חוויה אצל הד"ר.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
מישהו יכול להרחיב קצת בנושא של RC?
אילו מכשירים,תוכנות?האם זה לא פוגע למעשה בכל מני פרמטרים אחרים תוך כדי תיקון ?

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
למרות שיש לי רמקול לא רע ,אני מפרגן מאד לרוקפורט וגם ל מגיקו.
האופי שלי לשמוע בניחותא שעות רבות של סאונד מלטף מהול באגרסיה
קלה במינון סביר .
אי אפשר לדעתי לאכול כל היום מתוק או כל היום חריף. אבל אפשר גם וגם.
ואסור גם להחליט בשביל מישהו אחר.
בתיאבון.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
איזה רמקולים יש לאלדר?
מדוע ה RC מחובר לפני הפרה? להבנתי היא תתקן רק מקור דיגיטלי אחד. לא עדיף בין פרה לפאואר? או שאני מפספס משהו
מה השוני מאקולייזרים "ענתיקות" מלבד אופן הביצוע? או שזה יותר דומה לכיול רב ערוצי?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
למתענינים מציע לקרא על:

Dirac_Live
Room Perfect
Trinnov

יש מידע בשפע לפרטי פרטים כולל סרטונים ב YouTube

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
יש מכשיר של minidsp studio
שזה rc משולב סטרימר
למישהו נסיון איתם?
מחיר צנוע יחסית

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
אני מבין למה אתה מתכוון. כשמתרגלים לסאונד מנומס ופתאום מקבלים רזולוציות, פרטים, דינמיקה ואנרגיה זו בעיה.
כשמתרגלים לזה, הסאונד המנומס הופך להיות מטרד. חכה שהרמקול שלך יעבור הרצה, אתה תתרגל לסאונד הזה. והרמקול שלך, מה לעשות, הוא בדיוק כזה.

האמת שמה שנאמר כאן מאד מעניין וזה משהו שראיתי שקורה הרבה פעמים , לרמקולים בעלי רזולוציה גבוהה יש "עושר צלילים" שהאוזן של חלקנו חווה כצליל של אודיופילים וזה ומעייף , וגם כתבתי על זה ב"איך להקשיב , התובנות שלי.."

לדעתי הסיבה לתופעה היא אותה סיבה שהאוכל הכי טעים לנו זה האוכל של אמא , כאשר מגיל צעיר השניצל של אמא היה הREFERENCE שלך לאיך הטעם של שניצל אמור להיות , אז כל שניצל אחר שתאכל לא יהיה טעים כמו השניצל של אמא (אלא אם כן אמא שלך נתנה לך שניצל מוכן קפוא מהמיקרו , במקרה כזה תנחומיי .. ;))

אותו דבר גם במוזיקה , הREFERENCE של רוב החברים בפורום הייתה מערכת סטריאו מהמאה שעברה , כנראה ששמענו מוזיקה שהיינו בני נוער עם פטיפון סבבה , ורמקולים סבבה , וווקמן של סוני , וזה לא היה דומה לרמת הפירוט ולרזולוציה שתקבל עם מרטן או טידל מודרני מ2019 , זה פשוט שונה מהרפרנס שלך של איך מוזיקה אמורה להישמע , וחלקנו לא אוהבים את זה

אני בעיקר חושב שזה עניין של טעם , יש מערכות שאני עפתי עליהם , ומי ששמע איתי פחות התלהב , ויש מערכות של חברים שהזמינו אותי שחשבתי לעצמי WTF על מה ההתלהבות , כמו שכל אחד אוהב את הסטייק שלו אחרת , כמו שכל אחד אוהב להקה אחרת , כך גם הסאונד שכל אחד מאיתנו אוהב הוא אחרת , וטוב שכך , אחרת במסעדה היה רק מנה אחת שכולם אוהבים , והייתה רק להקה אחת שכולם אוהבים , והיו רק בלונדיניות ולא הייתה דמוקרטיה

כמה טוב שכולנו קצת שונים :)

upload_2019-3-31_23-58-23.png

תמונות מצורפות

• upload_2019-3-31_23-58-23.png
    upload_2019-3-31_23-58-23.png
    KB 567.5 · צפיות: 209

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני גם מאלה שרגישים לרמקול "חופר".

שמעתי מערכות שאחרי כמה דקות פשוט שמתי את הידיים על האוזניים וביקשתי להנמיך. וכשאני מבקש להנמיך יש כנראה בעיה - כי אני אוהב לשמוע *חזק*

אבל לא יכול לומר שה"חופרים" היו דווקא קרמיים. נכון... היו שם ריידהו, כנראה היה עם שידוך לא מוצלח כי אני יודע שיכול לשמע נפלא, וגם טידאל לצערי עם מערכת שפחות התאימה. אבל הרבה אחרים יותר "קונבנציונליים" כמו פרואק, פיאגה ועוד - קל להוציא מהם צליל חופר בשידוך לא מדוייק. ומצד שני שמעתי תוצאות נפלאות עם מרטן, גאודר (עוד כשקראו להם איזופון), ועוד. כולל לדוגמה הקונצנזוס שהיה אצל נמר. לא התכוונתי שזאת תהיה רשימת אוהב/לא אוהב, אבל ברור שהרמקול נשמע כחלק מהמערכת שבו הוא נמצא. ואם מוצאים את השילוב הנכון זה לא חופר באוזן.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
האם אתה יכול לשלול אופציה של שקיים חדר שלא יצטרך RC - לא, גם אם הסיכוי לכך שואף לאפס הוא אינו אפס.

יום טוב מיכאל.
כל חדר חייב RC ולו בשביל תדרי הבס.

עקב מידות החדר, תמיד יש תדר/תדרי תהודה באיזור הבס שצריך RC/אקווליזר/מלכודות בס כדי לדכא אותו/אותם.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
למרות שיש לי רמקול לא רע ,אני מפרגן מאד לרוקפורט וגם ל מגיקו.
האופי שלי לשמוע בניחותא שעות רבות של סאונד מלטף מהול באגרסיה
קלה במינון סביר .
אי אפשר לדעתי לאכול כל היום מתוק או כל היום חריף. אבל אפשר גם וגם.
ואסור גם להחליט בשביל מישהו אחר.
בתיאבון.
אבל יש לי רמקול קרמי...:):שתוי:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאשר הרמקול ברמה גבוהה הוא מעביר את מה שהוא מקבל ואם לפני מרמקול נמצא ציוד לא ברמה גבוהה או לא מכוון נכון הרמקול יעביר זאת.

אני זוכר שהכנסתי את טידל פיאנו אלי הבייתה לקח תקופת זמן לייצב את המערכת שתשמע טוב, כאמור הרמקול לא סלחן והוא גם מפונק, אבל מצד שני שמצליחים לחבר לו ציוד מוצלח הוא מתגמל ברמות.

כמובן שאתם מוזמנים לשמוע איך זה עובד אצלי.

Giant Steps

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
יש מכשיר של minidsp studio
שזה rc משולב סטרימר
למישהו נסיון איתם?
מחיר צנוע יחסית
אגב זה ערוץ YouTube מדהים לאודיו דיגיטלי, ממליץ לעקוב וללמוד ממנו

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
כל חדר חייב RC ולו בשביל תדרי הבס.
עקב מידות החדר, תמיד יש תדר/תדרי תהודה באיזור הבס שצריך RC/אקווליזר/מלכודות בס כדי לדכא אותו/אותם.
א. עושה שכל אם מדובר בספיגה, פיזור, ומלכודות בס - טיפול אקוסטי פרופר.

ב. יצרן הרמקול עבד קשה כדי לקבל FR שטוח, אז לבוא ולקלקל את זה עם איקוולייזר כשהבעייה היא בכלל החדר ?

בערך כמו לחפש את המטבע מתחת לפנס.

(ורד)
R

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כל פעם שבנאדם רושם כאן שהוא לא אוהב קרמי, מנסים להוציא אותו כעוף מוזר וחריג וכו וכו..
אין פה מה לנתח חברים וחברות. בנאדם לא חייב להתחבר לקרמי או לשופר או לאלקטרוסטטי או ללא יודע מה...
משיחה שלי עם גיא הצלחתי להבין במהרה מה הבנאדם מחפש ומה הוא פחות אוהב.

לא. אני לא טוען את זה. הייתי טוען אותו הדבר לגבי רמקול שופר. זינגלי, אקפלה, אוונגארד והורן נשמעים שונה זה מזה. כך גם טידל, מרטן, איזופון, קארמה, ארטוס בקרמי. ואם הולכים עוד צעד אז מג׳יקו, b&w, רוקפורט ועוד שהם עשויים קרבון נשמעים שונה.

קרמי זה לא העניין, העניין הוא הצהרות שהן חסרות הגיון.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
א. עושה שכל אם מדובר בספיגה, פיזור, ומלכודות בס - טיפול אקוסטי פרופר.

ב. יצרן הרמקול עבד קשה כדי לקבל FR שטוח, אז לבוא ולקלקל את זה עם איקוולייזר כשהבעייה היא בכלל החדר ?

בערך כמו לחפש את המטבע מתחת לפנס.

(ורד)
R
יצרן מכוון FR שטוח לרמקול בחדר אקוסטי של 2 מליון דולר (או להבדיל בשטח פתוח באוויר החופשי) .....כשאתה מכניס את הרמקול ה- FLAT לחדר אמיתי יש תהודות של תדרי הבס עקב מידות החדר והרמקול כבר לא FLAT..... אקווליזר /RC/ או מלכודות בס אמורות לישר בחזרה את ה FR.

עכשיו זה ברור ? (ורד)

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא. אני לא טוען את זה. הייתי טוען אותו הדבר לגבי רמקול שופר. זינגלי, אקפלה, אוונגארד והורן נשמעים שונה זה מזה. כך גם טידל, מרטן, איזופון, קארמה, ארטוס בקרמי. ואם הולכים עוד צעד אז מג׳יקו, b&w, רוקפורט ועוד שהם עשויים קרבון נשמעים שונה.

קרמי זה לא העניין, העניין הוא הצהרות שהן חסרות הגיון.

להבדיל ממך אני נכנסתי לרכב, השקעתי זמן בפקקים, בעוגיות לריפוד הבטן ;) והגעתי להאזין אצלך. רמז, כביש 4 לכיוון צפון מוביל מנס ציונה לעירי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להבדיל ממך אני נכנסתי לרכב, השקעתי זמן בפקקים, בעוגיות לריפוד הבטן ;) והגעתי להאזין אצלך. רמז, כביש 4 לכיוון צפון מוביל מנס ציונה לעירי.

לא אמרתי שלא שמעת קרמים. אמרתי שאין מצב שכל הקרמים נשמעו לך אותו הדבר. למה? כי הם לא נשמעים אותו הדבר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא אמרתי שלא שמעת קרמים. אמרתי שאין מצב שכל הקרמים נשמעו לך אותו הדבר. למה? כי הם לא נשמעים אותו הדבר.

לא רשמתי שנשמעו אותו הדבר, הרי היו מחוברים להגברות ומקורות שונים, רשמתי שחשתי תחושת אי נוחות שהטרידה אותי.
אצל אלדר לא חשתי באותה תחושת אי נוחות ויהיה זה בלתי סביר לחשוב שאין אף סטאפ עם רמקולים קרמיים שלא ינעם לאוזני, למצר למעט הסטאפ של אלדר טרם נתקלתי בנוסף.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא רשמתי שנשמעו אותו הדבר, הרי היו מחוברים להגברות ומקורות שונים, רשמתי שחשתי תחושת אי נוחות שהטרידה אותי.
אצל אלדר לא חשתי באותה תחושת אי נוחות ויהיה זה בלתי סביר לחשוב שאין אף סטאפ עם רמקולים קרמיים שלא ינעם לאוזני, למצר למעט הסטאפ של אלדר טרם נתקלתי בנוסף.

מעולה. אז זה כבר שולל את הטענה שלך לגברי קרמים?
ועכשיו סתם למען הגילוי הנאות. ולא, לא בשביל תשכנע מישהו במשהו. את הסטאפ שלי שמעת עם פונו שחובר לצורך כתבה ב-4000 ש״ח. תבוא ותשמע אותו כשכולו מחובר כפי שהוא אמור להיות מחובר. רמקול קרמי הוא רמקול סופר מפונק, כל דבר משפיע עליו. במיוחד כשמחוברים אליו מוצרים ״פשוטים״.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור