כמה זמן יקח לחבילה קטנה שנשלחה מבלגיה לפני שלושה שבועות להגיע?

סינפיל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני נאלץ להודיע בצער רב כי לאחרונה נאלצתי שוב להזמין חבילה דרך דואר ישראל: המדובר במארז DVD. נשלחה מבלגיה דרך דואר ישראל ללא מספר מעקב לפני כשלושה שבועות (לא הייתה אפשרות משלוח אחרת). המדובר בחבילה קטנה וכל הפרטים נרשמו כראוי פרט למיקוד שנרשם בשיטה הישנה של חמש ספרות הואיל ולא הייתה אפשרות אחרת. מניסיונכם, יתר על כן, מה הסיכוי שלא יגנבו/יאבדו/יחזירו/יזרקו/ישרפו/ימסרו לאחר אותה, מה תהא השפעת החג מבחינת העיכוב ומה הסיכוי שהדואר הבלגי לא שלח מתוך בורות אותה למדינת אויב מתוך ציפייה שבמזרח התיכון הגבולות פתוחים כמו באירופה? תודה. אשמח לשמוע מכמה שיותר אנשים על חוויות וניסיון. פעם אחרונה שנאלצתי להזמין ללא מספר מעקב הייתה לפני כשנתיים ואם זכרוני אינו מטעני, לקח משהו כמו שבועיים או שלושה. שיא האיחור של הדואר שלי היה לפני כמעט עשור, כשחבילה מגרמניה הגיעה אחרי משהו כמו חודשיים וחצי. לפני כמה שנים, הייתה הפעם הראשונה ועד כה היחידה שחבילה באמת לא הגיעה, אם כי אין לדעת אם השולח באמת שלח אותה ולא ניסה לעבוד עליי (מוכר מפוקפק מאמזון). לפני כשנה חבילה מאוסטריה נשלחה על ידי הדואר המקומי שלהם לדובאי מתוך בורות (קרי, ממחשבה שניתן להעביר משמה לישראל דואר דרך מטוס ומתוך חוסר הבנה של הקונספט של מדינת אויב) והחוזרה לשולח. מה בדיוק אני אמור לעשות אם החבילה תגיע אך לא יוציאו פתק או הודעה בהינתן שאין מספר מעקב?
דרך אגב, כשביצעתי את ההזמנה, שלחתי הודעה לדואר הבלגי: אחרי כמה ימים, ענה נציג ובאנגלית עילגת הסביר שהם מודעים למצב במזרח התיכון ואינם שולחים חבילות המיועדות לישראל למדינות ערב. ועדיין, בהינתן מה שקרה לי בעבר והבורות המדהימה אודות ישראל והמזרח התיכון באירופה (יכול להיות שגם אם הם לא שולחים למדינות ערב הם יעבירו את החבילה למדינה שלישית באירופה בדרך ומשם היא תגיע למדינת אויב?), אני מאוד חושש, וזה עוד לפני שהגענו בכלל לאפשרות שדואר ישראל, או, לצורך העניין, הדואר הבלגי, יגנוב, יחזיר, או, יאבד לי אותה (בשל השנאה לישראל באירופה אני לא שולל את האפשרות שמישהו בדואר הבלגי בכוונה יאבד אותה)...
מה אני עושה אם פועלי דואר ישראל, בהנחה שהחבילה בכלל תגיע לארץ, יקלידו לא נכון את מספר הנייד בעת שליחת המסרון ולכן ימסרו את החבילה לאחר או יחזירו אותה לשולח לאחר חוסר הדרישה? שמעתי שזה קורה הרבה. איך אני בכלל יודע שהשולח באמת שלח את החבילה ולא עובד עליי?
העיקר שהבטיחו שמרגע הגעתה של חבילה לארץ, תוך יומיים היא תגיע לנמען: הם שכחו לציין כי בהגעה לארץ הכוונה לרגע בו היא נסרקה, לא לרגע בו היא נחתה. הימים עוברים ואין זכר לחבילה. מישהו יודע מתי הדואר שולח מסרונים מבחינת שעות? ויש סיכוי שהם ישלחו גם בשישי/בערבי חג? או שעליי לחכות לראשון רק כדי לפתח תקווה שוב? תראו מה קורה בדואר...
מה אני עושה אם הדוור תולה את החבילה על התיבה ואז מישהו גונב, או, שהמדבקה עליה נקרעה/הכתובת לא נכתבה באורח ברור? האם שבוע הבא גם מחוק או שיש סיכוי שאקבלה בחול המועד/רביעי?
לפני כשנה הזמנתי חבילה מאוסטריה והדואר המקומי שלהם שלח אותה לדובאי (מדינת אויב). שלחתי הן לדואר האוסטרי הן לשולח הודעה נדהמת והם ענו לי, בשיא הרצינות, שבטח עוד כמה ימים היא פשוט תעלה על מטוס בדרך לארץ... ניסיתי להסביר את הקונספט של מדינת אויב, ללא הואיל: באירופה הגבולות פתוחים כחלק מהסכם של האיחוד האירופאי כבר כמה עשורים והם אינם מכירים מציאות אחרת, שלא לדבר על כך שהם אינם מכירים את הקונספט של מדינת אויב. אחר כך, השולח הסביר לי שהוא מפסיק לשלוח לישראל מכיוון שהדואר האוסטרי תמיד שולח חבילות המיועדות לישראל לדובאי, כך שלא היה מדובר במעידה חד פעמית אלא בבורות: הם אשכרה שלחו לשם את החבילה מתוך ציפיה שניתן להשתמש בדובאי כתחנת מעבר לישראל, משהו הגיוני בערך כמו לשלוח אותה לאיראן, לסוריה, או, ללבנון...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
בנאדם, במצבך, לא הייתי מזמין כנראה כלום מחו"ל

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
מאיפה אתה מזמין? זה אתר קיקיוני או משהו מוכר?
אתה יכול לנסות להיות קצת אופטימי. גם אם יש עיכוב במשלוח
שיכול להגיע גם לחצי שנה, המשלוח יגיע אלייך...כנראה.

סינפיל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מאיפה אתה מזמין? זה אתר קיקיוני או משהו מוכר?
אתה יכול לנסות להיות קצת אופטימי. גם אם יש עיכוב במשלוח
שיכול להגיע גם לחצי שנה, המשלוח יגיע אלייך...כנראה.

זה האתר: היצרן הבלגי שהוא גם המוכר הבלבדי היחיד בעולם כולו של המארז.
תודה על תגובתך: מתי לאחרונה הזמנת משהו מחוץ לארץ ללא מספר מעקב, מה ממוצע ההגעה שלך במקרים כאלה וכמה חבילות איבדו לך? כאמור, אשמח לשמוע כמה שיותר חוות דעת מכמה שיותר אנשים.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
ראיתי שהאתר מקבל פייפאל. בהנחה ששילמת בדרך זו הפעל אותם לקבלת החזר.
זאת לא הבעיה שלך שהחבילה אבדה בדרך.
בשנה האחרונה קרה לי שאבדה לי חבילה בקנייה מאמזון גרמניה.
לאחר כחודש כשפניתי אליהם זיכו אותי מיידית על כל הסכום והתנצלו על אי הנעימות.
חוץ מזה הכל הגיע.

סינפיל

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
המעניין הוא שהחבילה מעולם לא הגיעה אליי.
חוץ מזה הכל הגיע.

שילמתי בדרך זו, ברם, כאספן של ספרים וסרטים נדירים, הדבר האחרון שמעניין אותי הוא הכסף. למעשה, העובדה שהמוכר יכול להחזיר אותו כלל אינה מעניינת או מנחמת אותי. הדבר היחיד שחשוב לי הוא שאקבל את המארז. אז מה נראה לך, גם הפעם פועלי הדואר איבדו/גנבו? ומהם ממוצעי ההגעה שלך בחבילות ללא מספר מעקב?

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אלי חבילה מגרמניה הגיעה לאחר 8 שבועות !!!!!!
ואחת מסלובניה כלל הגיעה,יש אחרות בדרך ורק נס ימסרו לי אותן.
הדואר הידרדר גם עם יחידת המיון החדשה.
הבעייה שצימצמו את כמות הסניפים ונותנים לאדם אחד לעסוק במסירת אלפי חבילות.
וזה מחוץ לשאר העיסוקים.הדואר לא נערך נכון למה שהתרחש בעשור האחרון.
והכי מדהים מנהל הדואר החדש אינו מבין מהיכן השנאה וחוסר הפירגון...

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אלי חבילה מגרמניה הגיעה לאחר 8 שבועות !!!!!!
ואחת מסלובניה כלל הגיעה,יש אחרות בדרך ורק נס יביא לי אותן.
הדואר הידרדר גם עם יחידת המיון החדשה.
הבעייה שצימצמו את כמות הסניפים ונותנים לאדם אחד לעסוק במסירת אלפי חבילות.
וזה מחוץ לשאר העיסוקים.הדואר לא נערך נכון למה שהתרחש בעשור האחרון.
והכי מדהים מנהל הדואר החדש אינו מבין מהיכן השנאה וחוסר הפירגון...

זה באזור שלך:

אצלי מעולם לא היו בעיות, ובשנתיים הרחיבו משמעותית את נקודות החלוקה ברדיוס של 2 ק"מ.
דואר רגיל עם מעקב מגיע אלי תוך שבוע - 10 ימים גג (!) מאירופה ומארה"ב.
דואר ללא מעקב (וללא מספר טלפון נייד) דורש יותר זמן כי במקום SMS שולחים לי מכתב לתיבה

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
חוץ מזה הכל הגיע.
איך קנית באמזון דרך פייפל?

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
איך קנית באמזון דרך פייפל?
התגובה שלי הייתה לפותח השרשור שהזמין מאתר מסויים ושילם בפייפאל.
מה שאני קניתי מאמזון שולם בצורה הרגילה ולא דרך פייפאל כמובן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור