בישראל עשרות אלפי מיליונרים ואחוז הצעירים מתוכם גדול מאי פעם

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה אומר שכלכלית עדיף לזרוק לשם פצצה אחת של עשרה מליון דולר ולסגור עניין. ;)

יאללה, שחררו את הדיון. יותר טוב אודיו.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אפשר גם וגם, הגרמנים ימ"ש התקינו בכנפי מטוסי צלילת-הפצצה שלהם (ה-שטוקה) סירנות, כדי שמלאכת הטלת הפצצות תלווה באודיו תואם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אפשר גם וגם, הגרמנים ימ"ש התקינו בכנפי מטוסי צלילת-הפצצה שלהם (ה-שטוקה) סירנות, כדי שמלאכת הטלת הפצצות תלווה באודיו תואם.

אני חושב שיש קצת הבדל בין צה״ל וישראל לבין ה-ss וגרמניה הנאצית. אבל זה רק אני.

הלאה - אודיו רבותי.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
החיבור (הרשלני) הוא בין הפצצות ואודיו (סירנות) לא בין צה"ל וצבא אחר כלשהו. תמיד משונה איך הדמיון פועל אחרת אצל כל אחד.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אתה מודע להוצאות הביטחון שלנו?
  • טיל אחד של כיפת ברזל עולה כ-50 אלף דולר. לכל רקטה מעזה נשלחים מספר טילי כיפת ברזל, להעלאת הסיכוי לפגיעה..בסבב האחרון נורו כ- 250 רקטות מעזה. לכרבע נשלחו טילים שלנו. הנה מליון דולר.
  • לאחרונה ירינו 2 טילי שרביט קסמים. כל אחד עולה מליון דולר..
  • שעת טיסה של F15 עולה 20,000 דולר, לא כולל חימוש.
  • 40 שעות לחימה בסבב ב- 2018 עלה 30 מליון דולר
הסכומים אסטרונומים, האימונים יקרים ביותר, הבלאי אדיר וההוצאות בהתאם.
צא ובדוק כמה מוציאה המדינה היקרה שלנו על פנסיה תקציבית ופנסית גישור לגימלאי מערכת הבטחון היקרים שלנו ויתברר לך די מהר שהשאלה כמה עולה טיל כזה וכמה עולה מטוס אחר, קצת פחות כבדה ממה שנדמה לנו. ודווקא את החבורה הזו שמתחילה לקבל כידוע פנסיה עשרות שנים לפני מקביליה בשוק האזרחי מבקש ליאור להוציא מהחשבון, אולי בשל קדושתה אולי מסיבה אחרת.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
רועי, לא הבנת, הכוונה היא שהגם שכולם מכירים את סיפור הפנסיה של מערכת הביטחון, היא מספרת רק חצי מהסיפור. לא כולם מכירים את החגיגה של חח"י, הנמלים, רשות שדות התעופה, גמלאי בתי המשפט ועוד.
כלומר בעזרת השרירים של ההסתדרות, השכירים הכי עשירים במדינה, הצליחו לייצר אקזיט ששווה כספית הרבה מעבר למה שהייטקיסט ממוצע מרוויח מאופציות, וזה החיבור לפוסטים הפותחים "כל דור והאקזיט שלו".
בוא נעשה את זה פשוט: בארגונים האלה השכר הממוצע בפרישה הוא 35,000 (מינימום). הפנסיה התקציבית מבטיחה 70% מהשכר בפרישה, קרי 27,000. תכפיל ב 12 חודשים לשנה, ותכפיל ב נאמר 20 שנה אחרי הפרישה (מאחל להם גם 40), ותגיע להתחייבות מדינה בסדר גודל של 6,480,000 לפורש.

זה גם החיבור לפתיחת השרשור. אנשים חושבים על מתעשרים חדשים, ולא מבינים שהקסטה העליונה, לקחה את כל הקופה כבר בשנות ה 70, ובסכומים שההיטקיסט או היזם היה מת לדגדג :)

וואלה אני מקווה לפחות מהחגיגה הזו מגיע לשוק האודיו. שיתגלגל כמה שיותר ציוד מעניין בשוק היד 2 (בד"כ היכן שאני בודק קודם).

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
  • טיל אחד של כיפת ברזל עולה כ-50 אלף דולר. לכל רקטה מעזה נשלחים מספר טילי כיפת ברזל, להעלאת הסיכוי לפגיעה..בסבב האחרון נורו כ- 250 רקטות מעזה. לכרבע נשלחו טילים שלנו. הנה מליון דולר.
אחד הדברים הלא נכונים מנסים למכור לעם.
אחוז תקציב הביטחון בארץ אינו
רועי, לא הבנת, הכוונה היא שהגם שכולם מכירים את סיפור הפנסיה של מערכת הביטחון, היא מספרת רק חצי מהסיפור. לא כולם מכירים את החגיגה של חח"י, הנמלים, רשות שדות התעופה, גמלאי בתי המשפט ועוד.
כלומר בעזרת השרירים של ההסתדרות, השכירים הכי עשירים במדינה, הצליחו לייצר אקזיט ששווה כספית הרבה מעבר למה שהייטקיסט ממוצע מרוויח מאופציות, וזה החיבור לפוסטים הפותחים "כל דור והאקזיט שלו".
בוא נעשה את זה פשוט: בארגונים האלה השכר הממוצע בפרישה הוא 35,000 (מינימום). הפנסיה התקציבית מבטיחה 70% מהשכר בפרישה, קרי 27,000. תכפיל ב 12 חודשים לשנה, ותכפיל ב נאמר 20 שנה אחרי הפרישה (מאחל להם גם 40), ותגיע להתחייבות מדינה בסדר גודל של 6,480,000 לפורש.

זה גם החיבור לפתיחת השרשור. אנשים חושבים על מתעשרים חדשים, ולא מבינים שהקסטה העליונה, לקחה את כל הקופה כבר בשנות ה 70, ובסכומים שההיטקיסט או היזם היה מת לדגדג :)

וואלה אני מקווה לפחות מהחגיגה הזו מגיע לשוק האודיו. שיתגלגל כמה שיותר ציוד מעניין בשוק היד 2 (בד"כ היכן שאני בודק קודם).
הרבה עובדות לא נכונות (הראשונה והעיקרית- רוב הארגונים שציינת אינם מחשבים ומשלמים פנסייה מהברוטו, אלא מסכום שהוא בד"כ שליש ממנו.
היו הרבה עובדים בארגון שאני עובד בו, שהיו שמחים להתקרב לסכומים שאתה רושם כאילו הם תורה מסיני.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
נראה לך שאלה המחירים באמת....נראה לי שאתה די תמים. "מלבישים" הוצאות אחרות על כל מה שאמרת וכך משיגים מימון לחגיגה גדולה. אני בן 45 כעת ולחשוב שיכולתי להיות כבר חמש שנים בפנסיה ואז לעסוק במה שאוהב לעשות -זה פשוט מקומם. אני לא מדבר על תפקידי שטח שאז זה מוצדק לאור הסיכון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אבא שלי ז"ל עבד בחברת חשמל 35 שנה בתקופה שהשכר לא היה שערורייתי כמו היום והפנסיה שלו הייתה דומה לזו של עובד ממוצע במשק. לפני מספר חודשים הייתי חייב לקדם משהו שקשור בח"ח וזו היתה הפעם הראשונה שניגשתי למשרדי כ"א תפעול דרום להיכן שהוא היה שייך (עבד בחדר הבקרה של רדינג) על מנת שיעזרו לי לקצר את הדרך מבחינה בירוקרטית. הגעתי לקומה גבוהה לבניין ברח' החשמל ושם במשרדים ענקיים ישבו אנשים צעירים, פקידים, שהעבירו את זמנם בנעימים בשיחה עם חבריהם תוך כדי נשנוש סנדוויצ'ים איכותיים, ע"ח החברה כמובן, פיתחתי איתם שיחה סיפרתי על אבי ומסתבר שרובם ככולם בנים\ות של עובדי חברה ומשתכרים הרבה מעל הממוצע.
הדבר לא יחודי לח"ח וכל החברות שהזכיר ליאור מעלי נגועות בנפוטיזם והסכמי שכר קיבוציים שערורייתיים, ליאור שכח את העיריות והמועצות המקומיות שגם שם יש נפוטיזם ומינויים פוליטיים ועובדים כאלה אולי עובדים בפועל שלוש ארבע שעות ביום בשכר מנופח, אנשי צבע הקבע העורפי ואזרחים עובדי צה"ל שמקמבנים משמרות כפולות כך שישארו להם ימים פנויים לעבודה צדדית, והרשימה נמשכת ונמשכת.
הוסיפו לכך את הריכוזיות והמונופוליזם, דואופוליזם של רוב המשק, הכסף השחור של כאלה שיבכו לך כמה מושחתים כולם (חוץ מהם, ברור), את האקסיומה שלפיה רווח נמדד במכפלות של מאות אחוזים אם לא אי אפשר לשרוד ובתמורה גם מקבלים אוכל ממוחזר במסעדות וכו' והמסקנה היא שזו מדינה מושחתת מאין כמוה ודריכה על גוויות כדי להשאיר את האף מעל למים היא לגיטימית.
אבל בוא לא נהיה צדקניים ונחשוב שזה לא קורה במדינות מפותחות אחרות, מה שעושה את ההבדל זה מנגנוני הוויסות והבקרה המגנים על האזרחים הקטנים, במדינתנו הם פשוט או לוקים בעצמם באינטרסים פוליטיים או פשוט חסרי גב תקציבי בגלל שהכסף הולך למקומות אחרים גם הוא משיקולים פוליטיים ראה מיעוט מפקחי בנייה מול משגיחי כשרות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יאללה, שחררו את הדיון. יותר טוב אודיו.

:בעד:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אבא שלי ז"ל עבד בחברת חשמל 35 שנה בתקופה שהשכר לא היה שערורייתי כמו היום והפנסיה שלו הייתה דומה לזו של עובד ממוצע במשק. לפני מספר חודשים הייתי חייב לקדם משהו שקשור בח"ח וזו היתה הפעם הראשונה שניגשתי למשרדי כ"א תפעול דרום להיכן שהוא היה שייך (עבד בחדר הבקרה של רדינג) על מנת שיעזרו לי לקצר את הדרך מבחינה בירוקרטית. הגעתי לקומה גבוהה לבניין ברח' החשמל ושם במשרדים ענקיים ישבו אנשים צעירים, פקידים, שהעבירו את זמנם בנעימים בשיחה עם חבריהם תוך כדי נשנוש סנדוויצ'ים איכותיים, ע"ח החברה כמובן, פיתחתי איתם שיחה סיפרתי על אבי ומסתבר שרובם ככולם בנים\ות של עובדי חברה ומשתכרים הרבה מעל הממוצע.
הדבר לא יחודי לח"ח וכל החברות שהזכיר ליאור מעלי נגועות בנפוטיזם והסכמי שכר קיבוציים שערורייתיים, ליאור שכח את העיריות והמועצות המקומיות שגם שם יש נפוטיזם ומינויים פוליטיים ועובדים כאלה אולי עובדים בפועל שלוש ארבע שעות ביום בשכר מנופח, אנשי צבע הקבע העורפי ואזרחים עובדי צה"ל שמקמבנים משמרות כפולות כך שישארו להם ימים פנויים לעבודה צדדית, והרשימה נמשכת ונמשכת.
הוסיפו לכך את הריכוזיות והמונופוליזם, דואופוליזם של רוב המשק, הכסף השחור של כאלה שיבכו לך כמה מושחתים כולם (חוץ מהם, ברור), את האקסיומה שלפיה רווח נמדד במכפלות של מאות אחוזים אם לא אי אפשר לשרוד ובתמורה גם מקבלים אוכל ממוחזר במסעדות וכו' והמסקנה היא שזו מדינה מושחתת מאין כמוה ודריכה על גוויות כדי להשאיר את האף מעל למים היא לגיטימית.
אבל בוא לא נהיה צדקניים ונחשוב שזה לא קורה במדינות מפותחות אחרות, מה שעושה את ההבדל זה מנגנוני הוויסות והבקרה המגנים על האזרחים הקטנים, במדינתנו הם פשוט או לוקים בעצמם באינטרסים פוליטיים או פשוט חסרי גב תקציבי בגלל שהכסף הולך למקומות אחרים גם הוא משיקולים פוליטיים ראה מיעוט מפקחי בנייה מול משגיחי כשרות.
הייתי מציע לך להתבייש במה שכתבת.
אתה מכליל בצורה ממש לא יפה (ד"א לאכול סנדוויצ'ים זה בדרך כלל סביר... מיילא היית מלין על כך שאכלו פילה מיניון עם כוס יין אדום מבורדו).

תגיד תודה לחח"י ולחברות מאוגדות רבות שפרנסו הרבה אנשים פשוטים ואיפשרו להם חיים של כבוד, להם ולמשפחתם (כמו המשפחה שלך).
אל תדאג, החברות האילו נעלמות \(גם בגלל אנשים כמותך), ונשארים רק כמה מקורבים עשירים כקורח, והרבה מאוד מעמד ביניים שאינו באמצע אלא בתחתית.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה? מה זה גיבוב השטויות שכתבת, אתה יכול להסביר?

סנדוויץ' כזה איכותי לא זבלה מהקיוסק של הבוכרי בשכונה עולה הרבה, הוסף לזה את ארוחת הצהריים העשירה שהם מקבלים במקום והנה יש פחות פה אחד להאכיל מתקציב המשפחה שזה הרבה בחישוב חודשי, הוסף משכורות 13, מענקי ביגוד וחופשה, מבצעי "חבר" (בשני סגולים) שמאפשרים היום גם קניית דירה בהנחה ועוד תוספות שאזרחים שלא נמנים על וועדים אלה יכולים רק לחלום.

החברות נעלמות? אילו? נשארים מקורבים עשירים כקורח? ומה הם עושים, מתקנים חוטי חשמל שנקרעו בסופה, יושבים לבדם בבניין העיריה? מה עישנת בחיאת?

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אחד הדברים הלא נכונים מנסים למכור לעם.
אחוז תקציב הביטחון בארץ אינו

הרבה עובדות לא נכונות (הראשונה והעיקרית- רוב הארגונים שציינת אינם מחשבים ומשלמים פנסייה מהברוטו, אלא מסכום שהוא בד"כ שליש ממנו.
היו הרבה עובדים בארגון שאני עובד בו, שהיו שמחים להתקרב לסכומים שאתה רושם כאילו הם תורה מסיני.

אני מציע שתבדוק כיצד עובדת כ.פ.י, כמה מפרישים לה השכירים, בשונה משכיר מהקסטה הנמוכה. אני מכיר היטב ממקור ראשון גם את החגיגה בנמלים, כמה בדיוק עלה למדינה לנתק את העובדים מהעטינים שלה, כמה היא מפרישה כל שנה, וכמה היא עוד מחוייבת.
בכל מקרה, אילו היו ההסכמים שנחתמו, ונחתמו ע"י הממשלה, אז זה מה יש.

הטעות היתה של עובדי הנמלים והרכבת, במיוחד הדורות החדשים. עובדי חח"י, אלא שאני מכיר מבית הכנסת של אבא שלי ז"ל, היו אנשים שקטים, נטולי שופוני, שפעלו בשקט, תחת הרדאר, סידרו את הילדים, רכשו דירות, נסעו לחו"ל אבל גרו בבתים ונהגו ברכבים בלי לנקר עיניים. כשערוץ 2 צילם לפני כ 15-10 שנים את עובדי הנמל יוצאים להפגנות בג'יפים בחצי מליון שקל, הבנתי שהסיפור הולך לכיוון אחד.

לגבי הסכומים של המשכורות, אני ניזון מהתקשורת*, אולי יש שם שקרים. אני מקווה לטובתך שבארגון בו אתה עובד הסכומים מדוייקים ואף גבוהים יותר, ושתקנו סטריאו לרוב.

* https://www.themarker.com/dynamo/energy/1.5885950

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
171
נקודות
43
אני בן 45 כעת ולחשוב שיכולתי להיות כבר חמש שנים בפנסיה ואז לעסוק במה שאוהב לעשות -זה פשוט מקומם. אני לא מדבר על תפקידי שטח שאז זה מוצדק לאור הסיכון.
ומה עצר אותך מלהישאר בקבע?
  • הרצון להפסיק לחיות כמו חפ"ש ולעשות בט"שים?
  • הכמיהה לברוח לאזרחות כמה שיותר מהר?
  • הרצון להתחיל ללמוד באוניברסיטה?
  • אולי קב"א לא מספיק גבוה?
לצורך להשאיר את הטובים בקבע יש מחיר גבוה מאד ואנו כחברה מחויבים לשלם. ההתעסקות בתנאי השחרור והפנסיה שלהם מיותרת.

מצד שני אין כמו להתעורר 25 שנה אחרי שהשתחררת ולפנטז " לו הייתי בקבע"...

גילוי נאות: הכותב לא שירת בקבע אולם טחן מילואים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה? מה זה גיבוב השטויות שכתבת, אתה יכול להסביר?

סנדוויץ' כזה איכותי לא זבלה מהקיוסק של הבוכרי בשכונה עולה הרבה, הוסף לזה את ארוחת הצהריים העשירה שהם מקבלים במקום והנה יש פחות פה אחד להאכיל מתקציב המשפחה שזה הרבה בחישוב חודשי, הוסף משכורות 13, מענקי ביגוד וחופשה, מבצעי "חבר" (בשני סגולים) שמאפשרים היום גם קניית דירה בהנחה ועוד תוספות שאזרחים שלא נמנים על וועדים אלה יכולים רק לחלום.

החברות נעלמות? אילו? נשארים מקורבים עשירים כקורח? ומה הם עושים, מתקנים חוטי חשמל שנקרעו בסופה, יושבים לבדם בבניין העיריה? מה עישנת בחיאת?
אתה קשקשן רציני.
אני מכיר את המספרים מקרוב.
אם הייתי שונא אותך, הייתי מאחל לך לאכול את הסנדוויץ הזה (אני מביא את שלי מהבית).
עלות הסנדוויץ הזה היא נמוכה משמעותית ממה שאתה חושב.

הפנסייה לעובד ממוצע בעל ותק של 35 שנה מחושבת על ברוטו של בערך כ 13 עד 14 אל"ש (70% מזה) וממש לא 35 אל"ש....

גם אחרי שאעשן ואשתה כיאות, לא אעז לכתוב את השטויות שאתה כותב.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
@רוזי1
עבור הרקורד: עדיין באיזשהו מקום מעדיף שחברות ציבוריות גדולות יחלקו את הכסף בין כמה אלפי משפחות של שכירים ולא יפמפמו למעלה לאיזה טייקון שימצא את הדרך לא לשלם מס, להשקיע את הכסף בהרפתקאות, להפסיד ולעשות תספורות על חשבון הפנסיות של כלל המשק.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
ומה עצר אותך מלהישאר בקבע?
  • הרצון להפסיק לחיות כמו חפ"ש ולעשות בט"שים?
  • הכמיהה לברוח לאזרחות כמה שיותר מהר?
  • הרצון להתחיל ללמוד באוניברסיטה?
  • אולי קב"א לא מספיק גבוה?
לצורך להשאיר את הטובים בקבע יש מחיר גבוה מאד ואנו כחברה מחויבים לשלם. ההתעסקות בתנאי השחרור והפנסיה שלהם מיותרת.

מצד שני אין כמו להתעורר 25 שנה אחרי שהשתחררת ולפנטז " לו הייתי בקבע"...

גילוי נאות: הכותב לא שירת בקבע אולם טחן מילואים.
שירתתי בחיל האוויר. למרות שהייתי חתום -לא היו תקנים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
@רוזי1
עבור הרקורד: עדיין באיזשהו מקום מעדיף שחברות ציבוריות גדולות יחלקו את הכסף בין כמה אלפי משפחות של שכירים ולא יפמפמו למעלה לאיזה טייקון שימצא את הדרך לא לשלם מס, להשקיע את הכסף בהרפתקאות, להפסיד ולעשות תספורות על חשבון הפנסיות של כלל המשק.
זאת גם דעתי.
לצערי זה לא דעתם של אילו בשלטון, אשר מקבלים את מירב קולותיהם דווקא מאילו שהם דופקים אותם באופן ישיר וחי.
מאיר אריאל אמר את זה לפני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור