מתחיל בתהליך...

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
נמר,
תודה על הפירוט.
אפילו עם המתלים זול משמעותית להזמין מחו"ל. אני משער שבארץ כולל המתלים זה כבר יגיע ל 7000+ . אני לא אתמקח עם אף חנות על מוצר שאפשר להשיג במחיר טוב יותר אלא פשוט הולך על האפשרות היותר זולה.

תודה אבל אין לי צורך להתחדש , אני מסודר כרגע :אצבע מורמת , זה רק היה דיון על המחירים.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
נמר,
האם תוכל להתעכב מדוע בחרת לרכוש רמקולים קידמיים נוספים לקו"ב בעוד יש באפשרותך לעשות שימוש בצמד הקידמי הקיים גם לדו וגם לרב ערוצי?
ניסית והגעת לתובנות, או שמיד החלטת על הפרדה מלאה?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר,
האם תוכל להתעכב מדוע בחרת לרכוש רמקולים קידמיים נוספים לקו"ב בעוד יש באפשרותך לעשות שימוש בצמד הקידמי הקיים גם לדו וגם לרב ערוצי?

אני מניח כי נמר לא רוצה כי משפחה תיגע בציוד (שלו) :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,

מערכת הסטריאו שלי מופרדת לחלוטין מיתר מוצרי האלקטרוניקה בבית. חיבור מערכת הקולנוע למערכת האודיו שלי תפגע בנקיון, בדינמיקה וברזולוציה מעצם החיבור לבד.

ולשאלתך. כל הפרדה שאני עושה היא לאחר בחינה של הנושא.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כן. ומה עם הטלויזיה? מעבר לכביכול בעיות חשמל, זה מתפקד כמראה עבור גלי קול :)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
השקעתי לא מעט ממון (סביב 20,000 ש"ח) בווילונות אקוסטיים מסיביים וכבדים דו שכבתיים כל וילון 2x יחידות ווילונות אחד על השני במרחק של כ 7 ס"מ בינהם- בקיר הקדמי (6 מ ) וילון אחד הראשון מסתיר בין היתר את מסך ה TV וקיר ארוך וחשוף ו-הווילון השני מסתיר מסך הקרנה, ובקיר הצידי 4 מ (כולל פינות) יש ווילונות המסתירים וויטרינה.

"השקט" בלתי נתפס כאשר הווילונות בשימוש.
אין שום הדהוד.

הרמקולים הקדמיים אצלי מרוחקים כ 70 ס"מ מקיר אחורי וכ 60 ס"מ מהקיר הצידי
הצד השני פתוח.
ממוקמים בהתאם לחלל.
המיקום על הס"מ, הוא אידאלי ככל הניתן לפי מדידות שערכתי.

כאשר אני צופה בסרט קולנוע הווילונות בשימוש.
כאשר אני מאזין למוזיקה הווילונות בשימוש.

כאשר אני רואה "לולי" הווילונות לא בשימוש ;)

השיתוף היחיד אצלי בין קולנוע למוזיקה אצלי הוא רק בהגברה הדו ערוצית שמשותפת גם לקדם הסטיראו הייעודי (ומשם לממיר הייעודי), ומשתפת לפרוססור ומשם להגברת הסראוונדים ולהגברת הסנטר, כאשר המעבר זה ע"י בורר בין UN-BALANCE ל BALANCE.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
השקעתי לא מעט ממון (סביב 20,000 ש"ח) בווילונות אקוסטיים מסיביים וכבדים דו שכבתיים כל וילון 2x יחידות ווילונות אחד על השני במרחק של כ 7 ס"מ בינהם- בקיר הקדמי (6 מ ) וילון אחד הראשון מסתיר בין היתר את מסך ה TV וקיר ארוך וחשוף ו-הווילון השני מסתיר מסך הקרנה, ובקיר הצידי 4 מ (כולל פינות) יש ווילונות המסתירים וויטרינה.

"השקט" בלתי נתפס כאשר הווילונות בשימוש.
אין שום הדהוד.

הרמקולים הקדמיים אצלי מרוחקים כ 70 ס"מ מקיר אחורי וכ 60 ס"מ מהקיר הצידי
הצד השני פתוח.
ממוקמים בהתאם לחלל.
המיקום על הס"מ, הוא אידאלי ככל הניתן לפי מדידות שערכתי.

כאשר אני צופה בסרט קולנוע הווילונות בשימוש.
כאשר אני מאזין למוזיקה הווילונות בשימוש.

כאשר אני רואה "לולי" הווילונות לא בשימוש ;)

השיתוף היחיד אצלי בין קולנוע למוזיקה אצלי הוא רק בהגברה הדו ערוצית שמשותפת גם לקדם הסטיראו הייעודי (ומשם לממיר הייעודי), ומשתפת לפרוססור ומשם להגברת הסראוונדים ולהגברת הסנטר, כאשר המעבר זה ע"י בורר בין UN-BALANCE ל BALANCE.

אם החלל שלי היה גדול יותר אין לי ספק שהייתי משתמש מקדימה ברמקולים אחרים מאלו המשמשים אותי לסטריאו, מכיוון שאין לי חלל מספיק גדול ומראה של ארבע רמקולים בפרונט לא מצודד אני עושה שימוש בשתי מערכות חיווט נפרדות ומחבר אותם לרמקולים הקידמיים בהתאם לצורך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אם החלל שלי היה גדול יותר אין לי ספק שהייתי משתמש מקדימה ברמקולים אחרים מאלו המשמשים אותי לסטריאו

למה?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

א. נכון לעכשיו אני משתמש בכבילה נפרדת לסטריאו ולק"ב (האלקטרוניקה מופרדת לחלוטין), מה שמצריך אותי לנתק ולחבר בכל פעם את הכבל לרמקולים בהתאם לסוג התוכן שאני מעוניין (לא רוצא לעבוד ב by pass או עם מיתוג).

ב. יש לי זוג רמקולים דנדשים וארוזים במחסן (Opera Prima) כך שאני יכול להפוך את הסראונדים שלי (Opera Callas) לקידמיים עבור ק"ב ולהשתמש ב Prima כאחוריים.

גודל החלל וכמות ציוד סטריאו וק"ב שניצב אצלי בסלון כבר מספיק, כרגע אני נשאר עם אי הנוחות עד שהזמן יתאים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
@exupgh12 אין לך bypass בקדם סטריאו? או שלמגבר לפעמים ישנן כמה כניסות. להעביר כבלים זה רעיון לא טוב, מתכון טוב לשרוף דרייברים

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@exupgh12 אין לך bypass בקדם סטריאו? או שלמגבר לפעמים ישנן כמה כניסות. להעביר כבלים זה רעיון לא טוב, מתכון טוב לשרוף דרייברים

יש bypass אבל אז אצטרך להדליק מגבר הסטריאו בכל פעם שאני רוצה לראות סרט.
כשכל המכשירים כבויים אין שום בעיה להחליף כבלים ברמקול, זו טרחה מעצבנת אבל אני מוכן לשלם אותה כדי לא לקבל סאונד בלי מעבר נוסף.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יש bypass אבל אז אצטרך להדליק מגבר הסטריאו בכל פעם שאני רוצה לראות סרט.
כשכל המכשירים כבויים אין שום בעיה להחליף כבלים ברמקול, זו טרחה מעצבנת אבל אני מוכן לשלם אותה כדי לא לקבל סאונד בלי מעבר נוסף.

אהה, אצלי bypass עובד אחרת - אני פשוט צריך לכבות קדם סטריאו.

dtshd

אוהב את התחום
מעורבות
19
נקודות
8
itay
20K זה חתיכת סכום על וילונות, איזה בעיה אקוסטית רצית לפתור? אתה צופה בסלון לא? יש בטח כבר סופגים "בילט אין" כמו ספה או שתיים. הדהוד אפשר לפתור די בקלות ויחסית בזול - שטיח וכמה סופגים אקוסטיים (דקורטיביים) על הקירות. רעש משאר החדרים עם דלת חוסמת רעשים. אלה רק כמה דוגמאות. יותר מדי בד עבה 'בולע' תדרים, חדר צריך גם החזרים בריאים.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
השילוב בין שני ממירים / פרוססורים בו זמנית נראה לי מוזר...
זה באמת עובד לך, נניח בשמיעת הופעות או קבצי אודיו?

אגב, אתה יכול לתאר ההבדל השמיע בין balance ל הun-balance?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
השילוב בין שני ממירים / פרוססורים בו זמנית נראה לי מוזר...
זה באמת עובד לך, נניח בשמיעת הופעות או קבצי אודיו?

אגב, אתה יכול לתאר ההבדל השמיע בין balance ל הun-balance?

סחבק
זיו ידידי
עשית "קוקטיל מכוס יין".
במילים אחרות סלט.

אני עובד עם שתי מערכות מופרדות לחלוטין.

1. מערכת סטיראו ( power דו ערוצי+ pre דו ערוצי+ ממיר DA דו ערוצי) עבור סטיראו נטו.

2. מערכת קולנוע שחלקייה מונים פרוססור + מגבר מונו בלוק לסנטר + מגבר רב ערוצי לסראוונדים.

הרכיבים המשותפים לשתי המערכות הם:
1. מגבר (power) סטראו דו ערוצי (שהוזכר לפני)
2. רמקולים קדמיים שמחוברים למגבר דו ערוצי.

למגבר הדו ערוצי קיימת אפשרות לעבוד בשני דרכים:
1. (XLR (balance - מחובר זוג כבלי XLR
2. (RCA (unbalance - מחובר זוג כבלי RCA

ניתן לעבור מ XLR ל RCA ע"י בורר מגב המגבר.
אופציה זו קיימת בלא מעט POWERים (שום דבר מיוחד).

כבלי ה XLR מחוברים מה POWER ל PRE (הקדם הייעודי) הדו ערוצי
כבלי ה RCA מחוברים מה POWER ל PRE-OUTs של הפרוססור.

שינוי בבורר בגב ה power מ XLR ל RCA מנווט אותי לעבוד או בקולנוע (RCA) או בדו ערוצי (XLR).

שום דבר לא בו זמנית.
פעם כך ופעם כך.

כך אני יכול להינות מאיכות המגבר והרמקולים הקדמיים גם בקולנוע וגם בדו ערוצי.

הדבר היחיד שמצריך ממני זה להזיז את הישבן שלי, להתכופף קלות לגב המכשיר ולשנות ידנית את הבורר:)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
itay
20K זה חתיכת סכום על וילונות, איזה בעיה אקוסטית רצית לפתור? אתה צופה בסלון לא? יש בטח כבר סופגים "בילט אין" כמו ספה או שתיים. הדהוד אפשר לפתור די בקלות ויחסית בזול - שטיח וכמה סופגים אקוסטיים (דקורטיביים) על הקירות. רעש משאר החדרים עם דלת חוסמת רעשים. אלה רק כמה דוגמאות. יותר מדי בד עבה 'בולע' תדרים, חדר צריך גם החזרים בריאים.

dtshd
בדירה הקודמת היו לי לא מעט ספוגים מכל הסוגים/צבעים וכו' וכו' (היה נראה כחדר הקלטות באולפן, רק בסלון הדירתי שהיה גם כך קטן ומצומצם - במילים אחרות זוועה! ברוך שפטרנו.

הווילונות:
היופי בהם שהם ניתנים לאיסוף ופריסה מתי שמתחשמק לי.

הקירות אצלי ריקים (מבחירה).
החזרים + הדהוד + אי שקט לא חסר.

הווילונות מצמצמים משמעותית הדהודים.
הרמקולים יחסית מרוחקים מהם פיזית.
האוויר בן הרמקולים והאוויר מהקירות הצד והאחור (כניתוק פיזי) + כאשר הקירות החשופים מקבלים שכבה "מלאה" הרבה יותר,
השילוב תורם בהחלט לתוצאה הסופית והיא מועדפת עלי כך.

לגבי מחיר
חומר יקר ואיכותי עולה לא מעט כסף לצערי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור