50 שנה לחלילן בשערי השחר The Piper At The Gates Of Down - Ping Floyd

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
היום,החמישה באוגוסט 2017,לפני חמישים שנה בדיוק יצא לאור האלבום הראשון של הפינק פלויד החלילן בשערי השחר.

זה האלבום הראשון והאחרון תחת הנהגתו של סיד ברט.

האלבום נחשב,אז והיום,לאבן דרך ראשית וחשובה בסוגת הרוק הפסיכדלי ואחד האלבומים החשובים ביותר בסוגה הזו.

לפני יציאת האלבום שיחררו הפינק פלויד סינגל כשבצד A שלו ישנו השיר See Emily Play שהתקבל כלהיט אז,והיום, של האלבום ברם: הקטע הזה לא נכלל באלבום המקורי ולמעשה לא נכלל בו בכלל אלא בהוצאות מאוחרות יותר שנעשו בשנים האחרונות.

שם האלבום לקוח מספר בשם הרוח בעצי הערבה של סופר בריטי בשם קנת גרהם ומתיחס לאל PAN כפי שמתואר בעלילת הספר.

יום הולדת שמח לאחד מאבני הדרך החשובות של מוסיקת המאה העשרים.

מנחם.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה לך על שיתוף המידע

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
מנחם
אוהב את כתיבתך (ורד)
כבוגר אותה תקופה,האלבומים מימי סיד בארט דיי קשים לעיכול היום,אבל אז היו פאר היצירה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
תודה על המידע - כיף להיזכר
אני מחפש את See Emily Play לשמוע אותו

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אלי,

בתקליט,אפשר למצוא תסתכל בלינק שאצרף בסוף.

בדיסק אפשר למצוא באוסף רשמי של הפינק פלויד בשם Echoes - The Best Of Pink Floyd נמצא בדיסק הראשון שיר מספר 2.

אם תרצה יש בטיוב -->

[לינק לתקליט]

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@Sol

תודה רבה(ורד)

התקליט הזה לא רק שמהווה אבן דרך בתולדות הפסיכדליה בכלל והרוק המתקדם בפרט - הוא גם: אחד הראשונים שקבע סטנדרטים מאוד גבוהים במלל של הליריקה. לא עוד אני אוהב אותה היא אותי וכו וגו אלא מלל עם משמעויות עמוקות מאוד,מחורז וקשור עמוק מאוד לתרבות השירה הספרות והסיפורת הבריטית... וגם לדרור היצירתי של ה LSD - שהוא עצמו סיפור מרתק גם בפן של הפסיכדליה וגם בפן של חקר נפש האדם כשבהקשר האחרון כמעט ולא הוכנס לפקודת הסמים (לפרטיה) של העולם המערבי (ארה"ב אירופה ובריטניה)...

קצת מאוחר יותר לחלילן Genesis לקחו את אמת המידה הזו והעלו אותה לרמת אומנות גם בצירוף הלירי,גם בתכנים וגם...בהופעות. ואני לא מדבר על הדיקציה יוצאת הדופן והנפלאה של גבריאל (שממשיך איתה עד ימינו אנו).

מנחם

lmomo

חבר אתר
מעורבות
36
נקודות
18
השיר המסויים הזה יצא גם בתקליט אוסף בשם RELICS בשנת 71׳. הוצאה מחודשת שלו יצאה ב 96׳ אני חושב. בתקליט אוסף שירים משלושת האלבומים הראשונים של פינק-פלויד.

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
גם ל - BOWIE ביצוע נפלא לשיר הזה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
שמח שיש לי את התקליט המקורי,
לא שמח שהתקליטים שלי נמצאים בבוידם 20 שנה (סגורים הרמטית בקופסאות מיוחדות)

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
היי,

יש לי את התקליט, מזכיר נשכחות :D.
מנחם, פוסט יפה :מאזין:.

תומר צין

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור