על מיקום רמקולים ועוד קצת...

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
רמקול צריך לעמוד כמה שיותר במצב Free Space בלי התערבות הקירות שידגישו משהו, זה לדעתי הכי נכון , ולכן אני מעמיד אותם מינימום 50-60 סמ מקיר אחורי .
כמה שלקחת את הרמקול לכיוון הקיר האחורי , ככה הבאס יעלה הגבוהים ירדו והתוצאה תהיה עמומה ביותר.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
ממש לא צמוד... אין כמעט רמקול בעולם שמנגן ממש טוב צמוד לקיר
אני מכיר רק אחד.
הדואטה של ווילסון.

מיקום צמוד לקיר אחורי דורש תכנון שונה של הקרוס.
לכן הרמקול נמכר עם שני קרוסים.
האחד להצבה " רגילה" והשני אם רוצים למקם את הרמקול צמוד לקיר אחורי..

(ורד)
R

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
הכל שאלה של דיזיין. יש רמקולים של NAIM שמתוכננים לעבוד בצמוד לקיר אחורי רצוי קיר מאסיבי.
יחד עם ההפסד בעומק במה לפעמים מקבלים אפקט מדהים כאילו כל החדר מנגן יחד עם הרמקולים. לא הבס שנכנס לתדר תהודה, אלא כאילו הם מעוררים את כל החדר בכל התדרים. קצת כמו באוטו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מתכנן הרמקולים, במקרה זה מיודעינו הגאון יאיר תמם, יודע הכל על הרמקולים. אבל יש נעלם אחד, הוא לא יודע כלום על החדר. רמקולים מושפעים מאוד מהחלל. לכן הוא נתן לך כיוון. מנסיוני (עזוב רגע בסים) הרחקת רמקול עד מרחק מסויים מהקיר האחורי מספק עומק במה משופר משמעותית.

אתה צודק חלקית לגבי אתמול....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רמקול צריך לעמוד כמה שיותר במצב Free Space בלי התערבות הקירות שידגישו משהו, זה לדעתי הכי נכון , ולכן אני מעמיד אותם מינימום 50-60 סמ מקיר אחורי .
כמה שלקחת את הרמקול לכיוון הקיר האחורי , ככה הבאס יעלה הגבוהים ירדו והתוצאה תהיה עמומה ביותר.

במקרה הזה 41 ס״מ מהקיר לגב הרמקול עשו את שלהם.
אני חושב שההנחה המוטעית שלי נפלה בגלל מימד העומק השונה בין הרמקולים, הצבתי את חזית הרמקולים החדשים היכן שהיתה חזית הרמקולים הקודמים, שכחתי לקחת את ההבדל העצום במימד העומק בינהם, מה שאומר שבעוד שגב האופרה היה במרחק של כ 45 ס״מ מהקיר, הגב של הרמקולים הנוכחים היה מרוחק בהרבה מהקיר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
דווקא הנחתך הראשונית היתה נכונה,
כאשר מודדים רמקולים בחדר, המדידות מסתמכות על מיקום הדרייברים עצמם שבדרך כלל נמצאים על הפאנל הקדמי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
דווקא הנחתך הראשונית היתה נכונה,
כאשר מודדים רמקולים בחדר, המדידות מסתמכות על מיקום הדרייברים עצמם שבדרך כלל נמצאים על הפאנל הקדמי.

שמח לדעת שההנחה הראשונית היתה נכונה גם אם התוצאה עכשיו טובה יותר.
בסופ״ש אפנה קצת זמן למשחק נוסף, מי יודע אולי אצליח לשפר עוד מה שכבר עכשיו נשמע טוב מאוד.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
לעניות דעתי אפשר ״לשחק״ עם המיקום כרגע, אבל לא הייתי משקיע יותר מדי בשלב זה...
המבחן האמיתי של מיקום הרמקול יהיה כשתבחר את ההגברה המתאימה.
הרמקולים יגיבו בצורה שונה מאוד עם הגברה אחרת מתאימה יותר.
מגבר חזק ואיכותי יזיז את הרמקולים במידה ניכרת
עיקר השליטה (לא רק) תרגיש על התחום התחתון ואז תצטרך לשנות שוב מיקום...

בנוסף להרחקה מהקיר שכולם מדברים, יש חשיבות ברמקולים שנמצאים בסלון עם מזנון
להציב את הרמקולים לפני הקו הקדמי של המזנון כדי לקבל במה יותר תלת מימדית ופחות שטוחה.
אצלי הרמקולים (קו הדרייברים כמו שערן ציין) נמצאים 110 ס״מ מהקיר (מזנון בעומק 50 ס״מ) ולא חסר טיפת באס.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
בהנחה שהמערכת איכותית , והמגבר שולט ברמקול כהלכה, ולרמקול יש נמוכים קרי באס טבעי ואיכותי , ומדובר בסלון ישראלי ממוצע של 20-30 מטר , כאשר הרמקולים פתוחים 3-4 מטר והישיבה במרחק ממוצע זהה, כל הקרבה לקיר אחרי פשוט תפגם בתוצאה.

אולם , יש מה שנקרא אקוסטיקה או רמקולים שאין להם באס עמוק מלא וטבעי , ולכן למי שיש חסך בנמוכים כתוצאה מ 2 המקרים שהוזכרו , נאלץ פשוט לקחת את הרמקולים אחרה לכיוון הקיר האחורי על מנת לקבל את הבאס הרצוי שלא יגיע טבעי מהרמקול אלא מהתערבות הקיר האחורי שיעזור לקבל את התוצאה הרצויה.

מזנון זה מצב נתון בהרבה בתים , ואין ספק שהוא בעייתי ולכן אני מסכים עם web רק שרובם לא יניחו את הרמקולים לפני קו המזנון , וזה כמובן ישליך על התוצאה .

אמיר ארמה

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אישית אני אוהב near field.. להיות כמה שיותר קרוב לרמקול (שיהיה רחוק מהקיר אם אפשר). כשיושבים מטר וחצי מהרמקול שומעים אותו ולא את החדר. צחקו עלי שזה כמו לשבת עם אזניות... אבל זה הכי נקי. לטעמי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@web @ארמה אודיו
לשמחתי אין לי בעיה להניח את הרמקול היכן שארצה, בנקודת המיקום הנוכחית הרמקולים עוברים את קו המזנון (במה שונה מזנון מסטנד אודיו כפול?), להבדיל מנקודת המיקום הקודמת בו הרמקול כולו היה מרוחק מהמזנון עכשיו רק חציו עובר את קו המזנון.

הסאונד שמתקבל שומר על איזון בין פירוט, מיד צלול באס עמוק ולא בומי. גודל הבמה השתפר פלאים - הרגשה של "קיר מנגן". מבחינת הסאונד, בחיבור למגבר הנוכחי הסאונד נוטה להיות קצת"ליקוויד", טונליות חמימה תוך שמירה על כל המרכיבים שהזכרתי למעלה. אם לפני יומיים אצה המחשבה להחליף מגבר, היום זה לא בוער, התוצאה מאוד מהנה לאוזני (כן, אני מודע שבעזרת מגבר אחר אקבל תוצאה שונה).

@ברקצ אני מאמין שמה שנכון לך הוא הדבר הנכון ביותר,אחרי הכל אתה צריך לחיות ולהנות מהמערכת שלך, לא אחרים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אישית אני אוהב near field.. להיות כמה שיותר קרוב לרמקול (שיהיה רחוק מהקיר אם אפשר). כשיושבים מטר וחצי מהרמקול שומעים אותו ולא את החדר. צחקו עלי שזה כמו לשבת עם אזניות... אבל זה הכי נקי. לטעמי.
אישית, אני לא חושב שנולדת עם אהבה ספציפית להאזנה קרובה בין שני הרמקולים.
אם היה לך חלל יעודי בלתי מוגבל ובלי שום אילוץ, גם אז היית נוהג כך? אולי.
לדעתי ההעדפה שלך נובעת מהרגל שמקורו באילוצי חלל ההאזנה שלך, ובראש שלך הפכת את האילוץ לאהבה, שזה כשלעצמו דבר אדיר!
(ורד)

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
כמובן שאם לא היה לך קיר מאחורי הספה התוצאה היתה אחרת לחלוטין.
אני הייתי מתמקד בשינוי הזה לשדרוג הבא.
הצעה מפתה לשכן הצמוד וחיבור הדירות עשויים להיות השדרוג האולטימטיבי.
:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

זה בתקווה שהחיבור הוא בסלון. הבעיה שרוב הפעמים החיבור הוא במטבח (צנרת).

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
תלוי אך המערכת "מסובבת".

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

אני בטוח שהשכן יקפוץ משמחה :D

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
זה בתקווה שהחיבור הוא בסלון. הבעיה שרוב הפעמים החיבור הוא במטבח (צנרת).
מה יותר טוב לסאונד? צנרת מטבח או אמבטיה?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אישית, אני לא חושב שנולדת עם אהבה ספציפית להאזנה קרובה בין שני הרמקולים.
אם היה לך חלל יעודי בלתי מוגבל ובלי שום אילוץ, גם אז היית נוהג כך? אולי.
לדעתי ההעדפה שלך נובעת מהרגל שמקורו באילוצי חלל ההאזנה שלך, ובראש שלך הפכת את האילוץ לאהבה, שזה כשלעצמו דבר אדיר!
(ורד)

אולי זה מה שעוזר גם להיות בנישואים מאושרים ;)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
גם אני כמו ברקצ שומע מאוד קרוב לרמקולים, בדרך כלל זרוק על פוף רצפתי. ואין דווקא בעיית חלל, אין קיר מאחורי בכלל, הרמקולים רחוקים מהקיר בערך מטר . איכשהו חשוב לי יותר להרגיש שאני באווירת שחרור והסתלבטות, מאשר לנעול את עצמי בסוויט ספוט בגובה הטוויטרים יושב מתוח במצב "הקשב". התארחתי אצל כמה חברה שאשכרה סימנו נקודה היכן לשבת. "חוקים אודיופילים" לחוד, והנאה לחוד. כל כלל אודיופילי שפוגם לי בהנאה נזרק כלא היה. יאללה תביאו לי "טון קונטרולז" ועזבו אותי באמא"שכם.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אולי זה מה שעוזר גם להיות בנישואים מאושרים ;)
בול!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור