מאמר: כבל לרמקולים

מצב
הנושא נעול.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
צליל איכותי עבורי מוגדר כתחושת קסם ולא כנאמנות למקור

אני מבין את עמדת הטיעון שלך.. אך אילו היית מבין קצת יותר טוב, היית יודע "שנאמנות למקור" משמעותה שהמוצא של המכשיר נאמן לכניסה שלו.

משמעות פשטנית: שהמכשיר לא מוסיף לא גורע ולא משנה את האות החשמלי שמגיע אליו.

וזהו התנאי המינימלי ההכרחי שבלעדיו לא יכול להתחיל ה"קסם" שאתה מדבר עליו.

*

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
ואל תתמם "מה הבעיה?", זכור לך היטב כמה הנושא הזה טעון רגשית ולכמה ויכוחי סרק הוא הוביל. ואם לך לא זכור אז לנו כן ולא ניתן לזה לחזור. הפורום התנהל מצויין בהעדרך וימשיך לעשות כך אם לא תשכיל להבין זאת ובמהרה.

אתה טוען שתרבות הדיון פה תלויי נושא ולא נשוא (שנוא)?
הכתיבה הפוגענית היא עניין של מה המנהלים מתירים. במצב תקין, אסור היה לה להתקיים בלא תלות בנושא.
כמובן שבכל נושא, ואני מתכוון לכל נושא! ניתן לטעון את הטענה על שונות בדעה, ותגובה פוגענית. איש לא עשה רשימת נושאים אסורה ומותרת.
כל שכן, האם הייתה מחזיק באותה דעה, לגבי היתר הפוגעניות בשל הנושא (הזה), אילו נכתבו הדברים על ידי,
ולא חברי הפורום, כאן תחת אותה כותרת ואותו נושא שנוי?
אני מניח שלא. קשה לי לתאר שינוי אווירה בשינוי נושא. ימים יגידו.
אני מתנחם שככל שנקפו הימים, הרוחות פשוט נרגעו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא הולך לנהל איתך את הדיון הזה, אתה כרגע על תנאי כאן ואל תבוא להטיף לנו, היה מצויין עד עכשיו. עובדה שאף אחד חוץ ממך לא עשה את זה ולא פרסם את "הנושא השנוי" בתזמון המדובר. חתיכת קאמבק הבאת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני מבין את עמדת הטיעון שלך.. אך אילו היית מבין קצת יותר טוב, היית יודע "שנאמנות למקור" משמעותה שהמוצא של המכשיר נאמן לכניסה שלו.

משמעות פשטנית: שהמכשיר לא מוסיף לא גורע ולא משנה את האות החשמלי שמגיע אליו.

וזהו התנאי המינימלי ההכרחי שבלעדיו לא יכול להתחיל ה"קסם" שאתה מדבר עליו.

*

יש לא מעט מגברים שמתהדרים ב״נאמנות למקור״ אבל הם לא נשמעים אותו דבר אז מה מה זה משנה בכלל?
לכל חברה יש את הפרשנות שלה לסאונד וכולם נאמנים למקור.
ארז

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אז תנו לאוהבי הנוסחאות לכתוב מה שבא להם, ואנחנו נמשיך לקנות ולהנות ממה שבא לנו, אחרי בדיקה בהאזנה, כמובן.

למה יש לי הרושם שאנחנו שוב סוטים מהנושא?
אין צורך לצוטט אישים. אם זו דעתך, אכבד אותה גם ללא הפרופסור או איש אחר.
This, to make a long story short.
וכמובן, שאתה יכול לאחוז בדעה שונה משלי. רק שזו שלך, אין יכולת התכנסות מובנת. זה גם בסדר, כל זמן שבחרת לממן אותה. אני בחרתי שלא לממן ולחפש חלופה עדיפה.
להבדיל, בחקר נושאים אחרים, כמו תרופות למחלות, כן מנסים להגיע לפתרון מדעי ומתכנס, ולא שואלים מדגם של חולים אחרי כל תרופה איך הוא מרגיש. שלא לדבר על אילו שלא זכו, והרגישו רע...עד ש!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
מיכאל,
אתה הרי לא טיפש ומבין איפה נמצאים הבהונות של הרגליים....
אולי כדאי שתחליף כמה מילים עם רוברט , שבחר בהתנהלות הרבה יותר מוצלחת.
זו רק עצה ידידותית בצהרי שבת מקסימה ורגועה.
ארז

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש לא מעט מגברים שמתהדרים ב״נאמנות למקור״ אבל הם לא נשמעים אותו דבר אז מה מה זה משנה בכלל?

נאמנות למקור זו הגדרה שמבוססת על ערכים מדידים, לא קשורה לפרזנטציה הסונית של המכשיר, אך יכולה לנבא איך המכשיר ישמע.

לכל חברה יש את הפרשנות שלה לסאונד וכולם נאמנים למקור.

לא כולם נאמנים למקור..
היכן שיש לך סאונד פרוססינג אין נאמנות למקור.
והיכן שיש הרמוניות גבוהות אין 100% נאמנות למקור...

נערך לאחרונה ב:

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
אני יודע להסביר - אבל חבל לעורר פה מהומה ביחוד בפוסט "בכורת השיבה" שלי לפורום, אני מעוניין ב"חזרה רכה"..... וחוץ מזה יום שישי היום, מחר שבת.....(ורד):לב:

roberts,
האם אתה רוברט בעל האפוג'י סטייג'?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
להבדיל, בחקר נושאים אחרים, כמו תרופות למחלות, כן מנסים להגיע לפתרון מדעי ומתכנס, ולא שואלים מדגם של חולים אחרי כל תרופה איך הוא מרגיש. שלא לדבר על אילו שלא זכו, והרגישו רע...עד ש!

אז זהו שאנחנו לא בתחום של הצלת חיים אלא בתחום של חוויה שמקורה בהאזנה.
חוץ מזה, נסה לומר לחולה שקיבל תרופה ניסיונית שעזרה לו אבל לצער כולם היא לא ״התכנסה לפתרון מדעי ומתכנס״ בשפתך ולכן לא מקבלת אישור לשימוש.
זה המחיר שמשלמים על הצורך ב ״הוכחה מדעית״. יש אנשים שהשיטה הזאת הרגה אותם והסיבה היא שלא כל האנשים הם אותו דבר.
עתיד התרופות נמצא בתרופות ביולוגיות בהתאמה אישית. אישה סינית קטנה תקבל הרכב שונה (ולא רק מינון שונה בהתאם למשקל הגוף) של אותה תרופת אב מגבר סקנדינבי גבוה...
אז יבוא הקץ לשיטה הקיימת שכולם סוגדים לה כי ״זה מה שהמדע מכיר היום״...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נאמנות למקור זו הגדרה שמבוססת על ערכים מדידים, לא קשורה לפרזנטציה הסונית של המכשיר, אך יכולה לנבא איך המכשיר ישמע.

לא כולם נאמנים למקור..
היכן שיש לך סאונד פרוססינג אין נאמנות למקור.
והיכן שיש הרמוניות גבוהות אין 100% נאמנות למקור...

למגברי סטראו איכותיים אין פרוססינג לסאונד ואם יש אז יש גם אפשרות לנטרול.
אם הנאמנות למקור לא קשורה לםרזנטציה הסונית של המכשיר אז למה היא חשובה ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
וכמובן, שאתה יכול לאחוז בדעה שונה משלי. רק שזו שלך, אין יכולת התכנסות מובנת. זה גם בסדר, כל זמן שבחרת לממן אותה. אני בחרתי שלא לממן ולחפש חלופה עדיפה.

הנה לך דוגמא ל״דקירה בעין״....
אתה שם תוית של ״התנהלות כלכלית טיפשית״ לכל מי שלא בוחר בדרכך ובין השורות אתה אומר שהתוצאה הסונית תהיה אותו דבר אלא שבדרכך מגיעים אליה הרבה יותר בזול...
אז חוץ מהעובדה שאין לך שום אפשרות להוכיח אמירה כזאת (ואין הכוונה להוכחה עם נוסחאות אלא לקבלת תוצאה סונית זהה לחלוטין ) אתה גם מפגין זלזול בכל מי שדרכו אחרת.

ובאמת שלא מובנת לי מלחמת הג׳יהאד שלך לגבי כספם של אנשים אחרים שרק מתווכחים איתך. אתה ממש מתעקש לקחת את הזקנה ולהעביר אותה את הכביש כשהיא לא רוצה לעבור את הכביש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיכאל.

בוא עזוב הכל בצד שניה. ספר לי רגע מה אתה רוצה?
האם אתה רוצה לשכנע את כולם שאין הבדלים בין כבלים? לא יצליח. האם תוותר על זה?
מה באמת אתה רוצה שיצא מה״מאמר״ הזה שכתבת ופרסמת?

הרי ברור לך שהרוב המוחלט כאן לא מסכים איתך. באותה מידה שנתת המלצה על פי ספספיקציות לאדם שהתלבט בין שני מוצרים. זה מלמד על קיבעון מחשבתי - כתבו שזה מתאים אז זה מתאים, אני לא מוצא נוסחה שמלמדת שיש הבדל אז אין הבדל, אני חושב ככה אז זה ככה.

אתה מבין מדוע אנשים לא אוהבים את הגישה הזו כאן?

בוא. ביננו אתה יודע בדיוק לאן אתה ניכנס ואתה יודע גם מה אתה מכניס. אם אתה חושב שזה מביא ״עניין״ לפורום אז וואלה. זה מביא עניין שהופך מהר מאוד לתבערה. ואת זה מיכאל, אני ממש לא מחפש.

הבעיה היא שאם לא אגביל את הפוסט הזה, וזה בלבד, ולא יהיה אחר (מיכאל - לא יהיה אחר) שידבר על יש/אין הבדלים בין כבלים מלבד זה הנוכחי שאותו תוכל להקפיץ בכל פעם שתחפוץ.

הסיבה שאני כזה עקרוני על העניין הזה הוא שאם יבוא אדם וישאל לגבי הבדלים בין 3 כבלים שונים במחירים כאלה וכאלה, יש סיכוי שלא תתאפק ותסביר לו שהוא ״זורק כסף״ או ש״אין הבדלים וכדאי לבחור את הזול מבניהם״. וזה מיכאל, לא מתאים לי. לכן, במידה ומישהו ישאל שאלה כזו, ותרגיש שאינך מצליח להתאפק, יהיה לך שירשור (הספציפי הזה) שבו תוכל לפרוק את זעמך בנושא.

ולגבי המערכת שלך. ממה היא מורכבת, טרם ענית לי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אם הנאמנות למקור לא קשורה לםרזנטציה הסונית של המכשיר אז למה היא חשובה ?

תראה,
לכל תחום מקצועי יש סטנדרטים, תקנים שלפיהם הוא פועל..
למשל בענף הבניה, פלס ומטר הם הרפרנס, והנאמנות לשרטוט נקבעת לפיהם. אך הנאמנות לשרטוט לא מחייבת שכל המבנים יראו אותו הדבר.
אך אם הבניין לא נאמן לשרטוט, לך תדע מתי הוא יתמוטט...

מכשיר שלא נאמן למקור, במילא לא ישמע טוב.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
תלוי את מי שואלים?
לאור הימים האחרונים והתגובות פה, כנס רגע לנעליים שלי, ותגיד לי בכנות, האם לא היו פה "העלבות אישיות"?
נכתבו כאן דברים לא נעימים, עלבונות, איומים...על כל אילו אני באמת רוצה להודות לחלקכם בהזדמנות זאת, על קבלת הפנים הנפלאה.

כמו ברוב מקרים דומים אתה בסוף
הקורבן, הבעיה היא שתרגיש בכל
פורום ככה עד שתבין שזה
אתה, ולא הסובבים אותך,
חבל שאתה הופך את הפורום
מקום לתרפיה פרטית שלך.

למה

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
הרי מהתחלה היה ברור שה"פצצה" לא תעבור בשלום ועדיין אתם מתעקשים על 8 עמודים לשכנע שיש הבדלים. ברור שיש הבדלים ,אבל אני חושב יותר קל לא להגיב בשרשור נפיץ מאשר לנסות לשכנע, כי זה עבוד מראש.;)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מיכאל_לנג .
אפשר לבקש לדעת מה הן ההסמכות המדעיות,לימודיות אשר אתה מחזיק .

אני אשמח לדעת על מה אתה מבסס את הידע הנכתב במאמר.

תודה :)

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
למיטב זיכרוני (המוגבל), ולדעתי (הפרטית), השאלה המעניינת ביותר לגבי כבלים, טרם נשאלה: השאלה היא, האם בהינתן שני כבלים, הזהים לגמרי מבחינת הפרמטרים החשמליים שלהם ומדידתם, אך שונים מבחינת המבנה שלהם, יוכל מישהו להבדיל בצלילם, במבחן עיוור.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עכשיו נגעת בנקודה נפיצה....עד עכשיו הכל הלך על מי מנוחות....יחסית.... ולשאלתך, אפילו אלוהים (עם עיניים עצומות) לא ידע להבחין, לא כל שכן אודיופיל בשר ודם.;)

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
למיטב זיכרוני (המוגבל), ולדעתי (הפרטית), השאלה המעניינת ביותר לגבי כבלים, טרם נשאלה: השאלה היא, האם בהינתן שני כבלים, הזהים לגמרי מבחינת הפרמטרים החשמליים שלהם ומדידתם, אך שונים מבחינת המבנה שלהם, יוכל מישהו להבדיל בצלילם, במבחן עיוור.

אין כזאת חייה..
הכבלים השונים הללו יכולים להיות זהים במספר מצומצם של פרמטרים, אך בטח שלא בכל הפרמטרים אם הם שונים במבנה.
אך אם הם שונים במבנה הם ישמעו שונה.
השאלה היותר גדולה היא האם אתה מכיר את כל הפרמטרים, ו- או היש לך הכלים למדוד את כולם ללא יוצא מן הכלל, אחרת אין שום דרך לעמוד במבחן שאלתך.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור