ועוד *קצת* התחדשויות

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אחרי שישבתי בשקט מאז הפוסט האחרון ובעיקר האזנתי למוזיקה, יש עוד שתי התפתחויות גדולות מהשבוע האחרון:
icon_cool.gif

1. התווסף כבל חשמל זנזטי אותנטיקה למערכת. עשה מהפכה בסאונד. ניקה מאוד את הסאונד. הרקע שחור יותר, הכל מסביב שקט יותר.
2. התווספה אבן שיש כבדה מאוד וגדולה מאוד מתחת לרמקולים. לא יודע עד כמה אפשר להבין את זה בכלל, אבל כל אבן בגובה 12 ס"מ ובמשקל של כ-50 קילו לחתיכה. התקבלה עוד קפיצה דרמטית. הסאונד משוחרר יותר, פתוח יותר. הבאסים התהדקו ובמקביל גדלו.

באופן כללי ניתן להבחין שהבמה גדלה יותר, הסאונד עשה עוד כמה צעדים קדימה. הווקאל הרבה יותר מוחשי, פריטות גיטרה הרבה יותר חיות. לא יאמן. אפשר לנגן בווליום הרבה יותר גבוה עכשיו אבל הנינוחות נשמרת.

היה חתיכת ברדק להעלות את האבנים הביתה, אבל השיפור היה מעל ומעבר לכל הציפיות שלי!
מטרות להמשך:
להריץ נקודת חשמל ישירות מהארון למערכת (בתקווה בשבוע הקרוב)

החלפת הגברה לאנלוג דומיין
עוד כבל חשמל אחד לדאק ועוד אחד למגבר הנוסף של אנלוג דומיין.
תחתיות לספייקים.
אקוסטיקה.

ואז, בתקווה, זהו. (על מי אני עובד?)

איך אפשר בלי, תמונות:
Cable.jpg
Stones.jpg

תמונות מצורפות

• Cable.jpg
    Cable.jpg
    KB 72 · צפיות: 423
  • Stones.jpg
    Stones.jpg
    KB 57.6 · צפיות: 436

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
מקסים !!
תתחדש :שתוי:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אבן בגובה 12 ס"מ?
הרמקול ממש רחוק מהגובה שתוכנן. (עם כל ההשלכות של מרחק מהריצפה והאוזניים).
האבן היא על לפתור בעיות באס?

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
ולכן, אני יושב רחוק יותר. ועדיין, גם במיקום נשמע נהדר לאוזניי. הבמה מפוקסת, גדולה, רחבה ועמוקה.

האבן לא נועדה לפתור בעיות באס. בהינתן זה שאף מערכת לא מושלמת, לא היו לי בעיות באס. הכל בסדר גמור בגזרה. פשוט שדרג הכל. יותר טוב. אגב, האבן הייתה אצל מישהו אחר שהיום עובד עם ויויד g1 ספיריט, כך שהיא כבר הוכיחה את עצמה בעבר. הוא פשוט היה עם רמקולים קטנים יותר ועכשיו היא לא התאימה לו יותר בגודל - זכיתי.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
תתחדש ותהנה :בעד:

avile7

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
אתה שומע טוב יותר בגלל השיש או בגלל שהרמקולים הוגבהו?
אולי יש כאן אשליה מסוימת או שאני טועה?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כבר ממראה הרמקול הציפיות בשמים, עיצוב שכל מוזיאון היה שמח לארח.
לגבי חשמל, כבילה טובה מורגשת מידית.

תתחדש ותהנה רן.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
הגבהה של הרמקול מבליטה את המידהיי בלי שום קשר למה שייש מתחת לרמקול, הטייה מעט אחורה ותקבל עוד מזה.... (אין יש מאיין, זה בא על חשבון דברים אחרים שהזמן יגיד...)
השייש יפייפה, מתאים ו מרשים!

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ולכן, אני יושב רחוק יותר. ועדיין, גם במיקום נשמע נהדר לאוזניי. הבמה מפוקסת, גדולה, רחבה ועמוקה.

האבן לא נועדה לפתור בעיות באס. בהינתן זה שאף מערכת לא מושלמת, לא היו לי בעיות באס. הכל בסדר גמור בגזרה. פשוט שדרג הכל. יותר טוב. אגב, האבן הייתה אצל מישהו אחר שהיום עובד עם ויויד g1 ספיריט, כך שהיא כבר הוכיחה את עצמה בעבר. הוא פשוט היה עם רמקולים קטנים יותר ועכשיו היא לא התאימה לו יותר בגודל - זכיתי.
מה שאתה אומר שבעצם הרמקול המצוין הזה לא נבנה נכון ע"י היצרן.
הוא לא ידע שצריך להגביה אותו על מנת לשמוע טוב יותר.?

לא נראה לי ש כל טריק העובד עם רמקול אחר של היבואן (וגם שם הומלץ הגבהה של רק 2 ס"מ) עובד בכל רמקול ובכל סיטואציה.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
לא, זה ממש לא מה שאמרתי. כשאתה מחליף כבל חשמל מהכבל סטוק שמגיע עם המגבר אתה אומר שהמגבר לא נבנה נכון ע"י היצרן?

מדובר על אבן כבדה ומושקעת, מבודדת ויברציות (וגם עם חריטה, כך שכבלי הרמקול עוברים בצורה הרבה יותר טובה ונכונה, אבל זה סתם בונוס) שאכן הגביה את הרמקול - וכתבתי, במקביל, שהתרחקתי. חוץ מזה, אני לא יודע מה הגובה שלך, אבל אני 1.80 - וגובה האוזניים לא זהה אצל כולם.

משה, תודה רבה. לא קיבלתי יתרונות רק בגזרת המיד היי אלא בכל התדרים. לא רק לאוזניי, אגב. כאמור, האבן הזו הייתה במערכת על, מושקעת מכל כיוון ועשתה שם שיפור מאוד גדול. הבחור לא המשיך עם האבן הזו אך ורק כי היא קטנה מדי ל-G1 ספיריט שלו, שעמוק ורחב הרבה יותר מאשר ה-G2 שלי. היום הוא שוב עם אבן שגם היא מגביהה. פשוט..גדולה יותר.

נ.ב - את כל הכתוב אני מבסס על משמע אוזניים, לא תיאוריות.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
האבן לא פותרת שום בעית בס, זה תלוי באיזה מרחק יושבים ובחלל שהרמקול נמצא בו, יכול להיות שאצלך הגבה נשמעת לאוזניך טוב יותר מכיוון שהחלל קטן יחסית. זה שהאבן הייתה במערכת על או במערכת אולטרא או במערכת גזליון דולר, במבחן עיוור צד אחד אני אשים לך ספר מתחת לרמקול אתה בחיים לא תדע מה זה מה(בדיוק כמו הכבל חשמל שבמבחן עיוור מול כבל קומקום רגיל אתה בחיים לא תדע מה זה מה אבל זה לדיון אחר רחמנה ניצלאן).
בכל מקרה רמקול סוף הדרך בלי שום קשר.

נערך לאחרונה ב:

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
משה, אני אתן לך את הקרדיט שהכוונה שלך טובה למרות שזה מרגיש..חצי חצי.
לפי מה אתה קובע שהאבן לא פותרת? ועוד בכזה בטחון? עשית טסטים כאלו?

החלל הקטן יחסית שלי הוא חלל של כ-30 מטר. הוא בסדר גמור לרמקולים, עם או בלי האבן.
אני לא בענייני מבחן עיוור ולא מחפש להתחיל להוכיח שום דבר לאף אחד. את הטסט עשיתי אצלי במערכת יחד עם עוד מישהו שאני *מאוד* סומך על דעתו ואבחן את אותם שיפורים. בשבוע הבא מגיע אליי עוד חבר ששמע את המערכת קודם ומכיר אותה ויחווה את דעתו גם כן.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
האבן לא פותרת שום בעית בס, זה תלוי באיזה מרחק יושבים ובחלל שהרמקול נמצא בו, יכול להיות שאצלך הגבה נשמעת לאוזניך טוב יותר מכיוון שהחלל קטן יחסית. זה שהאבן הייתה במערכת על או במערכת אולטרא או במערכת גזליון דולר, במבחן עיוור צד אחד אני אשים לך ספר מתחת לרמקול אתה בחיים לא תדע מה זה מה(בדיוק כמו הכבל חשמל שבמבחן עיוור מול כבל קומקום רגיל אתה בחיים לא תדע מה זה מה אבל זה לדיון אחר רחמנה ניצלאן).
בכל מקרה רמקול סוף הדרך בלי שום קשר.

אבל הוא לא אמר שיש בעיה בבאס רק שעכשיו שומעים טוב יותר. ובעצם מה זה משנה למה שומעים טוב יותר עם הפלטת שיש?
הוא שומע טוב יותר? מצויין. אלא אם תטען שהוא מדמיין ואז זה סיפור אחר לגמרי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא, זה ממש לא מה שאמרתי. כשאתה מחליף כבל חשמל מהכבל סטוק שמגיע עם המגבר אתה אומר שהמגבר לא נבנה נכון ע"י היצרן?

מדובר על אבן כבדה ומושקעת, מבודדת ויברציות (וגם עם חריטה, כך שכבלי הרמקול עוברים בצורה הרבה יותר טובה ונכונה, אבל זה סתם בונוס) שאכן הגביה את הרמקול - וכתבתי, במקביל, שהתרחקתי. חוץ מזה, אני לא יודע מה הגובה שלך, אבל אני 1.80 - וגובה האוזניים לא זהה אצל כולם.

משה, תודה רבה. לא קיבלתי יתרונות רק בגזרת המיד היי אלא בכל התדרים. לא רק לאוזניי, אגב. כאמור, האבן הזו הייתה במערכת על, מושקעת מכל כיוון ועשתה שם שיפור מאוד גדול. הבחור לא המשיך עם האבן הזו אך ורק כי היא קטנה מדי ל-G1 ספיריט שלו, שעמוק ורחב הרבה יותר מאשר ה-G2 שלי. היום הוא שוב עם אבן שגם היא מגביהה. פשוט..גדולה יותר.

נ.ב - את כל הכתוב אני מבסס על משמע אוזניים, לא תיאוריות.
לגבי הגובה... אני פחות ממטר שמונים, אבל אני מאמין שגם אתה יושב בזמן ההאזנה , כך שההבדלים לא כאילו משמעותיים.
אני מזמן לא קניתי מגבר שהגיע עם כבל חשמלo_O
גם לא נראה לי שזאת הדוגמא הנכונה, באותה מידה יכולת לתלות את הרמקולים מהתקרה כהשמיד נמצא בגובה האוזניים.
העיקר באמת, שאתה נהנה:שתוי:
לדעתי התפקיד העיקרי של האבן הוא ליצור בידוד גדול יותר מרעידות הריצפה ןמהקירבה לה = באס מרוסן יותר .
השאלה היא האם כך שמע אותו וכיוון אותו היצרן.
אצלי יש גם אבנים (בגובה 2 ס"מ) שכל מטרתם היא לאפשר הכנסת כבלי הרמקול מתחתיו (תכנון בעייתי מבחינה יישומית), והאפקט על הסאונד הוא כפי שציינתי , לטוב ולרע.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אה, נכון. גם אצלך יש מתכנן טמבל שחשוב לו הפקטור העיצובי יותר מהכל בחיבור הרמקולים. בא לי להרוג אותם על זה. סיוט לחבר!

אני מאוד מסכים שהמטרה העיקרית היא הבידוד, ובהתאם, בגלל שהאבן שאצלי מאוד כבדה גם האפקט בהתאם. מה החסרונות שאתה שומע מהאבן?

מה הדין לגבי ה-G1 שגבוה יותר ב-20 אחוז? גם שם צריך לשבת על כרית? ;)
אגב, לעניין, הטוויטרים לא גבוהים בהרבה מהאוזניים שלי. הבמה לא מצטיירת לי בצורה גבוהה מדי אלא ממש כמו שצריך.
מעניין מה שאתה כותב בנוגע להשפעה של האבן. יכול להיות (בלי ציניות בכלל) שאם האבן הייתה כבדה יותר היית מקבל את היתרונות ולא את החסרונות?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אה, נכון. גם אצלך יש מתכנן טמבל שחשוב לו הפקטור העיצובי יותר מהכל בחיבור הרמקולים. בא לי להרוג אותם על זה. סיוט לחבר!

אני מאוד מסכים שהמטרה העיקרית היא הבידוד, ובהתאם, בגלל שהאבן שאצלי מאוד כבדה גם האפקט בהתאם. מה החסרונות שאתה שומע מהאבן?

מה הדין לגבי ה-G1 שגבוה יותר ב-20 אחוז? גם שם צריך לשבת על כרית? ;)
אגב, לעניין, הטוויטרים לא גבוהים בהרבה מהאוזניים שלי. הבמה לא מצטיירת לי בצורה גבוהה מדי אלא ממש כמו שצריך.
מעניין מה שאתה כותב בנוגע להשפעה של האבן. יכול להיות (בלי ציניות בכלל) שאם האבן הייתה כבדה יותר היית מקבל את היתרונות ולא את החסרונות?
לאבן יש את ההשפעה של כמעט כל רזונטור - ריסון נמוכים והבלטת גבוהים (מה לעשות שהמתכנן לא לקח בחשבון אבנים ואזונטורים כשעשה וויסינג למוצר שלו)
התכנון של הרמקול הוא לא טפשי. המטרה של המתכנן להעביר כבל קצר ככל האפשר לקרוס שנמצא בתחתית הרמקול.
כל השטויות שאנו משתמשים בהם (אבנים, רזונטורים, מגביהי כבלים וכו'... הם פלסטרים חיפוי בעיות אחרות שרובם בהעמדה והאקוסטיקה.)

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יש לי אובססיה לבטיחות ואני מקווה שאף אחד לא ייתקל עם הרגל בשיש. ממליץ לך מאוד בעניין זה עוד מספר חודשים כשתרגע קמעה מהרכישה לעצב את לוח השיש מחדש באותה צורה כמו בסיס הרמקול (אליפטי) פלוס שוליים של מספר סנטימטרים. לדעתי יהיה פחות דומיננטי בחדר, הסיכוי להתקל בו הוא קלוש בהרבה ויתכן שזה גם יהיה אסטטי בעינך.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
קודם כל, לי לא מפריע ובעיני נראה מאוד יפה.

דבר שני, גם עם, ליצור פאזה טובה ונכונה זה חתיכת סיפור.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
:בעד:(ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור