בישראל עשרות אלפי מיליונרים ואחוז הצעירים מתוכם גדול מאי פעם

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא יודע על מה אתם מדברים. המדינה הזו במצב כלכלי מעולה, עוני יש בכל מקום, פערי ההכנסה הללו הם בגלל החרדים שלא עובדים והון השחור באוכלוסיה הערבית שמצהירים על חצי שקל הכנסה אבל מכניסים יותר מבכיר בהיי טק.

אבל עשו לי טובה. אל תכניסו לפה פוליטיקה. זה מתכון לברדק.

לא נכניס פוליטיקה, למרות שאתה הכנסת, רק אעיר שכל מה שכתבת לא נכון, גם בעובדות וגם בניתוח/ פרשנות. אבל זה למקום וזמן אחר.
חג שמח!

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
מינוף זה טוב לדעתך?
יתכן שלא הבהרתי עצמי כנדרש. המדובר במשכנתא המשולמת מהשכירות המתקבלת מהדירה שנרכשה. המדובר במינוף עם סיכון מזערי יחסית, מכיוון שההכנסה משכירות לרוב מובטחת.

אני מכיר אדם שאסף כ"כ הרבה דירות באופן זה, שבסופו של דבר הפך זאת לעסק בע"מ המשכיר דירות, בין השאר גם לפרקי זמן קצרים לתיירים. הוא גדל, והוסיף לעסק גם חברת ניקיון שמתחזקת אותם.
והכל משירשור שתואר מעלה. זה גזל או עסק? מינוף מסוכן או שקול?

הבעיה שאנחנו עם של בכיינים שתמיד ישאר רעב. ככתוב "וַיִּלּוֹנוּ כָּל-עֲדַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל...כִּי-הוֹצֵאתֶם אֹתָנוּ אֶל-הַמִּדְבָּר הַזֶּה, לְהָמִית אֶת-כָּל-הַקָּהָל הַזֶּה בָּרָעָב" שמות פרק טז'

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
שרשור מטומטם לאנשים קטנים.
מה איכפת מה יש לשכן , תתעסקו בעצמכם ותעשו ספירת מלאי מה יש
לכם בראש ולא מה לשכן בכיס.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
יש לי שכן שאפשר לספור אצלו הרבה כסף,
ומעט ימים ימים שנשאר לאשתו לחיות .
ולפני חודש הכל היה מושלם.
אז מה השרשור המסריח הזה.

glv

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
8
אם השמאל היה בשלטון אז במצב נתון לתקשורת וללא מעט אנשים העולם היה נראה אופטימי

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
יש לי שכן שאפשר לספור אצלו הרבה כסף,
ומעט ימים ימים שנשאר לאשתו לחיות .
ולפני חודש הכל היה מושלם.
אז מה השרשור המסריח הזה.
מענין שאצלך שירשור מהסוג הזה, שאפשר לחשוב ובצדק לא שייך לכאן ואפשר לחשוב שכן, אחרי הכל המחיר הפסיכי של הקופסאות האלו הוא לדעת רבים תוצאה ישירה מתוכנו, מעורר ולא בפעם הראשונה תגובות גם תוקפניות, גם לא נעימות ובמיוחד מנותקות הקשר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יתכן שלא הבהרתי עצמי כנדרש. המדובר במשכנתא המשולמת מהשכירות המתקבלת מהדירה שנרכשה. המדובר במינוף עם סיכון מזערי יחסית, מכיוון שההכנסה משכירות לרוב מובטחת.

אני מכיר אדם שאסף כ"כ הרבה דירות באופן זה, שבסופו של דבר הפך זאת לעסק בע"מ המשכיר דירות, בין השאר גם לפרקי זמן קצרים לתיירים. הוא גדל, והוסיף לעסק גם חברת ניקיון שמתחזקת אותם.
והכל משירשור שתואר מעלה. זה גזל או עסק? מינוף מסוכן או שקול?

הבעיה שאנחנו עם של בכיינים שתמיד ישאר רעב. ככתוב "וַיִּלּוֹנוּ כָּל-עֲדַת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל...כִּי-הוֹצֵאתֶם אֹתָנוּ אֶל-הַמִּדְבָּר הַזֶּה, לְהָמִית אֶת-כָּל-הַקָּהָל הַזֶּה בָּרָעָב" שמות פרק טז'

גם בשביל מינוף צריך כסף התחלתי, 30% מדירה אז והיום הם לא כסף קטן, בטח לא כשמדברים על יחיד או זוג עם משכורת ממוצעת וילד או שתיים.
קל מאוד לשפוט אחרים ולא להיות במקומם.
הבזבונות שאתה רואה בדור ה Y קיימת משום שרוב הדור הזה נואש מהשיטה ומבין שלא יצליח לצבור נכסים ועל פנסייה אין בכלל מה לדבר. נכון שלא כולם כאלה אבל מדובר בתופעה רחבה בעולם המערבי, בישראל ייתכן והתופעה קיצונית יותר בשל יוקר מחיה הזוי בהשוואה לשכר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם בשביל מינוף צריך כסף התחלתי, 30% מדירה אז והיום הם לא כסף קטן, בטח לא כשמדברים על יחיד או זוג עם משכורת ממוצעת וילד או שתיים.
קל מאוד לשפוט אחרים ולא להיות במקומם.
הבזבונות שאתה רואה בדור ה Y קיימת משום שרוב הדור הזה נואש מהשיטה ומבין שלא יצליח לצבור נכסים ועל פנסייה אין בכלל מה לדבר. נכון שלא כולם כאלה אבל מדובר בתופעה רחבה בעולם המערבי, בישראל ייתכן והתופעה קיצונית יותר בשל יוקר מחיה הזוי בהשוואה לשכר.

לפני שלוש שנים היה לי שיחה על זה עם חבר. הוכחתי לו שאם הוא לא היה מבזבז כל עך הרבה כסף על ״איכות חיים גבוהה״ הוא היה היום עם דירה בקלות. אבל הוא העדיף חו״ל, מסעדות כל יום (עובד בהייטק, תל אביב) במקום להביא אוכל מהבית, הרבה מאוד בזבוזים על חפיצים ושטויות. רק בטיול שאחרי הצבא שרף 70,000 ש״ח בקלות.

בקיצור. גם בשנות השמונים שר אלי לוזון ״איזו מדינה״ ושם התלונן בדיוק על אותם דברים. עזבו אתכם. המצב לא יותר גרוע, פשוט הדור הזה הוא דור מפונק. בזמן שחלק מחברי טסו לכל העולם, נהנו מאיזו תקופת תל אביב ושכירות פסיכית, אני עבדתי ויצרתי את הכלכלה שלי. יש עוד לא מעט כמוני שהיו מספיק חכמים לדאוג לעתידם. היום, הדור הזה, מחכה שההורים יתפגרו.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לפני שלוש שנים היה לי שיחה על זה עם חבר. הוכחתי לו שאם הוא לא היה מבזבז כל עך הרבה כסף על ״איכות חיים גבוהה״ הוא היה היום עם דירה בקלות. אבל הוא העדיף חו״ל, מסעדות כל יום (עובד בהייטק, תל אביב) במקום להביא אוכל מהבית, הרבה מאוד בזבוזים על חפיצים ושטויות. רק בטיול שאחרי הצבא שרף 70,000 ש״ח בקלות.

בקיצור. גם בשנות השמונים שר אלי לוזון ״איזו מדינה״ ושם התלונן בדיוק על אותם דברים. עזבו אתכם. המצב לא יותר גרוע, פשוט הדור הזה הוא דור מפונק. בזמן שחלק מחברי טסו לכל העולם, נהנו מאיזו תקופת תל אביב ושכירות פסיכית, אני עבדתי ויצרתי את הכלכלה שלי. יש עוד לא מעט כמוני שהיו מספיק חכמים לדאוג לעתידם. היום, הדור הזה, מחכה שההורים יתפגרו.

לא מכיר את החבר שלך, אבל קח זוג צעיר, שכירים, שניהם עובדים קשה והרבה שעות, 2 ילדים, בלי בוחטה מההורים הם יכולים לחלום על דירה, אין סיכוי ואין אופק. בדור שלי היה הרבה יותר קל בדור ההורים שלי היה הרבה הרבה יותר קל.

החיים בישראל יקרים רצח. הרבה יותר מרוב מדינות אירופה , הרבה הרבה הרבה יותר מארה"ב. המשכורות לעומת זאת מצחיקות ונמוכות בהשוואה למדינות ה oecd או ארה"ב.

המיסים בישראל מהגבוהים בעולם. ומה מקבל האזרח בתמורה? הכיתות הכי צפופות ב OECD, הישגי התלמידים הנמוכים ביותר ב OECD, בתי החולים הצפופים ביותר ב OECD, מ"ס המיטות הנמוך ב OECD ל 1000 נפש, וגם מס אחיות, רופאים וטכנולוגיות רפואיות הנמוך ביותר ל 1000 נפש. האקדמיות פועלות בתקציבים מגוחכים בהשוואה למוסדות מקבילים במערב, תקציבי מחקר כבר אין, המדינה לא בונה מעבדות מחקר, הכל מתרומות ( ולכן מיטב המוחות עוזבים, בשקט). ואם אני אפרט כמה נמוכים אנחנו במוסדות סיעוד, סיוע לאוכלוסיות חלשות , כמו נכים, קשישים, אוטיסטים , פגועי נפש ועוד, תרגיש בושה גדולה במדינה שדורסת אותם ומתעמרת בהם ובמשפחותיהם.

ממש לא מנחם אותי שיש עוני במדינות אחרות, כי זה פשוט משפט לא ציוני. המדינה הזו הוקמה כדי שכל יהודי יוכל לחיות בה בכבוד, זה כבר לא קורה. בוא איתי לישובים בדרום ובצפון, פריפריות, ואז תבין מה זה עוני ואיך במזכירות בה"ס יש סלסלת כריכים לילדים "ששכחו" את הכרית בבית. עוני .

אנחנו עובדים בממוצע בשבוע יותר שעות מהאירופאים והאמריקאים, מרוויחים פחות, משלמים יותר ומקבלים הרבה פחות שירותים מהמדינה.

אז בשנים האחרונות קיבלנו הרבה יותר עשירים, מגדלי פאר ומכוניות יוקרה, אבל מעמד הביניים נרמס ומתכווץ ( מספרית) ומספר העניים גדל בצורה מפחידה. ולא צריך ללכת רחוק, הכל במספרים ובנתונים שקופים.
.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבנתי. אנחנו בקונגו. אמרתי, אני מסכים איתך.

יאללה, חייב לצוד ארוחת חג מחר. אני בודק עם ראש השבט מה אפשר לאכול.
אה כן. אתמול היית ב-״בית תאילנדי״ בתל אביב. העיר מפוצצת בבארים ובתי קפה וכולם מפוצצים עד אפס מקום. זה ככה כמעט כל יום בערב. כמו בקונגו.

מכיר ערים קשות. יש את זה בכל מדינה. זה לא טריק ישראלי ואין ממשלה שיכולה לשנות את המצב הזה. מדוע? כי ככה זה בחיים. תורידו את האופציה למשקפיים וורודות. זו אשליה. אתה מדבר על ארצות הברית? תראה מה קורה שם למשפחה שאין לה כסף לעומת ישראל. בישראל הביטוח הלאומי יתמוך, העובדים הסוציאלים ומה לעשות גם הדתיים נוהגים לעזור לא מעט למשפחות נזקקות (גם לחילוניים אגב).

המדינה שלנו צלחה משברים עולמיים לא פשוטים. היא לא קורסת ולא בתיך. ולגבי עניין הבריאות. אתה מבין בו היטב ואתה לא פעם סיפרת לי כמה מערכת הבריאות בישראל יעילה. וההוכחה היא, שלמרות שאתה טוען שאנחנו קונגו, תוחלת החיים היא מהגבוהות בעולם ומוות בילודה מהנמוכים בעולם. קטעים הא? אולי לא כל כך נורא פה? אולי אנחנו לא באמת בסטנדרטים של אפריקה? יכול להיות?

כל מה שנאמר לא קשור לימין ושמאל. זה קשור למציאות או תעמולה שהמציאות פה נוראית כל כך. בינתיים כל החברים הטובים כאן חיים את המותרות האלה של האודיו. נכון, יש עניים, תמיד יהיו, בכל ממשלה ובכל מצב. רק בקומוניזם כולם שווים כלכלית (בכאילו - כן?) אבל הקומוניזם והאולטרה סוציאליזם זו מחלה כל כך גרועה שאפילו לדבר על היי אנד אודיו לא נצליח. למה? כי לכולם לא יהיה.

אני שייך למעמד הביניים. טוב לי, אני מאושר במדינה שלי, מרגיש בטוח כלכלית ובטוח בכלל. כייף לי לראות שהיא צומחת, שגורדי שחקים נבנים, ההיי טק בפריחה, תיירות רפואית פורחת (רק לפני שבוע היתה כתבה על זה שאנחנו אחת המדינות המבוקשות בתיירות רפואית) ועבודה לא חסר. המדינה הזו טובה מאוד עם עצמאיים (תמיד הייתי עצמאי) ומאפשרת לנו להגדיל את העסקים שלהם. המדינה נותנת לעסקים בקשיים יעוץ עסקי מצוין בחינם (מעוף) ומעודדת מאוד העסקת עובדים. המדינה מאפשרת לנו כל כך הרבה. רק צריך להפסיק לספר לעצמינו שאנחנו מדינה שאי אפשר לחיות בה. מי שלא מצליח כאן לא יצליח בשום מקום בעולם. זה לא קשור למדיניות, זה קשור לאדם עצמו.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נתחיל מהסוף: התיירות הרפואית הצטמקה ביותר מ 40% בשלוש השנים האחרונות ומאיימת להיעלם. הרוסים שהיו הלקוחות החזקים מפסיקים לבוא, לא נכנס לסיבות לכך, זה מורכב.

המסעדות מלאות כי אנחנו כבר מזמן לא מדינה קטנה: מכמעט 9 מיליון תמיד יהיו מי שיצאו למסעדות. זה לא אומר כלום, במיוחד כשחלק גדול מהם חי על אשראי עם ריבית גבוהה מהבנקים ( אוברדראפט) ואין לו חסכונות או פנסיה.

נתוני תוחלת החיים ותמותת התינוקות הם תוצר מובהק של מערכת בריאות שנבנתה פעם מאוד נכון, על ידי מייסדי המדינה - תפיסת סניף קופת החולים השכונתי והחיבור לבתי החולים הם מודל לחיקוי בעולם כיום. אבל מאז המערכת הולכת ונסוגה, היום היא על סף התמוטטות, מחוסר תקציבים והשקעה: כל קופות החולים וכל בתי החולים בגירעון ( אסותא אשדוד רק נפתח, וכבר בשנה הראשונה צבר גירעון אדיר של 140 מיליון ש"ח. הדסה עם חשב מלווה אחרי פשיטת רגל, רמב"ם עם חשב מלווה, עוד שני בתי חולים היו על סף סגירה, וכל היתר "סתם" בגירעון), ההוצאה הפרטית על בריאות ( מעבר למס שאנחנו משלמים למדינה) זינקה והפכה את המערכת ללא שוויונית. הסיבה ברורה ואין עליה חולק: תקציב הבריאות הממשלתי נמוך משמעותית ממה שצריך להיות. חסרים מילארדים שלא ממומנים, בכל שנה. חסרות 12,000 מיטות בישראל - זה 12 בתי חולים גדולים כמו סורוקה, רבין ותל השומר. לבנות בית חולים לוקח כ 15 שנה מקבלת ההחלטה ועד לגזירת הסרט. תחשב כמה זמן ייקח להשלים את החוסרים האלה, בלי להתיייחס לצרכים שגדלים כל שנה. המשמעות? הדור שלנו עוד יתחנן להתאשפז במסדרונות. לא תהיינה מיטות.

תוחלת החיים בפריפריות נמוכה משמעותית מבמרכז. למה? כי הממשלה ביודעין דופקת את הפריפריות ולא משקיעה שם.

שנדבר על החינוך? על כך ששכר המורים בישראל הוא הנמוך ב OECD? שהכיתות הן הכי צפופות והאלימות המילולית והפיזית בכיתות היא מהגבוהות בעולם? שהשגי התלמידים ( ממוצע) הכי נמוכים ב OECD?

אני חושב שאתה חי קצת בבועה. אתה כנראה לא מכיר חבר'ה מבריקים שעוזבים ( בעצב ומחוסר ברירה) כי אין להם מה לעשות כאן לאחר הדוקטורט או התואר השני, היי טקיסטים שיוצאים לרילוקיישן ופשוט לא חוזרים, אני מכיר המון כאלה. שם המשכורות מצוינות והייאוש הרבה יותר נוח.

אתה עצמאי מאושר, ואני מפרגן מכל הלב. אבל 60% מהעסקים העצמאיים בישראל נסגרים בכל שנה. שאל את מי שפשטו רגל על דמי אבטלה, עזרה מהבנקים או מענקי ייזום. הצחקת.

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
יוקר המחיה בארץ פסיכי

ורק בארץ המח היהודי מחפש כל הזמן להמציא מכות על האזרח שלא קיימות בחו״ל או שגם אם כן , הכל עולה שם חצי מפה.
איפה אתחיל ואיפה אגמור , במיסוי המטורף על המכוניות , באגרת הטסט השערוריתית , במחירי בתי המלון שעולים פי 3 לפחות על מקביל ארופאי , במחירי הדירות , שבאירופה דירה ממוצעת 80 אלף יורו, והמקבילה שלה בארץ באותו רמת אזור פי 4 ויותר , במחירי הדלק, במחירי המסעדות שעולות בארץ פי 2-3 מהמקבילות באירופה , בזה שאנחנו עובדים 6 ימים כשכל אירופה ולא רק חלק כמו בארץ עובדים 6 כרגיל , בפנסייה מביטוח לאומי שבהרבה ממדינות אירופה שמקבלים מעל 1000 יורו פה מקבלים 1800 שח, ובחינוך, וכו...

בעבר הלא ככ רחוק 10-15 שנים קניית דירת 4 חדרים ממוצעת שעלתה 700 אלף שח היתה קשה , כאשר אנשים לקחו משכנתא בגובה של 400-500 אלף בממוצע , אולם כיום אותה הדירה עולה כמעט 2 מליון שח והפכה לקנייה בלתי אפשרית או שלמי שיש הון עצמי של חצי מליון ומעלה במקום משכנתא של חצי מליון הוא לוקח בלי להתבלבל מליון שח ואף יותר , ומחזיר כפול ובמקום ל 15 שנה הפריסה הפכה ל 25 שנה... ומה יעשו ילדנו כשירצו לרכוש דירה בעוד 5-10 שנים ? זה פשוט יהיה בלתי אפשרי.

אממה , צודק נמר , כל המסעדות מלאות , ובתי המלון באילת בקיץ בתפוסה מלאה , ואנשים קונים מכוניות חדשות , ומשלמים בסופר קנייה ממוצעת קרוב ל 1000 שח , אז איך באמת כל זה קורה , מי חי ככה ?

אנשים צעירים רוצים לחיות , ולכן חיים מעל הפופיק , ולוקחים הלוואה על רכב , ולא נישאר להם כלום בסוף החודש ולחלקם הגדול יש מינוס לא מבוטל , ואלה הם אנשי מעמד הביניים שמשתכרים 20-30 אלף שח ביחד לזוג , ואותם תראו אותם במסעדות ובנתב״ג .

אנשים מבוגרים מגיל 45 + שחסכו בזמנים הטובים שעוד היה אפשר , וקנו דירות לפני עשור בפחות מחצי מחיר מהיום , וגם אותם תראו במסעדות ובנתב״ג .

אנשים עשירים , שמרוויחים הון וככה הם וילדיהם חיים ברווחה , וגם אותם תראו במסעדות ובנתב״ג.

אגב, המצב ש 90% מנתב״ג שמפוצץ בנוסעים בדילים לאו קוסט לחו״ל , זה רק בגלל שדילים לחו״ל עולים חצי ושליש מחופשה בארץ , כאשר זוג נוסע היום ל 3-4 ימים בארופה , ובמיוחד למדינות מזרח ארופה ב 2,000- 4,000 שח כולל הכל ,ולא בגלל שמדובר באנשים עשירים.

וכל אלא הם אולי 20-25% מהאוכלוסיה , ומה עם כל השאר ? הם, האזרחים השקופים , מוכרים בחנויות, פקידים , זבנים, מחסנאים ,עובדי מפעל, עובדי מוסך,כרטיסנים, עובדי חקלאות, נהגים , עובדי נקיון, נכים , עובדי חברות כח אדם , מלצרים , סבלים, שומרים בקניונים ובמפעלים ,חרדים ,משפחות מרובות ילדים , מתיישבים, בדואים, אנשי הדרום כגון ירוחם, שדרות , ועוטף עזה , או הצפון כגון קרית שמונה בית שאן , טבריה, וצפת, וכו .

בקיצור כל אלא שלא נמנים על עובדי מדינה , משרד הביטחון, עובדי נמלים ,הי טק, אקדמאים, ועצמאים , ושחיים על משכורות של 12-15 אלף לזוג עם ילדים , הם אלה שחושבים על כל שקל שמוציאים וחיים בקושי , ואותם לא תראו במסעדות בתל אביב , ולא בקסטרו בקניון ,ועם אוטו יד 2 ואולי פעם בשנתיים בנתב״ג בדיל לו-קוסט ליוון ....

אז נוח לאחד שחי בסביבה עם רווחה ושמבלה במרכז לומר שהכל וורוד במדינה , אבל זה בכלל לא כך ומיתוך 9 מליון איש , אולי מליון חיים טוב , עוד מליון חיים על הקצה , בנדמה לי ובהלוואות , ועוד 7 מליון מסביב חיים במאבקי הישרדות ....

מי מאיתנו ,שקונה רמקולים ב 100k או ממיר ב 20k , שזה מבחינתם מדע בדיוני, בכלל רואה אותם ?
אני מציע למי שרוצה באמת להבין מה המצב האמיתי במדינה , שיעשה טיול לירוחם, שדרות, מצפה רמון, ערד, ליו״ש, לטבריה, לבית שאן, לקרית שמונה, לצפת, לחצי ירושלים מהצד המזרחי אצל החרדים והדתיים, ולישובים מרוחקים שיש כאלה כמה עשרות , לחצי באר שבע הענייה ,קרית גת , וכו, ויראה איך אנשים שם חיים .

אגב, אני גר ברחובות , עיר המדע והבבלת , ויש לעיר הזו איזור שהוא שליש מהעיר בהם גרים אלפי דתיים ואתיופים בשיכונים שעומדים להתמוטט , ואני רואה אותם בסופר מרקט עם ילדים ונורא קשה להם.

אגב בכל עיר , יש את ה 20% שיש להם וחיים טוב , ועוד 80% שחלקם במצב סביר וחלקם הגדול מאד לא.

אז נכון , צודק נמר , פה זה לא קונגו וקמבודיה.
ומצד שני, מי שגורלו שפר עליו במעט , שלא ישכח שיש כאלה שממש אין להם, והם הרוב .

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
המיסים בישראל מהגבוהים בעולם. ומה מקבל האזרח בתמורה? הכיתות הכי צפופות ב OECD, הישגי התלמידים הנמוכים ביותר ב OECD, בתי החולים הצפופים ביותר ב OECD, מ"ס המיטות הנמוך ב OECD ל 1000 נפש, וגם מס אחיות, רופאים וטכנולוגיות רפואיות הנמוך ביותר ל 1000 נפש.
.
א-ב-ל: מספר בתי הכנסת ל1000 נפש הוא הגבוה ביותר בOECD וגם במדינות ארה״ב, כך שהתמונה העגומה שאתה מצייר היא חלקית בלבד, במקרה הטוב.

וברצינות: המדינה הפכה למדינת מגזרים וכל אחד דואג לעצמו ותופס כפי יכולתו.
השכירים המאוגדים החזקים בנמלים, בתעופה, באנרגיה, ברפואה, במשפט ועוד ועוד - נותנים בראש וישנים בשקט עם תנאים מצויינים, פנסיות מופלגות ושמירה הקפית מהועדים החזקים.
השכירים החזקים בתעשיית ההיטק וכיוצ״ב אמנם נקרעים על גלגל העכברים ופג התוקף שלהם הוא באיזור גיל ה45, אבל עד אז הם מרוויחים יפה ומצליחים לחסוך.
המגזר הערבי והמגזר החרדי חיים בכלכלה משלהם עם כללים אחרים.
והעצמאיים... טוב, כולם יודעים איך הם מסתדרים. ההון השחור בארץ הוא גם בשיא של מדינות הOECD (ברור שלא כולם כך אבל האחוזים גבוהים).

אז מי נשאר? כל שאר השכירים הקטנים והבינוניים, כפרה עליהם, שזה כמה מיליוני אנשים שאף אחד לא דואג להם ואין להם שום אפשרות להתחבר לעטיני המדינה השופעים או לעשות כסף בצורה אחרת.
הם דפוקים וישארו דפוקים ופה באמת נמצא הכשל של המערכת. מי שלא מחובר לכלום, הלך עליו.

וכבר אמרו חז״ל:
הציבור מטומטם
ולכן הציבור משלם
מה שבא בקלות
באותה הקלות יעלם
האזרח הקטן
נאלץ לשלם בגדול
ואותי מעניינת
ירדנה יותר מהכל
הולך למילואים
וסופר את הכסף שאין
ומשיח לא בא
משיח גם לא מטלפן...

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
https://www.kan.org.il/program/?catid=1473
סדרת דוקו נחמדה שמדברת על דור ה Y, שם המשבר הגדול.
רוב בני דורי- דור ה Y ( אני בן 34) כן מוכנים ועובדים קשה אבל! הרבה יותר קשה להגיע לדירה בימינו ולחיות חיים נוחים ואני לא מדבר על חו"ל 3 חודשים או מסעדות כל שבוע.
עמיתי לעבודה בן 45 וצפונה רובם עם דירה להשקעה (לפחות אחת) כי פעם זה היה אפשרי גם עם משכורת ממוצעת ועם עבודה יציבה ופנסיה תקציבית ;).
***אני חושב שתל אביב לא מייצגת את שאר המדינה, שם (ת"א) כן חיים בבועה וחיים מעבר ליכולתם ולעיתים עם כרטיס אשראי של ההורים, שם מעדיפים חיי נוחות וחלקם מוכנים לעבוד פחות קשה, תוסיפו לכך את הדעה המטומטת "גם ככה אני לא אצליח להגיע לדירה אז לפחות אני אהנה מהחיים" והרי לכם בזבוז וחיי מותרות.
הערך לכסף יורד, חברה לא מוכנים לעבוד קשה וגם אם כן כשמגיעים ל"מיצוי" ואין "הגשמה עצמית" לא מפחדים לעזוב את העבודה ולהיות מובטלים תקופה. אבל כל זה קורה יותר בת"א, ר"ג, גבעתיים.
מיצוי והגשמה עצמית אלה פריבילגיות לבעלי בסיס כלכלי עמיד ולעצלנים, בחיים צריך לעבוד קשה.
יחד עם זאת המדינה ללא ספק מקשה והחיים הולכים ונעשים יקרים יותר!
כמו בכל דבר האמת איפשהוא באמצע.
אני כותב את זה וקשה לי כי אני חלק מהדור הזה ואני דואג מה יהיה בהמשך עם המדינה, מקווה לטוב.
אבל שורה תחתונה מעדיף לקרוא על חוויות אודיופיליות.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
חברים, הגיע זמן להשלים עם זה,שישראל כבר מזמן הפסיקה להיות מדינת רווחה. :בכי: חולבים אותנו עד הטיפה האחרונה במיסים וביוקר המחייה ולמרבה הפלה כל סיבוב של התייקרויות עובר בשקט: כנירא אנחנו אוהבים, שמז..נים אותנו בתחת. המדינה מתנהלת לפי סחטנות פוליטית וכבר למחרת הבחירות כל ההבטחות נשככות ואנחנו שוב הופכים לאזרחים שקופים,שממנים מכספי הפנסיה שלנו "תספורת" הבא של תשובה,דנקנר,לבייב,פישמן ועוד שד יודע מי. נ.ב. עוד שלושה חודשים שוב נלך להצביע בבחירות,שלא ישנו כלום.;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,429
נקודות
113
ממה שאני רואה/שומע מ-צעירים סביבי
זוגות צעירים בעיקר, יש יאוש מתגבר, למצב הקיים.
צעירים ימשיכו לבלות במסעדות, בילויים, בתי מלון, חו"ל,
כל דבר שיגרום להם להרגיש חיים ולצאת מהשגרה/מציאות.
אני שואל צעירים במשרדי וצעירים שאני פוגש, מדוע לא רוכשים דירה, התשובה היא שאין כסף, אין הון עצמי...אין יכולת חסכון עצם היוקר המתגבר סביבנו,
יש ולא מעט צעירים שכן מגיעים לדירה, בעקבות ירושה, "כרטיס אשראי של אמא ואבא", שעבוד לבנק של הדירה הנוספת של ההורים, הלוואות שלא נגמרות...משכנתאות ל 30 שנה.

מי שחושב שהחיים בארץ דבש, פשוט עיוור וחי בבועה.

אני חושש לא לדור שלי, אלא לדור ילדיי, דור ההמשך.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@נמר

זה שמחיר המזון, הדיור והרכב הוא מהיקרים בעולם המערבי אינם טרוניות, אלה עובדות.
זה שבישראל המשכורת הממוצעת והחציונית היא מהנמוכות ב OECD אינה טרוניה, זו עובדה.
זה שהמיסים בישראל הם מעל הממוצע ב OECD - עובדה.
זה שבישראל האזרח מקבל מהממשלה הרבה פחות מהממוצע ב OECD על מה ששילם במיסים, גם זו עובדה.

אין בישראל עוני כמו בקונגו או הודו, זו עובדה - שאל את עצמך לאיזו מדינה היית רוצה להידמות, קונגו או מערב אירופה?
מצוין בארץ למי שיש לו כסף, הכל כאן אפשרי, הרבה פחות למי שאין לו.

כבוד לכל מי הצליח ביושר, היום לדור הצעיר זה קשה יותר ובעיקר יקר יותר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא הייתי מסוגל לקנות דירה גם בשנות ה-90, גם כעובד היי-טק. קניתי דירה קטנה 3 חדרים בפתח תקווה.
תעזבו אותי מאגדות אורבניות.
אז מכרו דירות בגוש הגדול בכ-400 אלף $$, מאיפה לי??!!

אני בן 45, אחרי 4 (!) אקזיטים, גר בפתח תקוה.
פלא פלא עוד לא פוטרתי ומנצח צעירים ממני ביכולת ובידע.
ואין לי דירות להשקעה
וגם אין לי BMW

קניית דירות לילדים או במקום פנסיה זה תחביב כזה של חלק גדול מן האנשים שגרים בארץ, מעולם לא יכולתי להבין אותם. תאשימו אותם.

עשרות אלפי אנשי היי-טק שעומדים בתור לקניית BMW M מזכיר לי אמירה אומללה של ביבי שערבים נוהרים לקלפיות

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
היני
מכון טאוב: קשה לקנות דירה - אך לא יותר משהיה לפני 20 שנה
מהדוח של מכון טאוב עולה כי בין 1995 ל-1997 היחס בין מחירי הדיור להכנסה הפנויה של משקי-הבית היה מעט גבוה מהיחס הנוכחי

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001288222

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור