הגברת אוזניות AKG K701 עם מגבר QUAD Vena?

Guruda

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
שלום.

יש ברשותי QUAD Vena, אחלה מגבר סטריאו-משולב בDAC. נותן עבודה מעולה עם ה-DALI Zensors 3 שלי.

בא לי להשקיע באוזניות טובות ולהנות קצת גם מהעולם הזה, וחשבתי על ה-AKG K701 שמומלצות בכל האינטרנט,
אבל ידועות כ'בעייתיות' להנעה והרבה אומרים שצריכות הגברה ייעודית (מגבר אוזניות).

לקנות כרגע גם מגבר אוזניות - לא יקרה, אז השאלה היא
האם ה-QUAD Vena מסוגל ויגביר את האוזניות הנ"ל בצורה טובה או שאני צריך לדאוג ואולי לחפש אוזניות יותר 'סלחניות'?

תודה!

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
Guruda,

Quad,כמו רבים וטובים אחרים מיצרני המגברים,לא מציינים שום פרט טכני על יציאת האוזניות שבמגבר שלהם.

זה כבר הרבה שנים שמקובל אצל היצרנים,בהסדרה עצמית,שמגברי האוזניות שהם טומנים בציוד שלהם ידעו להתמודד עם אוזניות שההתנגדות שלהן נעה בין 32 ל 600 אוהם.

ההתנגדות של האוזניה,וגם זו שמצפה לה מגבר האוזניות,היא נתון די סתמי - אני מציין אותו כי ככלל אצבע מיחסים את "קלות ההנעה" של האוזניה להתנגדות שלה.

עד כאן: ברמה העקרונית לא צריכה להיות שום בעיה לחבר את ה K701,או כל אוזניה אחרת,למגבר שברשותך.

כל האוזניות של AKG,או לפחות אלה המיועדות לתחום ההי פי ולתחום הפרו אודיו שאיתן יש לי הכרות,ובחלקן אינטימית,מתוכננות כך שהן תיצטרכנה "דחיפה" בריאה מצד המגבר - ולא משנה אם הוא מגבר אוזניות יעודי,יציאת אוזניות ציוד הפרו אודיו או מגבר אוזניות,כזה שניתן לכייל התנגדיות וכזה שלא.

מה בעצם המשמעות של ה"דחיפה" הזו? המשמעות זהה למשמעות התנגדות ורגישות של רמקולים רגילים,באוזניות "קלות" להנעה תצטרך להשתמש בעוצמה נמוכה מצד המגבר על מנת לקבל עוצמת רעש נתונה,ובאוזניה "קשה" להנעה תצטרך לסובב את חוגת העוצמה למספרים גבוהים יותר על מנת לקבל את אותה עוצמת רעש. לקלות ההנעה של האוזניה אין,בהכרח,קשר לאיכות האודיו שבוקע ממנה.

מאחר וממילא ומראש פסלת הוספת מגבר אוזניות - אני לא רואה סיבה לא לחבר את ה K701 למגבר הזה או ולחילופין לא רואה סיבה לוותר על האוזניה הזו בגלל התכונה המובנית בתוכה על ידי היצרן - קרי:היותה צרכנית של עוצמה בריאה מהמגבר כדי להישמע במיטבה.

איך אפשר לדעת?

אי אפשר.

לצערי בארץ לא נהוג להחזיק זוג אוזניות להדגמה ועוד פחות מזה לאפשר לקונה הפוטנציאלי לשמוע את האוזניה במגבר שלו,בבית שלו,לפני הרכישה.

הסיכון כאן הוא במקום אחר. הסיכון הוא לא שהמגבר לא יצליח ל"דחוף" את האוזניה אלא שמגבר האוזניות שהיצרן טמן בתוכו לא זהה באיכות הסונית שלו למה שהמגבר מוציא משאר היציאות שלו.
במקרה כזה,לא משנה איזו אוזניה תחבר למגבר הזה התוצאה תישאר אותה התוצאה.גם כאן הדרך לדעת היא או באמצעות ניסיון של אחרים שגם טרחו לשתף אותו באינטרנט או לפנות לנציג של היצרן בארץ ולשאול אותו,ל
א פעם הוא יודע לתת תשובה כלשהי שיש בה כיוון שמאפשר קבלת החלטה.

HIH

מנחם

Guruda

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
וואו menahem תודה רבה על התשובה המפורטת.

אז אין מנוס מלחפש חנות שמחזיקה גם את ה-QUAD Vena וגם את ה-K701 ולקוות לאפשרות לחבר אותן יחד..

ורק למען ההבהרה- זה שהיום הרמקולים נשמעים מעולה ובווליום גבוה גם על רבע מחוג ווליום, לא בהכרח אומר שיציאת האוזניות חזקה כמו ההגברה לרמקולים וייתכן שאצטרף 'להרים' אותו הרבה יותר מהרמקולים?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אז אין מנוס מלחפש חנות שמחזיקה גם את ה-QUAD Vena וגם את ה-K701 ולקוות לאפשרות לחבר אותן יחד..

בהצלחה. :(
ספק אם תמצא אחת כזו.

ורק למען ההבהרה- זה שהיום הרמקולים נשמעים מעולה ובווליום גבוה גם על רבע מחוג ווליום, לא בהכרח אומר שיציאת האוזניות חזקה כמו ההגברה לרמקולים וייתכן שאצטרף 'להרים' אותו הרבה יותר מהרמקולים?

רמקולים ואוזניות הם שני עולמות שונים מאוד זה מזה בתכלית השנוי.
הקשר היחידי בין שני העולמות האלה הוא....:האוזניים שלנו.

ברשותך - נפרוש,לרגע,לעולם אידיאלי:

אז מה יש לנו פה (בעולם האידיאלי - כן.):יש לנו את המערכת שלך,מגבר רמקולים וכו.
ויש לנו זוג,חדש ונוצץ שעבר ברייק אין,של K701.

יש לנו מיקרופון מיוחד ורגיש,שמסוגל לבדוק עוצמות רעש ושמחובר לציוד שיודע להציג את עוצמת הרעש ב DB בדיוק שווצרי מקורי.
ויש לנו קובץ אודיו שאנחנו יודעים עליו כל מיני פרטים,כמו למשל:איך נשמע,טווח דינאמי וכו וגו.

עכשיו: ננגן את הקובץ.את המיקרופון נשים בדיוק במקום שבו נמצאות שתי אוזנך כשאתה יושב ומאזין למוזיקה בבית שלך.

נסובב את חוגת העוצמה עד שהמיקרופון יראה שהרעש החזק ביותר הגיע ל 90 צדיבל.

נצלם וננציח את מיקום בקר העוצמה במגבר ל"במחן" הזה ונעבור לאוזניות.

עודנו בעולם האידיאלי ולכן,נחבר את האוזניות למגבר ובמקום האוזניים שלך נשים את המיקרופון שלנו,שוב נסובב את חוגת העוצמה וכשנגיע ל 90 דציבל,באותם פרמטרים כמו קודם,נעצור ונצלם.

עכשיו נשווה את התמונות/תוצאות - ומה נראה:

כדי שיהיה קל לתאר את הממצאים נניח את ההנחות הבאות:
חוגת העוצמה מתנהגת כמו שעון יד אנלוגי כלומר:בשעה 7 לא ישמע שום רחש מהרמקולים/אוזניות. שעה 9 זה רבע המהלך כלפי מעלה. שעה 12 זה חצי המהלך ושעה 3 זה שלושת רבעי המהלך. שעה 5 זה שיא העוצמה ומשהו שקרוב להפיכת הממברנות ברמקולים שלך לחומר גלם שמקומו בפח האשפה.

בניסוי הראשון,עם הרמקולים,ראינו ש 90 הצדיבל הושמעו כשחוגת העוצמה הייתה על השעה 10.
בנסוי השני,עם האוזניות K701,ראינו שחוגת העוצמה הייתה בשעה 11:30 כלומר באמצע הדרך בין 11 ל 12 שזה,כאמור,מחצית מהלך הכפתור עצמו.

מה זה אומר?

זה אומר שכדי להגיע לאותה עוצמה של רעש (90 דציבל) המגבר נדרש לשלוח לרמקול כוח שמיוצג בשעה 9 בחוגת העוצמה ואילו,כדי להגיע לאותה עוצמה בדיוק כשחוברו אליו ה K701,הוא נדרש לשלוח לאוזניות עוצמה המתקרבת למחצית מהלך חוגת העוצמה.

שם לב שאנחנו רק מדברים על עוצמה של רעש. המיקרופון שלנו יודע רק להציג רעש ועוצמה הוא לא יודע,אבל האוזניים שלנו כן,להציג במה,איכות סונית וכו וכו.

בשורה תחתונה:
כדי להניע את ה K701 תצטרך לגרום לחוגת העוצמה במגבר שלך לבקר במקומות שכאשר אתה מאזין,דרך אותו מגבר,לרמקולים שלך לא תגיע אף פעם או לעיתים נדירות. זה לא אומר שום דבר לגבי האופי והאיכות הסונית של מה שבוקע מהרמקולים ו/או האוזניות ביחד ולחוד.

האם יש בזה,משהו רע? ("בזה" הכוונה למיקום חוגת העוצמה).

כן,ולא.

כן: כי לאוזן אין חלקי חילוף. כן כי לפחות תיאורטית מגבר שצריך הרבה כוח כדי להזיז משהו הוא מגבר שמתאמץ ומגבר שמתאמץ הוא גם כזה שפוטנציאלית (פוטנציאלית בעולם האמפירי זה לא תמיד נכון) מגיע מהר לרוויה או אם תרצה מזייף.

לא, כי אני,וככל הנראה גם אתה,לא יודעים מה התיכנון והביצוע של מגבר האוזניות שהיצרן טמן במגבר,זאת אומרת: יכול להיות,למשל,שאם תניע את הרמקולים שלך כשחוגת העוצמה על 12 אתה מגיע לנקודת שווי המשקל שמתחתיה המגבר שומר על האופי הסוני והדיוק של הסאונד כפי שתיכנן אותו היצרן ומעבר לה,ימינה,הוא מתחיל להיכנס לרוויה או פשוט - מזייף,לעומת זאת מגבר האוזניות,אולי ואין לדעת,תוכנן כך שרק משעה 12 בחוגת הווליום הוא יתחיל להגיע לשיא ביכולות הסוניות שלו ויכנס לאותה רוויה וזיוף רק....בשעה 3.

אפשר לדעת רק אם עושים ניסוי אמפירי,כלומר:מחברים את ה K701 לשקע האוזניות ו.....מקשיבים.

HIH

מנחם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
...ועוד הערה או שתיים:

לא יודע מה זה אוזניות סלחניות.זה שבווב סוקרים של האוזניה הזו ממליצים על מגבר אוזניות לא אומר שם דבר חוץ מזה שהן ממליצים...וגו.

אני מכיר אוזניות אחרות,של יצרן אחר, שעל הנייר הנתונים שלהם (התנגדות ועוצמה ב SPL) דומים מאוד לאלה של ה K701. מבטיח לך שאם תשים את הזוג שאני מכיר (לא משנה כרגע שם היצרן ויתכן וזה...עוד יתבהר בהמשך) ,שהן "סלחניות" יותר מבחינת צריכת הכוח שלהן,על אוזנך למשך 12 שעות ותאזין בכל אותן 12 שעות "רק" ברבע העוצמה (שעה 9) אני מבטיח לך/ממליץ לך בתום ההאזנה לרוץ לרופא א.א.ג ולבקש מרשם למכשיר שמיעה.

מה אני רוצה להגיד בכל זה?

יש דרך אחת לדעת. לחבר אוזניות,כלשהן,למגבר שלך ולהאזין ולראות מה קורה ואיפה מבקר כפתור העוצמה וגם...לעשות את אותו הדבר עם ה K701. אין למבחן האוזן תחליף.

HIH

מנים

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הנה הפירוט והלינק:
As for the headphone output, it does not use its own amplifier, but rather works by using attenuation resistors to signal amplification modules. This is a slightly old solution, shall we say, and one that is preferred generally these days to the use of an integrated headphone amplifier circuit. It also has the advantage of offering the same quality of sound when listening on headphones as when listening on speakers, because the amplification is the same.

http://www.qobuz.com/gb-en/info/hi-res-guide/quad-vena-qobuzissime-produces177369

Guruda

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
הנה הפירוט והלינק:
As for the headphone output, it does not use its own amplifier, but rather works by using attenuation resistors to signal amplification modules. This is a slightly old solution, shall we say, and one that is preferred generally these days to the use of an integrated headphone amplifier circuit. It also has the advantage of offering the same quality of sound when listening on headphones as when listening on speakers, because the amplification is the same.

http://www.qobuz.com/gb-en/info/hi-res-guide/quad-vena-qobuzissime-produces177369

איזה כיף כמה אכפתיות :D
ציטוט מעודד ומרגיע.. תודה רבה, ג'ה בלס יא אול!

עכשיו רק נותר לי לבחור בין ה-K701 \ HD600 :)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני יותר אוהב את הצליל של AKG.

אבל בתכלס אני שומר אמונים לאודיו טכניקה. לדעתי אוזניות נהדרות.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני מניח שאתה מתכוון ל HD600 של סנהייזר. אם כן הן שונות לגמרי מה K701 וגם...יקרות יותר.
אחרי הציטוט הנפלא של אורי (הודעה #5) אז הייתי מקשיב קודם כל ל HD600 ואחר ל K701......

אבל בתכלס אני שומר אמונים לאודיו טכניקה. לדעתי אוזניות נהדרות.
אכן,אך תלוי אילו. :בעד:

ובאמת חשבתי שהקונפיגורציה הזו של הגברת אוזניות כבר עברה חלפה מן העולם...ומזמן.תודה על העדכון.

בהצלחה ונשמח לעדכון.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני פשוט אוהב את הסאונד שלהם.

mike1999

אוהב את התחום
מעורבות
21
נקודות
8
חבל שאתה אפילו לא שוקל את ההצעה להגיע אליי ולהאזין כמו שהצעתי לך בפורום הכחול, לדעתי יציאת הרמקולים תהיה איכותית פי כמה מיציאת האוזניות אצלך עם ה701.
בכל מקרה אם אתה חייב חנות אתה יכול ללכת לאבי יפה, יש לו גם את הQ701 וגם את הHD600 בתצוגה פעם אחרונה שהייתי אצלו...
בהצלחה

Guruda

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
חבל שאתה אפילו לא שוקל את ההצעה להגיע אליי ולהאזין כמו שהצעתי לך בפורום הכחול, לדעתי יציאת הרמקולים תהיה איכותית פי כמה מיציאת האוזניות אצלך עם ה701.
בכל מקרה אם אתה חייב חנות אתה יכול ללכת לאבי יפה, יש לו גם את הQ701 וגם את הHD600 בתצוגה פעם אחרונה שהייתי אצלו...
בהצלחה

תודה רבה חבר מעריך מאוד את ההצעה! ..לא אישי פשוט אין לי בכלל זמן לזה כרגע, בכל מקרה זו גם לא תהיה אופציה כי הרמקולים אצלי הם העיקר, האוזניות יהיו ערך נוסף להאזנה ושורה תחתונה-
כרגע הם יתחברו לשקע האוזניות (אאלץ לוותר על מגבר אוזניות)...

משהו גרם לי פשוט להזמין את ה K701 (בא לי רפרנס ניטרלי בניגוד לרמקולים) מאמזון בריטניה (מחיר מעולה של 730 ש"ח) ואני כבר בציפיות, אעדכן אותכם בדעתי :)

mike1999

אוהב את התחום
מעורבות
21
נקודות
8
חח ברור לי שלא אישי :) פשוט חבל כי אני יודע מה חיבור ישיר ליציאת הרמקולים יכול לעשות ל701,
ואני ורוצה שגם אתה "תגלה את האור" .
מבין אותך לגביי עניין הנוחות, אבל זה פשוט שווה את זה בגלל השינוי בסאונד.

בכל מקרה לK701 אין כבל שאפשר לנתק כמו לQ701, אז כנראה שהאפרות שהצעתי בכל מקרה ירדה (יש מתאם אבל זה עניין די יקר).

כמובן תתחדש(ורד)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור