שידרוג יכולות הצילום שלי

איתן122

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
מצרף תמונות שאני צילמתי ואהבתי, אבל מרגיש שאני תקוע ברמה דיי נמוכה של צילום...
זאת אומרת, אני יודע לעשות בוקה, אבל לא יודע לשלוט בה (למשל שבלחיצה אחת / שתיים הבוקה תהיה כמו שאני רוצה)
אני יודע לשלוט במפתח צמצם ומהירות צמצם אבל לא יוצאות לי תמונות שאני יכול עדיין להשוות לצילום מקצועי...
בצילום אני אוטודידקט בינתיים, כך שיחסית התמונות יוצאות טוב, אבל מרגיש תקוע... כשאני מסתכל על תמונות מקצועיות הן באמת מושכות את העין, ואילו אני, יש תמונות סבבה....
השאלה איך אני יכול לשדרג את הצילום? האם אני צריך להוסיף אביזרים? האם אני צריך לשנות זויות? האם אני צריך למוד להשתמש באופן מקצועי יותר בתוכונות עריכה כדוגמת lightroom? מה לעשות לשדרוג התמונות?

ציוד צילום שאנטי מצלם בו (כולל התמונות המצורפות:
D7200, סיגמה 17-50 עם מפתח של 2.8

תמונות מצורפות

• DSC_0500.jpg
    DSC_0500.jpg
    KB 70.8 · צפיות: 196
  • DSC_0503.jpg
    DSC_0503.jpg
    KB 88.5 · צפיות: 191
  • DSC_0504.jpg
    DSC_0504.jpg
    KB 110.7 · צפיות: 208
  • DSC_0506.jpg
    DSC_0506.jpg
    KB 183.1 · צפיות: 194
  • DSC_0520.jpg
    DSC_0520.jpg
    KB 109.4 · צפיות: 194
  • DSC_0522.jpg
    DSC_0522.jpg
    KB 190.3 · צפיות: 194
  • DSC_0530.jpg
    DSC_0530.jpg
    KB 135.3 · צפיות: 197
  • DSC_0531.jpg
    DSC_0531.jpg
    KB 73.5 · צפיות: 196
  • DSC_0532.jpg
    DSC_0532.jpg
    KB 95 · צפיות: 172

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כמו כן אפשרות נוספת זה ללכת לצלם עם צלמים נוספים, לקבל רעיות וללמוד מהם
מאוד ממליץ על קבוצת הצילום של שלומי, לא עולה כסף, חברה מקסמים (ברובן :) ) ושלומי בחור זהב
https://www.facebook.com/groups/5537609868/

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
איתן- עם כמה נקודות פוקוס אתה עובד?

איתן122

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
איתן- עם כמה נקודות פוקוס אתה עובד?

עצם השאלה שלך גרמה לי לחפש בגוגל וללמוד עוד
לשאלתך- אני משתמש בנקודה אחת סטטית
בגלל השאלה שלך הבנתי שיש אפשרות לצלם עם מספר נקודות פוקוס, ולכן התחלתי לחפש בגוגל ומצאתי שיש נקודה סטטית, דינאמית, אפשרות לצלם כמה נקודות פוקוס.... בקיצור, עצם השאלה שלך העלתה לי מספר שאלות שהתחלתי לשאול את גוגל וכמובן שאני אנסה לשחק עם הפוקוס....

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא חושב שמספר נקודות פוקוס, או יכולת פוקוס מתקדמת יותר תשפר את יכולת הצילום שלך.
אני מכיר הרבה מאוד צלמים שמצלמים עם נקודת פוקוס אחת כל הזמן - אני משתמש בנוקודת פוקוס אחת רוב הזמן.

חשוב להבין את נושא הצילום, כאמור קורס יכול למאוד לעזור לך - כמו כן יש כאן בראש הפורום קישור להדרכות והסברים על צילום.

איתן122

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אני לא חושב שמספר נקודות פוקוס, או יכולת פוקוס מתקדמת יותר תשפר את יכולת הצילום שלך.
אני מכיר הרבה מאוד צלמים שמצלמים עם נקודת פוקוס אחת כל הזמן - אני משתמש בנוקודת פוקוס אחת רוב הזמן.

חשוב להבין את נושא הצילום, כאמור קורס יכול למאוד לעזור לך - כמו כן יש כאן בראש הפורום קישור להדרכות והסברים על צילום.

טוב. בינתיים הצטרפתי לקבוצה של שלומי, אז נתחיל מזה... אני מנסה להימנע מקורס כי זה עולה לא מעט, אבל נראה שאין מנוס מזה... :)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
עצם השאלה שלך גרמה לי לחפש בגוגל וללמוד עוד
לשאלתך- אני משתמש בנקודה אחת סטטית
בגלל השאלה שלך הבנתי שיש אפשרות לצלם עם מספר נקודות פוקוס, ולכן התחלתי לחפש בגוגל ומצאתי שיש נקודה סטטית, דינאמית, אפשרות לצלם כמה נקודות פוקוס.... בקיצור, עצם השאלה שלך העלתה לי מספר שאלות שהתחלתי לשאול את גוגל וכמובן שאני אנסה לשחק עם הפוקוס....

הנה כמה סרטונים שיוכלו לסייע (לי הם עזרו).

לעניין הנקודה הסטטית - היא הכי מדוייקת כל עוד האוביקט/הצלם ללא תנועה..
ברגע שאחד מהם יזוז (אפילו לאט) לא תצליח לפקס ולכן חשוב להכיר את כל האופציות של המצלמה הזו. (גם לי יש כזו)

אם תרצה עוד סרטונים אוכל להמליץ..

ולגבי קורסים- עד כמה שאני יודע אם זה לא קורס ממש ממש בסיסי הם לא מתעסקים בלימוד תפעול המצלמה הספציפית שלך.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
שני הסנט שלי:

כבודם של הקורסים במקומם מונח,אבל: שום קורס לא יעזור לאף אחד כשהאף אחד,שלנו,לא יודע לתפעל את המצלמה שלו,כולל כל רזיה והקונפיגרציות בכלל ואלה לשימוש אישי בפרט. אז לפני הקורס תלמד לתפעל,להפעיל לקנפג ולהתאים לצרכיך האישיים.

צילום זו אומנות וכמו הרבה מאוד מעשי אומנות יש בצילום הרבה מאוד דספלינות. דספלינות? הכוונה לצילום נוף,צילום טבע,צילום עיתונאות,וכו וגו’ ויש הרבה מאוד וגם כאלה שחופפים זה לזה.

אז הסנט הבא לקופת ההצעות היא:להתמקצע. מה הכוונה? לבחור תחום/סוגה אחת או שתיים (שמקבילות אלה לאלה) ולהתמקצע בהם. מה הכוונה להתמקצע? אז ממש על רגל אחת,כל סוגת צילום מצריכה לימוד,התנסות וציוד מתאים. למשל: אם תבחרו להתמקצע בצילומי נוף אז גם צריך עדשות שמתאימות לזה,גם צריך תיק גב ורגליים בריאות וכושר גופני עם סקרנות של חתול בר ואהבה ענקית להר,לגיא,לשמיים,לאגם,לאור וכל מה שביניהם מעליהם ומתחתם...ולכתת רגליים ולצלם. ולצלם ולצלם….

אופי. מה הכוונה? לא משנה איזו סוגה תבחר מה שחשוב שבתמונה ישנה אמירה שלך,של האני שלך. כל אחד יכול לצלם נוף,חתול בחצר של השכן או דוגמנית חצי מעורטלת – מאט מאוד,ורק מי שיכול להכניס את האופי שלו לקומפוזיציה של התמונה,יהיה צלם אמן של כל ה"תמונות" שהזכרתי.

לייטרום. לייטרום כאן היא כשם גנרי לכל תוכנה לעריכת התמונות אחרי שנלקחו.

צריך קורס כדי ללמוד להפעיל את לייטרום או דומיה? כן אם אתה/את צרכים קורס על מנת להפעיל את Ms Office אם אתם לא מאלה וכן מאלה שיודעים ללמד את עצמם להעזר באינטרנט בשלל אדיר של מראי מקום הדרכות ו Howto`s אז לא צריך קורס.

וכמו בקורס צילום עצם הידיעה איך לתפעל את תוכנת העריכה לא הופכת את התוצר שלה לתמונה. מה כן הופך את התוצר לתמונה זה האדם שמאחורי המקלדת העכבר והמסך,האופי שלו,הידע שלו,האינטלקט שלו והיכולת להעביר את כל אלה לתמונות.

וה-סנט האחרון: לצלם. כן פשוט לצאת לשטח,לאולפן או לכל מקום שבו מתקיים ה"משהו" שאותו רוצים לצלם ופשוט: לצלם.

מנחם

מר לין פיאגה

אוהב את התחום
מעורבות
10
נקודות
8
קודם כל בחר אובייקטים מעניינים לצילום.
חתולי זבל או חתולים וזבל בנפרד זה לא אובייקטים מעניינים לצילום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור