אייל גולן מבצע את "האם להיות בך מאוהב" של אביב גפן

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יפה...תומר

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
קלקל את השיר.
משום מה, נראה לי שהשירים או הביצועים שלו דומים אחד לשני.
לא יודע, אבל רוב הזמרים המזרחיים נשמעים אותו דבר.
או שזה חפלה, או שזה חפלה או שזה חפלה ובסוף שירי דיכאון.

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
קלקל את השיר.

לא אוהב את הביצוע
וזה לא שהמקור היה מציאה גדולה

ו.. הכל עניין של טעם עד גיל +-35 לא האמנתי שאשמע שיר מזרחי הייתי אנטי לא משנה אם השיר היה טוב או לא
כשהבנות שלי גדלו 12-13 הרפרטואר המוסיקאלי בבית השתנה
ו.. השמים לא נפלו וזה לא נשמע חפלה או בפלה
הכל עניין של טעם

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
2 זמרים רדודים,בינוניים ומטה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
קלקל את השיר.
נדמה לי שמה שכתבת יכול לאפיין כל סוג מוזיקה באוזני הלא מחבב...רוק, קלאסי, היפהופ...וכן הלאה. דווקא שני הביצועים היו חביבים והראו שבסופו של דבר המילים אותם מילים ורק ההגשה והעטיפה כנראה משנה לרובנו. הבעיה של אייל גולן שהוא שר לחוץ ולא נינוח, קצת עסוק במניירות וקצת מתאמץ לרגש, בקשר לברנש גפן..טוב, הוא לא יכול להימדד ווקאלית, יש לו את ההגשה שלו ומי שאוהב אוהב. נישתי מאוד לטעמי. געגועיי לזוהר, ולאריק...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קלקל את השיר.

אייל גולן, מבחינה ווקאלית, בז׳אנר הזה, הוא על התפר שמפריד בין אל לאדם.
ולא, לא רוב הזמרים המזרחיים נשמעים אותו הדבר כמו שלא רוב היצירות הסימפוניות נשמעות אותו הדבר (כך טוענים אלה שלא שומעים מוסיקה קלאסית).

שנית. אי אפשר לקלקל שיר של אביב גפן. כל מבצע יעשה את זה טוב ממנו. פשוט במקרה של אביב, התרגלנו ליכולת ווקאלית של מסור.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי הביצוע.

אלוהי, כמו שתמיד גולן לוקח שיר ומעיף אותו למעלה, גם במקרה הזה. תמיד אהבתי את המילים של השיר הזה, עכשיו אני גם יכול לשמוע אותו בלי לקבל בחילות.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
ביצוע יותר טוב מהמקור ללא ספק.
לא סובל את איל גולן ואת מה שהוא מייצג, אבל יאמר לזכותו שהוא יודע לשיר!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ביצוע יותר טוב מהמקור ללא ספק.
לא סובל את איל גולן ואת מה שהוא מייצג, אבל יאמר לזכותו שהוא יודע לשיר!

זה הדבר היחיד שהוא מייצג - שירה.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
באמת לא מבין מה אייל מייצג פרט לשירה ברמה גבוהה ביותר (אף אחד לא שר כמו שהוא) והפועל מרמורק...

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אייל גולן, מבחינה ווקאלית, בז׳אנר הזה, הוא על התפר שמפריד בין אל לאדם.
ולא, לא רוב הזמרים המזרחיים נשמעים אותו הדבר כמו שלא רוב היצירות הסימפוניות נשמעות אותו הדבר (כך טוענים אלה שלא שומעים מוסיקה קלאסית).

שנית. אי אפשר לקלקל שיר של אביב גפן. כל מבצע יעשה את זה טוב ממנו. פשוט במקרה של אביב, התרגלנו ליכולת ווקאלית של מסור.

נדמה לי שכבר היינו חלוקים בנושא אייל גולן שאין ויכוח על יכולותיו הווקאליות.

אבל לכתוב שהוא על התפר בין אל לאדם.... לדעתי זו הגזמה בלתי נתפסת וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון את פרשות הקטינות...
לעניות דעתי היוצר אביב גפן ,כולל קול המסור שלו, מכניס בחלק משיריו המון רגש , שחודר להרבה אנשים פנימה וגולן פשוט לא שם וכן יאללה בכפיים.

כדי להמחיש את דעתי [ששווה אני מניח בדיוק כמו כל מגיב\מנהל אחר] אתן דוגמה מתחום הצילום, אתה יכול לצלם תמונה יפה הכוללת 50 מגה פיקסל ולשכוח אותה אחרי רגע ואתה יכול לצלם תמונה ב -16 מגה פיקסל ולשאת אותה בתוכך זמן רב.

הערה: ברור שהחיבור בין השניים, לא בוצע כתוצאה מהערכה מקצועית הדדית בלתי רגילה, אלה בגלל עגל הזהב והפרסום.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נדמה לי שכבר היינו חלוקים בנושא אייל גולן שאין ויכוח על יכולותיו הווקאליות.

אבל לכתוב שהוא על התפר בין אל לאדם.... לדעתי זו הגזמה בלתי נתפסת וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון את פרשות הקטינות...
לעניות דעתי היוצר אביב גפן ,כולל קול המסור שלו, מכניס בחלק משיריו המון רגש , שחודר להרבה אנשים פנימה וגולן פשוט לא שם וכן יאללה בכפיים.

כדי להמחיש את דעתי [ששווה אני מניח בדיוק כמו כל מגיב\מנהל אחר] אתן דוגמה מתחום הצילום, אתה יכול לצלם תמונה יפה הכוללת 50 מגה פיקסל ולשכוח אותה אחרי רגע ואתה יכול לצלם תמונה ב -16 מגה פיקסל ולשאת אותה בתוכך זמן רב.

הערה: ברור שהחיבור בין השניים, לא בוצע כתוצאה מהערכה מקצועית הדדית בלתי רגילה, אלה בגלל עגל הזהב והפרסום.

אני לא ניכנס לעניין האישי. במקרה אני גם מכיר אותו אישית ובפרשת הקטינות הוא יצא זכאי לחלוטין. לא בשביל משהו אבל יש לי תחושה שאביב גפן פימפם לכאורה יותר קטינות ממה שבלעת רוק.

לגבי ה״יאללה בכפיים״ זו בדיוק הגישה המתנשאת של כאלה שמכירים מוסיקה מזרחית ים תיכונית כמו שאני מכיר יפנית. זה לא מדבר אלייך כי אתה פשוט לא אוהב את זה. אי לכך אין לך משהו שהוא אפילו חיקוי של יכולת להעריך מהו רגש בשירה שלו שאתה לא מתחבר אליה. אבל כשתשמע את צליל מיתר בביצוע של גולן לעומת גפן, עם איזה יציאה מבועת ההתנשאות, תבין שאביב גפן לקח שיר אדיר והפך אותו לעוד שיר מוזר.

ההשוואה לצילום לא טובה. אייל הוא גם הרבה פיקסלים וטונות של יכולת העברת מסר. גם שמח, גם עצוב וגם כאלה שהם ברוח שטות.

ובשביל שתבין מהו רגש. קבל את זה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

לגבי אביב גפן, בינו לבין שירה אין שום קשר, חוץ מזה שהוא מחזיק מיקרופון.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אני לא ניכנס לעניין האישי. במקרה אני גם מכיר אותו אישית ובפרשת הקטינות הוא יצא זכאי לחלוטין. לא בשביל משהו אבל יש לי תחושה שאביב גפן פימפם לכאורה יותר קטינות ממה שבלעת רוק.

לגבי ה״יאללה בכפיים״ זו בדיוק הגישה המתנשאת של כאלה שמכירים מוסיקה מזרחית ים תיכונית כמו שאני מכיר יפנית. זה לא מדבר אלייך כי אתה פשוט לא אוהב את זה. אי לכך אין לך משהו שהוא אפילו חיקוי של יכולת להעריך מהו רגש בשירה שלו שאתה לא מתחבר אליה. אבל כשתשמע את צליל מיתר בביצוע של גולן לעומת גפן, עם איזה יציאה מבועת ההתנשאות, תבין שאביב גפן לקח שיר אדיר והפך אותו לעוד שיר מוזר.

ההשוואה לצילום לא טובה. אייל הוא גם הרבה פיקסלים וטונות של יכולת העברת מסר. גם שמח, גם עצוב וגם כאלה שהם ברוח שטות.

ובשביל שתבין מהו רגש. קבל את זה.

תיארתי לעצמי שאתה מכיר אותו אישית ושמעתי משפטנים שאמרו, שגולן יצא מהפרשה בעור שיניו. גם כל הסיפור סביב האבא, לצערי לא מריח טוב אבל לא זה הנושא. לגבי תחושתך על הפימפום של אביב והקשר לרוק שלי… או לרוק שלך, או של מישהו אחר, זה פשוט הזוי בעיניי. [בקשר לרוק,הכוונה, כי לא יודע אם וכמה אביב פימפם]

מי שכותב באופן מתנשא זה אתה [אגב, לא רק בתגובה הזאת, זה מופיע אצלך לצערי בלא מעט תגובות אדנותיות ופסקניות, גם בנושאים אחרים ומקווה בשבילך, שזה יעבור עם הגיל].

מהיכן יש לך מושג, אם אני אוהב או לא מוזיקה מזרחית. אני אוהב כל מוזיקה שהיא טובה בעיניי וגם במוזיקה המזרחית, יש חלקים טובים שאני אוהב. הנושא עלה גם בסיבוב הקודם בינינו, כשכתבתי שלדעתי בשיריו של זוהר ארגוב יש יותר רגש והוא עושה לי את זה, הרבה יותר מגולן.

אני לא השוותי ביניהם מבחינה ווקאלית. אביב אמר בעצמו, שגולן זמר הרבה יותר טוב טכנית. אני דיברתי על רגש ואימפקט בשיר [מעבר לזה שהוא יוצר מלחין וכותב] ופה [ כמו, בכל דבר אגב] מותר להיות חלוקים לגמרי ולטעמי יש בשירים של אביב [בחלקם לפחות], הרבה יותר רגש ואין צורך להתייחס לשיר בעצרת לזכרו של רבין ז"ל , אלה ללא מעט שירים רגילים של השניים.

הדוגמה שצירפת רק חיזקה את דעתי, אבל עזוב אותי, [ בינינו, מה אני כבר מבין ] כנס ליוטיוב, תקליד שירים מקוריים של אביב ושל זוהר, תקרא את התגובות לשירים ותבין לבד שיש מחלוקת והיא לגיטימית וכל אחד זכאי להביע את דעתו והיא שווה בדיוק לדעתו של האחר, גם אם אין לו מערכת של מיליון ש"ח בבית.

לכן יש לי עצה בשבילך גם אם השירשור הזה יגרום, רחמנא ליצלן, להעפתי מהפורום:

לעולם תגיד\תכתוב, לדעתי [עדיף אפילו: לעניות דעתי] וקח בחשבון תמיד , שיש גם דעות אחרות משלך והם לגיטימיות ולא פחות נחשבות בעיני אחרים.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בוקר טוב,
ועוד תוספת בקטנה:
אומרים שהאלבום האחרון של שלמה ארצי "קצפת" , הינו מהפחות טובים שלו ויהיו כאלה שיגידו, כי באופן אבסולוטי הוא בתחתית הסולם.
יתכן ויש צדק בדברים, חלק מהשירים לרבות הטקסטים, נשמעים כאילו נעשו בחיפזון וללא ליטוש, אבל דווקא משם מבקש לצרף את השיר הבא, המדבר על המחלוקות והשונות בינינו ובכל זאת.....

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4822672,00.html

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שוב. אתה מכיר מעט מאוד אייל גולן ויותר מכך, העניין של "יאללה כפיים" מסדר לי מסקנה שאתה גם מזלזל באינטלגנציה של מי שמכיר את שיריו.

לגבי המערכת. מה הקשר בין מחיר המערכת לבין דעתי? אני לא כותב שזו דעתי משום שאין מה להשוות את שני הזמרים הללו. אייל זמר, אביב הוא התגלמות ההתנשאות, זמר נוראי ויוצר אדיר. האם הוא יודע להעביר את שיריו ברגש? אולי. בשירה צריך סוג מסוים של יכולת ווקאלית. אין לו אפילו משהו שמרמז על משהו שמתקרב לשם. אם אדם לא יודע לשיר שלא ישיר. כך גם עם בישול, נהיגה והוראה.

אני גם בספק אם אז, בימים ההם, שמעת זוהר ארגוב. וזה רק לפי מה ואיך אתה מגיב עכשיו.

לגבי משפטנים. בחייך. המשפטנים האלה צריכים ללמוד עוד קצת. הבנות שטענו שהיו איתו הודו ששיקרו. אז מה הסיפור?

שורה תחתונה. אתה לא תעוף מהפורום בגלל מחלוקת איתי. מעולם לא עשיתי דבר כזה כל עוד הדיון נעשה בכבוד.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שוב, לא מבין מהיכן אתה מביא את המסקנות שלך לגביי, אבל זה לא הדבר היחיד שאיני מבין.

לאביב גפן, יש הרבה מאוד מעריצים [וברור שאני לא קרוב לקטגוריה הזאת בכלל] שחושבים הפוך לגמרי ממך, אז מה זה אומר, שהם כולם מטומטמים ורק מעריצי גולן גאונים…

לגבי הפורום, לרגע חשבתי שתתעלה מעט מהמחלוקת האישית הנוכחית ותרמוז על תרומתי הצנועה לפורום מצלמות, אבל סתם הגזמתי... לעצם העניין, אחליט בהמשך באם יש לי עוד מה לחפש פה, כי אין לי ספק שכתיבתך תשפיע על התייחסות האנשים הקבועים בפורום ואני מוכן לשתף ולתרום, רק אם הדברים נעשים ברוח טובה ולא מתוך אינטריגות ומחנאות.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
עדכון כמצופה, תוכלו לקרוא בפורום מצלמות תחת הכותרת: או קיי חברים.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
העדכון הזה מגיע אחרי שדיברת עם נמר או שהחלטת ללא קשר?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור