בישראל עשרות אלפי מיליונרים ואחוז הצעירים מתוכם גדול מאי פעם

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ישנתי טוב בלילה כי הבנתי שאין לי יותר צורך לדאוג ליבואני הסטריאו אבל היה קורטוב של מרירות בעניין כי אני יודע שכחבר במעמד הביניים כבר לא סופרים אותי יותר בתחום.

ההגדרה למיליונר בישראל זה אדם שיש לו מיליון דולר או יותר נזיל ומדווח.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3762648,00.html

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא יודע מאיפה הנתונים.
אבל אני חושב כי הכסף ילך לנדל"ן או השקעות אחרות.
גם אם קיבלת כסף מאופציות, וגם אם הגעת למיליון $, עדיין צריך לעבוד ולהתפרנס. מעמד שלך לא משתנה

אולי אם תמכור כמה צוללות.. אבל עד אז צריך לאסוף בקבוקים o_O

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
לפי סקרים אמריקאים (עד כמה שזכור לי) אפשר לא לדאוג על עתידך אם יש לך 7 מיליון דולר ומעלה, לכן....
מצד שני לדעתי כול משפחה במדינה זו משפחת מיליונרים כי מרפה לעצה לרכוש (לרוב) דירה במיליון ש"ח ומעלה... ולהמשיך ללכת אירום לאיסוף הבקבוקים ...

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
פליטי אקזיט למיניהם הם מנוע צמיחה מאוד מרשים בכל הנוגע לצריכה פרטית, די להציץ בנתוני ייבוא רכב יוקרתי, או מחירי הדיור הפסיכיים, לנחש ברוב סכל שמדובר בכל מיני טמבלים עם צרור נקוב שהצורך להשאר במרוץ השופוני מכניס אותם לכל מיני עיסקאות אשראי יקרות, מבלי לדעת שמרביתם בסך הכל מפרישים אחוזון זעיר מרכושם הטרי לסוג של פינוק עצמי. אותו דבר בכל הנוגע למוצרי יוקרה אחרים, לרבות אלו שהמקום הזה עוסק בו. הכל אגב טוב ויפה, אלא שהעושר הזה זורם לפלח יחסית זעיר שבאוכלוסיה שמושך אחריו כקטר חסר מעצורים את יוקר המחיה שכידוע לא נעצר בגבולות סביון, רמת השרון או רמת אביב ג', אלא מגיע גם לאותם מקומות של פלבאים שחיים ממשכורת ממוצעת ולמטה משם, וללא סיכוי לאיזה אקזיטון קטנטן באופק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
פליטי אקזיט למיניהם הם מנוע צמיחה מאוד מרשים בכל הנוגע לצריכה פרטית, די להציץ בנתוני ייבוא רכב יוקרתי

זה די נדיר שאני רואה פליט היי-טק מאחורי ההגה של רכב יוקרה. לא חושב.

אבל דירה כן. דירה כמו שלי אבל בתל אביב קו שני לים תעלה 2-3 מיליון $. ובזה נגמר הכסף.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אולי שורש הענין הוא בהגדרה ל"רכבי יוקרה", נכון שלא תמצא באופן רגיל מבקש מקלט שכזה מאחורי הגה של S500, אבל קפוץ לאולם התצוגה של ב.מ.וו ותראה איזה ביקוש נחמד יש שם לכל מיני חתיכות מסידרת ה M או אצל מרצדס ל AMG לסוגיה, ביקוש שעד לפני זמן לא רב פשוט לא היה בנמצא והיבואן בכלל לא טרח לייבא את סדרות הספורט הללו שאולי לא עושות רושם רב, אבל יש להן מחיר מאוד מאוד מרשים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לפי סקרים אמריקאים (עד כמה שזכור לי) אפשר לא לדאוג על עתידך אם יש לך 7 מיליון דולר ומעלה, לכן....
מצד שני לדעתי כול משפחה במדינה זו משפחת מיליונרים כי מרפה לעצה לרכוש (לרוב) דירה במיליון ש"ח ומעלה... ולהמשיך ללכת אירום לאיסוף הבקבוקים ...

למי שיש מיליון דולר נזיל בד"כ לא בשלב חיפוש דירה אלא כבר אחרי זה, גם בכתבה מדובר על כסף חופשי שחברות השקעה שונות מתחרות עליו.
גם מדובר על צעירים יותר מבעבר ויש סיכוי גבוה יותר שדור זה פתוח ומעוניין לפנק את עצמו במערכת דו ערוצית היי-אנדית, זה מיישר קו עם תזוזתן של חברות ההיי פיי לכוון הגבוה במחירים מטורפים וחברות בוטיק קטנות שמייצרות מעט עם השקעה כללית קטנה במחירים כאלה, עדיף לתפוס כמה לווייתנים מידי פעם ולא להחזיק פסי יצור ועובדים רבים, ובארצנו כמות כזו של קונים פוטנציאלים עשירים חדשים, לדעתי, אמורה לעלות חיוך על פניהם של הסוחרים.

חג שמח.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לקראת אמצע שנות ה 90 ביקרתי לראשונה במוסקווה. העיר היתה באמצע מהפכה בלתי נשלטת של הפרטה קיצונית ומעבר מכלכלת עולם ישן לקפטילזים קיצוני, חזירי, מטורף. 7% מתושבי העיר הפכו למיליונרים כמעט בן לילה, רובם השתלטו על נכסי נדל"ן, מפעלים ותעשיות שהעירייה והמדינה מכרו בגרושים או תמורת שוחד.

12 מיליון תושבים בעיר דאז, מתוכם 7%, משמע מיליון תושבים, מיליונרים. היתר עניים מרודים, אין מעמד ביניים.
בכבישים בנטלי, רולס רויס, אאודי אלומניום ומכוניות נוצצות שלא נראו בישראל. חנויות מיוחדות מוכרות ברנדי ב 800 דולר לבקבוק, ובאותו הרחוב אנשים עומדים בתור ארוך ובשלג, כדי לקנות כיכר לחם. כרטיס כניסה למועדון לילה ב 50 דולר, יותר ממשכורת חודשית של מורה, והמיליונרים נוהרים לשם, במרצדסים ועם פרוות מינק.

11 מיליון עניים שמתמודדים עם העדר חימום בחורף ומולם מיליון מיליונרים שבולעים בתאווה קיצונית ובהפגנתיות את מנעמי החיים.

פער עצום, לא הגיוני, ששם ללעג את כל ההשגים של המהפכות במערב של סוף המאה ה 19, ומבהיר מדוע דמוקרטיה יציבה, עם מעמד ביניים גדול וחזק, מאפשרים קיום חברה צודקת ובריאה יותר, ומדוע אסור שכלכלה מודרנית תאפשר פערים קיצוניים מידי.

ישראל כיום מובילה עולמית בפערי ההכנסה, הישג מאוד מפוקפק ומביש, דומה למדינות דרום אמריקה הנחשלות. אני מאוד מקווה שאנחנו לא במסלול שיוביל למוסקווה של אמצע שנות ה 90.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ממליץ לראות באתר של כאן 11 את המשדר עם ח"כ גואטה שניסה לברר למה מוצרי החלב בישראל כל כך גבוהים ואת ניסיונותיו העקרים לקבל תשובה מהאחראים לכך כמו תנובה וקרן אייפקס שעשו ועדיין עושים סיבוב כספי נטו על אזרחי ישראל.
חברות אלו הן לא היחידות במשק ואנו עדים לכך שסכומים אדירים עושים שיפטינג ממעמד הביניים והתחתון אל מעמד העל, מה לעשות שכדי להסוות זאת מסממים את הציבור בנסיעות זולות לחו"ל שהם תוצר של חברות לואו קוסט ולא מתנה מהמדינה, מימון מלא של מכונית לכל פועל רק ששכחו להגיד לנו שחובות האשראי של משקי הבית הם בגודל מבהיל, וגם תוכניות ריאליטי מטומטמות שגורמות לבלוק עיצבי במוח.
בבחירות הבאות עלינו לרעה אני תקווה (חסרת בסיס) שההמון המטומטם יצביע בכוון הכלכלי חברתי ולכאלה עם קבלות בנושא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא יודע על מה אתם מדברים. המדינה הזו במצב כלכלי מעולה, עוני יש בכל מקום, פערי ההכנסה הללו הם בגלל החרדים שלא עובדים והון השחור באוכלוסיה הערבית שמצהירים על חצי שקל הכנסה אבל מכניסים יותר מבכיר בהיי טק.

אבל עשו לי טובה. אל תכניסו לפה פוליטיקה. זה מתכון לברדק.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא יודע על מה אתם מדברים. המדינה הזו במצב כלכלי מעולה, עוני יש בכל מקום, פערי ההכנסה הללו הם בגלל החרדים שלא עובדים והון השחור באוכלוסיה הערבית שמצהירים על חצי שקל הכנסה אבל מכניסים יותר מבכיר בהיי טק.

התמ"ג אומנם צמח בשיעור יפה אבל צמיחת התמ"ג לנפש נמוכה מב OECD (כולל מדינות כמו מקסיקו).
המצב הכלכלי במקרו מצויין (גם זה כבר לא נכון עם גרעון של 15 מיליארד ש"ח), המצב במיקרו רחוק מכך, חובות משקי הבית בישראל מבהילים. אגב, אני ממש מקווה שאתה לא בונה על ההפרשות לפנסיה, עד שתהיה זכאי הן כבר לא יהיו שוות גרוש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
התמ"ג אומנם צמח בשיעור יפה אבל צמיחת התמ"ג לנפש נמוכה מב OECD (כולל מדינות כמו מקסיקו).
המצב הכלכלי במקרו מצויין (גם זה כבר לא נכון עם גרעון של 15 מיליארד ש"ח), המצב במיקרו רחוק מכך, חובות משקי הבית בישראל מבהילים. אגב, אני ממש מקווה שאתה לא בונה על ההפרשות לפנסיה, עד שתהיה זכאי הן כבר לא יהיו שוות גרוש.

זה בסדר. הכלכלה הנוראית פה איפשרה לי להשקיע בדירות.

הלאה רבותי. הבנתי, אנחנו קרובים פסע אחד מקונגו, מקסיקו ואתיופיה. עכשיו נמשיך באודיו.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
עכשיו זה יותר ברור, העובדה שאתה יכול להשקיע בדירות היא מבחינתך אינדיקציה למצב הכלכלי כאן, קצת צר ממבחינת נקודת השקפה רלבנטית, אבל עושה לך יופי בכיס ובבטן ומבחינתך מסתבר די בזה בכדי להבהיר גם לי, תושב חולון נניח שחי ממשכורת ולא בהייטק והדירה היחידה שאני מכיר היא אחת מדירותיך עבורה אני משלם שליש מהכנסת משפחתי כשכ"ד, שהכל פה סבבא והלחץ הכלכלי שלא מפסיק ללחוץ לי על הנשמה ועל הכיס, זה או התקרבנות חסרת שחר, או תוצר לואי של ערבים וחרדים עם מוסר עבודה ותשלומים ירוד ושאבוא בטענות אליהם. האמת, אם פוקס ניוז יקימו כאן תחנה בעברית ממליץ להם כבר עכשיו לשכור את שרותיך כמגיש דעתן מסוג אלו שמככבים אצלם עם משכורות של עשרות מיליוני דולרים לשנה והשקפת עולם זהה לזו שאתה מציג כאן, די כדאי, יכול להביא עוד כמה דירות על הדרך.
ורק בכדי למנוע מאנשים רחבי לב כאן להתחיל לבקש ממני מספר חשבון בכדי להעביר תרומות, אז החולוני הזה רק משל הוא ולא אני שגר בכלל ברמת השרון בבית נחמד עם חצרונת ירוקה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה בסדר. הכלכלה הנוראית פה איפשרה לי להשקיע בדירות.

הלאה רבותי. הבנתי, אנחנו קרובים פסע אחד מקונגו, מקסיקו ואתיופיה. עכשיו נמשיך באודיו.

אני שמח שמצבך הכלכלי איתן וטוב מאי פעם.
אבל בו נסתכל לרגע על מקרה שמפשט את המסר, בשנת 2008 מחיר דירת 5 חדרים בשכונת אם המושבות בפ"ת עמד על כמיליון ש"ח, עשור אח"כ מחיר אותה דירה עומד על 2.3 - 2.6 מיליון ש"ח.

האם המשכורת הממוצעת או החציונית הכפילו את עצמם פי 2.5 בתקופה המקבילה - לא ולא. זה כל הסיפור של יוקר הדיור והמחיה בארץ.

יש פתגם האומר "השבע לא יבין את הרעב", אתה/אחרים (לשמחתי גם אני) חיים בבועת הדהוד בה רוב או כל האנשים דומים לנו ולכן מתוך הבועה קשה לראות את התמונה הכוללת.

נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
ומוסיף עוד הודעה חסרת שחר, פשוט בכדי לאיין את מספר ההודעות השטני שמופיע בהודעה הקודמת שלי. עמכם הסליחה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

מה שכתבת זה פוליטיקה - אז בבקשה בלי פוליטיקה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
למי שיש מיליון דולר נזיל בד"כ לא בשלב חיפוש דירה אלא כבר אחרי זה

זאת כבר פרשנות שלך.
באותה כתבה כתוב במפורש שמי שמוכר דירה במרכז נכנס לחוג "העשירים"

בקיצר, דמגוגיה
יש עשירים בארץ. מהיי-טק לא מתעשרים בדרך כלל, וגם אם כן - עשרות אנשים ולא "עשרות אלפי" - לא תראה אותם ברחוב עם M3 BMW (בדרך כלל)

מיליון $ זה כלום היום, שום דבר.
בונה תיק השקעות, או מוסיף לקיים

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
"השבע לא יבין את הרעב".
להבנתי כולם רעבים, פשוט כי כולם מעוניינים בסופו של יום להוציא יותר ממה שהם מרוויחים. חלקם מרסנים עצמם. הבעיה שקיימים באוכלוסיה אנשים החיים בהיתנהלות כלכלית מופקרת:
  • מוציאים יותר ממה שמרוויחים וכך מגלגלים אוברדרפט מתנפח
  • מממנים את התרבות המופקרת באמצעות מישכון הירושה העתידית מההורים שעדיין חיים (משכנתא הפוכה), מגלגלים הלוואות
  • מאשימים את הממשלה שלא מוציאה אותם מהבוץ שהכניסו את עצמם אליו
קיימים גם אנשים שחוסכים כל שקל, משקיעים בדירה בהתאם ליכולת וגדלים עם השינוי ביכולת הכלכלית.

אני מכיר זוגות צעירים ואפילו רווקים שקנו באופן זה מספר דירות, על ידי משכנתא משולבת השכרה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הלאה רבותי. זה סתם יוציא מכולנו אש.
קשה פה, רע פה, נורא פה - אנחנו אירן חברתית וקונגו כלכלית. סגרנו את הפינה?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור