המלצה למצלמה לחובבת צילום

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי לכולם,
התייעצתי בעבר, אבל אני חוזרת שוב לאחר זניחת הנושא, וכעת ברצינות!
מחפשת לשדרג את מצלמת הדמוי SLR שלי שיש לה עדשת טלה משמעותית אבל אני מתקשה להצליח לצלם כמו שאני רוצה במצבים שהם לא ממש רחוקים. כלומר בשביל לצלם אנשים, או נופים יפים וכו' אני צריכה ממש להתרחק ואז להתקרב עם הזום.
חוץ מזה שהיא 16 מגה פיקסל והייתי רוצה לפחות 18.
התקציב שלי הוא עד 5000 ש"ח להכל - עדשה+מצלמה+פילטר (ואם אפשר להכניס לתקציב גם +תיק)
החלטתי לקנות את הניקון 5500 לאור המלצות, ואני מתלבטת עכשיו לגבי העדשה.
המטרה שלי היא לצלם הן צילומי נוף, והן אנשים או צמחים (בסגנון בוקה).
אני רוצה עדשה שתספק לי מגוון רחב ככל האפשר.
בהתחלה חשבתי על עדשת ניקון 18-300 אבל העירו לי שהמרחק בא על חשבון האיכות...
שמעתי מגיסי שנהנה מאוד מעדשת 18-135 אבל פה אני חוששת מכך שלא יהיה לי מענה בכל זאת אם ארצה לצלם נוף מרוחק והוא יהיה מרוחק מדי....
בקיצור, מה שאני רוצה להתייעץ איתכם זה איזו עדשה כדאי לי לקנות.
האם יש משהו מומלץ בין ה 300 ל- 135?
האם אני טועה וה- 300 כן טובה?
האם אני טועה וה 135 כן תיתן לי זום מספק?
המון שאלות, מקווה שגם תשובות...
תודה לכם מראש!!!
רוני

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
כעדשת הכל כלול אני מעדיף את הטמרון 16-300 [אגב, ההבדל ברוחב בין 16 ל-18 יכול להיות משמעותי].
נכון, בעדשה זו יש בגלל הטווח ירידה באיכות, אבל התוצאות עדיין הרבה יותר טובות ממצלמת דמויי SLR.

במידה והחלפת עדשות רלוונטית, ממליץ בהתאם לתקציב [כמו מספר פעמים בעבר] לרכוש סיגמא 17-50 2.8 ועדשת ניקון מיוצבת 70-300.
סט התחלתי זה ייתן כמובן תוצאות טובות יותר מה16-300 וממנו אפשר בהמשך להתקדם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא אוהב את עדשות הטווח הגדול - לא הייתי לוקח ניקון יקרה כלכך עם עדשה כזו - חבל על הכסף

הייתי בודק:
מצלמה כמו פנסוניק TZ100 עם זום כפול 10 וחיישן של 1 אינצ'
או סוני RX10 עם זום כפול 8.3 וחיישן של 1 אינצ'

מדובר אומנם על חיישן קצת יותר קטן מזה של DSLR אבל עדיין מדובר על חיישן גדול יותר מזה של מצלמה קומפקטית רגילה ומוצמד לעדשה טובה. זה פתרון מאוד נוח לשימוש ומספק תמונות טובות מאוד.

אם נראה לך שזום כפול 10 מספק אותך אז באמת ללכת לכיון של DSLR זה ממש לא הכיוון הנכון לדעתי היות וכן טווח זום גדול כל כך הפוגע באיכות התמונה.

אם בכל אופן DSLR, אז אני הייתי לוקח DSLR קטנה יותר כמו ניקון D3400 עם עדשת ניקון 18-140 ומוסיף עדשת ניקון 70-300 למקרים שאת צריכה זום גדול - רוב הזמן ה 18-140 תספק אותך מעל הראש.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
אני לא אוהב את עדשות הטווח הגדול - לא הייתי לוקח ניקון יקרה כלכך עם עדשה כזו - חבל על הכסף

אלי ה5500 עולה פחות מ-2000שח. ההבדל בינה ובין ה-3400 הוא פחות מ-500שח, כאשר המשקל כמעט זהה [30 גרם הבדל זה זניח] למול זה מגוון התכונות והתועלת ב5500 כמצלמה מתקדמת יותר משאירים לדעתי, את ההחלטה בה, כנכונה.

לגבי העדשות, הרי ברור שהסיגמא 17-50 שעולה כמו הניקון 18-140 טובה ממנה אופטית ומאפשרת צילומים בתנאי אור לקויים וכאשר מוסיפים לסט את הניקון 70-300 המיוצבת ה18-140 לדעתי מיותרת.
לגבי מצלמות 1 אינצ' אנחנו מסכימים שהם לא באותה ליגה, כך שאם מבחינת משקל אין בעיה, אני הייתי הולך על סט הניקון כאמור.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כמו שלא כל נהג צריך BMW ויותר מכך לא כל נהג יעדיף BMW יש שיעדפו מכונית פרקטיות יותר, כך שלרבים מצלמות עם חיישן 1'' עדיפות על מצלמות DSLR

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
עם זה אני מסכים לגמרי [אגב, אם ה5500 היא BMW ה850 היא בוגאטי ויירון:)]
אני מתייחס רק להיבטים של איכות התמונה הכוללת למול התקציב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עם זה אני מסכים לגמרי [אגב, אם ה5500 היא BMW ה850 היא בוגאטי ויירון:)]
אני מתייחס רק להיבטים של איכות התמונה הכוללת למול התקציב.

חחח

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב לדלג דור אחד - ממתין לדור הבא :)

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי לכם,
תודה רבה על התשובות המפורטות.
ברמת העיקרון אני הולכת ומתקבעת על הרעיון של הניקון 5500 עם עדשת 18-140. (אם אחוש צורך בזום נוסף מניחה שארכוש עדשה נוספת.)
אבל-
מכניסה גורם התלבטות נוסף לתמונה: אתמול, אחרי שהסתובבתי עם קנון של חבר שמחוברת לה עדשה מדהימה 24-105, אבל נקעתי את הצוואר מהמשקל....
קיבלתי המלצה לקנות - מצלמה ללא מראה.!
בתקציב שלי דיברו איתי על פוג'י X-T20 עם עדשה 55-200. (יוצא קצת מעל התקציב שלי..בכ 1,000 ש"ח )
או לחילופין סוני A6000 ALPHA עם עדשה דומה.(שהיא יותר בתקציב).
עכשיו, אני באמת באמת לא יודעת כלום על מצלמות ללא מראה. (חוץ מזה שהן קלות).
בואו נגיד שהלוק שלהן חסר את הפאסון של המצלמה שנקעה לי את הכתף....אבל השאלה אם המירורלס באמת תיתן לי תוצאות טובות. מצרפת לדוגמה שתי תמונות שצילמתי אתמול בים עם העדשת קנון 24-105.
קישור לתמונות: https://photos.app.goo.gl/n4eufcFas9vZTWhn1
תמונה שצילם החבר עם הקנון 24-105 שציינתי קודם: https://photos.app.goo.gl/bVvJqMPMP5HfSgo32
אני רוצה להגיע לתוצאות לפחות כמו 3 אלו....

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לפי התמונות יש לך עיין טובה וזה מה שבאמת חשוב - מצלמה ושימוש בה זה נקודה שנייה אחרי זה.
מצלמות ללא מראה מספקות פתרון איכותי מאוד - הללא מראה של פוג'י וסוני מספקות איכות תמונה טובה יותר מזו של מצלמות ה DSLR של קנון ברמת מחיר שלך (כן, כן).

הנקודה שמצלמות ללא מראה מביאות גוף קטן ולא הבדל גדול בגדול והמשקל של העדשות - אם את מחפשת לוק של צלמת עם עדשה גדולה ואפשר לצרף גם פלאש וחצובה, אז אני לא הכתובת לתת לך טיפים.

נקודה נוספת למחשב העדשות שאת מדברת עליהן 24-105 זו עדשה ל FF (מצלמות DSLR היקרות יותר שמתחילות במחיר של 4500 ש"ח לדגם הכי בסיסי וכן העדשות שגם לא זולות) אז זו יופי של עדשה, אם זה למצלמת DSLR עם חיישן קצת יותר קטן כמו המצלמות בתקציב שלך - אז חסר לעדשה הזו את התחום הרחב (דרך אגב את צילמת עם קנון 60D שזו לא מצלמת FF).

אם את בכיון של פוג'י X-T20 את צריכה עדשת קיט 16-50 בנוסף ל 55-200 כדי לקבל את התחום הרחב או לקחת רק עדשת 18-135, אבל עדיין לא מדובר על סט ממש קטן ולא ממש קל.

אפשרות אחרת היא סוני A6000 עם עדשת סוני 18-105 יופי של מצלמה ויופי של סט העדשה קצת גדולה ולא ממש קלה, אבל עדיין סט לא ממש כבד וניתן לחיות איתו - איכות תמונה באמת באמת מוצלחת מאוד (עדשות נוספות של סוני מעולות, אך לא זולות כלל)

אם את רוצה סט קל באמת

אני יכול להמליץ לך לבדוק מצלמות ללא מראה של פנסוניק או אולימפוס עם חיישן קצת יותר קטן, אבל איכות תמונה ברמה של מצלמות DSLR של קנון (כן, כן) אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 14-42 כ 2800 ש"ח יופי של סט להתחלה ואפשר להוסף אחר כך עדשות נוספות.

או את אחות שלה מבית פנסוניק GX80 עם עדשת קיט (חיישן בגודל זהה לאולימפוס וניתן להחליף עדשות בין האולימפוס לפנוסניק).

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
וואו כרמי תודה רבה. הרבה חומר למחשבה ובדיקה סיפקת לי.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
כרמי היקר אין לי מושג איך הגעת לזה שXT20 זו מצלמה לא קלה וקטנה יחסית לDSLR. המצלמה קטנה מאוד! (אפילו מדאי לטעמי) ועם עדשת הקיט הגדולה יותר 18-55 היא עדיין קלה וקטנה יחסית לניקון 5500.

בנושא ה55-200 כאן היא כבר לא תהיה הכי קטנה בסביבה אבל בטוח יותר קטנה מה70-300 של ניקון.

אגב אני במקומך הייתי מוותר מראש על סצנת הDSLR ועובר לחשוב על מירורלס. אני עברתי בגלל הגודל והוידאו. אבל אחרי שמתרגלים צילום בDSLR נראה כמו צילום בפילם. במירורלס את רואה בעינית את התמונה עוד לפני שצולמה על כל הפרטים הגוונים והכיוונים. אופציה לעדשות ידניות. קלות שימוש ופיקוס אף בחושך מוחלט. בקיצור רק יתרונות. חוץ מהפוזה של DSLR. החיסרון- מחיר! אותו סט יכולות בDSLR יעלה תמיד פחות ולא משנה באיזה חברה תבחרי. ושלא נדבר על היצע היד שניה של ניקון וקנון.......

לא נכנס לאיזה חברה טובה יותר סוני-פוג'י-אולימפוס-פנסוניק הכל תלוי בצרכים ובחיבור אישי.

אחרי שעשיתי את שיעורי הבית שלי בחרתי בXT20 מצלמה מצויינת ועם זאת קטנה. שהחליפה בהצלחה מרובה D5500 וD7100 ואף עולה עליהן בדברים מסויימים לפוג'י מערך עדשות איכותי מאוד ומגוון. קחי לתשומת ליבך שמחירי העדשות גבוהים מאוד יחסית לניקון/קנון (נכון גם לסוני).

אם עומק שדה רדוד זה נושא פחות קריטי מבחינתך .מן הסתם פנסוניק ואולימפוס יתאימו לך יותר בגלל גודל העדשות שנגזר מגודל החיישן. (אז שבדקתי נדמה לי גם שהמחירים שלהן נוחים יותר אבל לא ממש בטוח)

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי. תודה על התגובה, דווקא עומק שדה רדוד זה נושא כן קריטי בשבילי. ההתלבטות שלי עכשיו היא איזה מהמירור לס לקחת כשהגעתי למסקנה שהסוני A6000 נראתה לי מתאימה ועדיין לא מאוד קלה (מצלמה+עדשה 18-105) כמו שרציתי.
אם הלכת על ה XT20 - עם איזו עדשה? אתה ויתרת על עומק שדה רדוד?

דבר נוסף, ראיתי שגם לפנסוניק GX80 וגם לאולימפוס EM10 יש 16 מגה פיקסל, לעומת זאת ב DSLR השונים אנחנו מדברים על 24 מגה פיקסל בממוצע. מנסיוני 16 מגה פיקסל נותן לי תחושה של צבע פחות עשיר. אז אני לא בטוחה שהן כאלו אופציות טובות...?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כרמי היקר אין לי מושג איך הגעת לזה שXT20 זו מצלמה לא קלה וקטנה יחסית לDSLR. המצלמה קטנה מאוד! (אפילו מדאי לטעמי) ועם עדשת הקיט הגדולה יותר 18-55 היא עדיין קלה וקטנה יחסית לניקון 5500.

לא אמרתי מול DSLR אמרתי מול קומפקטית מתקדמת.

היי. תודה על התגובה, דווקא עומק שדה רדוד זה נושא כן קריטי בשבילי. ההתלבטות שלי עכשיו היא איזה מהמירור לס לקחת כשהגעתי למסקנה שהסוני A6000 נראתה לי מתאימה ועדיין לא מאוד קלה (מצלמה+עדשה 18-105) כמו שרציתי.
אם הלכת על ה XT20 - עם איזו עדשה? אתה ויתרת על עומק שדה רדוד?

דבר נוסף, ראיתי שגם לפנסוניק GX80 וגם לאולימפוס EM10 יש 16 מגה פיקסל, לעומת זאת ב DSLR השונים אנחנו מדברים על 24 מגה פיקסל בממוצע. מנסיוני 16 מגה פיקסל נותן לי תחושה של צבע פחות עשיר. אז אני לא בטוחה שהן כאלו אופציות טובות...?

עדשות טובות של סוני לא רק יקרות הן גם כבדות, אז נכון שה A6000 היא קטנה וקלה, אבל עם עדשה היא כבר ממש לא קטנה וקלה (שוב לא בהשוואה ל DSLR). הסוני והפוג'י סובלים מאתה בעיה קשה למצוא עבורן עדשות זום המחיר זול עם צמצם גדול שנדש עבור קבלת עומק שדה רדוד.

בהקשר של מגה פיקסל - אני ממש לא מסכים בנושא, יכול להיות שאת פשוט בדקת צילום דור ישן מול דור חדש של חיישן שהחדש היה עם MP גבוהה יותר וזה לא קשור ישירות לכך?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אם קומפקטית מתקדמת זה גם באופציה אז ברור שהן קטנות יותר שיקול שונה. עומק השדה בהן לא מגיע לרמה של מירורלס קרופ 1.5 (פוג'י סוני) עניין של פיזיקה וצמצם.

לגבי פוג'י/סוני-

הסיבה שאני בחרתי בפוג'י היא העדשות. למרות שנתח השוק של פוג'י קטן יחסית העדשות שלהם מעולות מסיבה שלא ידועה לכולם. לפוג'י יש עדשות עילית למערכות אחרות בסביבות ה100.000$. כנראה שיידע זולג משם כך ראיתי בלוגר אמריקאי שמסביר את המגוון והאיכות למרות נתח השוק הקטן.

עדשת הקיט שלי היא 18-55 F2.8-4 עדשה מעולה עם מחיר זול יחסית ועם תמורה הכי גבוהה שיש לעדשה מסוגה.
יש 16-55 2.8 שלא הייתי קונה עקב גודלה והיא גם לא זולה.

הכיף האמיתי בפוג'י הוא אם את בעניין עדשות פריים. הן פשוט מצויינות ויש מגוון דיי רחב. עם שתי סדרות אחת של צמצמים פתוחים 1.4-1.2 וסדרה שניה עם צמצם 2. כולן מצטיינות בחדות גבוהה גם מהצמצם המקסימלי. יתרון אדיר.

אני לא ויתרתי על עומק שדה. יש לי בנוסף לקיט 35 1.4 מעולה וחדה. (שקטנה משמעותית מניקון 35 1.8 DX) ובדרך 56 1.2 (עדשת עילית באמת שנותנת זוית ראיה ועומק שדה של 85 1.8 בFF על קרופ!! עם חדות מושלמת גם ב1.2)

יכולת האיזו מרשימה. איכות הJEPG ונקיון הרעש לדעת רבים הכי טובה שיש כיום.

מערכת פלאשים מלאה של גודוקס אם זה חשוב לך.

לגבי פוקוס העדשות עם הצמצם הפתוח לא ממש מצטיינות בתחום. אלו עם ה2 מהירות. נדמה לי ולא ממש בטוח תצטרכי לבדוק את זה לעומק שסוני מהירות יותר בפוקוס. מה גם שאין בנמצא עדשה מקבילה ל18-105 עם צמצם קבוע.

אם מסקרן אותך לבדוק יותר לעומק יש קבוצה מצויינת בפייסבוק שתתן לך מענה מושלם בנושא פוג'י https://www.facebook.com/groups/fujixisrael/

בהצלחה בבחירה!

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למצלמות יש קהל מעריצים לא קטן ואני עדיין לא פגשתי אחד שרכש פוג'י ולא היה מאושר מכך - מצד שני לדעתי הן לא מצלמות שמתאימות לכל אחד

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור