עצה בקניית מצלמת DSLR

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מתכנן להתחיל קורס צילום מעשי למתחילים ולשם כך לקנות מצלמת DSLR.
המצלמה שאני קונה אני רוצה ברמה גבוהה יחסית שלא אצטרך להחליפה בשנים הקרובות אך מצד שני שלא תהיה ברמה גבוהה מדי( תקציב מוגבל, בסביבות 2000-2500).
למעשי אני רוצה מצלמה ברמת ביניים, מצלמה אשר תעמוד בתקציב אך תעמוד בציפיות ותהיה טובה מספיק לקורס עצמו ולאחריו לשימושים כמו צילום נופים וצילום פוטרטים או משפחתיים.

לאחר בדיקה של דגמים באינטרנט אני לא ממש מבין איזו מצלמה כדאי לקנות והאם לקנות קנון או ניקון.
דגמים שמצאתי ומתלבט לגביהם הם: (אשמח להצעות נוספות ולעצות איזה דגם הכי מומלץ בתקציב שלי ולצרכים שלי)

-canon 1300D+ 18-55
-canon 4000D+ 18-55+ 75-300
- canon 750D+ 18-55

מודה מראש על העזרה, חשוב לי מאוד.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למה רק קנון ???

ניקון טובה הרבה יותר, אם אתה יכול לעלות קצת בתקציב
לך על D3400 דגם הכניסה של ניקון עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון - אבל זה מעל התקציב שלך

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה ההבדל בין ניקון לקנון?
ולגבי הדגמים שכתבתי איזה דגם הכי מומלץ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לקנון יש חיישן פחות טוב מזה של ניקון, שזה אומר טווח דינמי פחות טוב, יכולת פחות טובה בתאורה חלשה.

בנוסף לכך מצלמות קנון מספקות מערכת פוקוס פחות טובה מול דגמי ניקון המקבילים.

בסטים שרשמת המגיעים עם עדשת קיט, שהיא ממש לא רעיון טוב. חשוב להבין שגוף זה רק חצי סיפור, צריך לשלב לו עדשה טובה. יותר מכך עדשה טובה מחזיקה הרבה יותר שנים מהמצלמה ושמחליפים גוף נשאירים עם העדשות. כך שאני ממליץ לרדת קצת בגוף המצלמה ולרכוש עדשה טובה יותר.

אם נושא התקציב לוחץ אז אפשר לקחת קנון 1300d עם עדשת סיגמא 17-50 f2.8 עבור קנון.
עדשה זו מאוד מוצלחת היות והיא טובה אופטית ויש לה גם אפשרות לצמצם גדול, נקודה מאוד חשובה וכדי מאוד שיהיה לך יכולת זאת עבור הקורס ובכלל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
להסיר ספק קנון 750d תיהיה יקרה יותר ולא תיכנס לך עם עדשה טובה.
4000d היא פשוטה מידי ותרגיש כמו צעצוע. לא דגם שאני יכול להמליץ עליו

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז איזה דגם מומלץ עם איזו עדשה?
(השימוש העיקרי אמור להיות לצילום של פורטרטים, נופים ולמיצוי מירבי של הקורס ולשם כך אני רוצה עדשה ומצלמה שתמלא את הציפיות האלה בתקציב של 2000-2500)

אם תוכל לשלוח קישורים ופירוט מה עדיף אשמח

מודה לך מאוד ממש עוזר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
רשמתי לך כבר

קנון 1300d
עדשת סיגמא 17-50 f2.8 עבור קנון

אני לא יהיה ליד מחשב בקרוב כך שקשה לי לשלוח קישורים.

תוכל למצוא זאת בזאפ בקלות

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בהתחלה אמרת שכדאי ניקון על פני קנון.

איזו מצלמה אתה הכי ממליץ?

לא כדאי עדשה עם טווח יותר גדול למשל סיגמא 18-250 f3.5-6.3?

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סט יקר ולא מוצלח עדשה ממש לא טובה, הגוף כן.
אתה צריך להזמין בנפרד גוף ועדשה

יותר מאוחר יהיה ליד מחשב אשלח לך קישורים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בהתחלה אמרת שכדאי ניקון על פני קנון.

איזו מצלמה אתה הכי ממליץ?

לא כדאי עדשה עם טווח יותר גדול למשל סיגמא 18-250 f3.5-6.3?

ניקון עדיפה, אבל קנון יותר זולה,עניין של תקציב שלך.
ממש לא כדי לרכוש עדשה עם טווח זום גדול זה מוריד את איכות העדשה. יותר מכל מאוד חשוב נושא של צמצם גדול, זה מה שיש ל 17-50 יש לה צמצם של f2.8, מספר קטן יותר זה צמצם גדול יותר. מאוד חשוב צמצם גדול גם לקורס וגם ליום יום.

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ההצעה של ניקון נראית טובה אבל לשאלתי, האם העדשה ששלחת ממצה את הדרישות והציפיות שלי וניתן לצלם בה גם נופים, גם פרוטרטים וגם אנשים באירועים משפחתיים וכד'. בנוסף לכך שהיא תהייה מספיק טובה לקורס ואהיה מספיק מרוצה מהאיכות ומהנתונים..

נאמר לי שצריך עדשה עם טווח יותר גדול לצילום של אנשים וכד'

אשמח לעצה בנושא זה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדיוק מה שרשמתי

ממש לא כדי לרכוש עדשה עם טווח זום גדול זה מוריד את איכות העדשה. יותר מכל מאוד חשוב נושא של צמצם גדול, זה מה שיש ל 17-50 יש לה צמצם של f2.8, מספר קטן יותר זה צמצם גדול יותר. מאוד חשוב צמצם גדול גם לקורס וגם ליום יום.

מי שלא מבין בצילום חושב שכמה שיש יותר טווח זום כך העדשה טובה יותר, מי שמבין בצילום מבין שטווח זום גדול מוריד את איכות העדשה. כאשר אתה מצלם אנשים בבית אתה צריך זוית רחבה, אתה מצלם פורטרטים אתה צריך צמצם גדול ואיגות אופטית טובה, שאתה מצלם נוף אתה צריך זווית רחבה ואיכות אופטית טובה.
שאתה הולך לקורס צילום אתה רוצה שתיהיה לך עדשה איכותית שתוכל לצלם גם עם צמצם פתוח להבין את היתרונות שהוא מספק.

את כל הדרישות האלו העדשה הזו מספקת - נכון שיש מקרים שבהן תרצה יותר זום, ולכך העדשה הזו לא תתאים, מה לעשות אין עדשה אחת שסמפקת את כל הדרישות, לצורך כך ניתן יהיה בעתיד לרכוש עדשה נוספת.

אים אתה רוצה עדשה טובה עם טווח זום אתה יכול לרכוש את עדשת ניקון 18-140, אבל אתה לא תקבל את היכולת לצמצם גדול וזה מאוד מאוד חושב ובקורס צילום לא תוכל לתרגל צילום עם צמצמם גדול.

למה אני אוהב צמצם גדול הוא מאפשר לקבל עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שלא בפוקס - עומק שדה רדוד), ניתן לצלם במהירות גבוהה יותר בגלל שצמצם גדול מכניס יותר אור זה טוב גם לצילום חד יותר (זמן חשיםה מהיר יותר קולט תמונה ללא מריחה) וגם לצילום בתאורה חלשה שאז נכנס יותר אור, אני מקווה שתלמד את כל זה בקורס ועוד דברים מקסימים על צילום.

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אז אתה בעצם ממליץ מצלמת ניקון 3400D עם עדשה של סיגמא של 17-50?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם התקציב שלך מאפשר זה - זה סט טוב מאוד להתחלה.
מספק מצלמה עם איכות תמונה מעולה עם עדשה נהדרת - נכון זה קצת מעל מה התקציב שלך, אבל זו תמורה מעולה לכסף.

יואב גליזר

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כדאי לרכוש מגן עדשה (פילטר) ואם כן איזה?
רשום שצריך גם חצובה איזה כדאי?

שניהם במחיר המינימלי ביותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
איפה אתה עושה את הקורס ?
מעניין מה תכונן לך שם... בקורס בסיסי מגיעים לצלם עם חצובה זה יפה..
חצובה, זה לצילום לילה, או לצילום בחשיפה איטית ביום? כי אז צריך גם פילטר לכך ואלי גם טריגר חיצוני.

צריך להבין שבתחום הצילום גוף מצלמה זה רק ההחתלה ולא ההשקעה היקרה בתחום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור