עדשה לGH4

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי שוב, החלטתי לקנות את הGH4 של פנסוניק,עכשיו צריך לבחור עדשה.
האם NIKON AF-S DX NIKKOR 35MM F1.8G תתאים למצלמה הנל?

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
למה לחבר עדשה של יצרן אחר ופורמט אחר למצלמה הזו מלכתחילה?
עדשת הניקון הנ"ל תצטרך מתאם, תעבוד רק עם פוקוס ידני, לא תוכלי לשנות את הצמצם ואורך המוקד של העדשה הזו תתן לך זווית ראיה כמו של עדשת 70 מ"מ
אם את צריכה עדשה עם אורך מוקד של 35 מ"מ אז יש לך שתי אופציות. פנסוניק 15 מ"מ צמצם 1.7 או אולימפוס 17 מ"מ צמצם 1.8 שיתאימו יותר למצלמת ה GH4

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עדשת הניקון שבחרת, נותנת אורך מוקד ריאלי של 50 מ"מ (היא בפורמט DX). כפי שכתב ליאור, אין טעם לחבר אותה לפנסוניק. את יכולה לבחור בעדשת פנסוניק 25 מ"מ f1.7 או אולימפוס 25 מ"מ f1.8 שיתנו לך כזה אורך מוקד.

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אוקיי תודה

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מה שאני מבינה,בעצם כל עדשה שהיא לא פנסוניק או אולימפוס,אני אצטרך מתאם? לפי מה מתאימים עדשה למצלמה? הקוטר? גודל החיישן? תודה מראש על הסבלנות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
חברת פנסוניק ואולימפוס משתפות פעולה עם מחבר זהה מיקרו 4/3 עבור המצלמות ללא מראה שלהן.
פרט לכך כל חברה מגדירה מחבר שונה עבור המצלמות שלה שמתאים לא רק לחיישן, גם למצלמה עם חיבור פיזי שונה, חיבור אלקטרוני שונה ברוב בעדשות יש מנוע פוקוס, מנוע של שינוי גדול הצמצם שנשלטים אלקטרונית על ידי המצלמה ולכן חייבים עדשה שתתאים למצלמה.

יש מתאמים חלקם ללא תמיכה באלקטרוניקה ואז לא ניתן לשלוט על גדול פוקוס האוטומטי ולפעמים גם לא על גדול הצמצם - כך שברור שתמיד העדפה הראשונה היא עדשה שמתאימה למחבר של המצלמה ללא מתאם.

למצלמות פנסוניק ואולימפוס יש מבחר עדשות מוצלח כך שבדרך כלל ניתן למצוא עדשות מתאימות ללא מתאם עבורן

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה כרמי. יש עדשה של אולימפוס שאתה יכול להמליץ לי עליה? רצוי לציין שהתקציב שלי עד אלף שח.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה רע העדשות שליאור ציין?

Sara

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הפנסוניק 25mm לא קיימת בשום חנות שבדקתי,הזמנה תיקח חודש אז חשבתי לבדוק נוספות. אין רע.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ה Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 עולה בחו"ל ~ 250$
ה OlympusM.Zuiko Digital 25mm f/1.8 עולה בחו"ל ~ 400$
Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 עולה בחו"ל ~ 600$
הסיכוי שתמצאי את העדשות האלה חדשות ועוד ב 1000 שקל בארץ הקודש הוא לא ריאלי...

את ה Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 אפשר למצוא יד שניה בסביבות 1600 - 1700 שקל.
אני ממליץ לך לחפש בלוחות יד שניה בפורומים של צילום או בקבוצות מכירה בפייסבוק. יש הרבה עדשות למכירה למצלמות m4\3 יד שניה.
ליאור

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור