קניית מגבר-רסיבר אנאלוגי

וינטג'

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כיום שומע מוסיקה דרך תחנות הרדיו של יס.מגבר אונקיו.דגם 9010.רמקולים רצפתיים..וורפידל ואלדוס 400.הרמקולים לפני שידרוג.המגבר רסיבר-מתכנן לקנות מגבר+טיונר אנאלוגי משנות ה-70-80.או רסיבר.אנאלוגי.משנות ה-70-80.אם אני מתנתק מיס.אוכל לקלוט את תחנות הרדיו במגבר-רסיבר.בעזרת אנטנה?

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
כן אם יש רדיו אפשר לקלוט בעזרת אנטנה .
יכול קצת להלהיב להביא מגבר וינטאג' , אם בא לך למה לא .
אבל כעקרון האונקיו שלך מגבר טוב .

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לפני שאתה קונה רסיבר ווינטאג' (רעיון מצויין) תבדוק טוב שהוא לא עבר בארבעים שנות חייו יותר ניתוחים מדונאטלה וורסאצ'ה, כי כל ניתוח כזה הוא פתח לבעיה אפשרית.
כמו כן, שים לב לכך שלא כל רסיבר ישן עומד בסטנדרטים המחייבים של "רסיבר וינטאג'": בהרבה מהמקרים היו הבדלים של ממש באיכות הסאונד בין הדגמים הזולים לדגמים היקרים יותר, וההבדלים לא היו רק בוואטים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לפני שאתה קונה רסיבר ווינטאג' (רעיון מצויין) תבדוק טוב שהוא לא עבר בארבעים שנות חייו יותר ניתוחים מדונאטלה וורסאצ'ה, כי כל ניתוח כזה הוא פתח לבעיה אפשרית.
כמו כן, שים לב לכך שלא כל רסיבר ישן עומד בסטנדרטים המחייבים של "רסיבר וינטאג'": בהרבה מהמקרים היו הבדלים של ממש באיכות הסאונד בין הדגמים הזולים לדגמים היקרים יותר, וההבדלים לא היו רק בוואטים.

ועכשיו הגרסה המקטינה של מתן, מוקדשת באהבה לחומוס היקר.

"לפני שאתה קונה רסיבר ווינטאג' (רעיון גרוע! בשביל מה? בשביל שיהיה לך לדים כחולים ולוק מתלהב של היספטר תל אביבי שהוא "בקטע" של מוסיקה?), תבדוק טוב שאין אופציות הרבה הרבה יותר טובות משנים הרבה הרבה יותר מאוחרות.
כמו כן, שים לב לכך שלא כל רסיבר ישן (או פחות ישן) עומד בסטנדרטים המחייבים של "רסיבר וינטאג'": בהרבה מהמקרים מגברים/רסיברים חדשים שעולים בדיוק אותו דבר כי אין להם מכפיל אספנות מטופש במחיר, נשמעים לאין ערוך יותר טוב."

ובכל מקרה, אם בטיונר חשקה נפשך, אתה יכול לקנות טיונר בנפרד. אלו באמת עולים גרושים. יש לי אפילו אחד ענתיקה ויפה להשאיל לך (CARVER TX-11) כדי שתעוף עליו עד שיימאס לך או עד שתחליט לקנות אחד משלך. הבלאי בהם נמוך יותר מאשר במגברים.

נערך לאחרונה ב:

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
מה מו מתנוש, איך הגעת לזה? הבנאדם רוצה רסיבר ווינטאג' כי הוא פשוט, נגיש, לא מצריך תואר שני בתכנות, יפה, אמין בד"כ ועולה גרוש ורבע. אחלה רעיון, בלי קשר להיפסטריות: זו חוויה שונה מהחוויה הדיגיטלית, לטוב ולרע. רסיבר "נכון" מהסוג שהבחור מדבר עליו לא רק יתן VFM מטורף אלא גם יראה הרבה יותר טוב מכל מפלצת היי טק דיגיטלית, וכן, זה עם מלא אורות נוצצים.

s-l1000.jpg

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מי שמחפש רסיוור וינטאג ב 1,000 - 2,000 שח , לא יקח אותו למעבדה לבדוק את ההסטוריה שלו או אם בוצעו בו תיקונים כי זה פשוט לא מעניין ויעלה כמה מאות שח . הריי לא מדובר באודיופיל ,אלא באחד שרוצה להנות ממוסיקה ברמה סבירה ובתקציב נמוך, זה הכל. ולדעתי תוכל לשמוע תחנות רדיו אחרי התנתקות מהכבלים או שבמקרה הכי גרוע , רכוש אנטנה בכמה עשרות שח , היא מצויינת לקליטת תחנות בארץ.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מה מו מתנוש, איך הגעת לזה? הבנאדם רוצה רסיבר ווינטאג' כי הוא פשוט, נגיש, לא מצריך תואר שני בתכנות, יפה, אמין בד"כ ועולה גרוש ורבע. אחלה רעיון, בלי קשר להיפסטריות: זו חוויה שונה מהחוויה הדיגיטלית, לטוב ולרע. רסיבר "נכון" מהסוג שהבחור מדבר עליו לא רק יתן VFM מטורף אלא גם יראה הרבה יותר טוב מכל מפלצת היי טק דיגיטלית, וכן, זה עם מלא אורות נוצצים.

s-l1000.jpg
טוב אנחנו נכנסים לוויכוח על כן או לא וינטאז'.
תראה, בתקציב של 1000-2000 אני לא מבין איזה VFM מקבלים ברסיבר משנות ה- 80 או ה- 70. הכל שם כבר מת וצריך אוברול מוחלט. או אם היה כזה אוברול, אז יבקשו על המכשיר יותר. וגם אם היה כזה, זה עדין לא אומר שמכשיר כזה יהיה טוב יותר ממגבר של קיימברידג' או ארקאם מאמצע שנות ה- 90 ואילך.

לגבי תיכנות וכו', לא בטוח שאני יורד לסוף דעתך. אבל אם אנחנו מדברים על מגברים משולבים עם סטרימר, זאת גחמה של השלוש ארבע שנים האחרונות. לא בזה עסקינן.

אם אתה שואל אותי (ואני יודע שאתה לא), וינטאז' זה כמו מכוניות אספנות: או שאתה אוסף כי אתה אוהב קופסאות יפות רומנטיות בבית, או שאתה מבין בזה מאד ויודע להוציא מהן את המיטב. כשאני אומר מבין, אתה מתכוון יודע לשפץ אותם. אבל חוויית נהיגה (נו טוב, שמיעה) טובה יותר בהשוואה למכשירים מודרניים יותר בתקציבים דומים , אני לא רואה איך אפשר לקבל.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
יצא לי לנסות לא מעט מגברי וינטאג' באופן אישי ולשמוע אצל אחרים
וגם מגברים משנתונים אחרים ,
וינטאג' זה רק למי שמעניין אותו הנוסטלגיה הזאת , וקצת מבין עיניין איך להקים סט אפ טוב .
כעקרון טכנולוגיית עשיית הסאונד הטוב לא הלכה לאיבוד וגם מגברים מודרנים יכולים להיות טובים מאוד .

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
th.jpg

תמונות מצורפות

• b&o1.jpg
    b&o1.jpg
    KB 7.3 · צפיות: 302
  • th.jpg
    th.jpg
    KB 14.2 · צפיות: 198

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור