חוויה אנלוגית

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
כמעט מאז שאני זוכר נמשכתי לאודיו דיגיטלי, כבר בגיל 15 רכשתי את הקומפקט הראשון שלי מתוצרת סוני, זה היה אי שם בשנת 1985, אני ותקליטים או רחמנה ליצלן קלטות מעולם לא הסתדרנו, הצלחות השחורות תמיד נראו לי מסורבלות, לא נוחות ובנוסף על כך כל פעם היה צריך לנקות אותם - זו חווית הילדות שלי מאודיו אנלוגי.

גל הרטרו והנוסטלגיה שהחזיר את הווניל למחוזותינו דילג מעלי, התקשתי להבין מדוע אנשים מבקשים לחזור לאחור, אחרי הכל מדובר במדיה לא ממש נוחה וזו בשעה שעולם המוסיקה המשיך להתקדם בקצב מהיר ועבר מדיסקים לקבצים המנוגנים מתוך מחשב.

אירוע שעבר במשפחתי חייב אותי לצערי לפנות את הדירה של סבתי, בזמן הליך מיון החפצים נתקלתי שוב באוסף התקליטים המשפחתי, כ 100 +/- תקליטים שחציים יצירות קלאסיות והשאר תקליטי רוק, פופ ואפילו יצירות עבריות כמעט כולן משנות ה 60 – 80.

כפי שניתן להבין אין לי כוונה להיכנס לתחום האנלוגי - זה בפירוש לא בשבילי ומכאן עלה בראשי שמו של ידיד וותיק שבטח יהנה מאוסף התקליטים.
תיאום קצר ביני לבין נמר הוליד עבורי מפגש מחודש עם סאונד אנלוגי, במהלך השנים יצא לי להאזין למספר סטאפים של נמר אך את הסטאפ הנוכחי של נמר טרם יצא לי לשמוע.

לאחר שיחה קצרה וקולחת נמר ניגש אל אוסף התקליטים ושלף איזו אופרה שהוקלטה בשנות ה 60 - "חכה אמר לי, תיכף תבין למה בחרתי בתקליט הזה".

בעודי ממתין ניגש נמר לעבר המערכת והוריד בעדינות את הזרוע על התקליט, מיד נשמעו קולות מוכרים של פיצפוצים, חייכתי לעצמי תוך כדי מחשבה של הנה, הנה הסיבה מדוע אני לא מתחבר למדיה אנלוגית. המערכת עברה לנגן ולפתע עלו קולות אופרה עד שיכולתי להישבע שהזמר נמצא איתנו בחדר.
וואו, איזה שחזור מדהים של קול אנושי, גודל הבמה, פרזנטציה, דינמיקה והפרטים, אלוהים זה הסאונד הכי מדהים ששמעתי בחיי ממערכת קול.

תקליטים נוספים הוחלפו במהלך השעה (Midnight Sugar, the good life), למרות הפיצפוצים ההנאה הלכה וגברה, דבר שהפתיעה אותי.
נכון שהציוד עליו הושמעו היצירות מתקרב במחירו לדירת 3 חדרים ברוב חלקי הארץ, אבל החוויה שהסטאפ הזה מצליח להעביר היא לא פחות ממדהימה.

בנוגע לאנלוגי, בהחלט ניתן להגיע לתוצאות מדהימות (שלא לדבר על המראה המצודד) אבל עדיין ישארו פצפוצים ברקע, מה שיכול להטריף חולה OCD כמוני ;).

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אין ספק שתחום הדיגיטל צובר תאוצה מסחררת.
אך עדין אודיו אנלוגי זורם בדמם של אודיופילים רבים בעולם.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
תיאור מדויק.
בנוסף, לאחר זמן מה באגף האנלוגי, אתה מפתח מנגנון סינון סלקטיבי ולא שומע את הפיצפוצים בכלל....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תיאור מדויק.
בנוסף, לאחר זמן מה באגף האנלוגי, אתה מפתח מנגנון סינון סלקטיבי ולא שומע את הפיצפוצים בכלל....

לא עובד על אלו שסובלים מ OCD

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
כל עוד לא מדובר ברעש קבוע ( שמהווה מטרד בפני עצמו) ה"טיקים" ו"הפופים" שמפוזרים אקראית על פני משטח התקליט יכולים בהחלט לחרב האזנה בפרט אם הם בוחרים להופיע בחלקים השקטים , אין לכך קשר ל OCD

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
האנלוגי נשמע יותר אנושי וכלי הנגינה נשמעים כמו כלי נגינה, משהו שדיגיטל טוב ככל שיהיה לא מסוגל לשחזר בעלות שפויה.

ניתן להקטין/להעלים את הטיקים על ידי הקפדה של נקיון המחט והתקליטים, זה דורש התעסקות אבל התמורה ללא ספק שווה את המאמץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ראשית אני שמח שנהנת ונחשפת לאנלוגי טוב.
הפצפוצים זו בעיה שכמעט ואי אפשר להתגבר עליה באופן מוחלט. אבל לאנלוג יש מימד ונוכחות אנושית שטרם שמעתי בדיגיטל.

עם זאת. זה לא נוח, לא פרקטי ודורש החלפה של ראש כל תקופה (תלוי כמה שומעים).

אבל. התחום הדיגיטלי מתפתח באופן מדהים. כשיגיע היום שארגיש שהוא ״שם״, כנראה אשחרר את הפטיפון.

בלי קשר. כמה שיותר מפגשים כאלה יותר טוב. היה פשוט תענוג להחזיר את המפגשים שלנו כמו פעם.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בטח השחרור יהיה אחרי שאשתחרר מהיקום..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בטח השחרור יהיה אחרי שאשתחרר מהיקום..

אתה בין הבודדים שאני מאחל לו חיי נצח.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור