אסטרטגיה לבניית מערכת באוטו בעידן המולטימדיה במכוניות החדשות

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים
ביקרתי אתמול בבסוכנות יונדאי כדי להתעניין באיוניק ההיברידית , וראיתי שיש בה מערכת מולטימדיה ללא רדיו דיסק. הסוכן אמר שכך זה כיום בכל המכוניות. אז אם רוצים לבנות מערכת איכותית מה מקובל ?מה האסטרטגיה הנכונה ?
יש לי מהאוטו הישן מגבר, סאב וופר, קומפוננטים רמקולים אחוריים, ורדיו דיסק, ציוד שנחשב איכותי לפני 12 שנה וחשבתי להשתמש בחלקו וחלק להחליף, במה כדאי היום להשתמש כ head unit ? המולטימדיה שבאה ברכב נגיד היונדאי הנ"ל או טויוטה קורולה בה התעניינתי בפוסט קודם איכותית ? כדאי להחליף אותה ? אפשר לחבר גם רדיו דיסק ? יש מכוניות שבאות עם רדיו דיסק ? מה מקובל היום בבניית מערכות
אשמח להמלצות

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לדעתי הלא קובעת באוטו אתה לא אודיופיל, שומע מוזיקה סבבה, הרבה רדיו ושם אתה משזם דברים שהעורכים בתחנה שאתה אוהב שמים ולא הכרת. בבית פותח את השזם ורואה אם פגעת...
בקיצור, לפעמים באוטו בא לנו קצת ווליום גבוה וזהו, איכות זה בבית...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
שלום חברים
ביקרתי אתמול בבסוכנות יונדאי כדי להתעניין באיוניק ההיברידית , וראיתי שיש בה מערכת מולטימדיה ללא רדיו דיסק. הסוכן אמר שכך זה כיום בכל המכוניות. אז אם רוצים לבנות מערכת איכותית מה מקובל ?מה האסטרטגיה הנכונה ?
יש לי מהאוטו הישן מגבר, סאב וופר, קומפוננטים רמקולים אחוריים, ורדיו דיסק, ציוד שנחשב איכותי לפני 12 שנה וחשבתי להשתמש בחלקו וחלק להחליף, במה כדאי היום להשתמש כ head unit ? המולטימדיה שבאה ברכב נגיד היונדאי הנ"ל או טויוטה קורולה בה התעניינתי בפוסט קודם איכותית ? כדאי להחליף אותה ? אפשר לחבר גם רדיו דיסק ? יש מכוניות שבאות עם רדיו דיסק ? מה מקובל היום בבניית מערכות
אשמח להמלצות
מותר לשאלו איזה ציוד?

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
מותר לשאלו איזה ציוד?
באוטו היום יש לי נגן cd של אקליפס cd5000
מגבר 5 ערוצים בסיסי של אודיסון , קומפוננט קידמי high energy של הרץ , סאב בסיסי של הרץ ורמקולים אחוריים של בוסטון אקוסטיק

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא הייתי מחליף את מכל מה שאמרת.
אישית אני לא אוהב רמקולים אחוריים, אבל זו באמת כבר בחירה אישית.
לא צריכה להיות לך בעיה להתקין הכל ברכב היום .
הCD5000 של אקליפס נפלא, לי היה את ה 3000.

אגב , גם היום יש לי מכשיר מאוד ישן של קלריון ואני לא רוצה להחליף אותו .

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לא צריכה להיות לך בעיה להתקין הכל ברכב היום .
אבל איך זה משתלב עם המולטימדיה באוטו ? נגן ה cd יכול להתחבר למגבר בנוסף למולטימדיה ? המגבר מתאים כדי להגביר את המולטימדיה איך זה עובד ?
הCD5000 של אקליפס נפלא
אם כבר הזכרת אז יש בעצם רכיב נוסף, צ'ינגר של אקליפס שמתחבר אליו, כמה הנאה הוא נתן לי כל השנים האלה אבל היום הוא לא לגמרי תקין, לפעמים עובד ולפעמים נתקע, לא הצליחו לתקן לי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מכמה ניסיונות שלי צריך להיות זהירים מאוד כשמחליפים מערכת מולטימדיה ברכב. הבעייה העיקרית היא שקשה לנחש איך מערכת תישמע ברכב והאזנה מחוץ לרכב בהדגמות של המתקינים לא עוזרת.
לי תמיד קרה שמערכות "ששידרגתי" נשמעו טוב פחות מהמקורית. אני חושב שהסיבה לכך היא שמערכת שמתקין יצרן הרכב תעלה הרבה יותר למי שרוכש מערכת דומה לבד. שמתי לב לכך שמערכות שעולות בסין נניח 2,000 ש"ח, עולות בארץ אצל מתקינים כ- 3,500. אני מניח שהיצרן קונה את המערכת שעולה 2,000 ש"ח בהרבה פחות מ 2000, ולכן - שוב הכל הערכות - אין טעם להחליף מערכת מקורית במערכת שעולה פחות מ 5,000 ש"ח, לא מרוויחים סביר יותר שמפסידים.
רכב שמגיע עם מולטימדיה שנשמעת טוב אבל אין בה אנדרואיד, הייתי ממליץ "לפרוץ" את המסך לאנדרואיד מבלי לשנות את מערכת הסאונד המקורית. לפעמים זה לא זול אבל שוב, חבל להחליף את המערכת המקורית באיזה אנדרואיד שעולה 3,000 ש"ח ולגלות שהסאונד על הפנים (למי שאיכות הסאונד חשובה לו יותר מאיכות ה WAZE :כל-הכבוד: ).

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אבל איך זה משתלב עם המולטימדיה באוטו ? נגן ה cd יכול להתחבר למגבר בנוסף למולטימדיה ? המגבר מתאים כדי להגביר את המולטימדיה איך זה עובד ?
/QUOTE]
לגבי נגן הCD באמת שאם יש מערכת מקורית אין סיבה לחבר, אלא אם אתה חייב CD. בגדול אפשר פשוט לחבר ממנו יציאת AUX לתוך מערכת המולטימדיה ולהתקין אותו בתא הכפפות. זו אופציה.
לגבי המגבר לא תהיה בעיה, תלוי אמנם במערכת שלך, אבל אם יש לה בטעות יציאה דיגיטלית אז אפשר לשים DAC.
אם יש לה יציאות RCA, אז כמו פעם.
ואם אין זה וזה, מתחברים ליציאות הרמקולים בעזרת מנחת (פשוט מומלץ שיהיה אחד איכותי) וזהו.

אגב יש מצב שלאודיסון עצמו יש כניסות HIGH PASS שהן מנחת ואת לא צריך עוד חלק.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אריה אני נוטה לקבל את הצעתך לא להחליף המולטימדיה, יש לך באוטו מערכת עם מגבר...של ניים אני מניח...
אורי תודה על המידע הבהיר והממצה
אתם יודעים אולי איך איך המולטימדיות של יונדאי איוניק, וטויוטה קורולה היברידית ורגילה , איזה איכות תהיה להן כמקור שמע.
אגב אמרו לי שעשויה להיות בעיה ביונדאי איוניק כי אין לו במכוניות החדשות מצבר רגיל אלא רק מצבר של המערכת ההיברידית, מה שעלול להקשות על חיבור מגבר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור