיפים .

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

לי דווח מ Analogue Production בארה״ב , שעל כל 35 תקליטים של אותו הכותר הם מוכרים אולי דיסק אחד.
99% מהאודיופילים שיש להם גם וגם , היום קונים תקליטים ולא אחד ביקש ממני דיסק , זה אומר דיי הרבה על מה שהם
חושבים ושומעים.

אמיר, רוב הצרכנים צורכים כיום מדיה מהרשת.
בעלי פטפונים רוכשים מדיה משום שאין להם אלטרנטיבה (לא ניתן לשכפל תקליט בבית כפי שניתן לשכפל CD או קבצים).
חלק מהמעבר בעבר מוויניל ל CD נבע מנוחות שימוש, מי שהנוחות חשובה לו עבר לרשת, מי שהאיכות חשובה לו עבר לקבצים ורק "משוגעים" החיו את האנלוג ומשלמים על מדיה פיזית.

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אמיר, רוב הצרכנים צורכים כיום מדיה מהרשת.

נכון מאד.

אבל הדיון הוא על האמת בין וינייל לדיגיטל , ולא על זה שהרוב צורכים מדיה מהרשת כמו שהרוב נוסעים באוטו חסכוני
ואמין , זה ידוע וברור.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

חושבים ושומעים.

הויניל פורח כי יש מי שהחליט שזה אחלה להחזיר את האופנה הזאת, הרי רוב התקליטים שנמכרים היום הם באיכות פח והדיון פה הוא רק על התקליטים האודיופילים. זו הסיבה שמיליון סינים טועים, הם אופנתיים ולא אודיופילים.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מליון סינים הכוונה לאודיופילים, והכוונה לתקליטים אודיופילים.
כפי שציטטת את הפוסט , תשים לב שאין שם התייחסות לתקליטים הרגילים.

ואגב יש לי גם הרבה תקליטים חדשים רגילים שהם לא אודיופילים ונישמעים מדהים , ככה שזה לא גורף לכלל.
תמיד תזכור שלאלה שקונים תקליטים רגילים בהדפסות פח שאתה מכנה אותם , יש פטיפון פשוט אבל גם קומפקט דיסק פשוט
וישן או די וי די שמשמש כנגן תקליטורים , ומהשניים , מה לעשות, הפטיפון הפשוט נשמע להם יותר טוב.
לכן אני לא בטוח לגמרי שמדובר בעניין של אופנה.

בדוק בעצמך , קח קומפקט של לנקו או די וי די של טושיבה , וממולו שים פטיפון של פרוגקט עם ראש של אורטופון זול לדוגמא ותראה שאין פה שום טעות , התקליט ישמע לך יותר טוב.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מליון סינים הכוונה לאודיופילים, והכוונה לתקליטים אודיופילים.
כפי שציטטת את הפוסט , תשים לב שאין שם התייחסות לתקליטים הרגילים.

ואגב יש לי גם הרבה תקליטים חדשים רגילים שהם לא אודיופילים ונישמעים מדהים , ככה שזה לא גורף לכלל.
תמיד תזכור שלאלה שקונים תקליטים רגילים בהדפסות פח שאתה מכנה אותם , יש פטיפון פשוט אבל גם קומפקט דיסק פשוט
וישן או די וי די שמשמש כנגן תקליטורים , ומהשניים , מה לעשות, הפטיפון הפשוט נשמע להם יותר טוב.
לכן אני לא בטוח לגמרי שמדובר בעניין של אופנה.

בדוק בעצמך , קח קומפקט של לנקו או די וי די של טושיבה , וממולו שים פטיפון של פרוגקט עם ראש של אורטופון זול לדוגמא ותראה שאין פה שום טעות , התקליט ישמע לך יותר טוב.
בדקתי את זה ביוקר ויותר מפעם אחת...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור