מערכת קולנוע ביתי לסלון - הלכתי לאיבוד

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני רוצה לשדרג את הסלון במערכת קולנוע רצינית ומוכן להשקיע כ - 5000 ש"ח על כל הסיפור (רמקולים, סאב ומגבר).
אין לי קיר אחורי בסלון ולכן מדובר ב - 2 רמקולים קדמיים וסאב (סנטר?).

ראיתי המון סוגים שונים של רמקולים, סאב וופרים וסנטרים.
אני לא חושב שאני אצליח לקנות מערכת לפני 2040 אם אלך לחנות כדי לשמוע את כל הדגמים שסימנתי.

עיצוב - זה גם פאקטור בדרך - העדיפות לרמקול אלגנטי ויפה (אני לא עדיין לא סגור על הגודל).
מקרן קול - לא! אני רוצה להרגיש במה קדמית דומיננטית ומקיפה עם צלילים מכל הטווחים (לא חייב להגיע מאוד נמוך כל עוד הסאונד ידע להיות עמוק במידה).
אז איך באמת עושים את זה?
איך מוצאים את הרמקולים המושלמים בשבילך?
1.png
SNAGHTML112d750.PNG

aedkG

אשמח לכל ההמלצות והדעות שאוכל לקבל.

תודה רבה!
רועי

תמונות מצורפות

• 1.png
    1.png
    KB 250.6 · צפיות: 559
נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש לך מגבר?

מקרן קול לא נראה לי שיעבוד טוב בגלל החלל שלך

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי מיכאל,

אין לי מגבר, אערוך את ההודעה ואציין זאת - האם הסכום הוא ריאלי ויהיה אפשר להרכיב מערכת מספקת שכוללת מגבר?
כפי שציינתי במודעה, אני לא מעוניין במקרן קול.

תודה רבה!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תקציב די מוגבל.

אולי תתחיל עם שני רמקולים נגיד wharfedale diamond ומגבר של Yamaha
תבדוק באמזון

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
מה המקור העיקרי לסרטים

קבצי MKV?
נטפליקס?
יס/הוט?
בלוריי?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
יד 2 בעיקר, לנבור ולחפור בלוחות יד 2 (פה באתר, אתר HT, אתר hifimusic)

חלוקת התקציב ליד 2:

רסיבר סביב 1000 ש"ח יד 2 (יש לא חסר, גם וותיקים משנתונים קודמים)
רמקולים קדמיים - סביב 2000 ש"ח (הרבה טעם אישי מעורב פה ויש לא מעט מבחר גם סביב תקציב זה, ללכת לשמוע אצל מוכרים).
סאב - 1500 ש"ח יד 2 (חפש svs, קליפש, סנפייר ועוד לא חסר...)
סראוונד - זוג רמקולי מדף ב 500 ש"ח.

כרגע על תרכוש סנטר, תגדיר ברסיבר את ערוץ המרכז דרך הקדמיים, עדיף לעבוד עם סנטר דרך הקדמיים מאשר להתפשר ולהביא סנטר זול ונחות, בהמשך תרכוש סנטר בריא ואיכותי, כאשר יהיה לך תקציב עבורו.

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על כל התגובות.

מקור עיקרי לסרטים זה mkv וכל שאר הפורמאטים המוכרים לסרטים באיכות גבוהה מהאינטרנט.

ציינת רמקולי סראוונד ותיקצבת אותם ב 500 שח.
האם מדובר ברמקולים אחוריים?
לצערי לא נתקין בסלון. אין קיר אחורי לתליה וסטנד או כל עמוד אחר לא אושר על ידי אשתי :)

לגבי מגבר, אני מניח שיש צורך תחילה לבחור רמקולים וסאב, לאחר מכן להתאים הגברה רצויה.

אתחיל להסתובב בין חנויות השבוע ואנסה לשמוע כמה שיותר דגמים כדי לפחות להתכנס למבחר מצומצם כלשהו, כרגע אני לא יודע איך להתחיל לחפש..

תודה רבה לכולם.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לגבי מגבר, אני מניח שיש צורך תחילה לבחור רמקולים וסאב, לאחר מכן להתאים הגברה רצויה.

אתחיל להסתובב בין חנויות השבוע ואנסה לשמוע כמה שיותר דגמים כדי לפחות להתכנס למבחר מצומצם כלשהו, כרגע אני לא יודע איך להתחיל לחפש..

תודה רבה לכולם.

מכוון שמסגרת התקציב שלך די מצומצמת לרכישת מערכת שמע רב ערוצי, משובחת.
עדיף לרכוש חלק מרכיבי הסט, מאשר סט קומפלט צולע.
ממליץ לרכוש רסיבר איכותי, עדכני. Marantz SR-5012.
וזוג רמקולי חזית איכותיים.

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על ההמלצה, אך זה מעל התקציב שלי (5000+- ש"ח)
ראיתי זוג רמקולים Klipsch RF 42 II שמעניינים אותי מאוד.
עלותם הינה 4000 ש"ח וזה אומר שאצטרך לקנות מגבר באזור ה2000 ש"ח (סאב, סנטר וכל השאר יגיעו בהמשך בצעדים קטנים).
לאור המלצתך לקנות מגבר ב6000 שקל אשמח לשמוע את דעתך על מגבר בעלות של 2000 ש"ח.

תודה!

נערך לאחרונה ב:

דהן

אוהב את התחום
מעורבות
33
נקודות
28
ה- marantz sr 5012 לא מגיע ל 6000 שקלים,
הרבה הרבה פיות לכיוון ה 4000 ודרומה תתפלא ☺

לא הייתי ממליץ לך בכיוון marantz כי לא דיברת מילה על סטריאו בשימושים שלך ובגישה שלך,

ה- marantz 5010/11/12, רסיבר ממוצע סביר
ומתאים לפשרה למי שמחפש "להנות" מסטריאו דו ערוצי בשילוב עם קולנוע, שלא הייתי ממהר להציע לך את הרסיבר הזה בשביל מערכת רב ערוצית,
היה לי את ה- 5010.

תשתדל להגדיל את התקציב שלך כמה שניתן, זה חשוב מאוד, חפש בלוחות רסיברים של ימאה, או אפילו דנון (הרבה יותר פתוחים מה- marantz) וזוג מדפיים "טובים" בשביל התחלה,
כמו שכבר אמרת סב סנטר וסראונדים לפי
הצורך,

בהצלחה (ורד)

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על תגובתך!

אכן הכיוון הינו סטריאו דו ערוצי בשילב עם קולנוע.
האם הרמקולים שציינתי (Klipsch RF 42 II) עשויים להתאים?
אומנם הם לא מדפיים, הם רמקולים רצפתיים.

לגבי מגבר, אני יכול להגדיל מעט את התקציב ולרכוש מגבר באזור ה-2500 ש"ח.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אם אין צורך ב atmos ושות'
אין צורך להשקיע את רוב תקציבך ברסיבר עדכני, מכיוון שלא מעט חובבים מחליפים ל מוצרים עדכניים, יש לא מעט רסבירים טובים משנתונים קודמים ללא atmos ושות שאתה לא צריך גם כך.
וניתן גם ב 1000-2000 ש"ח למצא איזה רסיבר pioneer מסדרת LX וותיקה מעט יותר, או Marantz 7010 במידה ותמצא או Yamaha סדרות גבוהות אך וותיקות יחסית, לא חסר, גם המחיר המוצע בפועל יכול לרדת במשא ומתן עם המוכר, תתחיל פשוט לחפש ולנבור כפי שכבר רשמתי לך בלוחות יד 2.

רמקולים גם כן ההיצע רחב יחסית ותוכל סביב 2000-3000 למצא רמקולים לא רעים בכלל.

סאב, סנטר, סראוונד
shwayy shwayy

קליפש
אהבת?התחברת? מעולה.
לא אהבת? לא חסרות אלטרנטיביות.

רועי .א

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
פורום מעולה - תודה רבה על התגובות והתעניינות.
אתחיל לנבור ואני מניח שיהיו לי שאלות נוספות.

תודה רבה!

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אכן הכיוון הינו סטריאו דו ערוצי בשילב עם קולנוע.
האם הרמקולים שציינתי (Klipsch RF 42 II) עשויים להתאים?
אומנם הם לא מדפיים, הם רמקולים רצפתיים.

לגבי מגבר, אני יכול להגדיל מעט את התקציב ולרכוש מגבר באזור ה-2500 ש"ח.

מכוון שאתה מתכוון לייעד את המערכת, גם לסטריאו, וגם לרב ערוצי.

המלצתי היא רסיבר מרנץ SR-5012, ועדיף לרכוש רסיבר עדכני! שייתמך בכל פורמטי השמע החדישים, וייתן מענה הולם לכל המקורות העדכניים.

לגבי רסיבר פיוניר סדרת ה LX, לא הייתי ממליץ לך לרכוש דגם ישן, הדו ערוצי שלהם פחות טוב משמעותי ממרנץ.
ובטח של תצליח להשיג אותו באזור ה1000-2000 שקלים.

לגבי מרנץ רסיבר 7010. רסיבר מעולה, שייתן לך יופי של סאונד, אך הוא הרבה מעבר לתקציב שהגדרת, למרות שמדובר ברכישה ביד שניה.
לגבי רמקולים של קליפש. מעולים בקולנוע ביתי, משתלבים נהדר עם רסיברים של מרנץ, גם ברב ערוצי, ובמיוחד בסטריאו.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
התקציב של הבחור 6000 ש"ח ובכל זאת מציעים לו רסיבר "חדש" עדכני שהוא לא באמת צריך ושיגמור לו כ 80-85% מהתקציב?!

מעניין בתקציב שישאר לפותח הפוסט אילו רמקולים ראשיים שמתאימים לשני תצורות העבודה (קולנוע ומוזיקה) יהיו מספקים ויעניקו תוצאה טובה...

אני יכול להשען על ההמלצה על Marantz כ best from both worlds לדו ורב ערוצי, במיוחד לתקציבו המוגבל יחסית, אך לא חסרים רסיברים של Marantz יד 2 משנותנים קודמים כגון דגמים 6010, 7009,7010 שניתן להשיגם היום סביב 2000-2500 יד 2, רק לחפש.

סדרת 5xxx נחותה משמעותית מ 6xxx וכמובן מעל, לא הייתי ממליץ שם.

ולא הייתי פוסח על Yamaha סדרות Avantage דגמים 1xxx, 2xxx, 3xxx תלוי בשנתון שיהיו אחלה לצרכיך ויכולים להכנס לתקציבך.

ונשאר לך רועי.א תקציב מכובד יחסית לרכישת רמקולים מספיק טובים למוזיקה וקולנוע לפי תקציבך...

בהצלחה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
פורום מעולה - תודה רבה על התגובות והתעניינות.
אתחיל לנבור ואני מניח שיהיו לי שאלות נוספות.

תודה רבה!

רסיבר מרנץ 7010 ב-2000-2500 שקלים. זה רחוק מאוד מהמציאות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מאמין שכאשר מחפשים מוצאים.

לצורך העניין היה לי עד לפני שנה בערך במחסן, מאוחסן Marantz 5010 שהגיע אלי בנסיבות מסוימות, הוא נמכר ב 1800 ש"ח לחובב מתחיל שמאוד נהנה ממנו עד היום.
עבר אצלי Marantz 7009 בדירה הקודמת (לפני קרוב ל 3 שנים) שנמכר סביב 3500 ש"ח (כאמור לפני קרוב ל 3 שנים ).

היה לי לבדיקה אצלי בתחילת השנה (הזו) Marantz 7011 חדש (בקרטון) שיכלתי לרכוש אותו במחיר שאני לא יכול לפרסם.

ה 89 נמכר לא מזמן בלוחות סביב 5500 ש"ח יד 2, ויש לא מעט דוגמאות לרסיברים קב טובים וטובים פלוס במחירים שיכולים להתאים לכל כיס.

רק לחפש ולנבור,
לא הייתי פוסח pioneer סדרות LX כגון: 8X ו 7X במחירים ממש טובים, והם דיי טובים בקולנוע, במוזיקה פחות (השאלה מה האוזן מחפשת וכמה היא מיומנת לאיכויות )

לצורך העניין (רק בשביל אינדיקציה והשוואה מול "חדש" למרות שלא עומד בתקציב הכללי של פותח השרשור) מוצע: פרוססור 9.2 פצצה של Integra ב 2000 ש"ח ומגבר רב ערוצי משובח NAD 7 ערוצים ב 3000 ש"ח, זא בסה"כ 5000 ש"ח (לפני שנתיים שלוש עלה פי 2 בלוחות ), ניתן להשוות את הסט המשובח הנ"ל ב 5000 ש"ח ל Marantz 5012 חדש ?! באותו סכום? זה הרי בדיחה אפילו לשים הנל באותו משפט.

כפי שכבר רשמתי, לוחות יד 2 יכולות להיות זהב למחפשים והנוברים וחבל להתפשר בגלל המלצות פושרות.

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לדעתי התקציב ריאלי רק ליד2. אני מכרתי לא מזמן KEF 3005SE ב- 3000 ש"ח. אם תשיג משהו כזה לדעתי זה יופי של סט ואתה תהנה ממנו מאוד. בתקציב הנותר אפשר להשיג רסיבר טוב יד2 ממה שאיתי ציין בפירוט רב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור