מכת ה Gewiss

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אני כותב זאת בעיקר לחדשים בתחום.
בישראל יש אופנה של התקנת מפסקי ושקעי גוויס כמעט בכל בית. אותי פחות מעניינת לצורך העניין האסתטיקה שלהם אלא איך הם משפיעים על צליל המערכת למי שמתעקש להתחבר אליהם, ובכן, חרא!!!
הייתי מודע לכך מזמן ואת דעתי חלקו עוד כמה אודיופילים, מה שקרה שלפני חודשיים החלטתי לעבור לכבלי מתח עם פלאג שוקו שהוא מבחינה חיבורית האיכותי ביותר. הבעיה שאין בנמצא הרבה שקעי אודיו-גרייד מסוג זה ועד שאשיג כמה התקנתי לבינתיים שקעי שוקו של גוויס.
מה אומר, לאחר חודשיים שהבנתי ששם הבעיה העפתי אותם לכל הרוחות וחיברתי זמנית כבלים שפלאג הזכר שלהם הוסר וחוברו זמנית עם קלאמרות לקו הייעודי, המערכת חזרה לחיים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לחברת furutech יש שקעי schuko מחומרים שונים, דבר עם אמיר ארמה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
שקע גביס סטנדרטי בהחלט נשמע רע!
פתרתי את זה עם שקע מדוייק מאוד שכל החלקים בתוכו נחושת טהורה

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
שקע גביס סטנדרטי בהחלט נשמע רע!
פתרתי את זה עם שקע מדוייק מאוד שכל החלקים בתוכו נחושת טהורה
בכל השקעים הכבלים אמורים להיות מהחושת טהורה, אלא אם כן הכבל יובא ....
בתור אחד שעבד 10 שנים בתעשיית הכבלים אין דבר כזה נחושת לא טהורה

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
10 שנים החל ממהנדס ועד סמנכל איכות

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ממש לא! נחושת אדומה אינה קפיצית ולכן החלקים הפנימיים בשקע רגיל לא עשויים מנחושת אלה מברונזה.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
צודק התכוונתי לכבלים שנכנסים לבית השקע

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מעבר לזה שהפין של התקע עגול ולכן גיאומטרית השקע מחזיק כל פין בשני פסים דקים מאוד ולא מסביב לפין כולו באופן צמוד...

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אז מה כן מומלץ? אני הולך לעשות מתישהו בשבועות הקרובים קו ייעודי למערכת ישירות מארון החשמל - תכננתי לקנות שקעים סטנדרטיים. שישייה כפול 2 (סט למערכת ק"ב, סט למערכת סטריאו).

אשמח לשמוע המלצות. במקביל, אם יש המלצה על מאמ"ט - כנ"ל.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

אין דבר כזה נחושת לא טהורה? ואתה עבדת בתעשיית הכבלים?
נחושת טהורה גם רכה מאוד וגם נהיית ירוקה בתוך יום בגלל התחמצנות, בתעשיית הכבלים\חשמל תמיד מוסיפים חומרים מעכבי שיתוך (קורוזיה) ואוקסידציה וחומרים מקשים, כל חברת כבלים רצינית, לדוגמה neotek במפרט שלה מצויינים יסודות קורט (trace elements) ששיעורם נמדד בעשיריות האחוז כגון ניקל, אבץ וכד'.

בינתיים השקע אודיו גרייד היחידי שניסיתי היה של אויאידה שמיוצר מאותו הרכב של ה swo-xxx שנותן המון צבע ומעט מידי אוויר, בדרך ג'יגהוואט כאלה לשסי שעולים 30 יורו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ממש לא! נחושת אדומה אינה קפיצית ולכן החלקים הפנימיים בשקע רגיל לא עשויים מנחושת אלה מברונזה.
וואלה? יש מקדם קפיציות למתכות? אז אתה אומר שנחושת פחות קפיצית מברונזה? איך זה בא לידי ביטוי? ביכולת ליצור מגע טוב יותר ע"י הידוק לפינים של התקע?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אז מה כן מומלץ? אני הולך לעשות מתישהו בשבועות הקרובים קו ייעודי למערכת ישירות מארון החשמל - תכננתי לקנות שקעים סטנדרטיים. שישייה כפול 2 (סט למערכת ק"ב, סט למערכת סטריאו).

רן, במקום שקעים של Gewiss רכוש שקעים של חברה שעוסקת בחשמל לאודיו (furutech, אויאדה וחברות נוספות מייצרות שקעים אודיופילים).

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

https://new.abb.com/products/2CDS271001R0164/miniature-circuit-breaker-s200m-1p-c-16-ampere

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
הגוויס שהותקן לך לא מקורי.(זיופים מהשטחים). המקורי לא כל כך גרוע אבל לא אודיופילי. יש מגוון רחב של שקעים
בתוך הטיח שייתנו לך מענה וגם שם צריך לראות מה יתאים לך בגוון הצליל.(יש סיכוי שישפיע יותר מכבילה במערכת)כסף ,נחושת ,אבץ, טיפול קריוגני וכולי.
צריך להקפיד אבל שיהיה שקע ולא לרכוש מפצל אודיופילי שמחובר לחשמל דרעק.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
איזה רכיב אודיו מושפע הכי הרבה מהשקע? CD, פטפון, פרה, DAC, מגבר כח? האם כולם אותו הדבר? אם יש לי רמקול אלקטרוסטטי, גם חשוב שיהיה עם שקע טוב?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113
לא משנה איזה רכיב יש - שקע חייבת להיות איכותית , לא חייב אודיאופילי וכול זה אך איכותי מאוד רצוי. גם כבל טוב לא יזיק אך זה כבר דיון וותיק שהיו לא מעט בנושא:)
לימיש שקע פנימי של sine אמריקאי - האם יש השפעה? מניח שכן, כי יש המון דברים בדרך ומאוד קשה להבחין מה קבר מביא טיב טעם:)
אבל אני כןמבטוח שזה שקע איכותי.
אוטומט אאודיאופילי - לא הילפתי

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש גם ל SINE (ראיתי בתערוכה) מיוחדים לחולי אודיו :) לפי הסבר שלהם הם משתמשים בגוף ABB (אם לא טועה) אם רכיבים שלהם.
עופר שחורי בטח יודע על זה יותר.
עלות 70 יורו (שוב אם לא טועה).

ל SINE יש ABL Sursum, לטעמי אף יותר טובים מ ABB מבחינת צליל אך אינם משווקים בארץ.
פנה לעופר שחורי יבואן SINE ובדוק עימו אם יכול להביא לך מאמ"ת ראשי וקו ומפסק פחת שלהם.

http://sineworld.com/html/cryo_assessories/cryo-abl-mcb.html

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אם הייתי משתמש בתוצרת הארץ הייתי שם שקעים של מזגן ותקעים של מזגן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור