פרפר נחמד ושאלה לחכמי הפורום

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
והנה צילום של פרפר , מדגמן שתיית צוף מהפרח

ועכשיו שאלה , התמונה נאמנה למקור או עברה עיבוד ?

upload_2017-8-16_0-31-4.png

תמונות מצורפות

• upload_2017-8-16_0-31-4.png
    upload_2017-8-16_0-31-4.png
    KB 772.5 · צפיות: 529

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה הכוונה - נאמנה למקור?
כל מצלמה היום (כולל אלו של טלפון) עושה עיבוד על תמונה, תיקוני גוונים, תיקוני חשיפה, חידוד, שיפור קונוטרסט ועוד וניתן להגדיר איזה סוג ורמת עיבוד אנחנו רוצים במצלמה - אז אם אחד בוחר כזה או אחר במצלמהאם דגם מסויים אוהב הדגשה של גווניים מסויימים מול דגם אחר - מה זה נאמנה למקור?

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
יפה לראות שיש משכימי קום בפורום ;) ..
השאלה היא במקום - הכוונה האם עברה עיבוד בפוטושופ\לייטרום ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אישית אני מצלם רק ב RAW ומעבד כל תמונה ב LR בדרך כלל עיבוד קל ותמיד מקטין את התמונות כי אין צורך ב 36MP לתמונות שמוצגות במחשב. כמו כן אני עושה תיקוני גוונים וחשיפה במחשב (אבל את זה רוב המצלמות מסוגלות לעשות לבד)

אני יכול להוציא תמונות במצלמה שיראו כאילו עברו עיבוד חיצוני ויכול לעשות עיבוד במחשב לתמונה כאילו לא נעשה עיבוד כלל.

כך מה זה משנה אם זה עבר עיבוד במחשב או בתוך המצלמה?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
עוד גיחה בקטנה...
לדעתי מה שחשוב זה מבחן התוצאה, כלומר מהו האימפקט [הרושם שנוצר, ההשפעה וכיו"ב] שהתמונה יצרה אצל מרבית הצופים.
אם התמונה מעובדת יותר או פחות, זה פחות מעניין את מרבית הצופים.

על הדרך מההרגל מצ"ב סתם תמונה.
DSC_0011m3.jpg

תמונות מצורפות

• DSC_0011m3.jpg
    DSC_0011m3.jpg
    KB 192.5 · צפיות: 207

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי עמי

"התמונה מעובדת יותר או פחות, זה פחות מעניין את מרבית הצופים"
- שאלתי את חברי הפורום הנכבד , מה דעתם לגבי התמונה , והאם לדעתם היא מעובדת , אתה טוען שזה לא מעניין את מרבית הצופים ? , כמה אנשים אתה מייצג ? או שזו דעתך הפרטית ?

"על הדרך מההרגל מצ"ב סתם תמונה."
- הפוסט נקרא פרפר נחמד , מה הקשר לתמונה שצרפת ?, מדוע לא לשים אותה בפוסט נפרד ?

"מה שחשוב זה מבחן התוצאה, כלומר מהו האימפקט [הרושם שנוצר, ההשפעה וכיו"ב] שהתמונה יצרה אצל מרבית הצופים."
- אני ממש לא מבין גדול בצילום , אבל אני חושב שפשוט זוית הצילום מייצרת רושם של אי נוחות , בעוד שהסיטואציה שונה לגמרי. וזה חבל כי זווית צילום אחרת , במרחק קצת יותר רחוק , כשהמצלמה קצת יותר נמוכה וכאשר נעזרים באור כדי לקבל "משחקי אור וצל" על פניה היו יוצרים אפקט אחר לגמרי של תמונה רכה , נשית , נעימה ובעיקר נינוחה ובהרמוניה למצב רוחה של המצולמת

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בוקר טוב לך,
המשפט הראשון שעלה לי בראש שקראתי את הדברים, היה: דיבורים כמו חול ואין מה לאכול... [לכן צירפתי את תמונת הקבצנית ובלי פרפר]
מצד שני מבחינתך, אתה צודק לגמרי ובכל מילה ואני טעיתי, כי ברגע שסיימתי כאן לא הייתי צריך להוסיף דבר אפילו באם נדמה היה לי שהינו לטובת הכלל.
אז זהו חברים, למי שרוצה מדי פעם לצפות בחלק ממאגר גדול מאוד של צילומים וביקורות ראו כאן
http://he.photoliga.com/gallery/152648
שלום ותודה רבה.
DSC_0908mm2.jpg
DSC_0908mm2.jpg

תמונות מצורפות

• DSC_0908mm2.jpg
    DSC_0908mm2.jpg
    KB 137.3 · צפיות: 195

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור