התלבטות בשדרוג ציוד

zalmi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
הקפצונת..

אני רוצה לרכוש עדשה נוספת עם מפתח צמצם גדול (לפחות 2.8) בתקציב שלא ירושש לי את הכיס(1500+-).
אילו עדשות מומלצות? והאם יש עדשות זום בתקציב צנוע או רק פריים?

עיקר השימוש הוא לצילומי משפחה / פורטרטים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עבור מצלמת סוני מסדרת AXXX בתקציב שלך לעדשה צמצם גדול - אתה יכול לבחור רק עדשות פריים
ראה המלצות עבור A6000 שבטח יהיו טובות גם עבור המצלמה שלך
https://www.dxomark.com/Reviews/Bes...and-Zooms/Best-prime-lenses-on-the-Sony-A6000

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
נכון לעכשיו אין עדשות זום עם צמצם 2.8 לפורמט ה APS-C של סוני ובטח שלא בתקציב של 1500 שקל.
באופן אישי הייתי מותח את התקציב טיפה וחושב על עדשת פריים של סיגמא 30 מ"מ עם צמצם 1.4.
http://www.sfo.co.il/Product/sigma-30mm-f14-ex-dc-hsm

נריה כהן

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
כרמי מה אתה חושב על עדשת פריים לניקון f/1.8 50mm ? מומלצת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זו שאלה מכשילה? :)
עדשת. ניקון 50 ממ f1.8 מסדרת ה g זו עדשה טובה ותמורה טובה לכסף מצד אחד היא עולה כ 800 ש"ח שזה פי 2 מעדשת הקנון המקבילה, אהל היא בנויה טובה יותר וגם מספקת יכולות אופטיות טובות יותר.

אבל השאלה האמיתית היא - מול מה משווים אותה:

מול עדשות פריים אחרות ואז יש מספר אפשרויות נוספות חלקן יכולות להיות מתאימות יותר, מאוד תלוי בצרכי הצילום של העדשה.

מול עדשות זום ואז יש את עדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם f2.8 בתוספת של כמה מאות שקלים, נכון באחוזים ההפרש הוא גדול אבל זו לא השקעה מאוד יקרה ומקבלים עדשה עם טווח זום שהיא הרבה יותר ורסטילית היות ויש טווח זום לשחק איתו ועדיין צמצם f2.8 הינו צמצם גדול (נכון שזה פחות גדול מה f1.8). ושוב חוזרים לשאלה על צרכי הצילום מהעדשה.

אני לא מאמין ברכישת ציוד כי יש מבצע, או כי זה זול או כי זה תמורה טובה לכסף - אני מאמין שצריך להבין מה הצורך ולמצוא את הפתרון המתאים.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
הפריים הרבה יותר חדה מהעדשות 17-50 . אבל... היא פריים:)

אני מחזיק 35 מ"מ בשביל שאם אני ארצה להסתובב עם סט קל שתהיה לי אפשרות (האמת זה לא ממש קרה וכל הזמן אני עם ה17-55) אבל האיכות גבוהה יותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור