פסטיבל הפסנתר בדיגיטאון 2017

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: פסטיבל הפסנתר בדיגיטאון 2017

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
תודה רן על כתבה מרתקת , ה מגנפאן הרשימו אותי מאוד בחדר של דני שדה ומילאו אותו יפה מאוד . לגבי המורל סופראן , כשחזרתי ביום השני הם היו מחוברים להגברה של אקיופז ונשמעו הרבה יותר טוב .

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,586
נקודות
113
לטעמי ההגברה של הלקסמן מנעה מהמג'יקו להיות כוכבי התערוכה(ולא הקומפקט.שמעתי גם עם פט).ההגברה של הקפריסאי נתנה לו את הבכורה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רן, אתה אמן.

יש לי הרבה מה ללמוד ממך חביבי. קראתי, נהנתי, התחברתי לכל מילה.
ישר כוח!

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
רן, תודה. תענוג לקרוא!

אז מה בעצם השתבש בחדר של ניים?
1. מערכת סדרה 500 שמותקנת לא נכון: ייסלח לי אילן עם עשרות שנות הניסיון שמאחוריו, ההתקנה הייתה פשוט לא נכונה (לא אכנס לכל הפרטים, רק אומר שבסדרות הגבוהות של ניים כאשר הספקים מופרדים מהמכשירים האחרים הם אכן צריכים להיות מופרדים ברמת השולחנות - כלומר: שולחן עבור הספקים ושולחן עבור הקופסאות האחרות - מה שנקרא בשפת הניימופילים Brain and Brown. וזה לצערנו לא היה כך בתערוכה. חוץ מזה, פרה 552 במדף התחתון... Really??)
2. סורס שבכלל לא מתאים להגברה. הסורס cdx2 הוא חמוד ונחמד מאוד למערכות אמצע הדרך אבל ממש לא מתאים לציוד הקצה סדרה 500. אם רוצים לשלב אותו במערכת אז לפחות שלא יוזן ע״י הספק העצמי שלו אלא ע״י ספק חיצוני, רצוי הדגם הבכיר: 555dr (אגב, רן, בכתבה שלך נכתב שהיה ספק כזה במערכת וזה פשוט לא היה).
3. מיקום הרמקולים לאורך החדר במקום לרוחבו: במת הנאומים הפריעה לבמה שיוצרת המערכת, לא מובן לי מדוע למקם את המערכת כך.
4. רמקולים צמודים מדי לקיר.
5. כבלים חדשים מהקופסה. זה אף פעם לא נשמע טוב אם זה לא אחרי 100-200 שעות. את הטעויות האלה עושים גם במינכן, וחבל.
6. ועוד...

חברים, התערוכה הייתה מצויינת, היו חדרים טובים וחדרים טובים מאוד.
אני יכול לומר לכם שאחרי שנתיים רצופות במינכן אני הפקתי יותר הנאה אודיופילית ומוסיקלית כאן, בתערוכה המקומית.
יש בנינו משהו כמו 6-7 יבואנים ממש ממש מצויינים שמתעלים ללא כל ספק על אנשי המכירות במינכן.
מציין לשבח במיוחד את החדר של ערן, שבו שתי המערכות היו מעולות, כל אחת בדרכה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
על כישרון הכתיבה של מר לוי אין חולק, אך לאחר קריאה עולה בי הספק שהיינו באותה התערוכה. אין כמו המאמר כדי להמחיש עד כמה תחום האודיו הנו תחום סובייקטיבי.
כמעט אף מערכת "שמככבת" במאמר (מלבד המג'יקו והמגנאפן) לא הרשימה אותי, אפשר לומר ההיפך מכך בדגש על הסטאפים של מוניטור אודיו, ניים, מוראל, ארקאם ופוקאל שממש צרמו לאוזני), כמו כן ישבתי פעמים בחדר בו הציג לוני ובכנות לא הצלחתי להתרגש מהמערכת.

כן הרשימו אותי הסטאפים של גבי, אודיופריק (שני הסטאפים, ה LV בלט לטובה בהתחשב במחיר ובסטאפ שניצב לידו בחדר), יגאל סאבו ואודיוזיפ (למרות שאיני מאוהדי הקרמיקה).

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
רן, תודה! אכן כתיבה קולחת ומעניינת ומהנה.

1. Neat. בואו נדבר על זה רגע.
גם אני התלהבתי מהקטנים, עד ששמעתי ויברוץ או הימהום. לא יודע מה זה היה אבל מבחינתי זה קו אדום. בגלל זה (לצערי) לא נתתי להם הזדמנות נוספת.
באופן כללי אני לא בטוח שקטע פסנתר יכול לחשוף את כל המגבלות. לדעתי השמיעה של רוב האנשים הרבה יותר חדה כשזה נוגע לקול אנושי, ולכן אני ממליץ לשלב בבדיקה גם ווקאלי.
אגב, לי יש את הסקנסוניק וטרם נתקלתי בהימהום שכזה.

2. באמת נראה לכם שהמהנדסים של neat ישבו, תיכננו, הרכיבו, מדדו, האזינו ובסוף לא שמו לב שבעזרת קופסא שעולה 400£ מקבלים תוצאה טובה יותר מאשר בכזו שעולה פי כמה וכמה?
אני מנסה לומר שהציון הוא להצגה הספציפית הזו.

3. אני מסכים עם גיא שחסרה כאן התייחסות לספנדור, הרבאת' וLV. יוצא ששלושה רמקולים שקיבלו הדים חיוביים מאוד לא נמצאים ברשימות שלך.

4. אשמח להסבר/הדגמה/קישור בנוגע לריצפת הרעש/היס.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
ברור שלאילן היתה איזו תקלה בשרשרת המערכת .מנסיון של רבים וטובים אילן מעמיד מערכות מדהימות.לכל מציג קורא פנצר לפעמים,

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא כל כך מבין מה הטעם לבחור מערכות רק לפי איך שנשמע פסנתר.
אחת המערכות שזכו להערכה רבה במבחן הנ"ל, הייתה לדעתי עם בעייה מהותית מבחינה טונאלית, שאפשר היה לשמוע אותה בעיקר בקול אדם (צרימה במיד - מיד היי).

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
רן תודה
מצטער אינני מזדהה עם רב מה שנכתב.
הרגשתי שאני דורש ממערכת דברים שונים.
הדבר החשוב ביותר הוא איזון טונאלי.
שניים ממה שציינת כטובים ביותר היו רחוקים שנות אור מהפרמטר הזה.
ועל כן לאוזניי אוזניך הפתרונים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
באופן כללי אני לא בטוח שקטע פסנתר יכול לחשוף את כל המגבלות. לדעתי השמיעה של רוב האנשים הרבה יותר חדה כשזה נוגע לקול אנושי, ולכן אני ממליץ לשלב בבדיקה גם ווקאלי.

פסנתר הוא האתגר הקשה ביותר עבור מערכת. הן מבחינה טונאלית והן מבחינת ספקטרום התדרים שהוא מציב למבחן.

3. אני מסכים עם גיא שחסרה כאן התייחסות לספנדור, הרבאת' וLV. יוצא ששלושה רמקולים שקיבלו הדים חיוביים מאוד לא נמצאים ברשימות שלך.

לא כל היבואנים הסכימו שרן יבחן את המערכת שלהם. מי שסרב, וזה לגיטימי, לא ניכנס לכתבה.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
רן כותב נפלא
אך כמו שאומרים על טעם וריח לא מתווכחים
שוב הוכחה לכמה תחום האודיו הוא סובייקטיבי

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
הדבר החשוב ביותר הוא איזון טונאלי.
פיני, גם לדעתי טונליות היא הדבר הכי חשוב ותנאי סף להנאה מסאונד וגם הדבר הכי קשה להשגה.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
למי שאהב את ה magnepan כדאי לקרוא מה אומר היצרן על שידוך מגבר מתאים:
http://www.magnepan.com/faq

אם לתקצר, לא חייבים המון וואטים, (גם לרמקולים הגדולים) אבל כן מאוד מאוד חשוב שהמגבר יכפיל את ההספק במעבר מ 8 אוהם ל 4 אוהם ורצוי גם בהמשך, במעבר ל 2 אוהם וכולי.
לא מומלץ Class D
&
Direct-coupled, class A/B designs with high current capability have proven a good choice for many decades

נערך לאחרונה ב:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני מאוד קרוב בדעתי לזו של פיני.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אחלה כתבה, ויופי של כתיבה:בעד:
רן, היה לי העונג לשוחח עמך(ורד)(ורד)

אורחכתום

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
8
מצטרף לדעתו של SOL, הקפריסאים נשמעו מתכתיים וצרחניים, וחזרתי וביקרתי אותם כמה פעמים כדי לוודא. אולי הרושם שהותירה השקיפות הקיצונית הסתירה את ההתרשמות הכללית? מזכיר לי רמקולים פוקאלים מסויימים שכבשו , לפני עשור, את השוק בסערה, רק כדי להתברר שיש מחיר לפעלול, בדומה לכפתור sharpening בוידאו, שמכוון למקסימום: תמונה חדה מאד ברושם ראשוני, ואז שמים לב :(

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
מצטרף לדעתו של SOL, הקפריסאים נשמעו מתכתיים וצרחניים, וחזרתי וביקרתי אותם כמה פעמים כדי לוודא. אולי הרושם שהותירה השקיפות הקיצונית הסתירה את ההתרשמות הכללית? מזכיר לי רמקולים פוקאלים מסויימים שכבשו , לפני עשור, את השוק בסערה, רק כדי להתברר שיש מחיר לפעלול, בדומה לכפתור sharpening בוידאו, שמכוון למקסימום: תמונה חדה מאד ברושם ראשוני, ואז שמים לב :(
תגיד על איזה בדיוק פוקאל אתה מדבר .לא זכור לי רמקולים של פוקאל שיוצרו בשביל ליצר פעלולים ,זו חברה מכובדת שמיצרת רמקולי על כמו סדרת האוטופיה.קל לזרוק מילים ללא תוכן ומחשבה.אולי תשתף אותנו באיזה אורגן אורות אתה שומע

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא בטוח שאילו הרמקולים.
הפוקאלים שכבשו את השוק (926) חוברו לכל מיני מגברים ומקורות לא מתאימים והוצבו ליד וטרינות.
כנראה שאז,היו רגילים לחבר רמקולים "נחמדים", שלא הציקו גם אם האקוסטיקה או הציוד לא היו משהו (אבל גם הסאונד לא היה משהו).
כמה פוקאלים כאילו היו גם אצלי, וידעו להציק או להיות נעימים, בהתאם לציוד שחובר להם והאקוסטיקה, שהיו בה.
מאז, אני חושב התקדמנו קצת, והבנו שרמקול טוב - דורש קצת תשומת לב מבחינת אקוסטיקה וציוד מתאים, אחרת הוא יציק.

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
את זה אתה יכול לרשום על כל רמקול ,רמקול טוב ככל שיהיה עם תחבר לו ציוד זבל ככה ישמע לאו דווקא לפוקאל או ווילסון
אחת החברות שבאמת אי אפשר להתייחס אליה כאל רמקול צעצוע זה פוקאל המוניטין שלהם יותר חשוב להם מאשר למכור רמקולים כמו מערכות של AIWA

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור