רצועה להשוויץ איתה

פוגלש

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז אחרי שבקרתי בחנות נתיכית גדולה במרכז, ואחרי שרכשתי משהוא בכדי להתחיל איתו הגיע הזמן להשמיע לאישה על מה יצאו כך וכך שקלים.
אז בחנות הראשונה השמיעו לי Dire Straits You And Your Friend שחייב לומר שמאוד השפיע על הבחירה שלי, אבל...... שהגעתי הביתה גליתי שהשיר הזה נשמע מעולה גם בטרנזיסטור.
הקיצר, לא שאני רומז למשהוא, אבל יש בטח לחנויות שביננו רשימה של רצועות שמתנגנות מספיק טוב בכדי למכור הכל.
אז אם למישהוא יש אותה
icon_smile.gif
או למישהוא יש המלצה על רצועה שתפיל את כל מי ששומע, אשמח לקבל המלצה.
ולדקדקנים שביננו, זה פחות עוסק במה הסגנון המוזיקלי (אני שומע הכל) ויותר עוסק במה נשמע טוב,תודה.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
החוכמה היא לשים את המוסיקה שאתה אוהב ושישמע טוב במערכת בבית ולא לשים "צלילים לאודיופילים"
לכן כשבוחנים פריטים או מערכת לבדיקה או לפני קניה עושים את זה עם המוסיקה שלך ולא של אחרים...

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
זה השיר האהוב עליי:שתוי:

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אני בודק עם כמה וכמה שירים עם סאונד טוב מאוד
וגם פחות עד זוועתי . תכלס, אם אני אוהב את השיר
באמת והוא עושה לי צמרמורת בגוף, הסאונד זה
רק בונוס. המוזיקה - היא העיקר ולא הפוך .
כי נדמה שלפעמים אנשים נוטים להתבלבל ):

בכל אופן - ״בדקה אחת שפויה״ של חברים של נטאשה
הוא שיר חובה אצלי והראשון שאני בודק בכל סטאפ
, רמקול או מגבר שאני בוחן . יש בשיר הזה הכל
מבחינתי . עומק באס של מיכה שטרית שאתה ממש
יכול להרגיש אותו מעשן באולפן בסטאפ מוזיקלי -
יש שם גבוהים מיד ונמוכים ברמה מאוד גבוהה.
אני מתחרפן מהשיר הזה .

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
בדקה אחת שפויה באמת רצועה מעולה:אצבע מורמת

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
ברור שהמקור כלומר המדיה קובעת אם יהיה צליל איכותי או לא.
כלומר אם נסתובב עם דיסק של גימי הנדריקס ונחפש באיזה מערכת הוא נשמע מדהים, לא נצליח להגיע לאחת כזו.
כשבוחנים מערכת או רמקול לוקחים 15 שירים ועדיף מזאנרים שונים אולם אהובים ומוכרים לבוחן , ואם 75% מהם נשמעו לטעמו של המאזין אזיי הוא בדרך הנכונה.

פוגלש

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה, בדקה אחת שפויה אכן פוגע במה שהתכוונתי.
אשמח לעוד הצעות עברי/לועזי ובכלל

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
באופן כללי כל קטע אקוסטי יישמע טוב במערכות אודיו, רוצה פיקים ? חפש בלוזים איטיים או קטעי ג'אז מעוטי כלים, אין הרבה פיספוסים בדברים האלו ואל תגע ביצירות קלאסיות לתזמורת בהרכב סימפוני מלא, אלו נקודות השפל הקקפוניות של מרבית המערכות שאינן שופרא דשופרא.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
רשמתי לך באתר הכחול, רושם לך גם פה:

מעבר למה שנאמר, מערכת צריכה צריכה לשרת אותך בלבד ולא לרצות אחרים או "להשוויץ" בה, כמובן שאתה מוזמן להתיחס אליה כרצונך הלגיטימית...מן הסתם.

בכל אופן, רשימה נחמדה שאני באופן אישי מאוד מתחבר אליה ומעבר לאהבתי אליה אני בוחן איתה מערכות כרפרנס מאוד מוכר עבורי,
ואתה פותח לך אופקים נוספים ונפתח למוזיקה נוספת שאולי לא הכרת קודם, וזה מבחינתי, הרשימה עשתה את שלה.:שתוי:

מקבץ קטן בשלוף:

Diana Krall - how deep is the
ocean

Diana Krall - I dont know enough about you

Bebo Valdes - descranga valdes
Bebo Valdes - prelodio para bebo

Diego el cigala - bravo
Diego el cigala - maria de la
Diego el cigala - si te contara
Diego el cigala - te extrano

Alan taylor - beat Hotel
Alan taylor - The Traveler
Alan taylor - color to the moon
Alan taylor - wheel of fortune

as far - Le trio joubran

Patricia barber - company
Patricia barber - postmodern blues
Patricia barber - winter
Patricia barber - Cafe Blue (all albom)

Michal portal - Night train
Raoui
Steve strauss - argyle bridge

marcus miller

Chris Jones - No sanctuary here
Chris Jones - Set'em up joe

מעבר יש את המוזיקה שגדלתי איתה
בעיקר ROCK כגון: Pink Floyd, Queen, Iron Maiden, Led Zepplin, Deep Purple, Bob Dylan, Dire Straites ועוד ועוד..אבל זה לא נושא השרשור...אי אפשר "להשוויץ" איתם, רק לעצום עיניים ולשקוע...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השוויץ האמיתי הוא להשמיע תזמורת סימפונית מורכבת ולהווכח שהמערכת מסוגלת להתמודד איתה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
:אצבע מורמת:כל-הכבוד:

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
'באופק אחר' של אהוד בנאי. כל האלבום הזה מוקלט מדהים.
מעבר לכך, יש ביוטיוב פלייליסטים אודיופילים שלמרות שהם בסופו של דבר ב mp3 הם נשמעים מדהים בזכות זה שהם מוקלטים מדהים. הרבה מאוד סוחרים מדגימים עם קטעים משם.

השוויץ האמיתי הוא להשמיע תזמורת סימפונית מורכבת ולהווכח שהמערכת מסוגלת להתמודד איתה.

לגמרי נכון לדעתי אבל כמו שמישהו ציין כאן קודם, מעט מאוד מערכות נשמעות מדהים עם מוזיקה סמפונית עמוסה ואם פותח השרשור מעוניין "להשוויץ" עדיף לו ללכת על דברים פחות תובעניים ויותר בטוחים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
'
מעט מאוד מערכות נשמעות מדהים עם מוזיקה סמפונית עמוסה.
זה לא נכון.
״מעט מאוד״?
יש הרבה מערכות שנשמעות מדהים במוזיקה סימפונית, תלוי בהמון דברים שהראשון בהם הוא איכות המדיה. קח רי-אישיו כלשהו של ספיקרס קורנר בתקליט (לדוגמא, יש עוד כאלה) ושים אותו במערכת היי פי בינונית ותשמע מצויין את התזמורת הסימפונית.
דרך אגב, בגלל ריבוי הכלים, מאוד עוזר שיודעים מה לחפש ומה לשמוע, זאת אמרת, אם אתה יודע את סדר הישיבה של קבוצות הכלים בתזמורת אז גם יותר קל לך לשמוע אותם. לכן, למי שלא מכיר את הפורמט הזה, הרבה יותר קשה לו לשמוע את הדקויות והכל נשמע לאוזניו כסלט אחד גדול.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אני מסכים מאוד, אך מצריך הכרה מאוד עמוקה עם הז'אנר הנ"ל בכדי להבין דקויות ולדעת מה מחפשים בז'אנר.
אגב מאוד מכבד את הז'אנר הנ"ל ואני מאוד נהנה להקשיב לה כשמזדמן ויש מוזה, יוצא לי להקשיב במיוחד אצל יבואנים שאני הולך לבקר ובדר"כ זה ה"רקע" המתנגן.

עד שאני מושיב את עצמי מול המערכת, אני מעדיף לשקוע עם חומר/סגנון שאני מכיר ואוהב.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עד שאני מושיב את עצמי מול המערכת, אני מעדיף לשקוע עם חומר/סגנון שאני מכיר ואוהב.
כמה פעמים אפשר לדעתכם לשמוע את אותו אלבום/קטע עד שהופך מבחינתכם לחרוש, מאוס ובלתי שמיע?
אני תמיד בחיפוש של הדבר הבא, די מהר מכיר בעל פה כל צליל וניואנס ולא מסוגל לשמוע שוב, ממשיך הלאה, אמנם אני די עקבי בסגנונות שאני אוהב אבל שוב zeppelin, Queen, Purple, Eagles, Bowie, Jarrett, Krall, Webster לא מסוגל, משתעמם, לא עובר בגרון. אני אוהב את הצליל הבא, את החידוש, את הג׳אזיזסט ששמע את צ׳יק קוראה והביא את עצמו ואת הרעיון שלו, את הרוקיסט שלא פוחד לשלב מוזיקה מודרנית וכלים אחרים, שייבעט בי ויקשה עלי להתרגל כמו שפעם היה קשה להתרגל לדיסטורשן, למוג, או אפילו פסנתר חשמלי...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
כמה פעמים אפשר לדעתכם לשמוע את אותו אלבום/קטע עד שהופך מבחינתכם לחרוש, מאוס ובלתי שמיע?
אני תמיד בחיפוש של הדבר הבא, די מהר מכיר בעל פה כל צליל וניואנס ולא מסוגל לשמוע שוב, ממשיך הלאה, אמנם אני די עקבי בסגנונות שאני אוהב אבל שוב zeppelin, Queen, Purple, Eagles, Bowie, Jarrett, Krall, Webster לא מסוגל, משתעמם, לא עובר בגרון. אני אוהב את הצליל הבא, את החידוש, את הג׳אזיזסט ששמע את צ׳יק קוראה והביא את עצמו ואת הרעיון שלו, את הרוקיסט שלא פוחד לשלב מוזיקה מודרנית וכלים אחרים, שייבעט בי ויקשה עלי להתרגל כמו שפעם היה קשה להתרגל לדיסטורשן, למוג, או אפילו פסנתר חשמלי...

בבדיקת מערכת, כן אני שומע בהחלט את אותו "קטע" X כרפרנס.
בשקט שלי מול המערכת, כאשר אני מחפש לברוח מהשגרה (הזמן שלי מול המערכת), מחפש את מה שמרגש אותי וגורם לי לשכוח מכל המטלות והלחץ של החיים.
מה מרגש אותי?, וואו יש הרבה..........

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
תתכוננו לעוף אחורה.
(באדיבות הרי)
https://tidal.com/track/80666461

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור