מעריכים את המוסיקה של עומר אדם? אני לא מבין ממה ההתלהבות.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחד הבנים סיפר לי שהבמות במרכז הכרמל בחיפה היו ריקות ביום העצמאות כי חצי חיפה הלכה לשמוע את עומר אדם שהופיע בקריות.

טוב, נתון כזה מדהים, גם אם אולי מוגזם, מהווה תמריץ משמעותי להכיר את עומר אדם.

האזנתי לשלושה קטעים שלו ביו טיוב - ממש לא מבין מה יש להעריץ בו עד כדי כך? מבחינה מוסיקלית הרושם שקיבלתי הוא קרוב יותר למשעמם מלכל דבר אחר.
איפה אתם בסיפור?

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הייתי בחתונה השבוע. התקליטן שם חווה אלברשטיין, כל הקהל היה באוויר. פתאום, משום מקום, החליט לשים את המשעמם הזה עומר אדם, כולם חזרו לשבת, חלקם יצאו החוצה במחאה על השיעמום הזה, נטול הקצב, המרדים הזה.

תראה כאן את הקהל הלכוד והמשועמם הזה.

לעומת זה

מכיוון שלא נפלת לצד הדוחה של ״איכות״ ספר לי מה יותר משעמם אותך.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תלוי בגילאים ,
היותר צעירים יעדיפו את עומר אדם או סטטיק ובן אל,
היותר מבוגרים חווה אלברשטיין (הצעירים בכלל לא יודעים מי זאת), אז השאלה בכתורת צריכה להישאל , בני כמה אתם ? :)
אני בכלל עשיתי לי שבת של בוקר עם להקת התרנוגולים ולאחר מיכן שירי הלהקות הצבאיות (לכבוד שנת ה 70 בא לי לשמוע אותם)

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
האזנתי לשלושה קטעים שלו ביו טיוב - ממש לא מבין מה יש להעריץ בו עד כדי כך? מבחינה מוסיקלית הרושם שקיבלתי הוא קרוב יותר למשעמם מלכל דבר אחר.
איפה אתם בסיפור?

יש דברים הרבה יותר טובים ממה שהוא עושה ושר.
ואני מתכוון לדברים עכשווים ולא רק בז'אנר שלו.
זה טעם הקהל ואי אפשר להתווכח.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בסוף הכל עניין של טעם אישי, יש שאוהבים ויש שלא.
לדעתי שיר ללא טקסט טוב נעלם עם הזמן ולא משנה מי המבצע.

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
הכל עניין של טעם. אני לדוגמא לא נסוגל לשמוע את פינק פלויד. לדעתי המוסיקה שלהם היא זבה מוזיקלי משעצם וחסר עניין. הכל עניין של טעם אישי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר,
את חוה אלברשטיין אני מכיר ולכן זה לא נכון מבחינתי להשוות אותה ראש בראש לעומר אדם.

כששמעתי בפעם הראשונה את התקליט "דברי" של עלמה זוהר, את התקליט הראשון של אריק ברמן, את התקליט "אם אלה החיים" של קרן פלס, אחזה בי התלהבות.
השירים של עומר אדם לא נשמעים לי טוב כמו השירים בתקליטים שהזכרתי.

קובי עוז הוא זמר מזרחי ואני מאוד מתחבר למוסיקה שלו, בועז שרעבי כנ"ל, אני גם אוהב שירים של זוהר ארגוב ובטח עוד הרבה שכרגע לא עולים לי בראש. עומר אדם, לטעמי, לא שם.

אבל אם הצלחה לא מתווכחים - רק כמו שאומרים: לא בבית ספרי, יעני, לא בבית שלי...

אריה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הכל עניין של טעם. אני לדוגמא לא נסוגל לשמוע את פינק פלויד. לדעתי המוסיקה שלהם היא זבה מוזיקלי משעצם וחסר עניין. הכל עניין של טעם אישי
זכותך המלאה, להגיד שאתה לא מסוגל לשמוע פינק פלויד זה כמו להגיד לבן אדם דתי שאתה לא יכול לשמוע דיברי תורה... ויסלחו לי הדתיים על ההשוואה :)

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
כפי שציינו כאן, אולי עניין של טעם.

לטעמי חווה אלברשטיין זמרת טובה אבל כפי שנמר אמר, קצת משעממת.
בקשר לעומר אדם, הוא תופעה.
המזל היכה בו כברק.
אינני אומר שהוא לא מוכשר. מוכשר ויש לו קול טיפה קול שונה מזמרים מזרחיים אחרים.
הבעיה כאן הוא הריאלטי. זה הדור.
כל משתתפי הריאלטי או שעולים לדרך המלך או שנעלמים אחרי זמן מה.

עומר אדם נערץ על ידי הדור הצעיר, גם עדן בן זקן כך. תראה מה היא היתה ולמה היא נהפכה.
כיום עומר אדם ועדן בן זקן הם האומנים המובילים.
וכך, בגלל הריאליטי הרבה זמרים יוצרים שלמדו את המוזיקה נעלמים ולא פורצים קדימה.

בכלל, כל המוזיקה הישראלית הטובה נעלמה והכל נהיה חפלה 1 גדולה.
הזמרים המזרחיים יודעים כיום גם לשווק את עצמם. תראה באינסטרם כמה פוסטים מעלה ליאור נרקיס (לא סובל אותו) ומצליח.
גם דודו אהרון. השירים האחרונים שלו ברמת המילים לא יותר גבוהה מילד בכיתה ב' וגם מצליח.

בכל אופן כיום המוזיקה המובילה היא המזרחית, זה הדור זה משהם אוהבים.
אולי ביום מן הימים המוזיקה הטובה והאיכותית תחזור אלינו. גם המוזיקה המזרחית הישנה והטובה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הייתי בחתונה השבוע. התקליטן שם חווה אלברשטיין, כל הקהל היה באוויר. פתאום, משום מקום, החליט לשים את המשעמם הזה עומר אדם, כולם חזרו לשבת, חלקם יצאו החוצה במחאה על השיעמום הזה, נטול הקצב, המרדים הזה.

לעומת זה

חוכמת ההמונים.
כנראה שמוצרט, בטהובן , לאונרד כהן וג' נסיס לא מסוגלים להקפיץ את הקהל כמו עומר אדם.

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18

לעומת זה

השוואה בכלל לא רלוונטית , מה החוכמה להשוות במועדון מול זמרת שמראש לא פונה לשם ושהקריירה שלה היתה לפני 30 שנה או יותר ? יכולת להשוות באותה מידה מול שושנה דמארי או יפה ירקוני , גם הן לא "הקפיצו". לא כל דבר הוא מזרחים או אשכנזים .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השוואה בכלל לא רלוונטית , מה החוכמה להשוות במועדון מול זמרת שמראש לא פונה לשם ? יכולת להשוות באותה מידה מול שושנה דמרי או יפה ירקוני , גם הן לא "הקפיצו". לא כל דבר הוא מזרחים או אשכנזים .

רובכם נכשלתם בהבנת הנקרא. התייחסתי לעניין השעמום. ובעניין הזה אני צודק. הוא לא משעמם. לגבי האיכות? תלוי מה בא לי. עם רטבול וודקה וחבר'ה בראש טוב, על האש במרפסת, עומר אדם, דודו אהרון ומשה פרץ באים לי פגז, מושלם, אש!

בהאזנה למוסיקה במערכת, להרגע, להפליג - קלאסי או ג'אז.

במילים אחרות. לאחד שיודע להבחין בין המטרות של כל אחד מהסגנונות יש פחות פלצנות מוסיקלית.

נ.ב

חווה אלברשטיין באה לי מקולקל בכל מצב. מעבר להיותה אישה דוחה וגזענית (מכיר אותה אישית) היא גם זמרת עם כל מוגבל. אם כבר זמרות מאז, מטותה תקופה, רותי נבון זו הזמרת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השוואה בכלל לא רלוונטית , מה החוכמה להשוות במועדון מול זמרת שמראש לא פונה לשם ושהקריירה שלה היתה לפני 30 שנה או יותר ? יכולת להשוות באותה מידה מול שושנה דמארי או יפה ירקוני , גם הן לא "הקפיצו". לא כל דבר הוא מזרחים או אשכנזים .

אף אחד לא דיבר על מזרחי ואשכנזי. דובר על משעמם ולא משעמם. ואם כבר מזרחי ואשכנזי. האשכנזים לא יודעים לשיר.:p

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אחד הבנים סיפר לי שהבמות במרכז הכרמל בחיפה היו ריקות ביום העצמאות כי חצי חיפה הלכה לשמוע את עומר אדם שהופיע בקריות.

טוב, נתון כזה מדהים, גם אם אולי מוגזם, מהווה תמריץ משמעותי להכיר את עומר אדם.

איפה אתם בסיפור?

אריה
ממתי כמות מעידה על איכות?

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
פה בארץ חלק בזים למזרחית , בחו"ל יש שיגנו את ליידי גאגא או איזה פופ וראפ
פשוט חפרתם לנו , תנו לבני האדם לעשות את ההחלטה האישית שלהם ולשמוע מה שבא להם .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
פה בארץ חלק בזים למזרחית , בחו"ל יש שיגנו את ליידי גאגא או איזה פופ וראפ
פשוט חפרתם לנו , תנו לבני האדם לעשות את ההחלטה האישית שלהם ולשמוע מה שבא להם .

הם לא בזים למזרחית מתוך גזענות. לדעתי הם לא מתחברים לגוון הקולי. אגב, שמעתי את המילים של השיר הזה ״שני משוגעים״. אם סחרוף היה שר את זה (והוא גם מזרחי), מילה לא היתה יוצאת לרעת השיר. ולכן, אני לא חושב שזה עניין של מזרחי או אשכנזי.

בלי קשר. כבר כתבתי, אשכנזים לא יודעים לשיר. :מנצח::מנצח::מנצח:

זה נכון שישנה התנשאות מסויימת לכל מה שהוא לא ״ישראלי״. כתב את זה אפריים שמיר (שכבר לא רלוונטי) ולפניו הביעו הרבה זמרים (גם מבני עידות המזרח) שעושים רוק את מורת רוחם לגבי המוסיקה העכשווית. הם לא הצליחו להבין שלכל סגנון יש מקום ויש מטרה.

עומר אדם, משה פרץ, ליאור נרקיס ועוד רבים וטובים באים לעשות שמח. הם מצליחים בזה וטוב שכך - כן ירבו. אני מוצא את עצמי לא מעט פעמים ממש נהנה מהמוסיקה שלהם. אם בנסיעה, אם במכון כושר ואם באירועים. בבית אני נהנה ממוסיקה קלאסית לרוב וג׳אז קצת פחות. לעיתים רחוקות אני שומע רוק.

ביום שיבינו שיש מקום גם לזה וגם לזה, ולא כל דבר צריך להיות מורכב, עמוק ומתוחכם, ילמדו לקבל כל סגנון מוסיקלי. במילים אחרות, אם חלק מהחברים כאן היו חובבי קולינריה, שווארמה היתה עומר אדם, גפילטע היתה אלברשטיין, אנטריקוט היה אייל גולן ומוצארט היה טרין כבד אווז עם שברי פולי קקאו ומיקרו כוסברה טוויל פרמזן במלית קרם מוצרלה בופאלו ועגבניות שרי חרוכות.

כל פעם בא משהו אחר. לאכול את אותו אוכל, לחשוב על אותו אוכל, לאהוב רק את אותו אוכל, להכין רק את אותו אוכל עושה לי בחילה.

בשורה התחתונה. למוסיקה כמה תפקידים. אחד מהם הוא לגרום לך לזוז, לזרום, לשתות אותה בקלות. לא הכל צריך להיות מורכב.

ולא. אני לא חושב שיש כאן גזענות. אני חושב שיש כאן הרגל ואי הבנה של תפקידה של המוסיקה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ביום שיבינו שיש מקום גם לזה וגם לזה, ולא כל דבר צריך להיות מורכב, עמוק ומתוחכם, ילמדו לקבל כל סגנון מוסיקלי. במילים אחרות, אם חלק מהחברים כאן היו חובבי קולינריה, שווארמה היתה עומר אדם, גפילטע היתה אלברשטיין, אנטריקוט היה אייל גולן ומוצארט היה טרין כבד אווז עם שברי פולי קקאו ומיקרו כוסברה טוויל פרמזן במלית קרם מוצרלה בופאלו ועגבניות שרי חרוכות.

:בעד::בעד:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
נמר כרגיל פוגע בול, השירים של ע"א כלל אינם יוצאי דופן לז'אנר ובכלל, אבל הוא בוחר שירים טובים שמגובים במנעד קולי די נדיר לז'אנר שבו בעיקר הזמרים מאנפפים וכלל לא מגיעים לאוקטבות הנמוכות מה שהוא עושה מצויין ובצורה מאוזנת, אם לא היה לי שמץ מושג בסאונד ובמוזיקה הייתי אומר שהוא פשוט "בא לי טוב באוזניים אחי".

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
כל מוזיקה/סגנון/ז'אנר/אווירה מתאימה עצמה לכל סוג של ארוע / קהל יעד.

גם אני בארועים (חתונות וכד') נהנה "לדפוק את הראש" עם אלכוהול ולהוציא קיטור ולצאת מהשגרה היומיומית.
מוזיקה ים תיכונית סטייל עומר אדם/בן זקן/פרץ/נרקיס בהחלט מקפיצים ועושים את הארוע להרבה יותר שמח ומקפיץ את האדרנלין.

מוזיקת איכות שומע בבית.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
חברים, כל אחד ישמע את מה שהוא אוהב ואיזה סיגנון שהוא רוצה
אבל מחר יכול לקום דור שכבר ישמע \ שומע מוזיקה אחרת מכל
הגוונים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור