ריבון טוויטר

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תבנה לך.
ותוכל לספר לנו.;)
תגיד לי Ity123 - אתה פורק עלי את התסכולים על קבלת הפנים החמימה שעשו החברה כאן לרמקול החדש ישן שלך ?

וסתם להרגשה האישית הטובה שלך...... אני מאוד אוהב טוויטרים מטיטניום כולל את זה שברמקול שלך, שדרך אגב השוותי אותו (ורסיה דומה מאוד של פוקל אני מניח) לריבונים שאני בניתי והוא ממש אחלה .....סליחה, לא אחלה, הוא מצויין (וזה לא נאמר בציניות).

שבוע טוב Ity.......ושאר החברים

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
וואלה ........
upload_2019-3-17_8-30-41.jpeg

אבל אני מסביר :)
אם תבצע בדיקות דומות לטוויטרים הכי מודרנים ויקרים שיש (וגם לדוגמא הטוויטר אצל נמר) מול הריבון שלך ותחזור על אותה קביעה שקבעת בתחילת השרשור (טוויטר ריבון הוא הכי טוב נקודה סימני קריאה ...) אז נגיד שביצעת את עבודתך כמהנדס והגעת למסקנות אבל לא זה מה שעשית. בדקת לפני 20 שנה טוויטרים ונשארת עם אותה המסקנה עד היום. בערך כמו שתגיד שמחשב ההנחיה באפולו 11 טוב יותר מהמחשבים היום.
ובלי קשר, יושבים בחברות האולטרא היי אנד גם מהנדסים (סביר להניח שהם פחות או יותר באותה רמה כמוך) שמייצרים רמקולים יקרים להחריד והדבר שהכי חשוב להם הוא שהדרייברים שלהם יהיו הכי טובים. תאמין לי שאם דווקא ריבון היה הכי טוב היית רואה כבר ריבונים מזהב עם חוטי משי ודבש ;)

תמונות מצורפות

• upload_2019-3-17_8-30-41.jpeg
    upload_2019-3-17_8-30-41.jpeg
    KB 7 · צפיות: 510

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וואלה ........ צפה בקובץ המצורף 42713

ובלי קשר, יושבים בחברות האולטרא היי אנד גם מהנדסים (סביר להניח שהם פחות או יותר באותה רמה כמוך) שמייצרים רמקולים יקרים להחריד והדבר שהכי חשוב להם הוא שהדרייברים שלהם יהיו הכי טובים. תאמין לי שאם דווקא ריבון היה הכי טוב היית רואה כבר ריבונים מזהב עם חוטי משי ודבש ;)

תקרא כאן למה חברות חוששות להשתמש בדרייבר ריבון.

בעניין של Reliability אכן קיימת בעיה לא פשוטה עם טכנולוגיה זו.

אהה, סליחה מכולם, היום אין "בעיות" יש רק "אתגרים"...... עלאק - אני שומע המון מצגות מנהלים.......;)

נערך לאחרונה ב:

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
קראתי, עדיין זו דיעה שלך.
חוץ מזה נראה שחברות כמו PIEGA התגברו על ה Reliability אז סביר להניח שגם אחרות היו עושות כך.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אגב, חוץ מלרטון ולהציק יש לך תובנה כלשהיא על הנושא עצמו ? - הנושא הוא ריבונים אם לא הבחנת בזה עדיין

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
וסתם להרגשה האישית הטובה שלך...... אני מאוד אוהב טוויטרים מטיטניום כולל את זה שברמקול שלך, שדרך אגב השוותי אותו (ורסיה דומה מאוד של פוקל אני מניח) לריבונים שאני בניתי והוא ממש אחלה .....סליחה, לא אחלה, הוא מצויין (וזה לא נאמר בציניות).

זהו עכשיו, סוף סוף אני יכול לנשום בניחותא לאחר שקבלתי את אישורך ודעתך המלומדת והמדופלמת.
פפפפפ
זהו אני נושם.

o_O

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
חוץ מזה נראה שחברות כמו PIEGA התגברו על ה Reliability אז סביר להניח שגם אחרות היו עושות כך.

כפרון אתה לא קורא את דברי בעיון ;) ואני מצטט מעצמי :

כל האמור מתייחס רק לטוויטרים ריבון עם "אלומניום בלבד" ולא לריבונים שהאלומניום דבוק על מיילר /קפטון שהם "שרידים בכל מצב" אבל פחות איכותיים.

כנס לאתר של PIEGA ותראה איך הריבון שלהם בנוי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זהו עכשיו, סוף סוף אני יכול לנשום בניחותא לאחר שקבלתי את אישורך ודעתך המלומדת והמדופלמת.
פפפפפ
זהו אני נושם.

o_O
איך ידעתי שזו תהיה התגובה שלך......אז תנשום....תנשום עמוק;)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
כפרון אתה לא קורא את דברי בעיון ;) ואני מצטט מעצמי :

כל האמור מתייחס רק לטוויטרים ריבון עם "אלומניום בלבד" ולא לריבונים שהאלומניום דבוק על מיילר /קפטון שהם "שרידים בכל מצב" אבל פחות איכותיים.

כנס לאתר של PIEGA ותראה איך הריבון שלהם בנוי.
עכשיו הרגת גם את Piega ;). בקיצור אפשר לסכם, יש לך את היכולת לבנות את הטוויטר הטוב בעולם אבל יש הבעיה....... הוא לא שורד. אם נעשה אנלוגיה לעולם המכוניות אז יש לי יכולת לבנות מכונית חשמלית עם סוללה מדהימה שנטענת בדקה אחת ומאיצה מאפס למאה בשניה אחת...... אבל הבעיה שכשמגיעים למאה היא מפסיקה לעבוד לעולמים, חד פעמית. אבל היי, היא עבדה פגז שניה אחת, הכי טובה בתחומה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צפה בקובץ המצורף 42730 צפה בקובץ המצורף 42729
עכשיו הרגת גם את Piega ;). בקיצור אפשר לסכם, יש לך את היכולת לבנות את הטוויטר הטוב בעולם אבל יש הבעיה....... הוא לא שורד. אם נעשה אנלוגיה לעולם המכוניות אז יש לי יכולת לבנות מכונית חשמלית עם סוללה מדהימה שנטענת בדקה אחת ומאיצה מאפס למאה בשניה אחת...... אבל הבעיה שכשמגיעים למאה היא מפסיקה לעבוד לעולמים, חד פעמית. אבל היי, היא עבדה פגז שניה אחת, הכי טובה בתחומה.

יש לא מעט חברות שמשתמשות בטוויטר ריבון נקי .....לדוגמא הרמקול הקודם של שניצל ... ובעיקר בדגמים מאוד בכירים של חברות כאשר שם אם נדרש להחליף את הריבון החלק היחסי מעלות הרמקול כולו היא קטנה יחסית ואז זה "נסבל" גם ליצרן ולאחר סיום האחריות גם לרוכש הרמקול.

תמונות מצורפות

• VR-7.JPG
    VR-7.JPG
    KB 65.2 · צפיות: 215
נערך לאחרונה ב:

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
דיון מעניין .
תודה לכל המגיבים למרות שקצת חבל שזה גולש
לפסים אישיים.
רוברט. , איפה החיסרון והיכן מרגישים אותו ״בחיזוק״
הזה של הקפטון לדוגמא בטוויטר של המוניטור אודיו
גולד?
אסביר למה אני שואל - האזנתי לרמקול משהו כמו
שעתיים ומאוד אהבתי את הרמקול .
לצערי אין באפשרותנו להאזין ברוב המקרים לרמקול
ימים או שבועות ויש פה גם ״סיכון״ מסוים שלאחר
תקופה הרמקול יכול ״לעייף״ או להיות חד מדי
בתחום הגבוה . יש איזו ״ביקורת גורפת״ לא יודע אם
נכונה או לאו, שטוויטר ריבון ( בחלקם כמובן ) יכול
לחתוך את האוזניים לאחר תקופה ממושכת .

הרמקול ששמעתי ואני מתעד לרכוש הוא זה -
https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/gold-5g/gold-100/

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני בעבודה ......וצריך לעבוד:) אענה לך בפירוט בערב.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דיון מעניין .
תודה לכל המגיבים למרות שקצת חבל שזה גולש
לפסים אישיים.
רוברט. , איפה החיסרון והיכן מרגישים אותו ״בחיזוק״
הזה של הקפטון לדוגמא בטוויטר של המוניטור אודיו
גולד?
אסביר למה אני שואל - האזנתי לרמקול משהו כמו
שעתיים ומאוד אהבתי את הרמקול .
לצערי אין באפשרותנו להאזין ברוב המקרים לרמקול
ימים או שבועות ויש פה גם ״סיכון״ מסוים שלאחר
תקופה הרמקול יכול ״לעייף״ או להיות חד מדי
בתחום הגבוה . יש איזו ״ביקורת גורפת״ לא יודע אם
נכונה או לאו, שטוויטר ריבון ( בחלקם כמובן ) יכול

הרמקול ששמעתי ואני מתעד לרכוש הוא זה -
https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/gold-5g/gold-100/
מלבד טוויטרי הבד הטוויטרים ממתכת בכל טכנולוגיה שהיא נשמעים בערך, דגש בערך, אם אותו אופי צליל. ההבדלים נובעים גם עקב עקומת ה- Frequency Response שלהם.

לכל יצרן רמקולים יש צליל ואופי יחודי..... אחד מדגיש את הגבוהים, השני את המיד וכו'....אגב אופי הצליל אצל יצרן מסויים יכול להשתנות במשך השנים והדוגמא הטובה ביותר לכך הם Wilson Audio שעברו מטוויטרים של טיטניום לבד כדי לרכך את הגבוהים (החלטה שגויה לדעתי).

בכל מקרה ה"לעייף בגבוהים" נקבע בעיקר עקב איזון הרמקול ולא הטכנולוגיה של הטוויטר.

ולעניינך האישי, אתה צריך להבין טוב מאוד אם המוניטור אודיו כבר בשלב חדר התצוגה מעייף אותך......עוד פרט חשוב-האקוסטיקה בחדר שלך מול האקוסטיקה של איפה שמעת את הרמקול כעת.....אם החדר שלך מהדהד מול אולם התצוגה הרמקול עלול "לקרוע לך את האוזניים" .

תוסיף פרטים בבקשה על חדר ההאזנה שלך לעומת אולם התצוגה.

הערה חשובה: לדעתי חובה (לא רצוי) להוסיף סאב לרמקול כזה....כשמתווסף בס הרמקול פחות מעייף עקב הדגשה בגבוהים כי האוזן "מוסחת יותר לכוון הנמוכים" עקב תוספת הבס.

במילים אחרות, סאב "מרגיע" רמקול צרחני, ואולי זו צריכה להיות המסקנה הכי חשובה בשבילך מכל דברי.

נערך לאחרונה ב:

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
יש ברשותי סאב מוזיקלי להפליא של Jl Audio .
.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא שמעתי אותו אבל אני מניח שזה יהיה אחלה תוספת למוניטור אודיו אם תחליט לרכוש אותו.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יש ברשותי סאב מוזיקלי להפליא של Jl Audio .
.
תנסה לשמוע בחנות את המוניטור אודיו עם סאב ותראה מה דעתך.......או אפילו לקחת את הסאב שלך לחנות ולשמוע איתו.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
שטוויטר ריבון ( בחלקם כמובן ) יכול

בפעמים שאני שמעתי ריבון (יש לציין, שלא הרבה)
הוא נשמע לי 'עדין', יחסית לטוויטר "רגיל".

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שטוויטר ריבון ( בחלקם כמובן ) יכול

בפעמים שאני שמעתי ריבון (יש לציין, שלא הרבה)
הוא נשמע לי 'עדין', יחסית לטוויטר "רגיל".
אני ניסחתי זאת בתחילת השרשור קצת אחרת- יותר "ציורית":

הצליל של זמרת ששרה "אותיות שורקניות", יענו S -ים וכאלה, ברמקול ריבון ישמע Tsccc לעומת Shhh ברמקול בד....איזו עדינות ואיזה אוויר יש לטוויטר זה.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
ח.ג.י ,

יכול להיות.
זו לא קביעה שלי . או מנסיוני בכל אופן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור