מה לדעתכם כבל רמקול שיכול להדק בס קצת מרוח ?

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
עדיף היה שהמגבר ישלוט טוב יותר ברמקולים, אבל כרגע אני לא בעניין של להחליף אף אחד מהם.
אקוסטיקה מטופלת סביר אבל גם תיבחן
תודה

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
בדרך כלל כסף עושה את הסאונד יותר רזה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נורדוסט בלו-הבן והכבל של מני lab 47

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
Wishful thinking :)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אם המוליך של הכבל הנוכחי שלך הוא בעובי שערה או שתיים אז כבל רמקול נורמלי (עובי מוליך של כ- 3-4 מ"מ מרובע) יכול להדק לך את הבס.

......אתם רואים, גם טכנוקרט כמוני טוען שיש השפעה לכבלים של רמקולים ;)

MeniBI

אוהב את התחום
מעורבות
20
נקודות
18
לדעתי כבל חשמל כסף ישפיע יותר מכבל רמקול

MeniBI

אוהב את התחום
מעורבות
20
נקודות
18
אם המוליך של הכבל הנוכחי שלך הוא בעובי שערה או שתיים אז כבל רמקול נורמלי (עובי מוליך של כ- 3-4 מ"מ מרובע) יכול להדק לך את הבס.

......אתם רואים, גם טכנוקרט כמוני טוען שיש השפעה לכבלים של רמקולים ;)
רק ינפח יותר, לא יגרום לטייטיות

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,586
נקודות
113
למה הבס מרוח,בגלל הכבל?

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
למה הבס מרוח,בגלל הכבל?
תודה על ההצעות, בינתיים מודה שהתבלבלתי קצת מהן..
הבס מרוח כי המגבר לא שולט מספיק טוב בתחום התחתון של הרמקולים, עקב חסרון כוח או לחילופין העדר נצילות מספקת\עכבה לא יציבה מספיק של הרמקולים.
הם מחוברים כבר עם כבלי חשמל כסף.
יש תכנון להחליף רמקולים, אבל עד שיהיה תקציב, מה שנראה לי הכי מעשי זה לשים כבל רמקול שיהדק קצת את הבאס.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מה שנראה לי הכי מעשי זה לשים כבל רמקול שיהדק קצת את הבאס
אם להחליף כבל הייה פותר בעיית מריחה משמעותית בבאס, אז החלפתו הייתה בחזקת פיתרון "מעשי".

לא סביר שזה יקרה, אז זה לא "מעשי" ולא פיתרון, זה wishful thinking.

תאסוף כסף להגברה/רמקולים מתאימים.

עם זאת, יתכן שייש בעייה באקוסטיקה, ושאלה גם עם איזה הקלטות אתה בודק, כי יש הקלטות שבהן הבאס מרוח, ושם לא יעזור שום שינוי בשום דבר.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבל לא יגרום למגבר שלך לשלוט יותר טוב אלה אם כן תוריד את העובי ואז למעשה תגדיל את הדמפינג פקטור של המגבר.
אבל דמפינג פקטור זה לא הכל. צריך גם לקבל סאונד.

עמדתי היא שעדיף מגבר פחות איכותי אבל שולט היטב ברמקול מאשר מגבר איכותי יותר שאינו שולט ברמקול כראוי.

על איזה מגבר מדובר?
איזה רמקול?
מה גודל החלל?
מהם שאר רכיבי המערכת?

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
כבל קורד מיוזיק,אבל רק בציוד יקר,בציוד בינוני זול הבדלים קטנים וחבל על הכסף.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
כבל לא יגרום למגבר שלך לשלוט יותר טוב אלה אם כן תוריד את העובי ואז למעשה תגדיל את הדמפינג פקטור של המגבר.
אבל דמפינג פקטור זה לא הכל. צריך גם לקבל סאונד.

עמדתי היא שעדיף מגבר פחות איכותי אבל שולט היטב ברמקול מאשר מגבר איכותי יותר שאינו שולט ברמקול כראוי.

על איזה מגבר מדובר?
איזה רמקול?
מה גודל החלל?
מהם שאר רכיבי המערכת?
זה מגבר (25 וואט) 845 של New Audio Frontiers מחובר ל spendor fl-10 וקומפקט של Ayre
חלל האזנה בגודל 16-17 מ"ר אבל לא ממש סגור מהצדדים.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
כבל, כפי שנאמר לא פעם אחת כאן, עניין של התאמה, כלומר צריך לנסות ולהבין האם בכלל כבל כול שהוא עושה שינוי, כמובן כבלים טובים זה גם לא זול...
ואם יש מחשבה בקרוב להחליף את הרמקול - אין טעם לדעתי להשקיע בכבל לרמקול א׳ כי יש סבירות שלא יתאים לכבל ב׳...
אפשר לנסות להחליף את כבל אינטרקונקט - שינוי כזה אצלי עשה פלאים לבס...

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
אתה ניגש לחוליה שהכי קל כיוויכול להתעסק איתה, אם אתה מחפש פיתרון פסיכולוגי זמני אז בבקשה תשים כבל כסף, תשים כבל נחושת, כבל זהב, העיקר שזה יעשה לך את זה (אתה גם יכול להישאר עם הכבל הקיים ופשוט לחבר לו שטרות של 200 מסביב), לפי דעתי שום כבל לא ייתן לך את מה שאתה מחפש ובאמת חבל על הכסף/זמן/עצבים, תשקיע באקוסטיקה שתטפל בתחום תחתון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זה מגבר (25 וואט) 845 של New Audio Frontiers מחובר ל spendor fl-10
ראשית, זה לא באמת מגבר של 25 ואט -- יש רמאות בצורת המדידה -- הוא מגיע ל-25 ואט כשאחוז העיוות מגיע כבר ל-5%. ראה כאן.

בדרך כלל מודדים הספק כשאחוז העיוות מגיע לכל היותר ל-1% -- במנורתיים -- בטרנזיסטוריים הרבה פחות.

שנית, מגברים מנורתיים בהרבה מקרים לא שולטים בבאס.

כך שהחשוד המיידי כאן הוא המגבר, וזאת במידה שממש לא סביר שכבלים יתקנו.

נראה לי שכדאי להחליף את המגבר, לא את הרמקולים, ולא להתעסק עם כבלים עד שבעיית הבאס תוסדר.
החלפת כבלים לפני החלפת המגבר תהייה בחזקת זריקת כסף, אם כי כבלים טובים יכולים לשמש אחר כך את המגבר החדש. אבל גם אז לא בטוח שהכבלים שנבחרו עבור המגבר/רמקולים הקיימים יהייו הבחירה המיטבית עבור המגבר/רמקולים העתידיים.

מהם מימדי החדר? אם היא ריבועי או גבוה במיוחד זו יכולה להיות בעייה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אם להחליף כבל הייה פותר בעיית מריחה משמעותית בבאס, אז החלפתו הייתה בחזקת פיתרון "מעשי".

לא סביר שזה יקרה, אז זה לא "מעשי" ולא פיתרון, זה wishful thinking.

תאסוף כסף להגברה/רמקולים מתאימים.

עם זאת, יתכן שייש בעייה באקוסטיקה, ושאלה גם עם איזה הקלטות אתה בודק, כי יש הקלטות שבהן הבאס מרוח, ושם לא יעזור שום שינוי בשום דבר.

עמיר
תודה
המריחה היא קלה-בינונית, תלוי בהקלטה.
אשמח לה להמלצה על 3-4 הקלטות שבהן הבאס לא מרוח בכדי לבדוק באמצעותן.
החלל מטופל אקוסטית באופן חלקי כי זה לא חדר ייעודי, אבל יש גם מלכודות באס.
ואני אכן אוסף כסף להחלפת הרמקולים, מדובר בפתרון זמני.
אתחיל מלנסות כבל של lab 47 לרמקול

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
זה לא באמת מגבר של 25 ואט -- יש רמאות בצורת המדידה -- הוא מגיע ל-25 ואט כשאחוז העיוות מגיע כבר ל-5%.

ראה כאן.

חלשלוש, ועוד מנורתי, שבהרבה מקרים לא שולטים בבאס.

תחליף מגבר, לא רמקולים.

עמיר
אני יודע, בד״כ מנורה בודדת של 845 מקובל למדוד כ 23-24 וואט קלאס A, בכל מקרה הוא חלש זה ברור, אבל נשמע חלומי עם כמה רמקולים שהיו כאן. אני מאוד אוהב את הצליל שלו ועברו אצלי לי הרבה הגברות. בבוא הזמן אקנה רמקולים מתאימים לו באיזור 95db עם עכבה יציבה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור