מצלמה לווידאו- שדרוג מ750d

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהלן, אני בעיקר מכין סרטונים ליוטיוב וכבר שנה אני משתמש בcanon 750d עם עדשה 10-18 4-5.5 ו50mm f1.8
עכשיו אני לא לגמרי מרוצה מהסרטונים, לעומת זאת התמונות נהדרות- אבל זה לא הצורך שלי.
חשבתי על כמה אופציות- למשוך עוד כמה זמן עם ה750 ולחכות עד שיהיה לי תקציב לgh5 ולמכור את הקאנון
או לשדרג ל80d ולקנות עדשה 17-50 f2.8 של סיגמא
או ללכת בכלל על הכיוון של סוני, ולמכור את המצלמה והעדשות שיש לי כרגע... (אבל חבל על הכסף, כנראה שאמכור אותה רק בחצי מחיר).
4K לא כזה קריטי לי, אבל מה שחשוב לי זה הfps הגבוה ביותר לצילום של slowmotion... (בתקציב נמוך ככל האפשר בין 3000-6000). תודה לעוזרים!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושש שמעבר ל 80D לא תספק לך את שיפור בתחום הוידאו.

לא ברור לי עד אתה משתמש באוטופוקוס בוידאו, אבל העדשות שיש לך לא מתאימות לכך - אם אתה רוצה אוטופוקס בוידאו כדי לבדוק עדשות עם מערכת פוקוס STM שמתאימות לכך.

פנסוניק GH5 מצלמה שבנויה עבור וידאו ובטח תתאים למשימה, אבל יהיה צורך במתאם כדי להשתמש בעדשות קנון כך גם הסיפור עם מצלמות סוני - מבחינת החדות לא צפויה שום בעיה עם המתאם, אני חושש שנושא הפוקוס לא יהיה מוצלח כמו עדשות מקוריות ותלואי במתאם לגבי תאימות בנושא הצמצם.

בהקשר של סוני A6300 מצלמה מוצלחת לוידאו ו A6500 אפילו יותר מכך עם שיפור בנושא הפוקוס ומייצב התמונה.

אבל כאמור GH5 היא מלכת הוידאו, אבל יכול להיות שדגם קודם כמו GH4 או גרסה כמו G80 אולי תספק אותך.

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני חושש שמעבר ל 80D לא תספק לך את שיפור בתחום הוידאו.

לא ברור לי עד אתה משתמש באוטופוקוס בוידאו, אבל העדשות שיש לך לא מתאימות לכך - אם אתה רוצה אוטופוקס בוידאו כדי לבדוק עדשות עם מערכת פוקוס STM שמתאימות לכך.

פנסוניק GH5 מצלמה שבנויה עבור וידאו ובטח תתאים למשימה, אבל יהיה צורך במתאם כדי להשתמש בעדשות קנון כך גם הסיפור עם מצלמות סוני - מבחינת החדות לא צפויה שום בעיה עם המתאם, אני חושש שנושא הפוקוס לא יהיה מוצלח כמו עדשות מקוריות ותלואי במתאם לגבי תאימות בנושא הצמצם.

בהקשר של סוני A6300 מצלמה מוצלחת לוידאו ו A6500 אפילו יותר מכך עם שיפור בנושא הפוקוס ומייצב התמונה.

אבל כאמור GH5 היא מלכת הוידאו, אבל יכול להיות שדגם קודם כמו GH4 או גרסה כמו G80 אולי תספק אותך.

תודה על התשובה המפורטת!
אני בדרך כלל משתמש במנואל פוקוס אז זו לא הבעייה שלי. השאלה אם הgh5 יעבוד כמו שצריך עם העדשות שכבר יש לי...
לפחות עד שאוכל להרשות לעצמי לקנות עדשה חדשה לgh5. האם הבדל האיכות בין הgh5 ל750 מסיבי? באופן ששווה את ההשקעה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מתאם דואג עבור עדשות דואג למספר דברים,
למקם את העדשה במקום שמתאים למיקוד שלה עבור החיישן - זו פעולה מכאנית שהסיכוי שתעשה עבודה מאוד גבוהה ולכן יש סכוי טוב מאוד לקבל יכולות אופטיות מוצלחות מהעדשה של יצרן א על מצלמה ב עם מתאם מתאים.

לאפשר לשנות את ערכי הצמצם - חושב להקפיד מתאם שעושה זאת

לאפשר פוקוס - כאמור פחות חשוב עבורך

בהקשר של איכות תמונה יכול להיות שהיכולות של פנסוניק GH4/G7 מהדגמים הקודמים יספקו אותך וכן דגם כמו G80/G85 יתאימו עבורכך בתקציב קצת יותר נמוך. האם אתה צריך את כל האפשרויות שמספקת GH5 אז בפרוש היא מצלמה מדהימה, אבל יקרה, מצד שני האחיות שלה יכולות לספק איכות תמונה מעולה בתקציב קטן יותר.

להסיר ספק בעוד תקופת זמן כזו או אחרת תגיע לשוק עם GH6 שתיהיה טובה יותר - לא תמיד חייבים את המוצר הבכיר והחדש ביותר.

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מתאם דואג עבור עדשות דואג למספר דברים,
למקם את העדשה במקום שמתאים למיקוד שלה עבור החיישן - זו פעולה מכאנית שהסיכוי שתעשה עבודה מאוד גבוהה ולכן יש סכוי טוב מאוד לקבל יכולות אופטיות מוצלחות מהעדשה של יצרן א על מצלמה ב עם מתאם מתאים.

לאפשר לשנות את ערכי הצמצם - חושב להקפיד מתאם שעושה זאת

לאפשר פוקוס - כאמור פחות חשוב עבורך

בהקשר של איכות תמונה יכול להיות שהיכולות של פנסוניק GH4/G7 מהדגמים הקודמים יספקו אותך וכן דגם כמו G80/G85 יתאימו עבורכך בתקציב קצת יותר נמוך. האם אתה צריך את כל האפשרויות שמספקת GH5 אז בפרוש היא מצלמה מדהימה, אבל יקרה, מצד שני האחיות שלה יכולות לספק איכות תמונה מעולה בתקציב קטן יותר.

להסיר ספק בעוד תקופת זמן כזו או אחרת תגיע לשוק עם GH6 שתיהיה טובה יותר - לא תמיד חייבים את המוצר הבכיר והחדש ביותר.

כלומר שאם אני מחבר את ה50Mm וה10-18 לgh5 עם מתאם מתאים- הווידאו יהיה טוב?
ובהנחה שהgh6 תצא לשוק בשנה הקרובה- המחיר של הgh5 ירד? או שזה לא יישנה אם אקנה היום או כשה6 תצא..? תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן הוידאו צריך לצאת באיכות טובה,

אבל אתה מפספס את מה שרציתי להגיד - לדעתי אתה לא חייב את GH5 כך דגם יותר זול
ה GH5 רק יצאה לא מזמן וה GH6 עוד לא מתוכנת, זה היה רק להעביר מסר שתמיד מחר יהיה דגם חדש.

nevogefen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן הוידאו צריך לצאת באיכות טובה,

אבל אתה מפספס את מה שרציתי להגיד - לדעתי אתה לא חייב את GH5 כך דגם יותר זול
ה GH5 רק יצאה לא מזמן וה GH6 עוד לא מתוכנת, זה היה רק להעביר מסר שתמיד מחר יהיה דגם חדש.
ראיתי את הsony a6500 והיא מצלמה דיי מושלמת חוץ מזה שאין לי מסך נפתח והאוטו פוקוס שלה אגרסיבי יחסית... מעבר לזה שראיתי שה120fps שלה לא כל-כך מרשים... מאוד חשוב לי ה120 fps, אבל גם חשוב לי שהמצלמה תהיה נוחה ודינמית... יש עוד אופציות למה שאני מחפש? אני רואה המון יוטיוברים עם canon 6d m ii והיא נראית לא רעה... מה דעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הוידאו של קנון לא ברמה של סוני או פנסוניק - אבל מצד שני אתה מעלה לרשת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
קנון נוהגת לספק וידאו רך מול הוידאו של פנסוניק וסוני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור