כבלים כבל פחחח רשת

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ישבתי אצל אח יקר שמייבא ציוד יקר לפני כמה ימים. כחלק מסשן האזנה שם לי כבל רשת בסבבה, סתם כדי לבדוק. היה מענין לשמוע את ההבדל. באתי פתוח. וימותו הקנאים. הזכיר לי את ביתוק הבתולין החשמלי שלי לפני יותר מעשור, עת קניתי כבלי חשמל של איזוקלין. כיף גדול.

באתי הביתה, חיברתי כבל זול של CHORD לסטרימר. וואלה. עושה הבדל. מדהים? לא. הופך אותי? לא. מעניין|? אחושילינג. מדגדג? אללה יסתר. מדובר בכבל של $50 בלחץ, כן? (את המחיר ראיתי אח"כ)
מה שעוד יותר מעצבן הוא שלחברה (חברה, עאלק... בן אדם במקלט) שעושה את הסטרימרים שלי יש גם כבלי רשת למכירה מתוצרתם. נראים טובים כאלה, עבים. פאליים כמו שצריך. ובגלל שהשוק עדין סקפטי זה לא מאד יקר. כולה 300 יורו +- לחדש... אבוי, אבוי לסקרנות....

בוא, רוברט, בוא.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
היה אצלי הכבל , יש טובים יותר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לא סובל את הצבע האפור-חדר מתים של הכבלי רשת.
דבר ראשון הייתי צובע.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא סובל את הצבע האפור-חדר מתים של הכבלי רשת.
דבר ראשון הייתי צובע.

יש בכל מיני צבעים.
בלי קשר לצבע, אני ממליץ על cat-7 של ugreen, יש להם חנות ב-aliexpress וגם ב-amazon

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רכשתי כבלי רשת CAT 7 ללא שם מאמזון (צבע שחור), נשמע טוב יותר מהכבלים הקודמים CAT 5, עלו דולרים בודדים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
י
ה שעוד יותר מעצבן הוא שלחברה (חברה, עאלק... בן אדם במקלט) שעושה את הסטרימרים שלי יש גם כבלי רשת למכירה מתוצרתם. נראים טובים כאלה, עבים. פאליים כמו שצריך. ובגלל שהשוק עדין סקפטי זה לא מאד יקר. כולה 300 יורו +- לחדש... אבוי, אבוי לסקרנות....

בוא, רוברט, בוא.

רוברט הזה נחלש בתקופה האחרונה, המצ'טה נפלה לו מהפה והוא חולם על שלום עולמי .......אגב, זה יכול להשתנות בכל רגע....

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
ישבתי אצל אח יקר שמייבא ציוד יקר לפני כמה ימים. כחלק מסשן האזנה שם לי כבל רשת בסבבה, סתם כדי לבדוק. היה מענין לשמוע את ההבדל. באתי פתוח. וימותו הקנאים. הזכיר לי את ביתוק הבתולין החשמלי שלי לפני יותר מעשור, עת קניתי כבלי חשמל של איזוקלין. כיף גדול.

באתי הביתה, חיברתי כבל זול של CHORD לסטרימר. וואלה. עושה הבדל. מדהים? לא. הופך אותי? לא. מעניין|? אחושילינג. מדגדג? אללה יסתר. מדובר בכבל של $50 בלחץ, כן? (את המחיר ראיתי אח"כ)
מה שעוד יותר מעצבן הוא שלחברה (חברה, עאלק... בן אדם במקלט) שעושה את הסטרימרים שלי יש גם כבלי רשת למכירה מתוצרתם. נראים טובים כאלה, עבים. פאליים כמו שצריך. ובגלל שהשוק עדין סקפטי זה לא מאד יקר. כולה 300 יורו +- לחדש... אבוי, אבוי לסקרנות....

בוא, רוברט, בוא.

היות ואתה חובב כפות מוצהר,
שים כבל רשת נורדוסט ותקבל כפה עם הצד המעליב.
בהצלחה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113

יש אפילו היי אנד :) https://www.audiophonics.fr/en/vari...h-end-ethernet-rj45-cat-81-metal-p-13720.html

דבר יחידי לא הבנתי - ע"מ לחבר כבל לקונקטור - לא צריך איזה מכשיר לחיצה מיוחד? אני לא מוחה בכבלי רשת אך בבית אחד מהקונקטורים שלי נשבר ואני לא יודע איך להחליף (לא יכול להחליף כבל כי הוא תשתיתי). - אשמח להכוונות (לא חייב קונקטור אודיופילי).

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אגב : האחרונים שקניתי והם טובים הם של Sotem וכוללים פילטרים .
החליפו את הוודקות.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
נקנו בסיום תערוכת מינכן. רציתי גם סוויטש אבל המחיר 8000 שח
וזה מוגזם בטרוף . למרות שראיתי יפני שמוכר סוויטש גם ב 16000 שח.
ובכלל רוח התערוכה הייתה לכוון הדגיטלי באופן ברור ביחס לכוון האנלוגי.
וציוד מנורות הוא שניגן בהרבה מאד חדרים לממש סאונד ריאליסטי במחירים שפויים.
רמקולים קרמיים לעומת האחרים לא היה שינוי מורגש של. מגמה .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רכשתי כבלי רשת CAT 7 ללא שם מאמזון (צבע שחור), נשמע טוב יותר מהכבלים הקודמים CAT 5, עלו דולרים בודדים.
איך מבדילים בין CAT7 ל- CAT5?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איך מבדילים בין CAT7 ל- CAT5?

מבחינה טכנית או אודיו?

טכנית המפרט של הכבלים שונה, עמידות לרעש וכו...
מבחינה סונית ההבדל פשוט, מחברים ושומעים יש או אין הבדל, היה (אפילו התקשרתי לנמר לומר לו שאני לא מאמין למשמע אוזני שכן זה נוגד את הידע שיש לי), למה יש שינוי - אולי מסיכוך רעשים טוב יותר מכבלי ה CAT5E שהשתמשתי בהם לפני כן.

האם זה אומר שכבלי CAT7 אודיופילים ישמעו טוב מאילו, אין לי מושג לא ניסיתי (ובנושא זה אני בספק).
האם כבל מבודד יותר יכול להישמע טוב יותר מכבל פחות מבודד ומהיר, ע"פ הניסיון שלי ובניגוד לכל הבנתי בתקשורת רישתית כן.

בקיצור, ב"נזק" של דולרים בודדים תוכל לבחון אם גם אצלך יש או אין שינוי, אצלי היה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מבחינה טכנית או אודיו?

טכנית המפרט של הכבלים שונה, עמידות לרעש וכו...
מבחינה סונית ההבדל פשוט, מחברים ושומעים יש או אין הבדל, היה (אפילו התקשרתי לנמר לומר לו שאני לא מאמין למשמע אוזני שכן זה נוגד את הידע שיש לי), למה יש שינוי - אולי מסיכוך רעשים טוב יותר מכבלי ה CAT5E שהשתמשתי בהם לפני כן.

האם זה אומר שכבלי CAT7 אודיופילים ישמעו טוב מאילו, אין לי מושג לא ניסיתי (ובנושא זה אני בספק).
האם כבל מבודד יותר יכול להישמע טוב יותר מכבל פחות מבודד ומהיר, ע"פ הניסיון שלי ובניגוד לכל הבנתי בתקשורת רישתית כן.

בקיצור, ב"נזק" של דולרים בודדים תוכל לבחון אם גם אצלך יש או אין שינוי, אצלי היה.
תודה. התכוונתי יותר לשאול אם יש הבדלים ביניהם ברמת הפונציונלאיות ו/או הניראות. כלומר, האם CAT7 תמיד תמיד בכל יישום של CAT5? או שאני צריך לבדוק קודם שהסטרימר תומך בזה?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ניסיתי כל מני כבלי רשת כולל cat 7, למזלי אין לי ידע בתחום ואני לגמרי מאמין לכל מי שכותב שטכנית לא יכול להיות הבדל שמיע אבל!
ניסיתי NORDOST וההבדל הוא שזה פשוט נשמע הרבה יותר טוב מכל מה שניסיתי לפניו יותר שקט ומפורט.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ניסיתי כל מני כבלי רשת כולל cat 7, למזלי אין לי ידע בתחום ואני לגמרי מאמין לכל מי שכותב שטכנית לא יכול להיות הבדל שמיע אבל!
ניסיתי NORDOST וההבדל הוא שזה פשוט נשמע הרבה יותר טוב מכל מה שניסיתי לפניו יותר שקט ומפורט.

שמח שלא נמצאתי ה"משוגע" היחיד ששמע הבדל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה. התכוונתי יותר לשאול אם יש הבדלים ביניהם ברמת הפונציונלאיות ו/או הניראות. כלומר, האם CAT7 תמיד תמיד בכל יישום של CAT5? או שאני צריך לבדוק קודם שהסטרימר תומך בזה?

החיבור זהה (ethernet) כך שלא צריכה להיות בעיית התאמה, הכבל עצמו טיפה פחות גמיש בשל בידוד והולכת החוטים מתחת למעטפת.

yaronn

כתב האתר
מעורבות
41
נקודות
28
כבלי CAT6\7\8 מתאים לכל מטריצה ולכל ישום.
יש BC בכל ישום רשתי, וזאת מכיוון שזה חלק מהתקן המחייב ברשתות תקשורת.
ההבדל המהותי הוא במהירות העברת המידע או תמיכה במהירויות גבוהות יותר (שמתקבל בין השאר בגלל סיכוך בצורה שונה-מסיבי יותר) לפי המכנה המשותף הנמוך בין נקודות הקצה.

היו אצלי לא מעט כבלי CAT7\RJE מתוצרות שונות וכולם נשמעו טוב מאוד ובפער דיי גדול מכבלי CAT5E שהיו לי טרום השינוי.

ניסיתי גם את הכבל "הצרפתי" (TOTAL DAC) לפני כשנתיים ולא היה אפילו גרם של שינוי. חיפשתי להבין למה ואז ראיתי שהוא בעצם בנה אותו מכבל CAT5E עם סוג של בידוד חיצוני בצורת טבעות וכנראה שזאת הסיבה.

נקודה למחשבה:
חיבור כבל הרשת (במידה ומדובר על חדרים שונים) צריך להיות ALL THE WAY בתקן מסויים ולא רק בין נקודות הקצה השונות לראוטר\סוויטש. רק כך בעצם שומרים על אחידות הבידוד ויכולות התקן לכל אורך הדרך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור