מצלמה חדשה - האם DSLR או Mirrorless ?

• פותח הנושא BoazA
  • פורסם בתאריך

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
עוד תהייה...או שאלה...
מה לגבי פוג'י ?
מה "לא בסדר" עם המצלמות האלה?

אני שואל כי מחוות הדעת שראיתי ב youtube סבך הכל יש להם מצלמות טובות
אני מתייחס ל XT1 ול XT2

שוב עניין המחיר...והעדשות.
השאלה אם יש עדשה אחת (להתחיל איתה) שתיתן מענה לרוב הצילומים?

מה שמצא חן בעיני זה הגודל,,,והיא הפך לפקטור אצלי.
עשיתי קטע משביל ישראל בשבת, ורק חשבתי על העובדה שאלך עם מצלמה ועדשות בנוסף לתיק הגב שהיה עמוס במים ואוכל....נעשה לי רק על הלב ועל הגב....
:confused:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אין שום בעיה עם פוג'י בכלל. להיפך יש להם עדת מעריצים וקהל מאוד גדול אפילו בארץ אפשר לקרוא להם כת...
זה שאין את המצלמות של פוג'י או שהמוכרים בארליך לא ממליצים אין זה אומר כלום על המותג. אתה צריך להבין שמצלמות פוג'י מיובאות על ידי יבואן רשמי (שמעוני) והציוד שנמצא בארליך ברובו מיובא על ידי החנות עצמה. מה שמנסים למכור לך זה ככל הנראה מה שיש במלאי. ארליך חנות טובה מאוד ואני חושב שהמקרה שלך לא מייצג.
תקפוץ ליוגנד יש להם את כל המצלמות והעדשות של פוג'י בתצוגה ובייבוא רשמי.
סוני או פוג'י? תלוי בך ובצרכים שלך. ה XT2 מצלמה נהדרת ובהנחה שתמצא גוף כזה בארץ אתה תהנה ממנו מאד. לפוג'י יש מבחר עדשות גדול יותר מזה של סוני לגופי קרופ. היתרון של הסוני עם ה a6300 \ a6500 זה בוידאו 4K, צילום ברצף.
אתה לא תטעה אם תבחר בין שני היצרניות. שתיהן טובות ונותנות תמורה מלאה לכסף שאתה משלם.

קבוצה של משתמשי פוג'י בפייסבוק
https://www.facebook.com/groups/fujixisrael/

ליאור

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
תודה על העדכון, אבל לא ברור לי, אם העדשה של סיגמא עבור סוני אמורה לעבור עם סוני עבור MOUNT A ואני מחבר מתאם ל MOUNT E למה זה לא עובד?

כרמי,
שימוש במתאם נועד לאלו שבאים ממערכת כמו קנון ורוצים לעבור לסוני. אין טעם למשתמש שמתחיל מ 0 להתחיל לעבוד עם מתאמים. עדיף תמיד לעבוד עם עדשות שמיועדות לפורמט ושיתנו למשתמש את מלא החוויה. ה LA-EA3 מיועד לעדשות סוני מאונט A וצריך לבדוק היטב שאין בעיות של תאימות מול עדשות סיגמא. אם רוצים למעזר בעיות תאימות עדיף ללכת על עדשות קנון ועם מתאם סיגמא MC-11 וצריך לבדוק באתר של סיגמא האם המתאם אכן תואם לעדשה. אבל שוב, להיכנס למערכת חדשה יחד עם עדשות ל DSLR + מתאם + אי וודאות שזה יעבוד ב 100% זה לא רעיון טוב לדעתי.
ליאור

BoazA

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
8
תודה על ההבהרה ליאור, סתם תחושה של חוסר מקצועיות בהשוואה ליוגנד (שם כבר ביקרתי)
בנוסף הנסיון לתת מידע מוטעה (כשאני יודע באמת מה קורה) לא צלח, ולא אהבתי את זה

אמשיך לברר - כרגע מתמקד ומברר לגבי הפנסוניק G85 בהשוואה מול ה G7

אחלה יום !:כוכב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אם וידאו הוא לא השימוש העיקרי שלך מצלמות m4\3 כמו ה G85 \ G7 יהיו נחותות באיכות התמונה מאלו של סוני ופוג'י. קח את זה בחשבון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמות פוג'י לא רעות כלל,נהפוך יש להם מעריצים בכל העולם (כמו שליאור) אמר אישית אני לא מתחבר לתפעול שלהן (אבל זה אני) ולחוסר שלהן בעדשות זום עם צמצם גדול, אבל יש להם עדשות פריים עם צמצם גדול - רוב העדשות שלהן טובות פלוס

אני לא מבין מה עובר על היבואן לאחרונה שהוא פחות נגיש הוא היה בסדר בעבר - חבל לי שזה השתנה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
מצלמות פוגי, מבדיקות שנעשו, טובות מאוד, כמובן שצריך לנתח לפי תקציב.
העדשות 10-24 [צמצם4] ו 50-140 [צמצם 2.8] קיבלו ביקורות טובות מאוד עד מעולות. בהחלט אופציה ראויה לצילומי סטילס.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמות פוגי, מבדיקות שנעשו, טובות מאוד, כמובן שצריך לנתח לפי תקציב.
העדשות 10-24 [צמצם4] ו 50-140 [צמצם 2.8] קיבלו ביקורות טובות מאוד עד מעולות. בהחלט אופציה ראויה לצילומי סטילס.

אשמח לקישור לבדיקות שנעשו. שאתה מזכיר.
היות ומה ששמעתי חיישני סוני וניקון החדשים סגרו את היתרון של X-TRANS ואפילו טובים יותר, חבל שאין לנו עדיין בדיקות של DXO-MARK בקשר לכך.

מעבר לכך כמו שכבר אמרתי הבעיה שלי עם פוג'י היא לא המצלמה, זו התנהגות הלא ברורה של היבואן שלדעתי הוא היחדי שמביא ומתקן את המצלמות - קשה לי להמליץ על מצלמה שאני לא בטוח עד כמה היבואן מוצלח.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
ציטוט : "
אני שואל כי מחוות הדעת שראיתי ב youtube סבך הכל יש להם מצלמות טובות
אני מתייחס ל XT1 ול XT2

שוב עניין המחיר...והעדשות.
השאלה אם יש עדשה אחת (להתחיל איתה) שתיתן מענה לרוב הצילומים?
"

אלי, אם אין בעיה עם המצלמה אז בשביל מה קישורים [דו"ח מכאן, על המצלמה שהוזכרה תוכל למצוא באתר של טד].
אלו בהחלט מצלמות ראויות.
נשאלה שאלה ספציפית על עדשות ועל שתי עדשות, שקיבלו ציונים גבוהים, עניתי.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
כרמי,
אין בעיה עם היבואן של פוג'י בארץ והוא נחשב דווקא לאחד מהטובים שיש. הבעיה כרגע שיש היא עם האספקה של ה XT2 ועם ליין עדשות הפריים החדשות של פוג'י שחסרות במלאי. יש פה שוק קטן יחסית ומספר הפריטים שמגיע לארץ מצומצם ביחס לשווקים אחרים.
לגבי בדיקות של DXO למצלמות פוג'י הסיבה שאין כאלה היא בגלל ש DXO יכולים לבדוק רק חיישנים במטריצת באייר והם לא תומכים במטריצת ה X-Transe של פוג'י. זאת גם הסיבה שהאפליקציה של DXO לפיתוח קבצי RAW לא תומכת בקבצים של פוג'י.
לגבי עדשות של פוג'י אני יכול להעיד בתור משתמש גם בפוג'י וגם בסוני שהלוואי והיה ליין עדשות טובות כאלה בליין הקרופ של סוני.
ליאור

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ליאור שוב תודה,
אני לא מדבר על חוסר במצלמות אני מדבר על כך שיבואן לא חוזר לטלפונים כבר תקופת זמן וזה באמת מוזר היות ובאמת בעבר הוא היה אחד הטובים שיש.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ציטוט : ""

אלי, אם אין בעיה עם המצלמה אז בשביל מה קישורים [דו"ח מכאן, על המצלמה שהוזכרה תוכל למצוא באתר של טד].
אלו בהחלט מצלמות ראויות.
נשאלה שאלה ספציפית על עדשות ועל שתי עדשות, שקיבלו ציונים גבוהים, עניתי.

עמי שאתה אומר בדיקות שנעשו - הייתי שמח לדעת על איזה בדיקות מדובר כך שגם לי תיהיה את האפשרות להכיר אותן.

G.B.A

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אני חושב שסוני E PZ 18-105G OSS יכולה להיות בחירה טובה לעדשה עיקרית עבור מצלמות סוני A6X00
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

E: APS-C lens for Sony's E-mount cameras.
PZ: Power Zoom; zooming is motorized.
G: Expensive.
OSS: "Optical Steady Shot," Sony's phrase for image stabilization.
Sony Part Number: SELP18105G.
אפשרות אחרת לרכוש עדשת סיגמא 17-50 F2.8 עבור סוני
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

ולחבר אותה עם מתאם Sony A-Mount to E-Mount LA-EA3
http://www.zap.co.il/search.aspx?keyword=sony+a-mount+to+e-mount+la-ea3

חיבור זה יעבוד יותר טוב על מצלמות A6300 וה A6500 לא בטוח לגבי מערכת הפוקוס עם A6000

הוצע לי לרכוש את ה 18-200 של סוני עם ה a6000 במקום ה 18-105 עליה כתבתם.

http://www.zap.co.il/model.aspx?mod...ttq3wa4mlpyejmh15vmrav7emwcqzr45fsaatcq8p8haq

מה המלצתכם?

המון תודה,

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
לגבי המצלמות שהוזכרו [X-T] פורסמו בדיקות טובות בארץ גם באתר של טד ובמגה פיקסל.
ה dpreview עשה מבחן ל X-T2 ונתן לה מדליית זהב גם kenrockwell נתן בגדול שבחים.
העדשות ראה בפוטוזון. [בעבר ציינתי, שאלכס ליבק הולך עם פוג'י X100s]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא יודע מי המליץ לך על העדשה ולמה - היא אומנם עם טווח זום גדול יותר וגם יותר יקרה כ 3000 ש"ח מול כ 2400 ש"ח
היא גם קצת פחות טובה אופטית
https://www.dxomark.com/Lenses/Comp...05mm-F4-G-OSS-on-Sony-A6000__274_942_1215_942

אני חושב שאם יש לך את התקציב לרכוש עדשה ב 3000 ש"ח, הייתי אולי חושב לנסות לרכוש סוני A7 יד שנייה זה כבר עולם אחר עם חיישן גדול יותר ואיכות תמונה בהתאם

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
הצמצם בטווח הארוך בעדשת 18-200 הוא f/6.3 והוא סגור מה שאומר שתצטרך הרבה אור או להעלות ISO לערכים גבוהים מאוד, לעומת צמצם 4 קבוע בעדשת ה 18-105. תקנה את ה 18-105 עדשה טובה יותר אופטית ומתאימה גם לצילום וידאו.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
ליאור שוב תודה,
אני לא מדבר על חוסר במצלמות אני מדבר על כך שיבואן לא חוזר לטלפונים כבר תקופת זמן וזה באמת מוזר היות ובאמת בעבר הוא היה אחד הטובים שיש.

היום דיברתי עם מנהל המעבדה שלהם, שאמנם הבטיח לחזור אליי ולא עשה את זה אז הייתי צריך להתקשר שוב, אבל בעיקרון לא חוויתי שום בעיית זמינות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
טוב לדעת, הרושם שאני מקבל לאחרונה היה שונה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור