מאוד אשמח שמישהו יעשה לי ״סדר״ בראש בנושא מגבר סטריאו

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
במילים אחרות, אתה מעולם לא שמעת סאונד.
הנתונים קובעים לך מה אתה "שומע".
זכותך.
: -)
כן, בטח,בוודאי, תעשיה שלמה (אודיו מקצועי- אולפני הקלטות וכו') לא שומעים סאונד - אלה האנשים שמייצרים את המוסיקה שאתה שומע בדחילו ורחימו.......כמובן שרק אודיופילים שומעים סאונד.

כנס לאתרי אודיו מקצועי (כדוגמת Sound on Sound) ותראה איך "הטמבלים, החרשים וחסרי רגישות השמיעה" באתרים אלו בוחנים ציוד.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
נכנסתי לאתר ולצערי לא מצאתי אלא חדש
במחיר שלא עומד בתקציב שלי. (כ 16k)

תודה על התגובות חברים.
מעריך מאוד את אמיר ארמה שהגיב, למרות
שלא היתה לי כוונה לרמוז אפילו בצחוק
על אותו עוסק בתחום שדברתי איתו.

למדתי שאין ״נכון״ ״וצודק ״ בתחום המורכב
הזה. כל דעה שלכם , בין אם מסכימים איתה פה
החברים או שלאו - תעזור לי להגיע לתוצאה
טובה יותר בסופו של דבר.

קבלתי החלטה לתמוך בדברים של אמיר ולחפש
מגבר בין 1-3 שנים ומקווה שאמצא משהו במצב
מצוין שלא עבר תיקון או שימוש שלא סביר .

כרגע יש לי את ה Rega elicit -r במצב מצוין
מטרייד באחת החנויות המכובדות .
הוא גם מאוד מתאים לי תקציבית וישאיר לי
אוויר לשדרוג כבלי רמקולים או נגן רשת נחמד.

יש בנוסף ניים XS2 - גם מטרייד בחנות מכובדת.
אפילו הארקאם שנסקר כאן לאחרונה מעניין אותי.

אלה הם המועמדים כרגע - אשמח אם למישהו פה
היה את אחד מהשניים הראשונים ויכול להביע דעתו.

נ.ב - הסופר נייט מאוד מעניין אותי אם בנמצא
בלוחות .

תודה
ה REGA מגבר מצוין, אם בכל זאת תחליט על משהו אחר, שלח לי בפרטי את הפרטים בבקשה, תודה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כן, בטח,בוודאי, תעשיה שלמה (אודיו מקצועי- אולפני הקלטות וכו') לא שומעים סאונד - אלה האנשים שמייצרים את המוסיקה שאתה שומע בדחילו ורחימו.......כמובן שרק אודיופילים שומעים סאונד.

כנס לאתרי אודיו מקצועי (כדוגמת Sound on Sound) ותראה איך "הטמבלים, החרשים וחסרי רגישות השמיעה" באתרים אלו בוחנים ציוד.
לא רק שמעולם לא שמעת סאונד אתה גם לא מעודכן, טועה ומטעה אנשים ששואלים שאלות כדי לקבל אינפורמציה.
יש המון חידושים בתחום האודיו, גם הביתי וגם המקצועי ומגברים מודרנים נשמעים טוב יותר ממגברים ישנים בגלל שהטכנולוגיה השתפרה. יש גם פטנטים די חדשים בתחום ואני מציע שתנסה אולי להקשיב למערכות מודרניות ולא לרתכות, אולי אז תבחין בהבדל בין כבלים...

niguy

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
8

בלוחות .

תודה
אני לא בטוח שיש להם ht bypass. ציינת שאתה רוצה לשרשר לרסיבר ק"ב, כך שזו נקודה חשובה לבדיקה.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
בדקתי . יש להם bypass

קבלתי הצעה מערן ללקסמן 505 דור ראשון.
מגבר בן שנתיים.
אם מישהו יכול לחוות דעה אשמח .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
בדקתי . יש להם bypass

מגבר בן שנתיים.
איזה דעה אתה רוצה?
לקסמן היא חברה מצויינת, ויש הרבה מאד לקוחות מרוצים שלה בארץ ובחו"ל.
כל דעה מעבר לזה תלויה בשאר הרכיבים ובאוזניים שלך. קח אתה מגבר אליך או את הרמקולים שלך אליו ותאזין. כל דבר אחר יהיה ביזבוז זמן.
אם למישהו יש חוות דעת מדהימה על המגבר הזה, או לחלופין מזעזעת, איך זה ישפיע על ההחלטה שלך?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לגבי מחירי הריטיילים, קחו בחשבון שריטייל של שנות ה 80_90 שונה מרחק שנות אור מריטייל של מכשירים עכשוויים. לדוגמא מכשיר שנת 86 שעלה 5000 דולר, אם היה היום היה עולה 20 אלף דולר, וזה למה, כי היום בעידן האינטרנט, היצרנים השתכללו, ממציאים ריטייל גבוה למוצר, כדיי להכניס מוצר מסויים לקטגוריה מסויימת וגם בכדי שהמוצר שנמכר ליבואן ברבע כסף, מה שנותן להם משחק גדול ונתח רווח שמן, פעם זה לא היה ככה, מגבר ריטייל 5 אלף דולר היה עולה ככה באמת, היום יש מגברים בעשרות מאות אלפי דולרים, פעם לא היה את כל זה, מה השתנה?!, הריי העסק הולך ונהיה מסחרי יותר וזול יותר, מה קרה פתאום!
קורה גם משהו מעניין נוסף, היום מביאים לפה מה שיש משחק ברווח ולא מה שבאמת איכותי, כל מיני חברות... לפעמים קולעים, אבל רק לפעמים, אלמוני קונה מוצר ב 30 אלף הוא בטוח שהוא סוף כי ראבאק שילמתי 30 לא!? כשבפועל בחלק מהמקרים זה מוצר ששוה 5 במקרה הטוב.
זאת רק דעתי בעניין, קח את עניין הריטייל בערבון מוגבל ובפרופורציה מתאימה.
תחום בעייתי.
ממליץ לך על /yamaha as/1000/2000 תוכל לרכוש ישירות מ sg.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
כנס לאתרי אודיו מקצועי (כדוגמת Sound on Sound
והם אמורים לעניין אותי, כי ... ??
עדיין לא נהיר לך.
לעצמי - רק אני מחליט! עפ האוזן שלי.
כל השאר זוטות לדידי.
אני כן יכול לקבל המלצות, ואז לבדוק אותם.
אבל ההחלטה - רק עפ האוזן שלי.

לא הגיע הזמן, אחרי ככ הרבה שנים...
שאתה תשמע את הסאונד, ולא ציוד מדידה/אחרים יחליטו לך מה אתה שומע?!
ברם, ניכר כי לך הווה אמינא משלך.
לגיטימי.
אך מכיוון שהפלוגתא תישאר ....
ואין טעם להכביר במילים, נסתפק בזה.

אגב .....
כמובן שרק אודיופילים שומעים סאונד.
מעולם לא הגדרתי את עצמי כאודיופיל.
אני מישהו שמאוד אוהב מוזיקה עם סאונד טוב.
זה נחשב אודיופיל? יאללה בכיף. אין לי בעיה.

מה שכן, למרות שהציוד מדידה מראה כי אתה גנוב לגמרי ...
אני אוהב אותך.
: -)

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
בדקתי . יש להם bypass

מגבר בן שנתיים.

קיבלת הצעה למגבר מדור קודם שהוחלף ב2017 לMKII
הדור הראשון של ה 505 הוא משנת 1969 :)

Brig

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
נכנסתי לאתר ולצערי לא מצאתי אלא חדש
במחיר שלא עומד בתקציב שלי. (כ 16k)

תודה על התגובות חברים.
מעריך מאוד את אמיר ארמה שהגיב, למרות
שלא היתה לי כוונה לרמוז אפילו בצחוק
על אותו עוסק בתחום שדברתי איתו.

למדתי שאין ״נכון״ ״וצודק ״ בתחום המורכב
הזה. כל דעה שלכם , בין אם מסכימים איתה פה
החברים או שלאו - תעזור לי להגיע לתוצאה
טובה יותר בסופו של דבר.

קבלתי החלטה לתמוך בדברים של אמיר ולחפש
מגבר בין 1-3 שנים ומקווה שאמצא משהו במצב
מצוין שלא עבר תיקון או שימוש שלא סביר .

בלוחות .

תודה
קישור לSN2 משומש.
http://www.aviyaffe.com/product/3873/0/Naim-Audio/SUPERNAIT-2
שמעתי גם את ה XS2 באותה חנות מכובדת שדיברת עליה והוא נשמע ממש טוב לטעמי.
הSN2 יתן לך במה יותר גדולה ובס יותר איכותי ונמוך,מכשיר יותר אודיאופילי. הXS2 קצת יותר אינטימי אבל יש לו גם קסם מיוחד,אהבתי מאוד.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
68
נקודות
28

תתפלא... לדעתי, כאחד שמכיר את 2 העולמות (10 שנות אולפן), אודיופילים יודעים וחווים סאונד הרבה הרבה יותר טוב מאנשי אולפן.
כמובן שיש יוצא מן הכלל, אבל היום ובעיקר עם "הדור החדש" של טכנאי האולפן- אין להם הרבה מושג מה זה סאונד טוב.
דעתי בלבד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

הם לא שומעים סאונד. מעט מאוד מהם בכלל מבינים כמה פרטים הם הקליטו באולפן והם נחשפים אליהם רק במערכות שלנו.
הציוד האולפני לא ממש שקוף.

ואנשי האולפן לא בוחנים ציוד. את הציוד שלהם הם רוכשים כמעט תמיד על עיוור. גם בארץ וגם בחו״ל. גם אודיופיליה לא ממש מעניינת אותם. רובם המוחלט נכנסים לחדר וסופרים שעות עבודה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אנסה להחחזיר את פותח הדיון (המעניין) לנושא, כי חלק מאיתנו עברו קצת לתאוריה.

1. בתקציב הנתון הייתי חד משמעית בודק גם מגברים ותיקים יותר. יש ציוד מעולה שמחירו ירד עקב הגיל, ויספק לך שנים ארוכות של הנאה. המגברים הטובים שבזמנו עלו הון וכעת נגישים לך במחיר, יוכלו לחיות עוד המון שנים.

2. שים לב שרוב החברות כיום מוציאות דגמים "חדשים" כל חצי שנה-שנה, כאילו מדובר במכשירי סלולר. כשבוחנים היטב מגלים שהשינויים מינוריים. לעומתן יש חברות שמרניות וחברות בוטיק, שממעטות להוציא דגמים "חדשים" והציוד שלהן נשמע פגז, לעולמים. אני יודע שאני משוחד, אבל מאחר שכבר לא עושה שימוש במגבר הזה אזכיר שוב את חברת EAR כדוגמא - יש עוד רבות כמובן. מגברים חזקים כמו טנק, אמינים בצורה מוחלטת, בקושי משתנים, ואני חותם שאחד כזה בן 10, סיכוי רב שיהיה מהנה ואיכותי הרבה יותר ממגבר חדש באותו מחיר, ויחיה גם אחריו. אגב, גם ערכו בשוק יד 2 יישמר טוב יותר. כמובן כל אלה בהינתן שאתה לא רוכש מגבר שעבר המון ידיים או שינויים - וגם את זה טכנאי טוב יכול לבדוק ולתת לך חוות דעה.

3. כל זה במנותק מה"עז" שהכנסת למשוואה - הדאק. משעה שדאק נכלל במגבר כללי המשחק קצת משתנים. אם עד כאן התייחסתי לקופסאות ברזל, שנאים, מעגלים ותכנון באיכות ובהשקעה כזו או אחרת, שיכולים לתפקד שנים רבות באיכות גבוהה מאוד, הממיר מטבעו הוא מוצר משתנה ו"מתכלה" יותר, ולכן אני מניח שיש חשיבות רבה יותר לגיל המוצר.

4. לפיכך אמליץ לך: אם אתה חייב ממיר בקופסא, לך על משהו חדש יותר. ההגל, הלקסמן והאחרים שצויינו כאן בקבוצת המחיר מן הסתם מצוינים כי מגיעים מבית טוב, אבל נבדלים בסאונד, והאוזניים שלך - ורק הן - צריכות לקבוע. אם לעומת זאת אתה יכול להפריד, לרכוש מגבר טוב וממיר בנפרד, אל תהסס לרגע למקסם את התקציב שלך, לך לחפש גם מגברים מעט ישנים יותר, שאילו היית רוכש כיום כחדשים היו עולים לך פי 3 או 4 מהתקציב. אני מבטיח לך שלא תתאכזב, להפך. זכור כי מגבר טוב עם סאונד שתאהב יכול להשאר אצלך לעוד שנים רבות, ואז תיצטרך לשדרג רק את הממיר אם וכאשר.

כך או כך, שיהיה בהצלחה (ורד)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
פגעת בול !!!! רכשתי לפני 25 שנה מגבר בשם Aragon 4004 mk2 בלי לשמוע אותו כלל ועל סמך תוצאות מדידה ב- Stereophile.... כעקרון הוא "רתכת" ברוטלית עם נתונים של מגבר מכפר שוויצרי ציורי.....כינו אותו Krell לעניים......עלה כ-2,000 דולר בחו"ל אז כשהמיסים בארץ היו כ-150%.

כל דולר במגבר מושקע בברזל, נחושת, אלומניום וחלקים אלקטרוניים איכותיים- אין לו ולו טיפה של בולשיט אודיופילי.

כמובן שעד היום הוא לא צייץ והתקלקל ולו פעם אחת.

אתה סותר את עצמך.

אם אין הבדלים בצליל והכל נשמע אותו דבר, למה שסטריאופייל ימשיכו לבדוק מגברים?

שיציגו את ה-Aragon שלך בכל חודש ויגמרו עניין.

בחיי, חשבתי שאין כאן את הטרולים מהאתר הכחול.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
אתה סותר את עצמך.

אם אין הבדלים בצליל והכל נשמע אותו דבר, למה שסטריאופייל ימשיכו לבדוק מגברים?

שיציגו את ה-Aragon שלך בכל חודש ויגמרו עניין.

הגזמתה מעט עם ה״טרולינג״...
סה״כ רוברט כתב דעתו כמו שנהוג בפורום מכובד, אבל מה שלא נהוג זה לתת שמות...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

צהרה טבה RoyZx6r mkII

נמר, כמו סטלין, עשה ה"צרחה של אוכלוסיה"....... אתה רוצה שאלשין לך על חברים מכאן שכותבים בכחול כדי שתוכל ללכלך עליהם שם?;)

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
צהרה טבה RoyZx6r mkII

נמר, כמו סטלין, עשה ה"צרחה של אוכלוסיה"....... אתה רוצה שאלשין לך על חברים מכאן שכותבים בכחול כדי שתוכל ללכלך עליהם שם?;)

אמנם אני משתמש חדש באתר, אך ב"סצינה" עוד מהימים הראשונים של תפוז, מראשית שנות ה-2000.

באתר ההוא, יש כמה טרולים שחושבים שיודעים הכל, בדיוק כמו השרשור הזה שיצא משליטה, ובצדק

https://www.hometheater.co.il/vt321308.html

לא השבת על שאלתי.

אם זו טענתך, מדוע סטריאופייל עדיין ממשיכים לבדוק מגברים?

מדוע יש עדיין מחלקות מחקר ופיתוח בחברות האודיו?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הם לא שומעים סאונד. מעט מאוד מהם בכלל מבינים כמה פרטים הם הקליטו באולפן והם נחשפים אליהם רק במערכות שלנו.
הציוד האולפני לא ממש שקוף.

ואנשי האולפן לא בוחנים ציוד. את הציוד שלהם הם רוכשים כמעט תמיד על עיוור. גם בארץ וגם בחו״ל. גם אודיופיליה לא ממש מעניינת אותם. רובם המוחלט נכנסים לחדר וסופרים שעות עבודה.

לא יודע מה קורה היום , כשאני עבדתי כשוליית טכנאי הקלטות באולפני קולינור לפני כ 40 שנה הדבר היחיד שהיה מעניין זה איכות הסאונד.מיקס של שיר של 1/2 3 דקות היה לוקח לעיתים 4-5 שעות......כולל עישון חומרים אסורים כדי להיות מפוקסים ומרוכזים יותר.

.....ואני מדבר על המיקס הסופי בלבד ולא הקלטת הכלים עצמם שהיתה לוקחת לעיתים עשרות שעות.... אולם למס' שירים באלבום ולא לשיר בודד.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אמנם אני משתמש חדש באתר, אך ב"סצינה" עוד מהימים הראשונים של תפוז, מראשית שנות ה-2000.

באתר ההוא, יש כמה טרולים שחושבים שיודעים הכל, בדיוק כמו השרשור הזה שיצא משליטה, ובצדק

https://www.hometheater.co.il/vt321308.html

לא השבת על שאלתי.

אם זו טענתך, מדוע סטריאופייל עדיין ממשיכים לבדוק מגברים?

מדוע יש עדיין מחלקות מחקר ופיתוח בחברות האודיו?

אגיד לך את זה פשוט - במגברי Class AB נדרש מחלקות פיתוח כמו צרעת לאדם בריא - מעתיקים משהו מאלפי התכנונים המצויינים שנעשו כבר בעבר.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אגיד לך את זה פשוט - במגברי Class AB נדרש מחלקות פיתוח כמו צרעת לאדם בריא - מעתיקים משהו מאלפי התכנונים המצויינים שנעשו כבר בעבר.

זה מאוד מאוד לא מדויק, ומאוד מזכיר את המשתמש בשרשור ששלחתי.

אני אומר זאת כאחד שמכיר את זה מבפנים (אחי עבד בחברת קריק וקיימברידג' אודיו, במסגרת הפוסט דוקטורט בהנדסת חשמל).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור