מצלמה חדשה DSLR או MirrorLess

falconf1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בוקר טוב,

בכוונתי לקנות מצלמת FF MIRRORLESS או FF DSLR

חשבתי על SONY A7 III עם עדשה 24-105mm F4.
או
NIKON D750 או NIKON D500 (ידוע שהיא בפורמט DX)

רב הצילומים יהיו פורטרטים טבע ונוף ואולי קצת ספורט, על וידאו לא חשבתי ברצינות

חשיבות היא שתהיה נוחה לנשיאה.

אשמח לקבל חוות דעת כי אני ממש מבולבל.

תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסוני A7 III מקבלת ביקורות מעולות בכל הנושא של איכות תמונה, פוקוס ובאמת נשמעת רעיון מאוד מוצלח. היא באמת עבדה שיפור בתפעול שלה מול הדגמים הקודמים והיא כבר יחסית נוחה לשימוש. מצד שני התפעול שלה עדיין פחות נוחה ממצלמת DSLR וכן מבחר העדשות עבודה לא ממש ז גדול ולא ממש זול.

מצד שני הניקון D750 היא מצלמת DSLR קטנה יחסית, וקלה יחיסית, היא לא ממש דגם חדש ואיכות התמונה שלה תיהיה קצת פחות טובה מזו של A7 III, להסיר ספק עדיין איכות מעולה. למצלמות ניקון יש מבחר עדשות גדול יותר וכן אפשר למצוא עדשות במחירים זולים יותר מול מה שיש לסוני להציע.

כך שאם יש לך תקציב (לעתיד) ואתה תיהיה מוכן לשלם קצת יותר עבור העדשות ועקומת לימוד קצת יותר ארוכה לא מפחידה אותך אז ה A7 III היא בחירה נהדרת עם יכולת להתקדם גם לנושא הוידאו בעתיד.

מצד שני D750 היא אופציה סולדית ומוצלחת, לא בטוח שתשב לך יותר נוח ביד, גדול פיזי קטן הוא גם חיסרון במצלמות DSLR בזמנו שחשבתי לרכוש מצלמה בסוף בחרתי ב D810 בגלל שהיא ישבה לי הרבה יותר נוח ביד, כן היא הייתה גדולה יותר ויקרה יותר (אבל זה אני), ב D750 אתה מראש מוותר על הוידיאו והיא גם כן לא מצלמה מדהימה לספורט - טובה, אבל זה לא הכלי הנכון לכך.

אם אתה חושב על ספורט או צילום ציפורים אז ניקון D500 היא באמת כלי הרבה יותר מוצלח עבור כך, נכון חיישן יותר קטן (יתרון בצילום ציפורים-0 מקבלים יותר זום מכל עדשה), אבל מערכת פוקוס מדהימה ויכולות שליטה ברמה הגבוהה ביותר - מצד שני לא הייתי בוחר בה כבחירה ראשונה לצילום של פורטרטים טבע ונוף.

בכל מקרה לא הסוני עם עדשת 24-105 F4 זה לא מספק אתה צריך עדשה נוספת (או עדשה אחרת במקום) עם צמצם גדול עבור צילום פורטירטים - לסוני יש עדשות פריים מעולות עם צמצם גדול כמו לדגומא עדשת 85 F1.8
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=941147

בבכול מקרה גם עבור מצלמת ניקון יש צורך בעדשה עם צמצם גדול.

בהקשר של משקל לקחת אז השעדשות ה FF של סוני ושל ניקון גדולות והן יהיו מרב המשקל, נקודה נוספת למחשה יש צורך ביותר סוללות של סוני היות וזמן הסוללה שלה הרבה פחות טוב מזה של D750.

לדעתי האישית - הייתי הולך על סוני, היא חדשה יותר טובה יותר - אשר הדברים תלמד ותתרגל בסופו של דבר, אחרי שאמרתי זאת, בחירה ב D750 היא לא בחירה רעה בכלל.

falconf1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על התשובה המפורטת.
הבנתי שיש מחסור בעולם ב A7 III
האם אתה ממליץ ללכת על ה A7 II או לחכות ?

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה רבה על התשובה המפורטת.
הבנתי שיש מחסור בעולם ב A7 III
האם אתה ממליץ ללכת על ה A7 II או לחכות ?
נראה שהדגם זמין אצל ארליך
https://www.erlich.co.il/items/1753063-מצלמה-ללא-מראה-Sony-Alpha-a7-III

falconf1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
דיברתי איתם אין להם אותו, רק הזמנה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדל גדול ואני ממליץ להמתין

falconf1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי אז זה מה שאעשה
ואיזה עדשות כדאי לקנות ? רב הצילומים פורטרטים ונוף
רחבה 50MM F1.8 או 85 ?
ומה עם הF4 24-105 ?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפורטרטים סוני 85ממ F1.8 היא בחירה טובה והיא גם יחיסת לא ממש יקרה

לדעתי כדי להשלים את הסט עם עדשת זום לשימוש יום ימוי ועדשת סוני 24-70 F4 היא עדשה טובה, וטובה לכך - אבל מציגה קצת עיוות בתמונות.
הסוני 24-70 F2.8 הרבה הרבה יותר טובה, אבל גם הרבה הרבה יותר יקרה.
אפשרות זולה יכולה להיות עדשת סוני 28-70 שמספקת איכות תמונה לא רעה בכלל ויותר זולה מה 24-70 F4.

אופציה אפשרית נוספת היא עדשת סוני 16-35 F4 שמספקת זווית ראיה יותר רחבה - יכול להיות מעניין עבור צילום נוף, אבל יכול להיות ש 35 ממ לא יהיה מספיק לטווח זום

falconf1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ראיתי גם שיש עדשות של zeiss batis האם כדאי לקנות אותם במקום אלה של סוני

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות צ׳ייס מעולות, יקרות מאוד ורובן פוקוס ידני בלבד.

לא להתיחס לעדשות סוני שרשום עליהן צ׳ייס כמו הסוני 24-70 f4, זה לא משנה לך כלום שרשום שם צ׳ייס

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
יש טמרון מעולה 28-75 2.8 ראיתי תוצאות ממנה מדהימה!! אגב לא יודע אם יש מה להשוות בכלל הינה לבין D750. העינית. מהירות הפוקוס וזה שהפוקוס ננעל על העין!!! כמעט ללא פספוסים. DSLR כבר מתחילות להיות דינוזאורים עתיקים.

בנימין

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
אם יש לך סבלנות ... בקרוב ניקון יכריזו על שתי מצלמות מירולס FF ... דומות לסוני A7 ולטענת ניקון טובות יותר.
לי יש את הניקון D750 ... מצלמה יוצאת מן הכלל טובה .

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור