איך להרכיב את הסט של הפטיפון?+שאלות של מתחילה

Hadar1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי!אני ממש חייבת עזרה כי כבר כואב לי הראש מזה ואין סביבי אנשים שמבינים בעניין יותר מדי.אשמח אם תסבלו את החפירה שלי ותעזרו לי פה כי אני בסך הכל חובבת מוזיקה שלא רוצה לפספס את ההנאה שבאזנה דרך פטיפון.

יש לי פטיפון ששכנה שלי הביאה לי,היא לא משתמשת בו.הוא לא עבד ותיקנתי אותו,החליפו רצועה ושמו מחט חדשה(אני חוסכת לפטיפון חדש בכל מקרה).בחנות המוכר הפעיל אותו והוא פעל נפלא.דוד שלי הביא לי מגבר של yamaha,תקין.ויש לי רמקולים של microlab שרכשתי בסכום של כ1900 שקלים.

הקטע הוא,שאין לי מושג איך לחבר את כל זה.
ניסיתי,צפיתי בסרטונים ביוטיוב,אבל אף אחד לא מסביר ממש מה לעשות.
מה שכן,בסרטון אחד מישהו אמר שיש רמקולים עם מגבר מובנה או משהו כזה,מה שחוסך את המגבר.
אני לא יודעת אם הרמקולים שלי כאלה,אבל משערת שכן.מאחורה כתוב עליהם amplified speakers ויש אופציה לכוון בנפרד bass.treble ו-ווליום. האם זה אומר שאני יכולה לוותר על המגבר עצמו ופשוט לחבר רק את הרמקולים והפטיפון?אם כן,איך?

ואגב,כשניסתי לשאול על זה אצל מי שתיקן לי את הפלאפון הוא אמר שאני צריכה רסיבר(שידוע גם בשמו כקדם מגבר וpreamp,בבקשה תקנו אותי אם אני טועה אני רוצה ללמוד) ושיש לו אחד ב200 שקל אבל לא קניתי כי לא היה עליי אקסטרה כסף.האם צריך גם מגבר,גם רסיבר,גם רמקולים וגם פטיפון?כל זה בסט אחד כדי לשמוע כמו שצריך?

בסרטון שראיתי אמרו שיש גם סוגי פטיפון עם איזה משהו מובנה,שהופכים את הסט לנורא פשוט-פטיפון ורמקולים.זהו.האם אתם מכירים את זה והאם זה מומלץ?הנה הסרטון-
הסטאפ שאני מדברת עליו ב2:33

ואגב,מה זה בעצם רסיבר(קדם מגבר/פריאמפ)?כשחיפשתי בגוגל ראיתי שיש כאלה שעולים אלפים.מה התפקיד שלו בכללי ועד כמה הוא קריטי?
בנוסף,רציתי לשאול איך מכוונים את הזרוע של הפטיפון,כי אני לא רוצה להרוס,והאם מחט יהלום היא מחט טובה?כי זה מה שיש לי.יש לי עוד מלא שאלות אבל אני אשאיר אותם לאחרי שבכלל אאזין דרך פטיפון בפעם הראשונה.תודה רבה לכל העוזרים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאיפה אתה בארץ?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
מהו דגם הפטיפון שהביאו לך? מהו דגם המגבר?
הרמקולים שלך ככל הנראה מוגברים, אבל בכל מקרה צריך לדעת מהם הדגמים של יתר הציוד
כדי לקבוע איך אפשר לחבר הכל.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
מאיפה אתה בארץ?
לפי הכתוב בחורה , אישה ,גברת

Hadar1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מהו דגם הפטיפון שהביאו לך? מהו דגם המגבר?
הרמקולים שלך ככל הנראה מוגברים, אבל בכל מקרה צריך לדעת מהם הדגמים של יתר הציוד
כדי לקבוע איך אפשר לחבר הכל.
הפטיפון הוא nec p305e turntable
המגבר הוא yamaha rx 485 stereo receiver

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
הפטיפון הוא nec p305e turntable
המגבר הוא yamaha rx 485 stereo receiver

המצב לא אידיאלי אבל לא אבוד. אז ככה:
מהפטיפון יוצא כבל המסתיים בשני חיבורי RCA (אדום לבן או אדום שחור). את זה תחברי לרסיבר (זה הימאהה)
לחיבור הנקרא PHONO - ורק אליו - תוך התאמת הצבעים: אדום לאדום ולבן (או שחור) ללבן. יש כבל נוסף הצמוד לשני הנ"ל שיוצא גם כן מהפטיפון ומסתיים בנעל כבל או פשוט בכבל חשוף, ואותו תקפידי לחבר לבורג המסומן כ-GND ברסיבר, סמוך לחיבור ה-PHONO.
כעת, היות שהרמקולים שלך מוגברים, את לא יכולה לחבר אותם ליציאות הרמקולים הרגילות של הרסיבר; מה שאת צריכה לעשות זה לקחת כבל אודיו RCA ל-RCA (נקרא גם Interconnect, שימי לב שיש 2 RCA בכל צד) ולחבר אותו לאחת משתי היציאות שנקראות TAPE REC OUT ברסיבר ואת הצד השני לרמקולים (אני מניח שזה החיבור שיש בהם. אם את לא בטוחה, תצייני את הדגם שלהם גם כן ונראה). על הווליום, הבס והטרבל תשלטי באמצעות הכפתורים שעל הרמקולים, אלה שברסיבר לא ישפיעו. הרסיבר צריך להיות על מצב PHONO. בהצלחה.

Hadar1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המצב לא אידיאלי אבל לא אבוד. אז ככה:
מהפטיפון יוצא כבל המסתיים בשני חיבורי RCA (אדום לבן או אדום שחור). את זה תחברי לרסיבר (זה הימאהה)
לחיבור הנקרא PHONO - ורק אליו - תוך התאמת הצבעים: אדום לאדום ולבן (או שחור) ללבן. יש כבל נוסף הצמוד לשני הנ"ל שיוצא גם כן מהפטיפון ומסתיים בנעל כבל או פשוט בכבל חשוף, ואותו תקפידי לחבר לבורג המסומן כ-GND ברסיבר, סמוך לחיבור ה-PHONO.
כעת, היות שהרמקולים שלך מוגברים, את לא יכולה לחבר אותם ליציאות הרמקולים הרגילות של הרסיבר; מה שאת צריכה לעשות זה לקחת כבל אודיו RCA ל-RCA (נקרא גם Interconnect, שימי לב שיש 2 RCA בכל צד) ולחבר אותו לאחת משתי היציאות שנקראות TAPE REC OUT ברסיבר ואת הצד השני לרמקולים (אני מניח שזה החיבור שיש בהם. אם את לא בטוחה, תצייני את הדגם שלהם גם כן ונראה). על הווליום, הבס והטרבל תשלטי באמצעות הכפתורים שעל הרמקולים, אלה שברסיבר לא ישפיעו. הרסיבר צריך להיות על מצב PHONO. בהצלחה.
תקשיב-תודה רבה רבה רבה על העזרה שלך,באמת,אני נורא מעריכה את זה.כתבת את זה מדוייק ומפורט ובזכותך סוף סוף הצלחתי לחבר את הפטיפון.
אני מנסה למכור את הפטיפון שחיברתי כי הוא לא הכי טוב שיש,אני מחפשת משהו להתחיל איתו בכיף..אם יש לך המלצה אשמח לשמוע!ושוב תודה רבה רבה!

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
אין על מה.
מה בדיוק הבעיה בפטיפון שיש לך? בטוח שהוא לא הכי טוב שיש, אבל אם הוא מכוון כראוי ויש עליו ראש נורמלי עם מחט תקינה הוא אמור להשמיע תקליטים בסדר. יש לך אפשרות לצלם ולהעלות כאן תמונות, בעיקר של אזור הראש/מחט? ולגבי קניה של אחר, כמה כסף את יכולה להוציא על זה?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אני מנסה למכור את הפטיפון שחיברתי כי הוא לא הכי טוב שיש,אני מחפשת משהו להתחיל איתו בכיף..אם יש לך המלצה אשמח לשמוע!ושוב תודה רבה רבה!

אני לא חושב שזו האשמה של הפטיפון בלבד כי גם הרמקולים לא משהו, מה התקציב שלך?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור