התחדשתי -INTEGRA DRX- 7.1

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
לאחר שנים בהם איישתי את חדר הקולנוע הביתי שלי ברסיברים של PIONEER כשהאחרון בהם היה -LX-901
החלטתי (לאחר בדיקות רבות) להתחדש באינטגרה מדגם 7.1 DRX
קצת רקע- מדובר בחדר שרוב יעודו הוא קולנוע ביתי בתצורת 7.2.4. בגלל מגבלות כאלו ואחרות, לא מיושם הלכה למעשה
"לפי הספר" - מדובר בסלון ביתי... למרות זאת, חובר לפיוניר, מגבר כח של SONY מדגם TA-N-9000ES במצב BTL וזאת על מנת לייצר במת סטראו ראויה.

דו ערוצי
הדבר הראשון שמתגלה לאוזניי הוא יכולת האינטגרה לשמש כרסיבר "דו" שימושי באופן מלא! הרסיבר נשמע במצב סטראו כך כך טוב (שוב, ביחס לרסיבר שכזה) עד כדי כך שויתרתי על מגבר הכח של SONY!

קצת על הרסיבר
הרסיבר בעל 9 ערוצים ותומך ביציאות PRE של 11.2 בתצורות השונות. מכיוון שה-SET-UP שלי כלל 11.2 ערוצים, חיברתי מגבר כח נוסף-PARASOUND Z לטובת ערוץ הסראונד האחורי, מדובר במגבר כח קטן בעל הגברה של 45 וואט ב-8 אוהם. בנוסף, המגבר נכנס לעבודה בהתאם לסיגנל שהוא מקבל מיחידת ה-PRE באינטגרהוזאת ללא צורך בחיבור טריגר.
מדובר במכשיר היחידי (בהשוואה למתחרים שלו) המכיל חיבור HDBT (לי אין צורך בו).
הגברה בעלת נתונים מרשימים-140 וואט לערוץ ב-8 אוהם והמכשיר עובד בין 4-16 אוהם.
הרסיבר בעל משקל מרשים של 19 ק"ג- רק חצי קילו מאחיו הגדול ה-1.1 וזאת בגלל תוספת ההגברה בו (11.2 ערוצים).
המכשיר תומך את כל הפורמטים החדשים למעט ה-IMAX ו-2.1 אך לי באופן אישי, אין צורך בכך...
המכשיר בעל תקן THX- לא טרוויאלי בטח ובטח כאשר לא מדובר במכשיר ה"דגל" של החברה.
המכשיר לא תומך בבלוטוס אם כי אני לא מוצא את היישום הזה כנחוץ, בטח ובטח כאשר יש AIRPLAY.

מערכת כיול -AccuEQ
אני מוצא מערכת הכיול הנ"ל (ובדומה לפיוניר) כמערכת נוחה, נכונה ומותאמת לצרכים שלי- בוצע כיול אשר ביצע מדידות התואמות את הנתונים הפיזים בחלל. בנוסף, הרסיבר מאפשר כיול ללא ביצוע EQ ובאם בוצע EQ ניתן להחליט על שלושה מצבים עיקריים-
EQ מלא, ללא הקידמיים וללא EQ בכלל.
בשונה מהפיוניר, האינטגרה מציע EQ רחב בהרבה- 15ערוצים=25HZ ועד-16KHZותדרים שלא אופייניים למכשירים בסגנון זה כגון- 630, 1.6 וכדומה). גם בגזרת ה--EQ לסאב, יש חידוש באינטגרה בדמות 5 ערוצי תדרים- 25,40,63,100 ו-160שאותם, כמו את יתר ערוצי ה-EQ, ניתן ליישם ב- -+6 db לכלל הרמקולים. ניתן גם לשלב EQ לגלים עומדים (לדעתי דיי מקביל ל-
Full Band Phase Control של PIONEER )

בנוסף, הרסיבר מאפשר יישום שלוש זכרונות שונים לטובת יישומים שונים (נניח- מוזיקה, סרטים וכדומה). כמו כן, ניתן להגדיר נקודות חיתוך במנעד רחב של תרדים בזוגות וזאת בשונה מהפיוניר המאפשר זאת על פי כל רמקול ורמקול (לדעתי הדבר ארוך ומייגע כך שהפתרון בדמות זוגות- רציונאלי יותר. ניתן להגדיר את הרמקולים הקידמיים כ-FULL BAND ו"לעלות" לאחר מכן ל-40HZ וצפונה (כולל מצב 80HZ THX) במידה ואופיין FULL BAND, הרסיבר מאפשר הגדרת -DOUBLE BASS וזאת על מנת לאפשר צירוף הסאבים לחגיגה. אוסיף ואומר כי דווקא ברסיבר זה, לא ניתן לבצע גישה ישירה באפליקצייה לחיווי ושינויי עוצמות לכל אחד מהערוצים וזאת בשונה מהפיוניר שבו ניתן לעשות כן תוך כדאי שימוש והאזנה למכשיר (באינטגרה ניתן לשנות עוצמות רק לערוץ הסנטר ולשני ערוצי הסאבים).

מקורות שמע
עוד תכונה חדשה בשבילי היתה האפשרות להגדיר לכל כניסה, מצב האזנה- סטראו, ישיר, ALL CH STEREO, מקורי וכדומה- המכשיר מאפשר להגדיר לכל כניסה בנפרד, באיזה פורמט להשמיע את המקור! מצאתי את הדבר נח לשימוש- לטובת ערוצי כבלים לילדים- ALL CH ST לשימוש בדו ערוצי- מצב DIRECT או STEREO לטובת שיתוף הסאבים (מחלה שאין לה מרפא עקב ההרגל לנגן תופים עם PA...:) )

קולנוע ביתי
בגזרה זאת הופתעתי לחלוטין- המכשיר מייצר במת סאונד אדירה! חלוקת השמע לערוצים השונים (במיוחד באטמוס) מדהימה ובגזרת ה-LFE הבחנתי בשינוי אדיר- הסאבים "התעוררו" בצורה משמעותית ומילאו לי את החסר וזאת בעקבות ישיבה במרחק של 2.95 מטר מהסאבים ואי יכולת לקבל את מלוא התדר הנמוך במרחק קצר שכזה (ב-4-5 מטר- התמונה שונה לחלוטין).
הכיול בוצע ללא EQ (גם לא ידני לאחר מכן) ולכן הייתי מופתע למשמע התוצאה.
המכשיר בעל ממירי- AKM שבשונה מהממירים במכשיר הקודם שלי- SABRE מייצרים, מבחינתי לפחות, סאונד רך יותר ונעים יותר ופחות תוקפני, שמחזיר אותי לימי ה-LX-86
מבחינתי, המכשיר בגזרה זו מדהים!
SET UP.jpg

נ.ב
מחובתי לציין כי ללא המבחן שביצע איציק ירקוני לאינטגרה 1.1 וקבלת "צו 8" לשמיעת המכשיר, לא יכולתי לבחון ולהבין את יתרונותיו הרבים של המכשיר שסוף סוף מאפשר קבלת מכשיר מעולה הן בגזרת הדו ערוצי והן בגזרת הסראונד על צורותיו השונות ועל כך- תודתי לו!
כמו כן תודה לאורן נאמן מטופ אודיו על שירות והיענות מדהימה, לטימור מ"ישפאר" וזוהר מ"ארמגדון"

SET-UP
SONY 8596-75 INCH
INTEGRA 7.1
SONY UBP-800
APPLE TV 4K
HOT FIBER 4K
ןן KLIPSCH RB-81
KLIPSCH RC-64 II
KLIPSCH R-115 X2
MOREL SP-3
AIM 7 FIVE-2 SPEAKERCRAFT -PAIR
AIM 7 THREE-2 SPEAKERCRAFT x4
CONTROL-4

בברכה,
יובל

תמונות מצורפות

• SET UP.jpg
    SET UP.jpg
    KB 91.1 · צפיות: 597
  • 7.1.jpg
    7.1.jpg
    KB 54.1 · צפיות: 301
נערך לאחרונה ב:

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
תתחדש ותהנה! הרסיבר נשמע פצצה. ממש אהבתי את העיצוב אצלך :בעד:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תתחדש ותהנה, תודה על הרשמים שהעלית.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
771
נקודות
113
תתחדש ותהנה! אחלה חברה לאחר הפיאונר, שלדעתי די הורידו רמת הסאונד שלהם לאחרונה.

mcbi2

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
תתחדש מאחל לך הנאה מכל רגע מרסיבר המדהים הזה

נערך לאחרונה ב:

yuria

אוהב את התחום
מעורבות
23
נקודות
18
תתחדש ותהנה מהרסיבר החדש והציוד שיש לך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וואו. חתיכת שידרוג וחתיכת ורסיבר.

תתעדש עיוני...

Fire

אוהב את התחום
מעורבות
73
נקודות
28
היה כיף לקרוא תתחדש תהנה ✌✌✌

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
תודה רבה לכולם!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור