חפירת ממירים !!!!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
דעה אישית שלי: אתה טועה ו בגדול, אולי בתום לב ואולי ש לא, אבל יצא לי לפתוח מכשירים יקרים להחריד שבפנים היה אשפה, פשוט אשפתות, ויצא לי להשוות עשרות פעמים דברים שונים, מסקנות בכללי: לא כל מה שממותג הייאנד הוא באמת כזה, חלק גדול אם לא הרוב, ממותג מחיר גבוה אבל זה לא הייאנד באמת, מעבר להגדרה הזאת, לא תמיד מוצר שהוא הייאנד - נשמע כזה, בחלק גדול אם לא הרוב, בשביל לנצל את אותו הייאנד, תצטרך להשקיע הון בציוד נילווה וגם אז, תשווה למשהו "פשוט, יחסית, ו ייתכן ש תופתע לגלות ש הפשוט נשמע יותר טוב, הייאנד זה הרבה פסיכולוגיה + מיתוג נכון ותו לא. צריך להבין שאם משלמים לצורך העניין חמישים אלף שקל על רמקול או על מגבר, זה לא נותן ערובה ל כלום בעצם מעבר לעובדה שהוצאת הרבה כסף. קשה להבין את הלוגיקה בתחום הזה.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
דעה אישית שלי: אתה טועה ו בגדול, אולי בתום לב ואולי ש לא, אבל יצא לי לפתוח מכשירים יקרים להחריד שבפנים היה אשפה, פשוט אשפתות, ויצא לי להשוות עשרות פעמים דברים שונים, מסקנות בכללי: לא כל מה שממותג הייאנד הוא באמת כזה, חלק גדול אם לא הרוב, ממותג מחיר גבוה אבל זה לא הייאנד באמת, פסיכולוגיה + מיתוג נכון ותו לא. צריך להבין שאם משלמים לצורך העניין חמישים אלף שקל על רמקול או על מגבר, זה לא נותן ערובה ל כלום בעצם מעבר לעובדה שהוצאת הרבה כסף. קשה להבין את הלוגיקה בתחום הזה.

אני לא חושב שאני טועה בכלום , מאחר ולא דיברתי על מה יש בתוך המכשיר , מצידי שיהיה בו נענע וכוסברה, כל מה שאמרתי זה שצריך לשמוע אותו טרם הרכישה .

ואגב, מכשירים יקרים שבנויים לא טוב עם רכיבי פח , זה יהיה ניכר בהאזנה אליהם , לא ?
ולכן אתה עוד יותר מחזק את דבריי.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
אני לא מוכן לחיות עם נענע וכוסברא בתוך המכשיר "הייאנד" שאני קונה באלפי שקלים.
חג שמח.

זהו... ש לא.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני דווקא שמח שהדיון חג סביב המוצרים הסינים.
אסור לשכוח שיש מס חברות סיניות מעולות פה בארץ שאף אחד לא יומר עליהם מילה רעה !!
אבל בגלל שהם עוברים את המסלול הרגיל ולא מכירה ישירה מחירם מטפס חזק.
אני מכווה שאנשים ישתחררו ובסוף יהיו לנו כמה סינים שיסתובבו בין חברים ויהיה אפשר לשמועה.

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
זה לא אומר עם יש מכשירי היי אנד אשר מפוצצים ברכיבים ושישמעו יותר טוב בהכרח ממיוצר אשר אינו מפוצץ ברכיבים.
זה ענין של תכנון המוצר של המהנדס מבחינת איכות סונית.
יש מוצרים עם שמות מפוצצים ובבניתם נראים כאילו אין מחר אבל נשמעים קומסי קומסה.
כך לדוגמה את חברת fm acoustics או nagra או goldmund שבתוך מוצריהם אין הרבה רכיבים אבל מבחינת סאונד הם נשמעים עילה לעילה.
אבל מה, הם גם יקרים מאוד וקניינים מסוימים לא רוצים לרכוש מוצר באלפי שקלים שלא מפוצץ ברכיבים.
אבל...כמובן יש גם מוצרים שבנויים עם הרבה רכיבים ונשמעים מעולה .

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני מבין למה פטיפון ששוקל 200 קג עם זרוע עדינה סופר מורכבת שנעשה בעבודת יד עולה הון.
לא מבין למה מעגל מודפס עם שנאי עולה הון !
הינה תמונה של משהו שעולה הון.
אפילו הפרדה בביסית למניעת השראה בין השנאים למעגל הדיגיטאלי אין

תמונות מצורפות

• alpha-dac-1-berkeley-audio-design.jpg
    alpha-dac-1-berkeley-audio-design.jpg
    KB 129.1 · צפיות: 327

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אני מבין למה פטיפון ששוקל 200 קג עם זרוע עדינה סופר מורכבת שנעשה בעבודת יד עולה הון.
לא מבין למה מעגל מודפס עם שנאי עולה הון !
הינה תמונה של משהו שעולה הון.
אפילו הפרדה בביסית למניעת השראה בין השנאים למעגל הדיגיטאלי אין
כי לא כולם גונבים ו\או מעוניינים לקנות מגנבים.
יש עדיין חברות שאשכרה נותנות למהנדסים שלהן לפתח מוצרים במשך חודשים או שנים והעבודה של האנשים האלו עולה כסף, הרבה כסף, במיוחד כאשר רוצים להביא אותה לדיוק הגבוה מאוד של איזון, דינמיות, מיקרודימיקה, רקע שחור, חלקות ושאר הגדרות מתפלפלות שאודיופילים יודעים לחפש ולמצוא במכשירים שלהם, אבל חלק מהם פחות מתלהבים לשלם את הכסף שמושקע בעבודה הסיזיפית שמושקעת בפיתוח המכשירים האלו.
מזל שיש עוד חברות כאלו שמשקיעות כסף רב בפיתוח כי אחרת לגנבים לא היה ממי לגנוב ואז היינו עדיין נאלצים להסתפק בתיפוף במקלות על חתיכת עץ

MeniBI

אוהב את התחום
מעורבות
20
נקודות
18
יש עדיין חברות שאשכרה נותנות למהנדסים שלהן לפתח מוצרים במשך חודשים או שנים והעבודה של האנשים האלו עולה כסף, הרבה כסף, במיוחד כאשר רוצים להביא אותה לדיוק הגבוה מאוד של איזון, דינמיות, מיקרודימיקה, רקע שחור, חלקות ושאר הגדרות מתפלפלות שאודיופילים יודעים לחפש ולמצוא במכשירים שלהם, אבל חלק מהם פחות מתלהבים לשלם את הכסף שמושקע בעבודה הסיזיפית שמושקעת בפיתוח המכשירים האלו.
מזל שיש עוד חברות כאלו שמשקיעות כסף רב בפיתוח כי אחרת לגנבים לא היה ממי לגנוב ואז היינו עדיין נאלצים להסתפק בתיפוף במקלות על חתיכת עץ
יצרניות רכב, לא מחזיקות מהנדסים?,
פסי יצור, עובדים?,
אז למה לעזאזל קופסאות ששוקלות 20 עד 40 ק״ג, עולות יותר מקורולה, מאזדה 3, יונדאי למנהם, ולא לפי תמחור בארץ, כי פה המס על הרכבים גבוה מאוד,
אז מי בעצם הגנבים פה?,
חומר למחשבה....

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
יש הבדל גדול לסוג הרכיבים, בד"כ רכיבי SMT פוגעים ברמת הסאונד, כמובן שיש יוצאי דופן(CYRUS במכשירי העבר שלהם)
בד"כ כאשר משתמשים ברכיבים דיסקרטיים הסיכוי לרמת סאונד גבוה יותר כל עוד התיכנון הוא נכון. כמובן שגם בדיסקרטיים ישנם זיופים. רב הממירים המוצעים מסין בד"כ כוללים מספר לא מבוטל של רכיבי SMT במעגל.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
פסי יצור, עובדים?,
אז למה לעזאזל קופסאות ששוקלות 20 עד 40 ק״ג, עולות יותר מקורולה, מאזדה 3, יונדאי למנהם, ולא לפי תמחור בארץ, כי פה המס על הרכבים גבוה מאוד,
אז מי בעצם הגנבים פה?,
חומר למחשבה....
כי הם לא מוכרים בכמות שבה נמכרת קורולה. ועדיין צריכים להחזיק מקום, עובדים, R&D, שיווק,לשמן כתבים, פירסום ברשת/מגזינים.........

MeniBI

אוהב את התחום
מעורבות
20
נקודות
18
פסי יצור, עובדים?,
אז מי בעצם הגנבים פה?,
חומר למחשבה....
כי הם לא מוכרים בכמות שבה נמכרת קורולה. ועדיין צריכים להחזיק מקום, עובדים, R&D, שיווק,לשמן כתבים, פירסום ברשת/מגזינים.........
וכל זה להבנתך לא קיים בשוק הרכבים, או כל שוק אחר, קיים גם קיים,
בכל תחום או שוק!

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
פסי יצור, עובדים?,
אז מי בעצם הגנבים פה?,
חומר למחשבה....
קח תקציב פיתוח של טויוטה קורולה וחלק אותו בעשרות מליוני לקוחות
מה קיבלת ?
קח תקציב פיתוח של מגבר של ד'אוגוסטינו חלק אותו בכמה ? אלפי לקוחות.
עכשיו תעשה את החישוב.

חוץ מזה, אם מישהו מרשה לעצמו לקנות מגבר ב 50,000 שח (שלא לדבר על יותר מזה) אין שום סיבה שמנהל החברה, המהנדסים וגם שאר העובדים לא ירוויחו כמו שצריך, אבל באמת כמו שצריך, לא מדובר על לחם שחור וחלב.

MeniBI

אוהב את התחום
מעורבות
20
נקודות
18
קח תקציב פיתוח של טויוטה קורולה וחלק אותו בעשרות מליוני לקוחות
מה קיבלת ?
קח תקציב פיתוח של מגבר של ד'אוגוסטינו חלק אותו בכמה ? אלפי לקוחות.
עכשיו תעשה את החישוב.

חוץ מזה, אם מישהו מרשה לעצמו לקנות מגבר ב 50,000 שח (שלא לדבר על יותר מזה) אין שום סיבה שמנהל החברה, המהנדסים וגם שאר העובדים לא ירוויחו כמו שצריך, אבל באמת כמו שצריך, לא מדובר על לחם שחור וחלב.
מה עלות הרכיבים במכוניות, ומה עלות הרכיבים בקופסה ששוקלת 20 עד 40 קג, מאית/אלפית?,
לא יודע ולא הולך לחשב אבל ......

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
מעטים חברות הרמקולים במיוחד שבאמת בונות כמו רכבים עד הפרט האחרון/רמת גימור של פורשה/למבורגיני ושות. הרוב המוחלט שמים אלמנטים של סקאנספיק ב 70 דולר ותג מחיר שייכנס לרמת ההיאנד כדיי שאודיופילים יקנו, ובזה זה נגמר! כמה כמו חברת wilson כבר מביאים לארץ? שם באמת אפשר להבין איכות ובנייה ותכנון עד הפרט האחרון ! שאר החברות - טררם גדול וטו לא, העיקר ההרגשה.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
גם דאגוסטינו לא יושב כל היום ומתכנן וממציא מעגלים חדשים.
כמעת ואף אחד לא ממציא את הגלגל באודיו.
הרכיבים הדיגיטליים נעשים יותר מדויקים וחזקים.
בהנדסת החומרים יש התקדמות אבל בתיכנון הבסיסי של המעגל !!!!! קטונתי.
ראיתי עשרות ניתוחים של הלמפיזדור בזמנו כשחקר ממירים. שום תגלית מרעישה ההפך !! שימוש במגברי שרת זבליים שימוש בציפ רביבר זיבלי שימוש בקהלים מעפנים שהחלפתם מייד שיפרה את התוצאה.
אפילו באחד הממירים שהיה יקר מאוד לזמנו בלי שמות נמצא מעגל שמעווט את הסיגנל בשביל ליצור סאונד כאילו אנלוגי........
דאגוסטינו מדלמים על המוטג
ועם משהו חושב שעל המכשיר שלו ישבו אלפי שעות מהנדסי חלל בשביל לסחוט עוד קצת שקט שימשיך לחלום.

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
לכל תחביב יש את הפרופורציות הלא נכונות מבחינת מחיר.
אבל גם למוצרים יקרים משמעית יש צרכנים.
רוב האנשים בעולם קונים עם העיניים ובגלל שם המותג.
לדוגמה: למה שעון של פטק פיליפ צריך לעלות מעבר לסכום של דירה?
או....למה לקנות אופנוע הרלי דוידסון כאשר אפשר לרכוש מותג אחר בהרבה יותר זול.

לענייננו...זה לא משנה כמה שוקל המוצר או גודלו או מחירו, העיקר שייתן את האיכות המקסימלית.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
מה עלות הרכיבים במכוניות, ומה עלות הרכיבים בקופסה ששוקלת 20 עד 40 קג, מאית/אלפית?,
לא יודע ולא הולך לחשב אבל ......
מה הקשר לגודל או למשקל ? מה זה גרעינים ?
ממתי דברים מתומחרים לפי גודל או משקל ?
קופסת אלומיניום שעוצבה עבור 1000 לקוחות במשקל 10 ק"ג יכולה לעלות לעיצוב\ייצור פי 3 משלדת מכונית שנמכרת לעשרות מליונים ושוקלת פי 100
תראה כמה אנשים משלמים על בגדי מעצבים. 10,000 שח על מכנסיים בלי למצמץ, כמה עולה הבד ? 200 שח ?
אם אתה קונה מוצר שעיצב אחד המעצבים הטובים בעולם אז אתה משלם לו בהתאם, למה שמעצב שנחשב לאחד הטובים בעולם יעבוד בשכר ממוצע בשביל לקוח שמוכן לשרוף 10K על מכנסיים, גם אתה לא היית מוכן לזה במקומו ואני לא מכיר מישהו שהיה מוכן.
אתה יכול לקנות מכנסיים בשוק בצלאל ב 30 שח יעשו את אותה עבודה.
אז רק על העיצוב של מכשירים כמו ד'אוגסטינו לשלם 10K שלא לדבר על כל השאר.
יש התקדמות בכל התחומים גם בתכנון מעגלים וגם ברכיבים וגם בעיצוב, בהכל. מי שרוצה אצלו בבית את המוצר קצה האחרון שתכננו טובי המעצבים\מהנדסים וכולי משלם בהתאם.
מה יש כאן בכלל לדבר
מדובר על מוצרי יוקרה מפונפנים
אפשר לשמוע מוסיקה באופן ראוי\סבבה גם במערכת שכל עלותה 5000 שח.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
משום מה אודיופילים אוהבים ליפול שוב ושוב לויכוח על המחיר והתמחור, בלי להבין את עקרונות השוק.
מוצר נמכר במחיר X, קודם כל ובעיקר בגלל שיש מי שמוכנים לשלם את המחיר הזה.
אם אף אחד לא יסכים לשלם עבור ממיר עם מעגל פשוט מחיר מסוים, המחיר ייחתך בחצי או שהחברה תיעלם. מאוד פשוט.
אפשר להתפלפל עד אין סוף להצדקות של המחיר, בסוף חשוב להבין שהמחירים המטורפים של אודיו היי אנד מבוססים על שוק שמוכן לשלם אותם. אין כמעט שום קשר להשקעה במוצר, לרכיבים, לתכנון. אם יש מי שמוכנים לשלם עשרות אלפי דולרים או שקלים על מוצר, זה יהיה המחיר שלו. זה נכון לגבי ממירים, מגברים, רמקולים וטיוטה קורולה.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
צחי, היום המצב הרבה יותר גרוע ברמת רכיבי הביניים שם שילשו את המחיר ואף הורידו את רמת הרכיבים.
אמנם דאגוסטינו לא המציא את הגלגל אך לפחות הרכיבים בהם הוא משתמש הם הרכיבים הטובים בשוק.
גם וילסון ,ויטוס, מג"יקו ועוד רבים וטובים אחרים משתמשים בחומרי הגלם הטובים ביותר שתמצא.
נסה לבנות בעצמך רמקול כדוגמת וילסון סאשה ותראה שאתה בגזרת המחיר של קורולה מינוס המיסוי המופרך בארץ

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור