מה מביא אתכם לשדרג?

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
בהמשך לשירשור הזה אשמח עם תשתפו מה מביא אתכם לשדרג.
האם המדובר בחוסר שביעות רצון מהסאונד הקיים?
ציפייה לעליה באיכות הסאונד?
תקציב שהתפנה?
מצב רוח ורצון בשינוי?
החלטה של רגע?
האם מצב כלכלי טוב יותר?
החלטה של רגע או תהליך בקבלת החלטות מוסדר?
סיבה אחרת?

אתם נהנים מה"מסע" האודיופילי הכרוך בסקירה מחודשת של המצאי בעולם האודיופילי, או חשים סבל מהתהליך?

במבט לאחור, האם הייתם מעדיפים לקנות מראש את כל "רכיבי העל", שאתם כה מפנטזים עליהם, להתאים ביניהם ולהינות מאודיו נירוונה, או שחשוב לכם לשדרג בשלבים - עקב בצד אגודל - ולהגיע לתוצאה האולטימטיבית לאחר שנים של מסע?

ידוע לכם מהי נקודת הסיום במסע הזה, או שההחלטה להפסיק השידרוגים תתקבל בום מן הימים באופן ספונטני?

תודה על השיתוף!
windowsserver_article_019.jpg

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קודם כל זה עניין של יכולת כלכלית וכמובן הרצון לשים את הכסף דווקא במקום הזה.

ראשית צריך שהבית יקבל את התחביב. או מה שנקרא ״ההנהלה״ (לא מת על השימוש במונח הזה אבל ככה תבינו על מי מדובר). במידה והיא לא מעוניינת במשחק הזה, אין סיכוי להתקדם או שהסיכוי קטן והקפיצות קטנות. ברגע שיש פירגון, גם קל יותר להתקדם ועם זה מגיע הרצון לעשות כן.

משם צריכה להיות ״שאיפה״. אני רוצה להאמין שאנו שואפים לטוב ביותר עבורינו. אם יש את הרצון התמיכה מצד בת הזוג, ומוכנים להקריב עבור המטרה אז ניתן להשתפר כל הזמן. והיום, בעידן הטרייד אין הנוח בקרב היבואנים זה קל מאי פעם. אחרי מכשיר ההיי אנד הראשון שלכם המסע הופך ליותר ויותר נוח.

משם צריך תקציב. התקציב הוא זה שיקבע כמה רחוק תלכו על המערכת שלכם. התקציב גם יאפשר לכם להתנסות ביותר רכיבים מה שיביא אתכם על הדרך להתמקצע יותר. ככל ששומעים יותר - מבינים יותר מה רוצים להשיג.

לעיתים קרובות מי שגורם לנו לשדרג הם לא הרצון שלנו אם כי החברים שלנו. אנחנו אלה שמניעים את השוק אחד כלפי השני. למשל כשאני שומע מוצר מעולה אצל חבר מהתחום אני שואף להגיע לצליל הזה. אולי לא עם אותו רכיב, גם לא תמיד באותה הדרך אבל האזנה אצל חברים היא הכרח. זה משום שהם אלה שיכולים לעיתים קרובות לגרום לכם להתקדם קדימה.

לכל אלה צריך עוד נתון אחד חשוב שבלעדיו תתקעו במקום - תשוקה. אם היא אינה קיימת, אין טעם להתקדם אפילו בשקל בודד אחד. והתשוקה הזו לא קשורה למוסיקה אם כי לאיכות הצליל קודם כל. שהרי מוסיקה כולם שומעים. אך מעטים שומעים את כולה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בהחלט תחום החברתי משפיע. פורומים. אם היו מספרים לי לפני 20 שנה שזה הציוד שאני אקנה, לא הייתי מאמין

לגבי "ההנהלה" - אשתי מפרגנת או לא, לא מעניין תכלס. מה אני טמבל, לא מבין מה תקציה המשפחה? צריך אישור ממישהו?
כל עוד זה לא מפריע..

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
פרמטרים מרכזיים לשדרוג: שעמום, נסיון לסיפוק עצמי דרך רכישת ברזלים, עצבים בעבודה/בבית.
תכלס, את פסגות הרגש והאושר והחופש שחשתי לפני למעלה מ- 20 שנה כשהאזנתי למערכת מבוססת לין/ליק/קוואד, לא אוכל לשחזר גם בתקציב של מיליון וחצי שקל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני חושב שנמר סיכם יפה את הדברים:

תקציב.
הבנה של השותף/ה לחיים לאלו מאיתנו שיש.
רצון.
תשוקה לתחום.

חלק מה שדרוגים אצלי היו מתוכננים וחלקם היו ספונטניים אבל כולם קידמו אותי למקום של סטאפ מאוזן ומוזיקלי, כזה שגם שנה וחצי אחרי גורם לי לחייך ופחות לחשוב על שינויים.

אגב, יש יתרון מסויים ברכישת ״סטאפ מלא״, רוצה לומר, אצלי הסטאפ בבית הוא כמו הסטאפ שאופרה/יוניסון מדגימים בתערוכות, כולל הכבילה של cardas והתוצאה בהתאם.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
פרמטרים מרכזיים לשדרוג: שעמום, נסיון לסיפוק עצמי דרך רכישת ברזלים, עצבים בעבודה/בבית.
תכלס, את פסגות הרגש והאושר והחופש שחשתי לפני למעלה מ- 20 שנה כשהאזנתי למערכת מבוססת לין/ליק/קוואד, לא אוכל לשחזר גם בתקציב של מיליון וחצי שקל.

נגעת במשהו מאוד נכון שגם אני חש אותו...
-היום- ההתלהבות/התרגשות מציוד/תוצאה, מרגישה פחות מהדהדת ומשפיעה עלי כמו לפני עשור וחצי למשל כאשר היה לי סאטאפ בסיסי של Conrad jonson עם הגברה של Conrad mosfet וסידי של California Audio Labs, מערכת זו החליפה סטאפ בסיסי אחר שלקחתי לנסות, vintage של marantz,
ההתרגשות במעמד ההחלפה/דיון על הנושא, הדחף בהחלפה/שדרוג, התלהבות, תמימות, לא תחזור.

אני רואה כיום את הסאטאפ כעוד שלב ועוד שלב, הרי אדם נורמלי גם היה מסתפק עם מה שהיה לי לפני עשור ו....

למשל הדחף לשדרג את הסט (אלקט') שהיה לי לפני - הגיע מתוך סיבה שלדעתי הייתה מוצדקת, הרי לא היה חסר לי באמת משהו, לא הציק לי, אבל כן היה חסר לי יכולת השליטה (שלט), עיקר השמיעה שלי וההנאה שלי בערבים כאשר הבית ישן, כל קטע/שיר/ניגון (במידה ואני לא מנגן אלבום שלם, ואני שומע מקבץ/אוסף אקלקטי) הגיין משתנה, דבר שהפריע לי תוך כדי התבאסות של ממש.
אולי פה אני רואה איזו הצדקה, אבל תכלס, אני תמיד מביט קדימה...ואני נהנה לגוון/לעלות עוד רמה או שנים ולשנות כל x שנים.
כנ"ל לגבי רמקולים, כנ"ל לגבי רכב ובעצם שלל דברים שאנחנו פוגשים בחיים...חיים רק פעם אחת ראבק.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בהמשך לשירשור הזה אשמח עם תשתפו מה מביא אתכם לשדרג.
האם המדובר בחוסר שביעות רצון מהסאונד הקיים?
ציפייה לעליה באיכות הסאונד?
תקציב שהתפנה?
מצב רוח ורצון בשינוי?
החלטה של רגע?
האם מצב כלכלי טוב יותר?
החלטה של רגע או תהליך בקבלת החלטות מוסדר?
סיבה אחרת?

אתם נהנים מה"מסע" האודיופילי הכרוך בסקירה מחודשת של המצאי בעולם האודיופילי, או חשים סבל מהתהליך?

במבט לאחור, האם הייתם מעדיפים לקנות מראש את כל "רכיבי העל", שאתם כה מפנטזים עליהם, להתאים ביניהם ולהינות מאודיו נירוונה, או שחשוב לכם לשדרג בשלבים - עקב בצד אגודל - ולהגיע לתוצאה האולטימטיבית לאחר שנים של מסע?

ידוע לכם מהי נקודת הסיום במסע הזה, או שההחלטה להפסיק השידרוגים תתקבל בום מן הימים באופן ספונטני?

תודה על השיתוף!
windowsserver_article_019.jpg

נלך לפי מה שרשמת,
אם הייתי רוכש במכה את הציוד שיש לי היום לפני 20 שנה כאשר נכנסתי לדו ערוצי(לא שגם היה לי את היכולת בגיל 20 למערכת יקרה, אבל נניח), האוזן שלי לא הייתה יכולה לפרש, להבין, לנתח ולהתרגש מניואנסים ספציפיים מאוד.
מאמין שהמערכת as is הייתה נמכרת לאיזה חנות/סוחר והייתי עובר פשוט לתחביב אחר עם חשיבה ש"הגעתי לטופ מסוים" והשקעתי ימבה כסף,
ו-וואלה - המערכת של השכן/חבר עם רמקולים בוקסות סרווין ווגה/קליפש וסט חמוד וזול של רוטל "דופקת בראש" דאנס ורוק כבד יותר חזק ויותר אגרסיבי ועושה שמח וגם -עושה לי את זה יותר מאשר ה-אוסף קופסאות השחורות ורמקולים עם צורה משונה שעלו ים כסף ומנגנים רגוע מידי ומשעמם מידי...אז מה...
אז חזרנו בעצם ל-אותו מקום מפני ש-או- שהייתי מוכר את הסט ומשקיע במקום אחר...-או- שהייתי מוכר ורוכש את הסט קומפלט של השכן/חבר ב הרבה,הרבה (הרבה) פחות מעשירית של הסכום שכביכול השקעתי...
ומתחיל בעצם לפתח את האוזן ולהבחין בדקויות שעם הזמן והגיל מרגישים... ובסופו של דבר -במידה- והתחביב בוער בי אז הייתי חוזר כנראה לאותה מערכת (או שונה וגבוהה יותר) שוב כמעט באותו זמן.

בומרנג.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אודיופיליה, כמו יין, היא טעם נרכש.
אי אפשר להתחיל מהסוף והדרך היא רוב העניין.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
משם צריכה להיות ״שאיפה״. אני רוצה להאמין שאנו שואפים לטוב ביותר עבורינו.
צודק נמר,
שאיפה,
לסאונד צלול ונקי,
לאיכות ושלמות ,
לצליל שיגע בך ויחדור לרגש,
לתחושה עילאית שנוגעת בנפש,
כל אלה תחילת של שדרגת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי "ההנהלה" - אשתי מפרגנת או לא, לא מעניין תכלס. מה אני טמבל, לא מבין מה תקציה המשפחה? צריך אישור ממישהו?

הפרגון הוא לא בעניין התקציב. הפרגון הוא בעניין הזה שאתה הולך לשים רמקולים גדולים בסלון, מוותר על מזנון ומה לעשות, הלוק של המערכת לא אהוב על כל אישה. לזה תוסיף כמובן את הנכונות שלה לתת לך להאזין מבלי הפרעות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
המוזר בכל עניין השדרוג שכל פעם מיד אחרי רכישה יש מין תחושה כזו של הינה הגענו לנמחלה ופה זה נעצר !!!
ואז נכנסות ההפרעות הנפשיות וחוסר השקט : משהו ברמקול החדש לא מסתדר לי עם החדר או בגבוהים או what ever..... חייב לתקן מתחילים בקטן ובסוף...........

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בהחלט, מבין פה את נמר, הפרגון הנ"ל מצד ה"ההנהלה" -בהחלט מבורך.
(אצל מי שהמערכת בסלון)
*אין סלון נורמטיבי.
*אין שידה נחמדה וצרה.

במקום יש זוג קרנפים שיוצאים החוצה כ 70 ס"מ מהקיר, אוסף קופסאות שמסודרות בשורה אופקית, רמקול סנטר מגושם, סאב מפלצתי, ועוד לא דברתי על הקיר האחורי עם מקרן מפלצת ורמקולים של yes planet...

בקיצור, אם הייתי עם אישה שהיה מפריע לה התחביב המשוגע הזה ו/או חשוב לה סלון מעוצב כמו של החברה שלה, כנראה שהיום הייתי נהנה מתחביב אחר לגמרי...וגם דיי מתוסכל לצערי.:בכי:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
המוזר בכל עניין השדרוג שכל פעם מיד אחרי רכישה יש מין תחושה כזו של הינה הגענו לנמחלה ופה זה נעצר !!!
ואז נכנסות ההפרעות הנפשיות וחוסר השקט : משהו ברמקול החדש לא מסתדר לי עם החדר או בגבוהים או what ever..... חייב לתקן מתחילים בקטן ובסוף...........

כבר 4 שנים אין לי צורך "לתקן", רק להשלים ו/או להתאים.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
זה כמו סם (לא ניסיתי, סיפרו לי) ניסית פעם אחת סאונד שפגע בול במרכז עונג שלא ידעת עליו במוח ובום אתה מכור.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני התברכתי בבת זוג שלא מציקה בנושא הזה, ומעדיפה את השקט הנפשי שלי על סלון מעוצב ונישת גבס עם פסלונים.

הנהלה זה מושג דוחה. יש איש אחד שטבע את מטבע הלשון הזה. הוא לא כותב כאן. יש סיבה ספציפית שממשיכים להשתמש במושג הזה? זה קונצנזוס, כאילו? סימן לכמה אנחנו מדוכאים ולא מבינים אותנו, וכמה אנחנו חיים תחת משטר אכזרי? יאללה יאללה.

אצלי שידרוג הוא תולדה, בדר"כ, של שלושה גורמים שלעיתים נדירות מתיישרים בהתאמה וגורמים להיתכנות גבוהה של עסקה:
תקציב פנוי.... הזדמנות מיוחדת .... התאמה למה שאני רוצה לשדרג.

מקרים בעבר שענו על כל שלושת הקריטריונים:
1. שידרוג ל- TW ACUSTIC - אייל ז"ל מכר אותו יד שניה במחיר טוב, וזה בדיוק עשה היגיון.
2. שידרוג מ- TIDAL PIANO ל- TIDAL CONTRIVA: הכי טבעי, במחיר טוב, ערן ידע לשמן את העסקה ולעשות אותה קלה יותר לכולם (בעיקר ע"י ייעוץ מקצועי- אשכרה מקצועי - והרגעת חששות מפני חוסר התאמה למגבר)
3. שידרוג המונובלוקים.

אני חושב שמה שמגדיר את ההתייחסות שלי לתחביב הוא שאני תמיד אשאף ליותר טוב. כלומר, גם אם אנוח כמה שנים ולא אשדרג כלום, זה לא בגלל שאחשוב שהגעתי ל"נחלה" כלשהי, כי אין דבר כזה. תמיד אפשר להשתפר. זה רק פונקציה של סדר עדיפות ותקציב. והשיפור הזה, למרות שהקפיצה אינה מרגשת כמו פעם, זה לא חשוב כי ההנאה לטווח ארוך משתלמת.
קניתי סטרימר טוב יד שניה, ועד היום הוא מפתיע אותו ביכולות שלו. זה לא היה עם המחשב לפניו.

כנ"ל הרמקולים.

לכן, אצלי השידרוג הוא אינהרנטי לתחביב ותמיד יהיה רצון לעשות אותו. אני במסע של התקדמות. ככל שאגיע רחוק יותר, ככה אהנה יותר לשמוע מוסיקה. או יותר נכון, ככה הפוטנציאל (שלעיתים ממומש, לא תמיד) להנאה גדול יותר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
זאת שאלה נוספת שלקוחה מסדרת הטלויזיה המצליחה, שניים אוחזין: תיאורטית לחלוטין, וחסרת קשר למציאות. אבל, שכיחה למדי.
בכל רגע, כל אדם שמגדיר עצמו כאוהב סאונד איכותי, ישאף לסאונד הטוב ביותר שיוכל להגיע אליו. אני לא מכיר מישהו שיקנה בכוונה משהו שהוא פחות טוב ממה שהוא יכול להרשות לעצמו, רק כדי שיהיו לו צעדים קטנים יותר במסע. מעבר לכך שזה לא עושה היגיון "מקצועי" לעשות שידרוג כזה, זה גם מטומטם ברמה הכספית.

כשיהיה צריך את הכסף לתרופות. או טיולים. או ילדים. או קניות בסופר. או כל דבר אחר שהוא חשוב יותר מסטראו. שזה הרוב, בעצם.

boazj

אוהב את התחום
מעורבות
50
נקודות
18
מקומות רגשיים של חוסר שלא מתמלא.
אבל אני עוצר את עצמי ולא קונה...
ולמען האמת, גם עובד עם עצמי ואחרים כמאמן ומטפל על החללים הפעורים האלה, שלא יוכל לעולם להתמלא ע"י שינוי ושדרוג.
לא סטראו ולא מגפיים. הרבה פעמים הסחת דעת מהכאבים.
והקריטריון שלי לקניה "טובה" או "רגשית שלא עוזרת" זה אם אני קם כל בוקר עם חיוך מהקניה הזאת, ולא מרגיש צורך בשינוי רוב הזמן.
והתחביבים שלי כוללים סטראו, אופניים, מכונות קפה, ובכולם נרשמת יציבות גבוהה ושביעות רצון רבה.
ורק אם יהיה לי ממש הרבה זמן פנוי להנות עוד מהדברים....אחשוב על שדרוגים.
אבל כן, יש חללים.
אפילו העלתי סרטון לפני שנתיים...על הקניות "הרגשיות" לכבוד בלאק פריידי.
שזה הזמן :)

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
יש גם את הגבולות של חלל האזנה. גם אם היה לי תקציב נדיב לרמקולים גדולים ואיכותיים, (נגיד לדוגמא הקונטריבה של מתן או של נמר) אבל יש לי סלון קטנצ'יק ואני לא יכול למקם את הרמקולים רחוק מהקיר ובטח שלא להפיק מהם את הסאונד שהם מסוגלים להפיק בחלל מתאים, אז אין לי טעם להשקיע ברמקולים שכאלה.
שמעתי פעם את הסאונד שgds מדבר עליו שפגע לי בול במרכז העונג אבל הסאונד הזה יצא ממוניטורים מפלצתיים בחלל האזנה ענק ומטופל אקוסטית באופן הכי מקצועי. כנראה שעל הסאונד הזה אני אצטרך לוותר ולחתור לסאונד הכי קרוב אליו שאני יכול (עם הפשרות של גודל, עצמה ודינמיקה).
אני בכל אופן כנראה לא אודיופיל הארד קור מאחר ואני פחות אוהב את המסע של החיפוש עם כל הבלבול והתסכולים הנלווים ובהחלט הייתי רוצה להגיע לסאונד שאני משתוקק אליו כמה שיותר מהר ולסיים עם זה. לא רוצה להגיע למערכת חלומותי בפנסיה כשכבר השמיעה שלי לא מה שהייתה. רוצה את ההנאה המקסימלית עכשיו כל עוד אני חי (אלוהים יודע מה יהיה מחר שלא לומר בעוד עשור), כל עוד התשוקה למוסיקה עדיין בוערת בי חזק וכל עוד אני שומע יחסית טוב.
אגב, "ההנהלה" מבחינתי זה סתם מונח מצחיק מאוד. כמובן שאני לא נתון (ולא בעד להיות נתון) לשום מרות חיצונית בכל מה שנוגע למה שעושה לי טוב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור