מעבר לקנון

Dafna

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
לאחר 3 שנים של צילום במצלמת ניקון D3200 אני רוצה לעבור לקנון.
הסיבה העיקרית הינה נוחות התפעול של המצלמה.
עברתי קורס צילום של מספר שבועות ומצלמת בעיקר כתחביב. הייתי רוצה מצלמה שתתאים לידע ולניסיון שלי ובו זמנית תאפשר לי להתקדם בעולם הצילום בלי השקעה יקרה נוספת.
אשמח להמלצות בנושא.
תודה.
דפנה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מעבר לקנון אומר רכישה של כל הציוד מחדש: עדשה/עדשות גוף, פלאש וכל ציוד נוסף שיש לך. פרט לכרטיס הזיכרוון וכבלי תקשורת שיכולים להתאים.

לדעתי מצלמות מקבילות של קנון באותו תקציב מביאות חיישן פחות מוצלח, הן בטווח הדינמי והן באיכות התמונה ב iso גבוהה וכן מערכת פוקוס פחות טובה.

את יכולה להסביר לי מה בדיוק נוחות השימוש שחסרה לך ולמה את חושבת שמצלמת קנון תספק זאת טוב יותר. להסיר ספק המצלמה שלך היא דגם הכניסה ודגם הכניסה של קנון גם לא ממש נוח לשימוש מול דגמים בכירים.
גם אם עדיין רוצה לעבור לקנון אני צריך להבין איזה דגם יתאים יותר לצרכים שלך ולכן חשוב להבין מה לא נוח לך ומה את רוצה לשפר.

yosi156

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
3
אני התחלתי עם קנון 60d ועכשיו mark2 24-70 בתכלס מאוד מרוצה,מבחינת הקלות תפעול,זה משהו יחסי,השאלה היא של הרגל ,יש לציין שהצילום הוא פרוטרטים ובעיקר עבור צלם מגנטים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
24-70 MARK II זו עדשה נהדרת

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בין העדשות הכי טובות של קנון.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
צריך להשוות חברה מול חברה באותו סגמנט ולא להשוות מצלמת כניסה עם מצלמה חצי מקצועית.
בהתאם לבדיקות של אתרים כדוגמת DXO מצלמות ניקון [ברמת כניסה וחצי מקצועית] טובות יותר ממצלמות קנון
סקירה על ליין מצלמות ניקון תוכלי למצוא גם אצלי בבלוג. בהצלחה בשדרוג.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
וזה כמובן לא אומר כי מי שמצלם עם ניקון (או סוני או לייקה) מוציא תמונות טובות יותר.
מי שלא מגרד את קצה היכולת של הציוד, מידה באתר DXO הוא לתחזוקת אגו בעיקר

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אני מסכים שהצלם הרבה יותר חשוב לתוצאה הסופית, מסוג הציוד שברשותו.
אני מסתכל מדי פעם באתרים מקצועיים כדי לבדוק את המלצתם [בפועל עם המצלמה, כאשר התקציב מתאים לי] וזה חוסך זמן

Dafna

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
כיף לקבל כל כך הרבה תגובות. תודה לכולכם.
בלוג עמי,לא בדיוק הבנתי אם התכוונת לניקון D3200 כחצי מקצועית ומה המשמעות.
בכל אופן, הנוחות בצילום שאני מתארת היא בעיצוב של גוף המצלמה. המצלמה שלי נהרסה לאחרונה ולכן ההחלפה של כל הציוד לא משמעותית.
תיארתם שהמצלמה שקיימת אצלי כרגע היא "דגם כניסה" אשמח להבין יתר למה הכוונה והאם כדאי לקנות "דגם בכיר" כדי שלא אצטרך להשקיע יותר בעתיד.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני אישית לא אוהב את המושג מצלמה מקצועית או חצי מקצועית, מה שעמי ניסה להגיד אם אני מבין נכון שאם צילמת עם מצלמה ברמת כניסה של ניקון - כדי לך לבדוק מצלמות ברמה בכירה יותר הן של ניקון והן של קנון (ברמה זהה - בדרך כלל גם מחיר דומה) כדי לדעת איזה יותר נוחה.

כמו כן הוא מציין שעבור מצלמות ברמה זהה של ניקון וקנון - מצלמות ניקון מקבלות ציון גבוהה יותר

מה שאני אומר שאם יש לך דגם מסויים שאת בדקת ואת רוצה לקבל פרטים, מידע עליו ועל דגמים מקבלים אשמח לספק לך מידע זה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום דפנה, [אגב השם הוא עמי, בלוג עמי הוא בלוג שאני מפעיל] סדרת ה3000 של ניקון הן מצלמות כניסה [משהו כמו, תנסי אותנו בזול ותשדרגי...] סדרת ה5000 טובה יותר ויותר מומלצת [גם מצלמות קלות וגם ההפרש במחיר די זניח]
סדרת ה7000 טובה יותר [זה כמעט ולא בא לביטוי בתמונה נייחת עם תאורה טובה] וה7200 מצוינת.
יצאה מצלמה חדשה ה- 500 והיא מעולה בעיקר בהיבט של ספורט ואור חלש. כל אלה אינן מצלמות פול פריים.
כל מצלמה חצי מקצועית כמו ה7200 והקנון שציינת נוחות יותר ממצלמות כניסה בלחצנים, גלגלות וכיו"ב.
בתכלס : אחרי שתקבעי תקציב תיגשי לחנות \ חברים עם מצלמה תתנסי ותחליטי. בהצלחה.

jango

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
במילה אחת לא במשפט אחד: בשום פנים ואופן לא.
לניקון מצלמות איכותיות הרבה יותר מלקנון
רצ"ב השוואה בין המצלמה שלך לקנון 80d שהיא הרבה יותר חדשה משלך והניקון הישנה שלך משאירה אבק
לקנון החדישה יותר בכל פרמטר:

https://www.dxomark.com/Cameras/Com...Nikon-D5500-versus-Nikon-D3200___1076_998_801

אם נוחות השימוש מפריעה לך נסי לעבור למצלמה חדישה יותר של ניקון לדוגמא ל d5500 (שצרפתי להשוואה)
היא גם מהווה שדרוג מבחינת איכות התמונה ל d3200 שלך וגם מבחינת חדשנות ונוחות תפעול (כוללת מסך מגע המקל מאוד
על התפעול ובחירת פוקוס) או מצלמה אחרת מסדרת ניקון כמו d7200 והלאה כך גם תוכלי להשתמש בעדשות שברשותך
ובשאר הציוד.

אגב אני התחלתי לצלם בקנון וכמעט מיד רציתי לעבור לניקון
כיום אני מצלם בסוני A6000 שמבחינת חיישן מותקן בה אותה חיישן שמותקן בניון d5500 ויש לה היתרונות של מירורלס

אם אבל הייתי מתחיל בניקון הייתי נשאר בניקון

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
סתם שאלה לפותחת השרשור - ניסית להשתמש במצלמה של קנון שאת מניחה שהיא יותר נוחה?
באיזה?
כמו כן, איזה עדשות יש לך כרגע?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לניקון מצלמות איכותיות הרבה יותר מלקנון

שטות גמורה.
בארה"ב באופן גורף כמעט כל סוג של צילום מקצועי נעשה עם קנון.
וציטוט מאתר של DXO לא אומר כלום במציאות, זה כמו שתשפוט את הרכב לפי כמה זמן הוא מאיץ מ-0 ל-100. ואת אנשי מקצוע זה לא ממש מעניין (אפילו אם אקח את אשתי לדוגמה)

https://www.quora.com/Why-do-professional-photographers-use-Canon-cameras-over-Nikon

main-qimg-fc5c9aad9c5d7783b828da6a6aa4804f

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמות קנון בעלות חיישן פחות מוצלח (טווח דנמי יכולות ISO ועוד נתונים שניתן לבדוק) וכן מערכת פוקוס פחות מוצלחות עבור מצלמות בטווח מחיר זהה.

כמו כן קיא פיקטנו מוצלחת יותר ממרצדס C CLASS בגלל שהיא נמכרת יותר - ???
וסליחה שאני פוגעה במצלמה האישית שלך

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה לא מבין את מה שכתבתי, את הצלם זה לא מעניין האם רזולוציה ב-ISO 20000 היא 12 ביט או 12.5

הרי בדיוק כותבים לך - "אחר 3 שנים של צילום במצלמת ניקון D3200 אני רוצה לעבור לקנון. הסיבה העיקרית הינה נוחות התפעול של המצלמה."

מה רלוונטי ה-DXO???

קיא או מרסדס - צלמי PRO הולכים עם קנון - מצלמי חתונות עד צלמי ספורט ומגזינים וטלוויזיה ברחבי העולם (ובעיקר בארה"ב) זה בוודאי לא אומר כי קנון פחות טובה :)

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מה שרלוונטי זה להשוות מצלמות באותה רמה, מה שהגברת לא עשתה.
אין הבדל מהותי בנוחות תפעול בין קנון לניקון בתנאי שמשווים באותה רמה. [הם הרי מפרקים לגורמים את כל מצלמות של המתחרים ולומדים אותם לעומק].
מבחינת פרמטרים יבשים ברמות אלו, ניקון טובה יותר. זה לא אומר שאתה לא תוכל להוציא ממצלמתך תמונות טובות יותר מצלם מקביל בניקון, כי לגורם האנושי יש חשיבות מהותית ויצירתיות כדוגמה, קשה להכניס למצלמה.
התמונה שצרפת אינה קשורה לדיון בו התחילה דפנה. לניקון הייתה בעיה של עדשות מעל 600 מ"מ בתקציב נורמלי. עם כניסת טמרון וסיגמא לתחום [וניקון באיחור..] זה אמור להשתנות ולהתאזן.
אגב, למיטב ידיעתי כשנאסא [סוכנות החלל האמריקאית] בחרה מצלמות בשיגור הדיסקברי לחלל ב2010 , היא בחרה מכל המגוון במצלמות ובעדשות של ניקון.
בתמצית, 2 החברות טובות מאוד [גם סוני מעולה רק שמבחר העדשות שלה עדיין קטן יחסית ויקר] וכדאי לנסות ולהחליט לפי טעם אישי.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אגב, למיטב ידיעתי כשנאסא [סוכנות החלל האמריקאית] בחרה מצלמות בשיגור הדיסקברי לחלל ב2010 , היא בחרה מכל המגוון במצלמות ובעדשות של ניקון.
נאסא בחרה בתחילת שנות השבעים לעבור ל 35מ"מ, וניקון אז היו מספר 1.
מאז הם כמובן לא משנים ספק.
אין קשר לחללית בשנת 2010.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה שצלמי ספורט בוחרים במצלמה מסוימת זה אומר שעבור צלם שרוצה לצלם משפחה, נוף ו..המצלמות של אותה חברה יתאימו גם?

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בהמשך לתגובה של איתי [כספיח מהנושא המרכזי]: בזמנו פורסם שלנאסא היו גם מצלמות קודאק,לאחר שנות ה-70..
לעניות דעתי אין שום היגיון שפרויקט עצום שכזה יהיה כבול בהסכם משנות ה -70. הם בוודאי בודקים ובוחרים ציוד בהתאם למשימות המתוכננות. כו"כ קראתי שהם מבצעים ניסיונות גם במצלמות GOPRO.
עוד אנקדוטה בהיסטוריה של קנון - ניקון, בתחילת דרכה קנון השתמשה בעדשות של ניקון.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור