איך לא לחרב שרשורים – הצעת ייעול

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השירשור נמחק משום שגם תומר וגם עמיר ביקשו שיחמחק.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שמח שההחלטה למחיקת השרשור הייתה של תומר ועמיר.....אם ההחלטה הייתה של האתר זה היה יכול להיות מבאס לאללה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שמח שההחלטה למחיקת השרשור הייתה של תומר ועמיר.....אם ההחלטה הייתה של האתר זה היה יכול להיות מבאס לאללה.

עד היום, לפחות על פי המידע שיש לנו באתר (סיבת המחיקה), נמחקו 2 שירורים על דעתינו מקום האתר. לזה תוסיף 63 הודעות על דעתינו (שבהן היו קללות וגידופים). אתה יודע כמה זה באחוזים?

אנחנו כמעט ולא עורכים אנשים ובהגדרה לא מוחקים שירשורים שלמים אלה אם התבקשנו לכך או לחלוין לא היתה שום ברירה. מקסימום נועלים, וגם זה נדיר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תגובה לפוסט של גיא ( לינק מצורף) להלן הציטוט הרלוונטי מדבריו:

"אז באה ההברקה של השוואה בין מו"מ על רמקול של 20,000 ₪ למו"מ תאגידי של מליונים. נו באמת. אמיתי? מי שטוען שהם זהים לא ישב מימיו במו"מ של מליונים השיקולים והמשמעויות כל כך שונים שזה מצחיק להשוות ביניהם."

גיא, מה ההבדל מבחינת קונספט , דגש קונספט , בין משא ומתן בשוק על שרוך נעל, מו"מ על רמקול פרואק ב- 20,000 ש"ח , ומו"מ לרכישת חברה ב 50 מיליארד דולר ?

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
תגובה לפוסט של גיא שכתב:

''חזרה לנושא הפוסט על 'אלגזי', מה אני הייתי עושה במקרה הזה:
או שהייתי פונה פיזית ליבואן ובודק את פשר העניין או שהייתי ממשיך הלאה. כולה רמקול פרואק. ברמות האול יש עוד הרבה אפשרויות. קצת פרופורציה! מילא היה איזה מוצר אקזוטי מיוחד שבאמת הצריך והצדיק יציאה למבצע למימוש חלום רטוב של שנים. ניחה. אבל דרמה כזו על מוצר ברמה הזו? נו באמת.''

אתה ברצינות כתבת את זה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תגובה לפוסט של גיא שכתב:

מילא היה איזה מוצר אקזוטי מיוחד שבאמת הצריך והצדיק יציאה למבצע למימוש חלום רטוב של שנים. ניחה. אבל דרמה כזו על מוצר ברמה הזו? נו באמת.''

אתה ברצינות כתבת את זה?

גיא, אמרת שאתה דובר אנגלית כשפת אם, אם כך קבל ציטוט מהשיר Thrift Shop (לינק בYouTube)

One man's trash, that's another man's come up

וליושבים בציון , האשפה של אדם אחד הוא המציאה של אדם אחר

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

"אז באה ההברקה של השוואה בין מו"מ על רמקול של 20,000 ₪ למו"מ תאגידי של מליונים. נו באמת. אמיתי? מי שטוען שהם זהים לא ישב מימיו במו"מ של מליונים השיקולים והמשמעויות כל כך שונים שזה מצחיק להשוות ביניהם."

גיא, מה ההבדל מבחינת קונספט , דגש קונספט , בין משא ומתן בשוק על שרוך נעל, מו"מ על רמקול פרואק ב- 20,000 ש"ח , ומו"מ לרכישת חברה ב 50 מיליארד דולר ?

תענה אתה. מה ההבדל?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תענה אתה. מה ההבדל?
אם הייתי מבין לא הייתי שואל....באמת !!! ....ושוב מבחינה רעיונית......

להבנתי מו"מ הוא מו"מ מ 2 שקל עד מיליארדים, כשבאמצע גם הפרואק

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

נו באמת..
אתה היית מבזבז את הזמן להתווכח על הנחה בעבור זוג שרוכים בשוק???
זה כבר מוגזם...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רעיונית YB-7..... רעיונית .....קונספטואלית בלע"ז אם זה מקל עליך......

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113

שמע רוברט, אנחנו לא מכירים אישית אבל מהיכרותי עם הפוסטים שלך באתר אני כבר הבנתי שכמעט כל דיון איתך הוא בעצם הזמנה לאיזו מלחמה לכן ראש אני אתייחס לדברך כאן פעם אחת וזהו. אותי לא תגרור למלחמה כאן. With that being said, אכבד אותך ואצא מנקודת הנחה שאתה באמת שואל, להלן כמה נקודות:
1. במו״מ על שרוך נעליים ואפילו רמקול של 20,000₪, גם אם התפוצץ המו״מ ולא נסגרה העסקה, כנראה שכולם ימשיכו בסדר היום היות וכי לשני הצדדים לא מדובר בעסקת חיים. להבדיל מעסקת מליונים.
2. הפסד, רווח ומרחב תמרון. יסכים איתי כבודו שכל שלושת הפרמטרים הללו שונים במאות ואלפי אחוזים אל מול עסקה בהיקף של מליונים. קרי, טעות ולו הכי קטנה במו״מ של מיליונים יכולה להיות אסון עיסקי לכל אחד מהצדדים.
3. בעסקאות של מיליונים נלקחים אין ספור משתנים בחשבון כי העסקה יכולה להשפיע על הסביבה הישירה והעקיפה. ראה דוגמת עסקאות ציבוריות. ראה דוגמת עסקאות הביצוע של עיר הבה״דים של צה״ל. העסקאות שם שינו את פני עולם הבניה בארץ.

You feel me buddy?
בקיצור, עזוב אותך מהמילה האחרונה (למרות שברור לי שתהיה חייב לתת אותה), חיי ותן לחיות.
העיקר הבריאות וכמובן המוזיקה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
תגובה לפוסט של גיא שכתב:

''חזרה לנושא הפוסט על 'אלגזי', מה אני הייתי עושה במקרה הזה:
או שהייתי פונה פיזית ליבואן ובודק את פשר העניין או שהייתי ממשיך הלאה. כולה רמקול פרואק. ברמות האול יש עוד הרבה אפשרויות. קצת פרופורציה! מילא היה איזה מוצר אקזוטי מיוחד שבאמת הצריך והצדיק יציאה למבצע למימוש חלום רטוב של שנים. ניחה. אבל דרמה כזו על מוצר ברמה הזו? נו באמת.''

אתה ברצינות כתבת את זה?

כן. מה הבעיה? לתת דוגמאות של רמקולים מקבילים בעלות וברמה? אתה חותר לדיון ענייני או למחוזות אחרים?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בקיצור, עזוב אותך מהמילה האחרונה (למרות שברור לי שתהיה חייב לתת אותה), חיי ותן לחיות.
העיקר הבריאות וכמובן המוזיקה.
עזבתי....זה אכן הופך לדו שיח של חרשים.... עם התחפרויות.....

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
כן. מה הבעיה? לתת דוגמאות של רמקולים מקבילים בעלות וברמה? אתה חותר לדיון ענייני או למחוזות אחרים?
אני חותר לזלזול המפתיע והלא ראוי באחת מחברות הרמקולים הנפלאות בהיסטוריה של האודיו לדעתי.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אני חותר לזלזול המפתיע והלא ראוי באחת מחברות הרמקולים הנפלאות בהיסטוריה של האודיו לדעתי.

ממש לא מזלזל. כיצד להגעת לתחושה הזו?
חברה מכובדת, אכן.
נפלאה? לטעמך ולדעתך. וזו זכותך.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43

ממש במקרה אני קורא כעת את האוטוביוגרפיה של טומי לפיד . נאמר שם על רוברט מקסוול שעבורו אין שום הבדל בין עיסקאות גדולות לקטנות והמו"מ זהה גם אם מדובר בעסקה של 20 דולר וגם בכזו של 20 מיליון , כולל המריבות והקטנוניות . כנראה שגם איל העיתונות הזה לא הבין שום דבר מהחיים שלו.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ממש במקרה אני קורא כעת את האוטוביוגרפיה של טומי לפיד . נאמר שם על רוברט מקסוול שעבורו אין שום הבדל בין עיסקאות גדולות לקטנות והמו"מ זהה גם אם מדובר בעסקה של 20 דולר וגם בכזו של 20 מיליון , כולל המריבות והקטנוניות . כנראה שגם איל העיתונות הזה לא הבין שום דבר מהחיים שלו.
תודה קליפ, הבטחתי לגיא שאני מרפה......לכן אני מנוע (לא במובן הנפח והצילינדרים)......אם אתה יכול להאיר את העניין - Welcome (ורד)

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תודה קליפ, הבטחתי לגיא שאני מרפה......לכן אני מנוע (לא במובן הנפח והצילינדרים)......אם אתה יכול להאיר את העניין - Welcome (ורד)

האמת היא שאני יושב פה מהצד ומגחך , לא היתה לי כוונה להיכנס לעניין אם לא הייתי נתקל בעובדה הזו לגבי מקסוול במעין צירוף מקרים מדהים . אז נכון שמעולם לא נכחת בעסקאות של 8-9 ספרות גם כמשקיף מהצד , אבל כנראה יהיה זה נכון לומר זאת באותה מידה על כל אלה שמנסים לחנך אותך פה , מה שלא מפריע להם לצאת בהצהרות והנחות לגבי מה שמתרחש שם ואופן קבלת ההחלטות בהן .
המילה הנכונה בה צריך להשתמש כשניגשים לערוך השוואה וליצור הקבלה בין 2 מקרים פרטיים בעלי מכנה משותף הנבדלים זה מזה בסדרי הגודל שלהם , היא "הגדרה" ולא "קונספט" . קונספט הוא אחד ממאפייניה של הגדרה .

מו"מ , לפי ההגדרה בויקיפדיה , הוא כל תקשורת שהמטרה שלה היא לשכנע או להשפיע על הזולת. כשמדברים על עסקאות ולא חשוב באיזה קנה מידה , עיסקה בה המוכר מקבל את המחיר או הדרישות המקוריים שביקש במלואם, לא תיחשב כעיסקה שמהלכה וסיכומה הושפעו ממו"מ , בהנחה והיה כזה.
עיסקה כלשהי בה צד מוותר על מחיר המטרה מתוך אילוצים/שכנוע של הצד השני/צד ג' ולא מתוך רצון חופשי שלו , הויתור הוא נקודת מפגש בה מתקיימת פשרה בין האינטרס של 2 הצדדים . את הויתור ניתן להגדיר כתוצאה של מו"מ .
זה לא משנה אם קנית שרוך , נעל , רמקול או תאגיד פרטי,ציבורי או ממשלתי , הדין זהה לגבי כולם .
מה שאמרו פה לגבי "הסביבה הישירה והעקיפה", "עיר הבה״דים של צה״ל" וכו' מתוך ניסיון לבדל משתנים , לא תקף מנקודת המבט של ההגדרה . כל הללו הם אילוצים , בדיוק כמו כישורי המיקוח של המוכר וכישורי התחנונים של הקונה וכל אלה משפיעים במידה כזו או אחרת על מהלך העיסקה ותוצאתה . הדיון כאן , לפחות מנקודת ההשקפה של רוברט , הוא המהות ולא המשקל .

אם לחזור לנושא הדיון , אתם כולכם מנסים לרוץ לאותו כיוון אבל על 2 מסלולים נפרדים . המחירים פה משולחי כל רסן וזה לא חדש . מבלי להיכנס לשאלה אם זה מוצדק או לא , הדרישה שלכם למחיר נמוך אחיד פשוט לא הגיונית . כמה יבואן צריך להרוויח? ולמה שלא אהיה מסוגל לנהל מו"מ? אנחנו בישראל אוהבים לדעת שהצלחנו לכופף קצת את היד . צריך לשאוף למחירי חו"ל , צריך לשמור את היכולת למו"מ .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מי שמשקיע את אותה אנרגיה משאבים וזמן בעסקה של 20 דולר ובעסקה של 20 מיליון - הוא דביל.
חוץ מזה שאין דבר כזה, חוץ מאותו אחד שכתב את זה... אז כתב....

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
א. אני לא בא לחנך איש. יש לי ילדים איתם אני מנסה פה ושם.
ב. אני יושב ומנהל מו"מ בסכומים של מיליונים כדרך קבע. זה חלק מהעבודה שלי.
ג. מהות, משקל, קונספט וגם וויקיפדיה, זה לא העניין. העניין הוא שיש אנשים שעל כל דבר יש להם מה להגיד ותמיד המילה שלהם היא האחרונה והנכונה / חכמה / טובה / הקובעת / מוכיחה וכו' וכו' וכו' ביותר.
רואים איזה פצע קטן וחסר משמעות ומיד רצים עם פינצטה לחטט בפנים במקום להניח לו להעלם תוך יומיים.
והינה דוגמה, בלי להספיק לומר ג'ק רובינזון:
http://www.dtown.co.il/forum/threads/שר-לי-ברחובות.52354/

ראה הודעה ראשונה לכותב הפוסט.
לכאורה נראה תמים נכון? חחח

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור